Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2024/2025: Zvezdina tri kralja


Dimitrije

Recommended Posts

5 minutes ago, roux senyurt said:

mene elsnikovo izvodjenje kornera nije nesto impresioniralo, nijedan nije izveo narocito dobro, pa cak ni onaj kod gola nije bio super. imamo li mi nekog boljeg za prekide od njega?

Imamo Kangu, Kataija i Ilica.  Ne znam da li su bolji izvodjaci od  Elsnika.  Jedino znam da je Katai bolji izvodjac slobodnih udaraca od ostatka tima.

Link to comment
1 minute ago, Dimitrije said:

Imamo Kangu, Kataija i Ilica.  Ne znam da li su bolji izvodjaci od  Elsnika.  Jedino znam da je Katai bolji izvodjac slobodnih udaraca od ostatka tima.

mislio sam na startere (verovatno ovi sto smo gledali danas plus djiga i spajic)

  • +1 1
Link to comment
43 minutes ago, samo_opusteno said:

Lako je majstorcina biti protiv Napretka, hajde da sacekamo Benfiku. 

 

Nema sta da cekamo ili ne cekamo Benfiku, odmah cu da ti kazem i bez gledanja da Krunic nije tolika majstorcina na tom nivou fudbala koliko je na ovom superligaskom. Nikad nisam razumeo te price "hajde da sacekamo jaceg protivnika pa da vidimo", naravno da nijedan igrac na svetu ne pokazuje istu razliku u kvalitetu u odnosu na protivnika nevezano za to na kojem nivou igra. Krunic sigurno nece praviti razliku u LS, kao sto je nisu pravili ni Marin i Hvang koji su bili nasi ubedljivo najbolji igraci u poslednjih ko zna koliko godina. Majstorcina za nasu ligu samo znaci da je blize kvalitetu LS od ostalih igraca koji nisu majstorcine ni za nasu ligu i nista dalje od toga.

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, roux senyurt said:

mene elsnikovo izvodjenje kornera nije nesto impresioniralo, nijedan nije izveo narocito dobro, pa cak ni onaj kod gola nije bio super. imamo li mi nekog boljeg za prekide od njega?

 

Elsnikovo izvodjenje kornera nas je uvelo u LS.:D

 

Ima do izvodjaca ali ima i do toga da su nam najbolji skakaci (Spajic, Serif i Djiga) propustili ovu utakmicu a da ovi novi verovatno jos nisu stigli da pohvataju sheme kretanja kod prekida. Elsnik je sve vreme gadjao isto mesto iz kornera na prednji rogalj peterca, odatle smo dali gol Bodu, protiv Napretka nijednom nismo imali igraca na tom mestu. Mada se ni meni ne svidja preterano kako izvodi kornere, Hvang je to bolje radio.

Link to comment
4 minutes ago, harper lee said:

 

Nema sta da cekamo ili ne cekamo Benfiku, odmah cu da ti kazem i bez gledanja da Krunic nije tolika majstorcina na tom nivou fudbala koliko je na ovom superligaskom. Nikad nisam razumeo te price "hajde da sacekamo jaceg protivnika pa da vidimo", naravno da nijedan igrac na svetu ne pokazuje istu razliku u kvalitetu u odnosu na protivnika nevezano za to na kojem nivou igra. Krunic sigurno nece praviti razliku u LS, kao sto je nisu pravili ni Marin i Hvang koji su bili nasi ubedljivo najbolji igraci u poslednjih ko zna koliko godina. Majstorcina za nasu ligu samo znaci da je blize kvalitetu LS od ostalih igraca koji nisu majstorcine ni za nasu ligu i nista dalje od toga.

Dok sam gledao (prvih 60 minuta) bio je solidan ali nista specijalno. Imao je jedno lepo snalazenje u gornjem uglu ali mi je zasmetalo sto u jednoj situaciji u prvom poluvremenu nije imao kome da odigra na strani u koju je gledao a nije umeo/smeo da se okrene i prebaci loptu na praznu stranu jer je igrac Napretka bio relativno blizu pa je dao neki reda radi pas. To su recimo situacije koje Hvang i Kanga rese rutinski, samo se okrenu. 

Problem kod ovih utakmica je sto nema pritiska na loptu, moze lako da se primi, odigra, to je fudbal u drugoj brzini. Otprilike kao da ocenjujemo kosarkase na osnovu gostovanja na Palama. 

Link to comment
10 minutes ago, harper lee said:

Elsnik je sve vreme gadjao isto mesto iz kornera na prednji rogalj peterca, odatle smo dali gol Bodu, protiv Napretka nijednom nismo imali igraca na tom mestu.

Onda je to veliki problem, da niko nije ukapirao sta je ideja kod kornera i tek posle 10 kornera, greskom protivnika dolazimo u sansu i dajemo gol.

 

Drkusic je dobar skakac, Duarte je vec davao golove glavom, prosto je neverovatno da nisu ukapirali pozicije i postavku pri korneru.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Milosh76 said:

Onda je to veliki problem, da niko nije ukapirao sta je ideja kod kornera i tek posle 10 kornera, greskom protivnika dolazimo u sansu i dajemo gol.

 

Drkusic je dobar skakac, Duarte je vec davao golove glavom, prosto je neverovatno da nisu ukapirali pozicije i postavku pri korneru.

 

Znas kako, Napredak takodje ima trenera i strucni stab koji skautiraju protivnike.:D

Link to comment

Naravno da ima, zato Elsnik ili treba da promeni nacin izvodjenja kornera, ako ne ide prva ili da makar neko od igraca bude u zoni gde se zna da ce centrirati... Kao protiv Bodea :D 

Link to comment
18 minutes ago, samo_opusteno said:

Dok sam gledao (prvih 60 minuta) bio je solidan ali nista specijalno. Imao je jedno lepo snalazenje u gornjem uglu ali mi je zasmetalo sto u jednoj situaciji u prvom poluvremenu nije imao kome da odigra na strani u koju je gledao a nije umeo/smeo da se okrene i prebaci loptu na praznu stranu jer je igrac Napretka bio relativno blizu pa je dao neki reda radi pas. To su recimo situacije koje Hvang i Kanga rese rutinski, samo se okrenu. 

Problem kod ovih utakmica je sto nema pritiska na loptu, moze lako da se primi, odigra, to je fudbal u drugoj brzini. Otprilike kao da ocenjujemo kosarkase na osnovu gostovanja na Palama. 

 

Primetio sam i ja tu situaciju, imao je jos par losih procena u prvom poluvremenu. Coveku je prva utakmica sa timom a ni reprezentativnu pauzu nije mogao da iskoristi jer je bio sa reprezentacijom BiH, nisam ocekivao od njega ni ovoliko. Bice on ozbiljno pojacanje za nas, izuzetno je pametan igrac, jak i siguran na lopti, odlicno prati igru i postavlja se maestralno, plus je dosta krupan i bez problema moze da izrempluje igraca s kojim trci rame uz rame. Medjutim, gubitkom Hvanga i stavljanjem Krunica na njegovo mesto sada ce nam jos vise zavisiti od toga kako bude igrao Ivanic, malo smo izgubili na kreaciji tu ispred 16. Videli smo i veceras da moramo da nalazimo drugacije koridore za dodavanja jer su Krusevljani dosta dobro citali te lopte i presretali ih prilicno lako. S druge strane, sa Krunicem dobijamo takodje i jos jednog igraca u manevru koji ima top u nozi, i on i Elsnik umeju bas fino da zategnu sa distance. Bice Krunic OK, nije on dosao iz nizih liga da ne razume u kakvom ritmu se igraju evropske utakmice. Covek je prosle godine igrao polufinale evropskog takmicenja.

 

Ono na cemu mora brzo da se radi je adaptacija tima na mogucnosti Silasa, tu imamo najvise rezervi. Dobio je jednu dobru loptu u for i imali smo onu mrtvu sansu kad mu je malo pobegla lopta pa je morao da doda Duarteu, odbrana Napretka nije ni lasom mogla onde da ga uhvati. Doveli smo jezivo dobrog igraca, samo je pitanje da li cemo i kada uspeti da ga "namestimo" sa ostatkom tima. Mimovic ga je nekoliko puta ispalio jer nije navikao da onoliki igrac moze tako brzo da trkacki stekne prednost pa ga je preskakao umesto da mu gurne loptu u prostor. Odavno nisam video onolikog coveka da je tako brz, obicno su ti brzanjci u fudbalu nizi i okretniji. Silas je gradjen kao Jusein Bolt, dugacak, eksplozivan, snazan, dugog koraka, jedva cekam da ga vidim u nekoj nasoj tranziciji protiv ekipa koje igraju na celom terenu a ne samo u krilu svog golmana. Pri tom zna da igra, nije samo trkac. Jedino sto mu je ozbiljna mana je slabija leva noga, deluje kao da mu sluzi samo da moze normalno da trci. Steta sto nije ubacio onu loptu odmah na pocetku, znacilo bi mu za samopouzdanje, ali bas je dobar igrac.

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, harper lee said:

Cudna utakmica. Nije mi jasno kako nismo dali bar pet golova veceras, ovo je bila jedna od najdominantnijih utakmica koje smo odigrali godinama unazad. Ne secam se kada smo poslednji put na jednoj utakmici ovoliko dugo bili u presingu, Napredak osim u dve-tri situacije njije uspeo da iznese loptu do polovine terena. Krunic i Silas su bas ozbiljna pojacanja, ne samo da znaju da igraju vec nam daju snagu i cvrstinu, iskustvo igranja u jacim ligama i treniranja sa vrhunskim trenerima. Silas je malo silovao da se dokaze ali svejedno mi se cini da je bolji igrac nego sto sam mislio da je. Krunic ce verovatno biti starter vec protiv Benfike, u prvom poluvremenu je nekoliko puta ispao ali cim je ukacio sta se igra i kako mu se saigraci krecu svuda ga je bilo u drugom poluvremenu. Radonjic se malo zabavljao da proslavi sto se vratio, dobro je znati da moze na svezinu da odigra nekih petnestak minuta jer kakav god da je igrac njegova brzina je velika pomoc u tranziciji.

 

Duvalo je malo pozadi ali OK, ovaj stoperski par ionako nece igrati protiv Benfike. Glavni utisci koje imam sa ove utakmice su ovoliko dugi periodi presinga, ocajna realizacija i jako lose odluke u zadnjem pasu.

 

Beli Stevanovic posle utakmice hvalio ekipu kako je organizovano i disciplinovano odigrala utakmicu, pominjao golove iz "jeste VAR, nije VAR", da sam trener mene bi bilo sramota da mi ekipa odigra ovakvu utakmicu. Jedino sto mu je bilo organizovano je deset igraca u bloku ispred golmana koji su propustili priliku da vide uzivo kako Glazer izgleda.

 

Covek je inovator. Prvi je trener koji je stavio 3 igraca na gol crtu iza golmana. 5 na petercu i dva mucenika na 16. I takav je stvorio 2 bas dobre sanse.

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, harper lee said:

 

 

Ono na cemu mora brzo da se radi je adaptacija tima na mogucnosti Silasa, tu imamo najvise rezervi. Dobio je jednu dobru loptu u for i imali smo onu mrtvu sansu kad mu je malo pobegla lopta pa je morao da doda Duarteu, odbrana Napretka nije ni lasom mogla onde da ga uhvati. Doveli smo jezivo dobrog igraca, samo je pitanje da li cemo i kada uspeti da ga "namestimo" sa ostatkom tima. Mimovic ga je nekoliko puta ispalio jer nije navikao da onoliki igrac moze tako brzo da trkacki stekne prednost pa ga je preskakao umesto da mu gurne loptu u prostor. Odavno nisam video onolikog coveka da je tako brz, obicno su ti brzanjci u fudbalu nizi i okretniji. Silas je gradjen kao Jusein Bolt, dugacak, eksplozivan, snazan, dugog koraka, jedva cekam da ga vidim u nekoj nasoj tranziciji protiv ekipa koje igraju na celom terenu a ne samo u krilu svog golmana. Pri tom zna da igra, nije samo trkac. Jedino sto mu je ozbiljna mana je slabija leva noga, deluje kao da mu sluzi samo da moze normalno da trci. Steta sto nije ubacio onu loptu odmah na pocetku, znacilo bi mu za samopouzdanje, ali bas je dobar igrac.

 

Strašan je igrač Silas, ali je skroman tehničar. Šta se on zicera napromašivao, 1 Šerif bi mogao da ga uči realizaciji. Jedini koga se secam da je omasio više zicera, a da je igrao u Zvezdi, ovako na prvu je Darko Pančev. Nisam gledao utakmicu, ali taj predug for je trademark njegovih manjkavosti, uopšte kontrola lopte u trku. Čekamo samo da to ustanove ovi što gledaju samo Zvezdu, dobiće on svoje. Braniće ga se.

 

Al ajde, Zapad je izviždao i Deju Savićevića, a forum je neozapadna tribina, pa je očekivano da se igrači valjaju po blatu. Problem je što Miloje po svemu sudeći podleže histeriji. Nešto se ne sećam da je bio takav ranije.

 

 

Link to comment
10 hours ago, harper lee said:

 

Ova lopta bi prosla Mesiju kroz noge. Golman je skrenuo loptu nekih tridesetak centimetara ispred Ndiajea, ne postoji na svetu covek sa takvim refleksom da popravi poziciju i namesti se na loptu. Jednostavno nema dovoljno vremena ni za kakvu reakciju. Ndiaje jeste trapav, pokazao je to i veceras u dve situacije, ali nije mogao nista da uradi s tom loptom. Tom tvojom kampanjom protiv njega i kad ima i kad nema razloga se samo bezveze blamiras, svako ko je ikada sutnuo loptu odlicno zna da to nije njegov promasaj vec odbrana golmana.

Daj Harpere nemoj zajebavati, izgleda da je mnogo teško priznati grešku u procjeni pa nastavljaš sa relativizacijom.

 

Ajde da zanemarimo taj zicer, a kretao se lose, opet je "usao previse" bio je preblizu golu. Ali zanemaricemo to, sta da radimi sa dvije situacije gdje pokusava izvesti dribling i finte tijelom, decko ne zna gdje su mu noge a gdje mu je lopta. Ali najgore od svega su dvije povratne lopte, htio odloziti loptu po zemlji na stranu podigao ju u vazduh i umal da prebaci stopera na povratnu bocnu loptu, ono nikad u zivotu nisam vidio. A druga situacija je mozda i gora masi otvorenog saigraca (u visini 20 metara od gola) a igrac mu je bio na 3-4 metra on ga je promasio za 5 metara i poslao toliko jaku loptu da je izasla u aut, znaci peomasio je i metu i snagu pasa i to radi konstantno.

 

Mozda i igrac sa najlosijom tehnikom šuta u istoriji svih napadaca koji su igrali na nasem stadionu, deset puta da šutne loptu u istu metu deset puta ce pogoditi razlicit dio gola. Kad pricamo tehnici šuta mislim to na šut nogom i glavom, lopta sam slučajno može završiti u golu. I opet cu ponoviti jedna peta od 100 posjeda ili jedno bockanje protiv komšija, ne čine proljeće. Molicemo boga da ga neko uzme, mark my words.

Edited by Jesper23
  • +1 2
Link to comment

Čuj loša procena, Šerif je na početku bio mnogo gori nego sad, na proleće se malo razigrao, a ove sezone je započeo sa 4 gola na 3 utakmice. Nažalost, Zvezdina publika (a izgleda i Miloje) su posle gola iz prvog kontakta i onog dobrog cima glavom pomislili da je Duarte Pavkov lično. Šerif nikakve šanse tu nije imao.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...