Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2024/2025: Zvezdina tri kralja


Dimitrije

Recommended Posts

Gejlord se vratio u velikom stilu, obrisao sve postove sa Instagrama i stavio samo jedan, sliku sa terena uz opis "Zvezda familija". :cool:

 

 

  • Wub 2
  • Haha 3
Link to comment
2 minutes ago, Jesper23 said:

Psihijatrija i funkcionalna nepismenost, još jedan TM za neozapad.

 

Gdje sam ja to Krunića nazvao dunsterom? Pogledaj malo bolje šta sam pisao sa Krunića, nešto si pobrkao. Meni je jasno da se grške dešavaju, ali postoji nešto što se zove konstanta, a Nedaje konstantno maši loptu, tehnika šuta mu je nikakva, opet kažem pogledati kojim dijelom noge je dao gol Ubu, onaj gol je produk čiste slučajnosti. Recimo Ćićarito je fulao prazan gol i pri tome sam sebe napucao u facu i od glave se odbila u gol, to nije znanje već puka slučajnost. Taj isti Nedaje svaku utakmicu pokuša dribling i redovno lopta ostane iza njega ili je da direktno štoperu u noge, to je konstanta. Isto tako udarac glavom je očajan, maši čiste situacije nema kontrolu nad tijelom niti dobru orjentaciju, i onaj gol što je dao lopta se od zemlje odbila, gađao je totalno drugi dio mreže. Svi imaju brainfartove, ali je procenat istih dosta manji, na svaku majstoriju dođe po jedan brainfart, kod Nedajea je brainfart za brainfartom. Moj favorit je gol u prijateljskoj utakmici gdje ga na metar od gola lopta pogađa u zadnji dio noge i odlazi u drugi dio mreže. Izgleda da smo zaboravili bravure iz LŠ, ali jebeš ga optimista vidi činjenicu da je on 10 puta bio u šansi.

 

Golman nije skrenuo loptu, već mu je ista prošla ispod ruke i poskočila, ali ajde da kažemo da je to otežalo situaciju. I dalje ostajemo kod činjenice da je dečko pokušao povratnu štoperu koji je bio 10 metara od njega i napucao loptu toliko visoko da ju je ovaj jedva prsima iskontrolisao, da ne pričam o drugom dodavanju gdje Radonju maši za 10 metara i lopta izlazi u aut, eeeeej sineeee. Pa promašio je sve, kao Gobeljini centaršutevi, koji završavaju u drugom autu, tu apsolutno nema dileme niti mjesta za interpretaciju.

 

Btw ajde mi navedi jedan tehnički aspekt u kojem je Nedaje korektan, ne dobar već korektan. Da li je to pas, tehnika, tehnika šuta, dribljing, prijem, udarac glavom, centaršut, nešto... Ostajemo samo na borbenosti i voljnom momentu, a takvih ima na buljuke po raznim ligama.

 

I ceo ovaj post si napisao da dokazes da Ndiaje ima losu tehniku? Nisi morao, jasno je od prvog dana da mu tehnika nije jaca strana, niti je iko ikada tvrdio drugacije.

 

To sto ti potcenjujes voljne, trkacke i fizicke performanse igraca je prilicno pouzdan dokaz da nemas pojma o cemu pises, za napadace su sve te stvari veoma vazne. Ndiaje se sinoc za pola sata tri puta nasao u sansi za gol, Duarte jednom za sat vremena i to u periodima kad je utakmica jos uvek bila aktivna. Ti verovatno mislis da je to slucajno ali nije, svaki skauting napadaca na jedno od prvih mesta stavlja sposobnost igraca da kreira sansu za sebe dobrim postavljanjem, pametnim kretanjem i fizickom dominacijom u odnosu na odbrane. Po tim parametrima Ndiaje je igrac za najjace lige, sto nisam izmislio ja vec je rekao trener Lajpciga prosle godine, garantujem ti da kad bi imao bolju realizaciju i tehniku Zvezda ga ne bi videla u rosteru ni u najludjim snovima.

 

Mi smo tim sa rosterom od 70 miliona u ligi gde ima klubova ciji igraci kostaju skoro milijardu, naravno da cemo u timu imati igrace sa nekom velikom falinkom jer igraci koji ih nemaju kostaju boga oca. Neki su matori, nekima su karijere otisle na stranputicu pa pokusavaju da se povade kod nas, neki su premladi, vecina ima neki tehnicki, takticki, fizicki ili voljni nedostatak koji ih odvaja od vrhunskog fudbala, to su normalne stvari za klubove poput Zvezde. Jedina dva igraca kod nas koji su nivo LS i u najboljim godinama u poslednjih godinu dana su Hvang i Glazer, Djiga ce skoro sigurno jednog dana biti a i Silas ako se pokaze kod nas i to je to. Svi ostali su ili iz neke od ovih kategorija koje sam pomenuo ili su prosecni igraci koji mogu biti nadprosecni u odredjenim sistemima igre na koje su navikli. Duarte, Elsnik, Milson, Puma, Dalsio, Drkusic, to je otprilike taj nivo.

 

Uopste ne govorim o tome, svestan sam Serifovih mana kao sto sam svestan i mana svih drugih igraca. Gledam sve Zvezdine utakmice, ne treba biti narocito vidovit pa videti u cemu neki igrac zaostaje. Govorim o toj patoloskoj potrebi da se ignorise sve ono sto se desavalo na utakmicama u korist konstantnog isprdjivanja po odredjenom igracu, koji god da je igrac u pitanju, jer je u pitanju ozbiljna bolestina koja se ne moze izleciti pisanjem na forumu. Cemu to?

Link to comment

NeDaje je dobar za triatlonca i eventualno fudbalera koji košta 50-100K.

 

FUDBALER od 4.5 miliona MORA JEBENO DA ZNA DA IGRA FUDBAL.

 

Ja prvi volim krvavokolenaše i očima ne mogu da vidim lelemude, ali ovaj čovek je trenutno NAJSKUPLJI IGRAČ TIMA. Halo! Kontrola lopte na rudimentarnom nivou, DOSLOVNO nije u stanju da iskontroliše kretanje tela, ona lopta zadnja što ju je omašio, čak i da nije usporila minimalno ispod golmana dočekao bi je petom. 

 

Da bi on dao gol mora da se poklope zvezde, atmosferski pritisak, vetar, temperatura, je li tog dana ustao na levu li desnu nogu, je li Žvaljo cmoljio na Pinku ili Hepiju i da trava nije mokra.

 

Uz sve to njegov impact na igru je svetlosnim godinama daleko od onoga o čemu se ovde mašta i pričaju bajke, jer kao što gore rekoh, čovek ima RUDIMENTARNU tehniku, pa je upravo toliko sposoban i da doprinese igri.

 

Na tome što trči non stop svaka čast, ali siguran sam da za 3K mesčeno možemo da dovedemo lakoatletičara koji će da pretrči 20 kilometara za 90+5 minuta, pa će tek onda da nastane divljenje kako je taj preorao teren.

  • +1 1
Link to comment

Moram se složiti sa mojim neprijateljem harperom da je Ndiaje potcenjen.

 

I ne, ne gledam iz perspektive navijača kluba gde bi Ndiaje bio bomba.

Link to comment

Je li Laki, a zašto je NIT kad JNZDIF? 

 

Nagnaju li te takve činjenice, kao što su reči trenera ili tržišna vrednost na nekakvu introspekciju, blagu pomisao na mogućnost da ti nekaj promiče, ili je Harper poentirao sa motivima tvojih pasivnih bavljenja sportom?

Link to comment
47 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

NeDaje je dobar za triatlonca i eventualno fudbalera koji košta 50-100K.

 

FUDBALER od 4.5 miliona MORA JEBENO DA ZNA DA IGRA FUDBAL.

 

Ja prvi volim krvavokolenaše i očima ne mogu da vidim lelemude, ali ovaj čovek je trenutno NAJSKUPLJI IGRAČ TIMA. Halo! Kontrola lopte na rudimentarnom nivou, DOSLOVNO nije u stanju da iskontroliše kretanje tela, ona lopta zadnja što ju je omašio, čak i da nije usporila minimalno ispod golmana dočekao bi je petom. 

 

Da bi on dao gol mora da se poklope zvezde, atmosferski pritisak, vetar, temperatura, je li tog dana ustao na levu li desnu nogu, je li Žvaljo cmoljio na Pinku ili Hepiju i da trava nije mokra.

 

Uz sve to njegov impact na igru je svetlosnim godinama daleko od onoga o čemu se ovde mašta i pričaju bajke, jer kao što gore rekoh, čovek ima RUDIMENTARNU tehniku, pa je upravo toliko sposoban i da doprinese igri.

 

Na tome što trči non stop svaka čast, ali siguran sam da za 3K mesčeno možemo da dovedemo lakoatletičara koji će da pretrči 20 kilometara za 90+5 minuta, pa će tek onda da nastane divljenje kako je taj preorao teren.

 

Laki, sve bi to bilo super da nas godinama ne masiras istim pricama, samo menjas igrace iz sezone u sezonu. Eno te na kosarci vodis kampanju protiv Dauma, coveka koji se jos cestito nije ni skinuo da odigra nesto jer sezona nije ni pocela. Nije mi jasno da bas u svakom Zvezdinom timu moras da nadjes ponekog na koga ces izlivati stotine postova ciste zuci i da se samo time bavis. Svi mi imamo neke tastere, moj je na primer godinama bio Simic Veljko, ali brate mili, ti si od toga napravio nauku.

  • +1 1
Link to comment

Vodio sam kampanju i protiv one mrcine iz Tondele koju smo platili 750K, a sada vredi 200K, protiv Kulibalija, Kangve, raznih Srnića, Rodića i ostalih Gobeljića, dakle protiv kojekakvih dunstera, trupaca i Tvorzinih kombinacija i gle čuda skoro uvek sam bio u pravu što se kvaliteta proganjanih™ tiče.

 

Što se Dauma tiče, nikva kampanja, samo konstantacija da je po kvalitetu u konkurenciji Davidovca i Mitrovića najslabija karika, po mom skromnom mišljenju, i da je trebalo dovesti potpuno drugi profil igrača.

Link to comment
7 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

Vodio sam kampanju i protiv one mrcine iz Tondele koju smo platili 750K, a sada vredi 200K, protiv Kulibalija, Kangve, raznih Srnića, Rodića i ostalih Gobeljića, dakle protiv kojekakvih dunstera, trupaca i Tvorzinih kombinacija i gle čuda skoro uvek sam bio u pravu što se kvaliteta proganjanih™ tiče.

 

Što se Dauma tiče, nikva kampanja, samo konstantacija da je po kvalitetu u konkurenciji Davidovca i Mitrovića najslabija karika, po mom skromnom mišljenju, i da je trebalo dovesti potpuno drugi profil igrača.

 

A i protiv Lorenza Brauna, na primer.:D

 

Mrcina iz Tondele nas je, uzgred, odvela u Ligu Evrope. Bilo bi svasta u Tirani da ga mrcina nije metnula.

Link to comment

Ima li ta medalja drugu stranu? Tipa da Đigu obavezno treba kupiti, paklen će igrač da bude, Bolomboj - veliko pojačanje, ili strogo na liniji Šerif PAKAO, Daum gori od Dede, Kalina ispušena muštikla.

Link to comment
1 hour ago, Milošica said:

Moram se složiti sa mojim neprijateljem harperom da je Ndiaje potcenjen.

 

I ne, ne gledam iz perspektive navijača kluba gde bi Ndiaje bio bomba.

 

Nije to previse bitno. Procenis igraca, negde pogodis a negde pogresis, sve je to normalno. Meni samo nije jasna potreba da se posle svake utakmice pisu eseji i rezbare klipovi o jednom igracu na kojem ce biti potpuni fokus sta god da uradi. Normalni ljudi zele da igraci klubova za koje navijaju budu sto je moguce bolji u okviru onoga za sta su sposobni, ovde imam utisak da neki ljudi gledaju Zvezdine utakmice samo da bi se obradovali kad Ndiaje pogresi.

 

Evo, ja cu avansno svecano da objavim da su svi forumasi u pravu oko svega sto pisu i da nema potrebe da to bilo kome dokazuju. Pa ako moze da se malo bavimo fudbalom a ne da na dve strane posle nebitne utakmice raspravljamo na deset strana je li golman skrenuo loptu, je li skrenula dzomba, ili je Ndiaje retard. Smara u picku materinu.

Link to comment
1 hour ago, harper lee said:

 

I ceo ovaj post si napisao da dokazes da Ndiaje ima losu tehniku? Nisi morao, jasno je od prvog dana da mu tehnika nije jaca strana, niti je iko ikada tvrdio drugacije.

 

To sto ti potcenjujes voljne, trkacke i fizicke performanse igraca je prilicno pouzdan dokaz da nemas pojma o cemu pises, za napadace su sve te stvari veoma vazne. Ndiaje se sinoc za pola sata tri puta nasao u sansi za gol, Duarte jednom za sat vremena i to u periodima kad je utakmica jos uvek bila aktivna. Ti verovatno mislis da je to slucajno ali nije, svaki skauting napadaca na jedno od prvih mesta stavlja sposobnost igraca da kreira sansu za sebe dobrim postavljanjem, pametnim kretanjem i fizickom dominacijom u odnosu na odbrane. Po tim parametrima Ndiaje je igrac za najjace lige, sto nisam izmislio ja vec je rekao trener Lajpciga prosle godine, garantujem ti da kad bi imao bolju realizaciju i tehniku Zvezda ga ne bi videla u rosteru ni u najludjim snovima.

 

Mi smo tim sa rosterom od 70 miliona u ligi gde ima klubova ciji igraci kostaju skoro milijardu, naravno da cemo u timu imati igrace sa nekom velikom falinkom jer igraci koji ih nemaju kostaju boga oca. Neki su matori, nekima su karijere otisle na stranputicu pa pokusavaju da se povade kod nas, neki su premladi, vecina ima neki tehnicki, takticki, fizicki ili voljni nedostatak koji ih odvaja od vrhunskog fudbala, to su normalne stvari za klubove poput Zvezde. Jedina dva igraca kod nas koji su nivo LS i u najboljim godinama u poslednjih godinu dana su Hvang i Glazer, Djiga ce skoro sigurno jednog dana biti a i Silas ako se pokaze kod nas i to je to. Svi ostali su ili iz neke od ovih kategorija koje sam pomenuo ili su prosecni igraci koji mogu biti nadprosecni u odredjenim sistemima igre na koje su navikli. Duarte, Elsnik, Milson, Puma, Dalsio, Drkusic, to je otprilike taj nivo.

 

Uopste ne govorim o tome, svestan sam Serifovih mana kao sto sam svestan i mana svih drugih igraca. Gledam sve Zvezdine utakmice, ne treba biti narocito vidovit pa videti u cemu neki igrac zaostaje. Govorim o toj patoloskoj potrebi da se ignorise sve ono sto se desavalo na utakmicama u korist konstantnog isprdjivanja po odredjenom igracu, koji god da je igrac u pitanju, jer je u pitanju ozbiljna bolestina koja se ne moze izleciti pisanjem na forumu. Cemu to?

Pazi, da je dečko štoper ili bek te mane bi manje dolazile do izražaja, nije lako biti špic sa toliko lošom tehnikom. Neke elementarne stvari nije u stanju da uradi, a cijela ekipa radi za to da bi se on našao u takvoj prilici ili da bi došao u priliku da odloži običnu loptu na stranu. Opet kažem, voljni momenat je pokazao i Duarte protiv Bodo-a najmanje 3 lopte je pokupio duboko na našoj polovini.

 

Ne znam koliko dugo ovde pišem, ali sam siguran da sam napisao veći broj afirmativnih upisa nego kritički orjentisanih. Kritika je vid ljubavi, ti nikako to da shvatiš, to je želja da nešto što voliš postane još bolje. Ne znam kakva je tvoja poenta sa upisima o radiusu kretanja i voljnom momentu, da li je čovjek desetobojac ili je napadač? Sav njegov rad i trud se svede u par posjeda koje on upropasti, jednostavno cost benefit analiza. Na sve to Duarte je u stanju da kreira i za druge, slažem se da je morao bolje da primi loptu kod dodavanja Silasa ali je dodavanje bilo nešto jače, trebao je čak i da šutira na prvu, ali ga je ovaj ubio loptom, to ne abolira činjenicu da je morao bolje. Suma sumarum Šerif nije igrač od 5 miliona, takvih kao što je on ima mnogo i garantujem ti da će mu je ovo vrhunac karijere (sad će 29 godina), a na vrhuncu karijere je komičan.

 

edit. BTW Tomane ge metnu Portu, uzeo loptu na 30 metara i obišao golmana, fin gol.

Edited by Jesper23
Link to comment

Ako je kritika vid ljubavi, Desetobojac je najomiljeniji igrač u istoriji sporta. Prosto postovi isijavaju dobrim namerama i neukusnom pristrašnošću.

 

Šerif možda neće napraviti transfer kakav je mogao ovog leta, ali ni ovo sada nije neki nivo da ga 1 prosečni navijač FKCZ omalovažava. Neće ni Katai ni Mirko Ivanić verovatno dosegnuti veći pik od ovoga što igraju sada, veliko je pitanje i za Bukarija i desetine dobrih igrača iz prošlosti, to kao i uglavnom sve što pišeš ama baš ništa ne dokazuje. 

 

A ono malo što dokazuje kao na primer otvaranje kontre protivniku 1/1 dokazuje, samo ti to ne ide u prilog u odnosu na materiju koju izučavaš. 

Edited by kralj
Link to comment
15 minutes ago, Jesper23 said:

Pazi, da je dečko štoper ili bek te mane bi manje dolazile do izražaja, nije lako biti špic sa toliko lošom tehnikom. Neke elementarne stvari nije u stanju da uradi, a cijela ekipa radi za to da bi se on našao u takvoj prilici ili da bi došao u priliku da odloži običnu loptu na stranu. Opet kažem, voljni momenat je pokazao i Duarte protiv Bodo-a najmanje 3 lopte je pokupio duboko na našoj polovini.

 

Ne znam koliko dugo ovde pišem, ali sam siguran da sam napisao veći broj afirmativnih upisa nego kritički orjentisanih. Kritika je vid ljubavi, ti nikako to da shvatiš, to je želja da nešto što voliš postane još bolje. Ne znam kakva je tvoja poenta sa upisima o radiusu kretanja i voljnom momentu, da li je čovjek desetobojac ili je napadač? Sav njegov rad i trud se svede u par posjeda koje on upropasti, jednostavno cost benefit analiza. Na sve to Duarte je u stanju da kreira i za druge, slažem se da je morao bolje da primi loptu kod dodavanja Silasa ali je dodavanje bilo nešto jače, trebao je čak i da šutira na prvu, ali ga je ovaj ubio loptom, to ne abolira činjenicu da je morao bolje. Suma sumarum Šerif nije igrač od 5 miliona, takvih kao što je on ima mnogo i garantujem ti da će mu je ovo vrhunac karijere (sad će 29 godina), a na vrhuncu karijere je komičan

 

Radijus kretanja, voljni momenat, fizicke i takticke karakteristike su vazne za napadaca da bi se lakse nasao u sansi. Napisao sam vec u postu koji si citirao ali skapirao sam da je dzabe sta ja pisem jer ti ionako ne citas. Za duplo manje vremena Serif se nasao u tri puta vise sansi od Duartea, to nije slucajno. Moras da naucis da gledas fudbal a ne samo igraca s loptom. Prva sansa u kojoj se nasao je dosla posle loseg centarsuta Mimovica na kojem su bila dva igraca Napretka, samo voljom i superiornim fizikalijama Ndiaje je uspeo da dodje do lopte i da je sutne. Koliko puta si, na primer, video da je Ndiaje zavrsio u ofsajdu kad je dobijao pas koji ga je dovodio u sansu. To su sve stvari koje se itekako gledaju kad se bira napadac, mi smo ubedljivo porazeni u Glazgovu iskljucivo zbog nesposobnosti Kataija da se ne nadje u malom ofsajdu, posle cega se jos i iznervirao pa promasio penal.

 

Pri cemu opet svodite pricu na razlike izmedju Duartea i Ndiajea bez ikakve potrebe jer ga je Duarte vec istisnuo iz tima i postao prvi spic. Ovde se uopste ne radi o tome, kao sto se ne radi ni o tome koliko Ndiaje kosta, ne placamo ga mi iz dzepa pa da se sekiramo zbog toga. Ndiaje jeste preplacen ali ne svojom krivicom vec nesposobnoscu kluba da obezbedi primarne opcije koje su im promakle pa smo ga kupili u minut do dvanaest. On je dobar spic, snazan, s odlicnim snalazenjem u boksu i vrhunskim kretanjem ali i sa, nazalost, kriminalnom tehnikom. Uostalom, samo u jednoj sezoni u karijeri je imao jednocifren broj golova (9) i jednom (isto 9) za polusezonu, u svim drugim sezonama je davao dvocifren broj golova i to u klubovima koji ne spadaju u najbolje klubove u ligama u kojima je igrao. To uopste nije losa statistika za napadaca.

Edited by harper lee
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...