Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2024/2025: Zvezdina tri kralja


Dimitrije

Recommended Posts

45 minutes ago, Miljenko said:

Da remiziramo, ne znamo da damo gol ni u ovoj postavi, a to je meni jedino merilo u domacoj ligi.

Kojoj postavi? Ovoj gde imamo 2 igraca na kljucnim pozicijama koji imaju 3 treninga sa ekipom?

Link to comment
1 hour ago, kralj said:

Čuj loša procena, Šerif je na početku bio mnogo gori nego sad, na proleće se malo razigrao, a ove sezone je započeo sa 4 gola na 3 utakmice. Nažalost, Zvezdina publika (a izgleda i Miloje) su posle gola iz prvog kontakta i onog dobrog cima glavom pomislili da je Duarte Pavkov lično. Šerif nikakve šanse tu nije imao.

Svi su krivi samo nije decko koji je ispodprosjecan u svim tehnickim aspektima igre. Duarte je za njega R9, lično. Uvijek cemo ostati na ta 4 gola u 3 utakmice, nakon toga moša ali jebi ga nate 4 gola u 3 utakmice, od toga dva Ubu. Klada bio, klada ostoa, jos se sjecamo promasaja iz prošle sezone, ali eto ima kolega poput tebe koji vide više od nas dunstera.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Jesper23 said:

Daj Harpere nemoj zajebavati, izgleda da je mnogo teško priznati grešku u procjeni pa nastavljaš sa relativizacijom.

 

Ajde da zanemarimo taj zicer, a kretao se lose, opet je "usao previse" bio je preblizu golu. Ali zanemaricemo to, sta da radimi sa dvije situacije gdje pokusava izvesti dribling i finte tijelom, decko ne zna gdje su mu noge a gdje mu je lopta. Ali najgore od svega su dvije povratne lopte, htio odloziti loptu po zemlji na stranu podigao ju u vazduh i umal da prebaci stopera na povratnu bocnu loptu, ono nikad u zivotu nisam vidio. A druga situacija je mozda i gora masi otvorenog saigraca (u visini 20 metara od gola) a igrac mu je bio na 3-4 metra on ga je promasio za 5 metara i poslao toliko jaku loptu da je izasla u aut, znaci peomasio je i metu i snagu pasa i to radi konstantno.

 

Mozda i igrac sa najlosijom tehnikom šuta u istoriji svih napadaca koji su igrali na nasem stadionu, deset puta da šutne loptu u istu metu deset puta ce pogoditi razlicit dio gola. Kad pricamo tehnici šuta mislim to na šut nogom i glavom, lopta sam slučajno može završiti u golu. I opet cu ponoviti jedna peta od 100 posjeda ili jedno bockanje protiv komšija, ne čine proljeće. Molicemo boga da ga neko uzme, mark my words.

 

Šerifove kućne ćarolijespacer.png

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
1 hour ago, Jesper23 said:

Svi su krivi samo nije decko koji je ispodprosjecan u svim tehnickim aspektima igre. Duarte je za njega R9, lično. Uvijek cemo ostati na ta 4 gola u 3 utakmice, nakon toga moša ali jebi ga nate 4 gola u 3 utakmice, od toga dva Ubu. Klada bio, klada ostoa, jos se sjecamo promasaja iz prošle sezone, ali eto ima kolega poput tebe koji vide više od nas dunstera.

 

Nemoj biti tako skroman, ja recimo najveću sličnost između Duartea i R9 vidim u frizuri. Dalje ne dobacujem.

Link to comment
26 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

Šerifove kućne ćarolijespacer.png

 

:D

 

Crni Laki, pusti čoveka koji se oko gifa namičio da pokupi svu bedu za sebe. 

 

Istina, pitanje je kako neko ko ovde vidi nešto što kompromituje Šerifa zna da upali kompjuter.

  • +1 3
Link to comment
3 hours ago, Jesper23 said:

Daj Harpere nemoj zajebavati, izgleda da je mnogo teško priznati grešku u procjeni pa nastavljaš sa relativizacijom.

 

Ajde da zanemarimo taj zicer, a kretao se lose, opet je "usao previse" bio je preblizu golu. Ali zanemaricemo to, sta da radimi sa dvije situacije gdje pokusava izvesti dribling i finte tijelom, decko ne zna gdje su mu noge a gdje mu je lopta. Ali najgore od svega su dvije povratne lopte, htio odloziti loptu po zemlji na stranu podigao ju u vazduh i umal da prebaci stopera na povratnu bocnu loptu, ono nikad u zivotu nisam vidio. A druga situacija je mozda i gora masi otvorenog saigraca (u visini 20 metara od gola) a igrac mu je bio na 3-4 metra on ga je promasio za 5 metara i poslao toliko jaku loptu da je izasla u aut, znaci peomasio je i metu i snagu pasa i to radi konstantno.

 

Mozda i igrac sa najlosijom tehnikom šuta u istoriji svih napadaca koji su igrali na nasem stadionu, deset puta da šutne loptu u istu metu deset puta ce pogoditi razlicit dio gola. Kad pricamo tehnici šuta mislim to na šut nogom i glavom, lopta sam slučajno može završiti u golu. I opet cu ponoviti jedna peta od 100 posjeda ili jedno bockanje protiv komšija, ne čine proljeće. Molicemo boga da ga neko uzme, mark my words.

 

14 hours ago, harper lee said:

 

Ova lopta bi prosla Mesiju kroz noge. Golman je skrenuo loptu nekih tridesetak centimetara ispred Ndiajea, ne postoji na svetu covek sa takvim refleksom da popravi poziciju i namesti se na loptu. Jednostavno nema dovoljno vremena ni za kakvu reakciju. Ndiaje jeste trapav, pokazao je to i veceras u dve situacije, ali nije mogao nista da uradi s tom loptom. Tom tvojom kampanjom protiv njega i kad ima i kad nema razloga se samo bezveze blamiras, svako ko je ikada sutnuo loptu odlicno zna da to nije njegov promasaj vec odbrana golmana.

 

Ja bih stvarno voleo da naucite da citate bar toliko da procitate postove koje citirate, svima bi nam bilo mnogo lakse.

Link to comment
5 hours ago, Miljenko said:

Da remiziramo, ne znamo da damo gol ni u ovoj postavi, a to je meni jedino merilo u domacoj ligi.

 

Nas fokus u poslednje vreme je da biramo igrace koji ce da nas unaprede fizicki, brzinski i kondiciono jer smo u tome najvise zaostajali za top fudbalom a da ne budu bas totalne sirovine poput Srnica, Jovicica, Jovancica, Vukanovica, Gobeljica, Milica i slicnih igraca koji su delimicno imali neke od tih karakteristika ali su tehnicki bilo nivo srpske lige zapad. I nismo lose birali, bilo je promasaja (mada je bilo jos vise nestrpljenja za neke igrace) ali vecinom su to igraci koji mogu da odgovore taktickim i fizickim zahtevima takmicenja poput Lige Evrope ili Lige Sampiona. Na zalost, za sam vrh su potrebni igraci koji su osim toga i tehnicki savrseni a oni kostaju mnogo vise od onoga sto mi mozemo da platimo, otuda trapavi Ndiaje, Olajinka koji je sa loptom najcesce na vi, Silas bez leve noge, Elsnik, Puma i Dalsio bez desne, Seol kojem cesto pada koncentracija, do skoro Djiga koji je sklon kiksevima i tako dalje. Sve su to igraci s ponekom falinkom i svakom se moze naci nesto da ne valja ali su takodje svi oni odreda klasa za matore mediokritetne domace igrace koje smo uspeli da pocistimo iz rostera.

 

Takodje, ceste rotacije igraca se po pravilu najvise primecuju kod stopera i samoj zavrsnici, na prvom mestu zbog uigranosti odbrane a na ovom drugom zbog samopouzdanja koje dolazi iz rutine i navike. Igraci koji se bore za mesto u timu i ne igraju cesto podsvesno idu preko onog sto je korisno da bi se brze dokazali pa to dovodi do sebicnosti, losih odluka i slabe saradnje u napadu. Iz tih razloga je i realizacija slabija nego sto bi mogla da bude imajuci u vidu promet koji pravimo ispred protivnickog gola u domacoj ligi.

 

Koliko ovaj tim zapravo moze necemo videti ove sezone, kao sto ne vidimo nijedne, jer da bi se video njegov pun potencijal bilo bi neophodno da sacuvamo ceo ovogodisnji roster i sledece godine. Svi znamo koliko je to realno.

Edited by harper lee
  • +1 2
Link to comment
6 minutes ago, harper lee said:

Koliko ovaj tim zapravo moze necemo videti ove sezone, kao sto ne vidimo nijedne, jer da bi se video njegov pun potencijal bilo bi neophodno da sacuvamo ceo ovogodisnji roster i sledece godine. Svi znamo koliko je to realno.

Pa to je realno i sudbina jakih i poznatih klubova i iz mnogo bogatijih zemalja tako da sa te strane nemamo mnogo čemu velikom da se nadamo, nekad ćemo nabosti bolje nekad lošije i teraj koliko možeš.

Link to comment
5 minutes ago, sasha said:

Pa to je realno i sudbina jakih i poznatih klubova i iz mnogo bogatijih zemalja tako da sa te strane nemamo mnogo čemu velikom da se nadamo, nekad ćemo nabosti bolje nekad lošije i teraj koliko možeš.

 

Mi svake godine prodajemo najbolje igrace i najvece talente, to o cemu govoris je nesto drugo i spada u doselekciju ili rekonstrukciju ekipe.

Link to comment

Pogledao sam hajlajte, plašio sam se da Silas neće biti naročito motivisan, ali naprotiv, šteta što nije gol dao. Nije da nije imao je 3-4 dobre situacije. Nadam se samo da neće izvoditi slobodnjake. Dozvoljavam doduse sa verovatnoćom od 2% da je živi zid napravio grešku iz uzrasta petlića i nije zatvorio dalji golmanov ugao.

 

Mićko mi izgleda kao da se budi, nekoliko dobrih lopti, par prodora i gol. Najohrabrujući utisak.

 

Duarte je pravi špic. Imao je situaciju kada je Olajinka centrirao, a on sa igračem na leđima jedva ćušnuo glavom, a mislim Krunić utrčavao ka duh po penaltiku. Neki veliki frajeri bi to propustili na zicer saigraču, al Duarte je Batistuta od centarfora koji ne propušta priliku da napadne gol i to mu ne treba zanemariti. Penal je dao u stilu najfinije Kraso tehnike.

 

Kad smo kod velikih frajera, naravno kače se budalaštine kako je golman skinuo Ndijaeu loptu sa zicera, a to kako je u inicijalnom delu akcije napravio ključnu prednost propustivši loptu i u 3 sekunde bio u mrtvoj šansi, to ništa. Imao je i onaj karakterističan njegov ćuš po lopti dok je bila kod protivničkog igrača i samo pukom nesrećom nije ušlo. Doktor.

 

I da, Drkušić za sada baš slabo igra. Nadam se da je do adaptacije.

Link to comment

Meni je Drkusic juce bio daleko bolji u tandemu stopera. Lekovic je u 1. poluvremenu kod obje njihove sanse kiksao.  Kod prve kasnio u skoku, mada ga je omeo kod onog udarca.glavom, kod 2. sanse  se posklizao. Desava se, kisa, klizav teren...

Link to comment

U cetvrtak bi trebalo da bude suvo i 15+ stepeni. Pun stadion, odlican protivnik, Liga Sampiona... Motiva ne bi trebalo da fali, ocekujem jos bolju igru nego protiv Boda.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...