Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2024/2025: Zvezdina tri kralja


Dimitrije

Recommended Posts

Just now, kralj said:

Pa sad, nije da su to neke greške, nije ni blizu redovan slučaj da ni u najboljim klubovima igrači u nizu ne donose najbolje odluke. Grešaka je dovoljna jedna pa da protivnik uđe u šansu, ovde su pre to bile neke, šahovski žargonom rečeno - nepreciznosti, kojih je moralo da se desi sijaset, da bi na kraju Turčin opalio savršeno po lopti (savršeno u odnosu na živi zid i položaj Glazera koji iz onog jednog ugla izgleda posebno zabrinjavajuć).

 

Nije topla voda da je Zvezda po kvalitetu inferiorna u ovoj konkurenciji, jbg ne postoji takmičenje gde su svi konkurenti približno istog kvaliteta. Juče je pokazala da sa Benfikom može da igra ravnopravno i da u nekim bitnim segmentima bude bolja. Šteta što ovog puta to nije ispratio rezultat, neki drugi put bude.

Mnogo su benigniji razlozi poraza i nije u redu da se momci opet diskredituju sa nivoa takmičenja koji su igrom i rezultatom zaslužili. 

Biće i poraza gde ćemo biti skroz nadigrani. Vrlo važno, igra se najbolje takmičenje na klupskom nivou, niko ne očekuje da ga osvetimo, juče je bilo mnogo više razloga za zadovoljstvo nego za kuknjavu iako smo eto dobili još jednu potvrdu da Miloje nije Murinjo, a Mrkela Krojf.

 

Problem je to sto slabije ekipe jednostavno ne smeju da prave glupe greske i moraju da imaju na klupi nesto cime ce da nadoknade deo inferiornosti. Barselona, Bajern, Real ili Siti mogu sebi da dozvole luksuz da naprave poneku gresku (Bajern je primio dva komada od Dinama) ali mogu to da nadoknade, mi nismo u toj poziciji.

 

Napisao sam sinoc da imam pomesana osecanja posle ove utakmice, onaj dobri deo tih pomesanih osecanja je utisak da ovaj Zvezdin tim ima mnogo rezerve i da moze da igra mnogo bolje od onoga sto je pruzio sinoc. Glazer se tek vratio iz duge pauze i jos ce mu trebati vremena da se vrati u staru formu, Silas i Krunic su tek dosli, Radonjic je nespreman a i cela ekipa je pod opterecenjem stalnih rotacija u domacoj ligi, malo zbog bonusa, malo zbog toga da igraci ne ispadnu iz takmicarske forme zbog predugog sedenja na klupi, dosta i zbog toga sto nase utakmice u domacoj ligi ne lice ni izbliza na ovaj nivo koji igramo u LS. Napravili smo zaista veoma dobar tim, imam utisak da bi sa nekim top trenerom ovakvi kakvi smo mogli bez problema da se takmicimo i da racunamo na bodove protiv ovih nesto slabijih ekipa.

 

Nasi problemi su sistemski i nemaju previse veze sa kvalitetima ovog ili onog igraca. Ubedljivo najveci problem je sto svake godine cekamo da vidimo koliko para cemo dobiti od UEFA da bismo znali kakav tim mozemo da napravimo. Prvi put kad smo bili u ovoj situaciji kasno je dosao Marin, drugi put su kasno dosli Hvang i Ndiaje, sada kasne Krunic i Silas. Igracima obicno treba najmanje dva-tri meseca da se potpuno inkorporiraju u tim a nama to vreme prodje u igranju najbitnijih utakmica u Evropi, ranije u kvalifikacijama i grupnoj fazi a sada cemo odigrati bar cetiri utakmice pre nego sto se sve to poslozi. Sto je najgore, isto ce se desiti i sledece godine jer cemo opet morati da skupimo nekih 25-30 miliona od prodaja ako hocemo tim istog kvaliteta a to znaci da ce bar trojica-cetvorica najboljih igraca ovog tima otici osim ako Djiga ne nastavi ovako pa dobijemo neku monstruoznu ponudu za njega. A to znaci da cemo opet u poslednjem trenutku kupovati zamene za te igrace. Mi da smo sinoc imali Hvanga ne bismo izgubili utakmicu, toliko nam jedan klasan igrac ima uticaja na igru.

 

Na zalost, to je bilo to od ove sezone, ne treba se previse baviti daljim rezultatima u LS. Mi smo sinoc propustili priliku da pobedimo i ostanemo i takmicarski konkurentni jer nam ostaju mozda dve do tri utakmice gde uopste mozemo racunati na bodove. PSV, Jang Bojs, eveeeeeentualno Stutgart i to je to, ostale gubimo lagano.

Link to comment

Mimovic povredio kost u stopalu (metatarzalna kost).  Tu je povredu, cini mi se, imao i Erakovic.  Prognoze su 4-6 nedelja pauze a mozda i duze.  Mimovic je zavrsio ucesce u LS u ovoj sezoni.  Steta.

 

Dobro je da Seol moze da igra na desnom boku i to bolje nego na levom. 

Link to comment

Ligaski deo Lige Sampiona traje do januara 2025, posle krece plejof i zavrsnica. Ako je 4-6 nedelja to je kraj oktobra, igrace Mimovic sigurno LS ove sezone.

Edited by Milosh76
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...