Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2024/2025: Zvezdina tri kralja


Dimitrije

Recommended Posts

4 minutes ago, kralj said:

Maksimović je, rekao bih čisto krilo. Onda bi Silas išao u sredinu.

Maksimovic je 10-ka barem je do sad to igrao. Sumnjam da ce Ivanica gurnuti u sredinu gdje je guzva i da ce kreirati sa boka. Silas je igrao napadača u Fra, od tada isključivo na strani. Gurnuti na istu stranu Olajinku i početnika Maksimovica, mislim da nema šanse. Prije ce pustiti Pitera i Silasa na istu stranu, pa da se mijenjaju kad se jedan od njih umori.

Edited by Jesper23
Link to comment

Budženje kako god okreneš. Bolje 352, ali ako počne Maksi, sve je oprošteno. Nisam ga gledao ranije, samo sad perifernim vidom protiv Benfike, rekao bih da je krilo. I gol je dao u akciji gde je bio na krilu.

Link to comment

Ne znam zasto mislite da Olajinka ne bi mogao da igra levog beka. Ne bi bilo prvi put, a od svih igraca u nasoj ekipi je on jedni koji iole moze da to odigra, pre svega zbog dugih nogu i generalno je od svih krila najbolji defanzivno. Slazem se da to nije njegova primarna pozicija, ali bez dileme bolja opcija nego treosenje Elsnika na poziciji beka. 

 

Meni bi se ovaj sastav koji je Hronicar najavio bas dopao... 

 

 

  • +1 3
Link to comment
55 minutes ago, adasevic said:

Ne znam zasto mislite da Olajinka ne bi mogao da igra levog beka. Ne bi bilo prvi put, a od svih igraca u nasoj ekipi je on jedni koji iole moze da to odigra, pre svega zbog dugih nogu i generalno je od svih krila najbolji defanzivno. Slazem se da to nije njegova primarna pozicija, ali bez dileme bolja opcija nego treosenje Elsnika na poziciji beka. 

 

Meni bi se ovaj sastav koji je Hronicar najavio bas dopao... 

 

 

 

Ma ja sam tu usamljeni jahač. Meni pak nije jasno kako ne vidite koliko je čovek nesnađen, nije čak ni do inteligencije, prosto nema naviku da prati igrače, zaostane pa kad ustanovi šta ga je snašlo, izgubi brdo energije da proba da sanira. Hint je prvi gol Benfike.

 

A u napadu ne može. Prošle polusezone je izdominirao ulascima u sredinu i to je bilo podnošljivo jer se Ivanić izvlačio, ali gotovo sve što je uradio uradio je kao polušpic. Doduše bio je i u nekoj incidentnoj driblerskoj formi, pa je umeo lepo da povuče, čak i odigra neku lepu kombinaciju, sad isključivo daje neke besmislene forove i onda navali na protivnika sa loptom (u tome je pak izuzetan, Benfiki je dva kornera tako ućario). Što se mene tiče on samo špica treba da igra, njemu je igra bez lopte prvi forte po redu, a u špicu je treći po hijerarhiji. Ako Radonjić bude koliko toliko koristan, Olajinka je višak. 

Edited by kralj
Link to comment
25 minutes ago, Dimitrije said:

Bice zeznuto ako se Maksimovic ne snadje.  Neki bonus ce morati da ga menja.

 

A postoji mogućnost i da se taj bonus ne snađe. Naročito što je prva alternativa Leković koji neće ulaziti ako budemo gubili. U drugom startnom redu sa klupe biće valjda Prucev.

 

Al nešto mislim da će Miloje da zaključa, voleo bih da grešim.

Link to comment
14 minutes ago, kralj said:

 

Ma ja sam tu usamljeni jahač. Meni pak nije jasno kako ne vidite koliko je čovek nesnađen, nije čak ni do inteligencije, prosto nema naviku da prati igrače, zaostane pa kad ustanovi šta ga je snašlo, izgubi brdo energije da proba da sanira. Hint je prvi gol Benfike.

 

A u napadu ne može. Prošle polusezone je izdominirao ulascima u sredinu i to je bilo podnošljivo jer se Ivanić izvlačio, ali gotovo sve što je uradio uradio je kao polušpic. Doduše bio je i u nekoj incidentnoj driblerskoj formi, pa je umeo lepo da povuče, čak i odigra neku lepu kombinaciju, sad isključivo daje neke besmislene forove i onda navali na protivnika sa loptom (u tome je pak izuzetan, Benfiki je dva kornera tako ućario). Što se mene tiče on samo špica treba da igra, njemu je igra bez lopte prvi forte po redu, a u špicu je treći po hijerarhiji. Ako Radonjić bude koliko toliko koristan, Olajinka je višak. 

 

Nema sanse da se Milojevic odrekne Olajinke zbog bilo koga, pa i mocnog Radonjica. Mi i sada imamo tehnicki mnogo boljeg igraca na poziciji na kojoj Piter igra i taj ulazi sa klupe, Radonjic ce pre da menja Silasa. Olajinka i Serif su tip igraca koje treneri obozavaju, pogotovo treneri poput Milojevica, oni rade krvnicki na terenu i manjak tehnickih i taktickih sposobnosti nadoknadjuju ogromnim trudom i izuzetnim fizickim predispozicijama. Taj isti Olajinka je resio derbi u Kupu za nekoliko minuta pritiskom na drugu stativu kod prekida.

 

Ako izadje ova formacija igracemo vintage Dejana Stankovica, asimetricnu formaciju koja se iz zadnje linije transformise iz cetiri u tri igraca kad preuzmemo posed, s tim sto ce Olajinka da izlazi vise gore a ne Seol koji to obicno radi. Meni se iskreno ne svidja ova formacija ali Milojevic ocigledno ne veruje Lekovicu i zeli drugi bonus napred a ne u centralnom delu odbrane. Ako Maksimovic ne pokaze nista a rezultat ode nizbrdo ima Pruceva na klupi, ako budemo imali rezultat i bude potrebno da se pojacava odbrana Lekovic moze da udje kao treci stoper. To je izgleda ideja, da ima dva razlicita bonus igraca u slucaju da Maksimovica pojede vaznost utakmice.

Link to comment

Ocekivao sam Lanetovog malog, mozda cak i kao wingbeka levo, ali posle ovog snimka koji kruzi tviterom taj ce pre da popije vaspitno popravnu nego da bude uopste u sastavu

Link to comment

@harper 

Ma obožavam i ja igrača kao što je Piter, ali na pogrešnom mestu igra, uprkos tome što se na istom mestu i dokazao Milojeviću. Mislim da ćemo još neko vreme da patimo od tih starih zasluga. 

 

Usput, ni u presingu se ne snalazi, kod Bahara je na početku prošle sezone bio najbolji u tom delu, a sad je uvek negde na pola puta. Duarte redovno gunđa otud.

Edited by kralj
Link to comment
1 minute ago, los borrachos said:

Ocekivao sam Lanetovog malog, mozda cak i kao wingbeka levo, ali posle ovog snimka koji kruzi tviterom taj ce pre da popije vaspitno popravnu nego da bude uopste u sastavu

 

?

 

Ne mora snimak, ako je neka katastrofa, može u jednoj rečenici?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...