Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2024/2025: Zvezdina tri kralja


Dimitrije

Recommended Posts

9 hours ago, harper lee said:

 

Da, toliko je bio los da su ga kupili iz pozajmice i dali 3.5 miliona za njega. Mi ako dobijemo Krunica iz Italije nisam siguran ko ce biti u ekstazi, nadam se da se radi samo o tome da se nije snasao u Feneru. Krunic je u Italiji bio veoma ozbiljan igrac, igrao je ozbiljan fudbal u oba pravca. I jos jedna stvar za koju nikad ranije nisam mislio da ce u Zvezdi biti problem a on ce da pomogne, veoma dobro izvodi slobodnjake.

Silas je u ranijim sezonama Štutgarta igrao desnog bočnog u formaciji 3-5-2 i 3-4-3 pokrivao je sam tu cijelu stranu i to mu je odgovaralo, obzirom da je sa većim brojem igrača u sredini povlačio protivnička krila ka sredini i ostajao sam na ogromnom prostoru sa protivničkim bekom, tako da su protivnici kompleta ndio veznog reda morali da guraju na njegovu stranu kako bi neko držao leđa beku obzirom da je mali broj igrača koji mogu atletski da pariraju Silasu. I kod nas ga očekujem u sličnoj ulozi, mada treba reći da je u Parizu igrao napadača i da su oni ekipa koja je dosta koristila njegovu brzinu za kontre, tako da ga možemo koristiti i visoko uz napadača kada nas jači protivnik pritisne (što vjerujem da ćemo i raditi). Naravno sve zavisi od protivnika, vjerujem da se nećemo braniti us vih 8 utakmica.

 

Rade Krunić je pokrivao sve pozicije u veznom redu od 10-ke pa do zadnjeg veznog gdje je korišten u poslednje vrijeme. Dobar je i u skoku što uopšte nije zanemarivo, kao što si napisao odlično se ubacuje iz drugog plana, ali u kasnijoj fazi karijere je igrao nazad pa nije bilo toliko prilike za to, ali fantastičan osjećaj za duge lopte ima i pozicioniranje, a nije ni nizak. Rade Krunić će nam značiti mnogo kada nas protivnik pritisne obzirom da je odličan na lopti i ima odličnu dugu loptu, kao i šut, na sve to i dobar radius kretanja. U defanzivi će biti bolji od Hvanga, ali Hvang je bio srce ove ekipe i tehnički majstor, Krnuć nema tu brzinu i neće moći toliko da pomaže napadu. Volio bih da smo barem pola godine gledali njih dvojicu u tandemu, kakva bi to pjesma bila.

Edited by Jesper23
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Da, Krunić će nažalost igrati mnogo defanzivnije nego u Italiji, bre svega u Empoliju (u Feneru sam smetnuo sa uma i da je igrao, nisam gledao ništa). Šteta jer je njegova najveća referenca i glavni forte bio osećaj za ulazak u završnicu. Nešto kao SMS, samo naravno na nižem stepeniku. Kod nas će morati da igra zadnjeg veznog, osim ako se Harperove slutnje ne obistine i zaigramo sa tri igrača u poslednjoj liniji. Generalno ne volim ni 352 ni 343, ali bih voleo sa ovim igračima to da vidim. Plus bi Radonjić u tom slučaju sigurno ulazio sa klupe za početak.

Link to comment
23 minutes ago, kralj said:

Plus bi Radonjić u tom slučaju sigurno ulazio sa klupe za početak.

Ne vidim njega kao startera u kakvoj god formaciji da igramo.

Od 60+minuta da uđe, eventualno u poluvremenu u zavisnosti od rezultata, možda i nešto napravi, tu već i može nešto da, se pozitivno očekuje.

Link to comment

Videćemo, ja mislim da je planiran da bude nosilac. UBR, Milson je poprilično potcenjen. Kada bi uhvatio neki kontinuitet, mislim da bi mogao baš dosta da doprinese. U svakom slučaju, u formacijama sa 4 pozadi, biće Milson vs. Radonja strater na levoj strani. Sa 3, igraće Seul levo, Silas desno, bez ove dvojice. Mislim, to je moja vizija, možda Milson može u sredinu, Silas da igra sekundarnog napadača, Radonja onda desnu stranu. A možda budemo gledali Rodića dok god može da se sagne pertle da veže.

 

Ima Miloje sad posla preko glave, ali čini mi se da ima i manje nepoznatih u jednačini i bistriju projekciju kako bi igra trebalo da izgleda. Uprkos odlasku Hvangha.

Link to comment
21 minutes ago, MiddleClass said:

kralju, Olajinka ce igrati u prvih 11. Kakav Milson, kakav Radonjic.. 

Olajinka i Silas po bokovima, not bed, not bed et ol. Meni je bitno da imamo fizički spremnu ekipu, mi smo onaj Bode pregazili, a sad smo se još dodatno pojačali. Taj naš presing će u domaćici donostii posjed preko 70%, a djeluje da smo i u prekidima dosta jači naročito sa dolaskom Drkušića, dok i sam Silas sa svojih 190 dosta znači prilikom odbrane istih.

  • +1 1
Link to comment

isto ko i u kk.. na jednu poziciju nagomila se 10 igraca, dok krticne pozicije zjape prazne..

i pored prodaje pume i da ne racunamo lucica, sljivica, jovanovica, kataii itd za poziciju krila, imali smo olajinku, milsona, doveli silasa, i sta ce ti onda i radonjic ako se nisi resio milsona npr..

a sa druge strane ni jedan krsten levi bek, dok koliko me secanje sluzi krunic je bio rm i to spor rm, nidje veze sa pozicijom hvanga, moguce da gresim, ali sumLjam..

Link to comment
51 minutes ago, MiddleClass said:

kralju, Olajinka ce igrati u prvih 11. Kakav Milson, kakav Radonjic.. 

 

Za njega sam i zaboravio. Šta znam, po svemu sudeči, slabiji je on igrač od ovih. Imao je par meseci na proleće neki period forme kad je izgledao tehnički moćno, ali plašim se da je to incident. 

Link to comment
23 minutes ago, Anubis said:

isto ko i u kk.. na jednu poziciju nagomila se 10 igraca, dok krticne pozicije zjape prazne..

i pored prodaje pume i da ne racunamo lucica, sljivica, jovanovica, kataii itd za poziciju krila, imali smo olajinku, milsona, doveli silasa, i sta ce ti onda i radonjic ako se nisi resio milsona npr..

a sa druge strane ni jedan krsten levi bek, dok koliko me secanje sluzi krunic je bio rm i to spor rm, nidje veze sa pozicijom hvanga, moguce da gresim, ali sumLjam..

 

Levi bekovi su Seol i Rodić. Pre će biti da na desnom štucamo.

 

 

Link to comment
2 hours ago, Anubis said:

isto ko i u kk.. na jednu poziciju nagomila se 10 igraca, dok krticne pozicije zjape prazne..

i pored prodaje pume i da ne racunamo lucica, sljivica, jovanovica, kataii itd za poziciju krila, imali smo olajinku, milsona, doveli silasa, i sta ce ti onda i radonjic ako se nisi resio milsona npr..

a sa druge strane ni jedan krsten levi bek, dok koliko me secanje sluzi krunic je bio rm i to spor rm, nidje veze sa pozicijom hvanga, moguce da gresim, ali sumLjam..

 

Ali, odakle vise izvirete.:D Zalosna Sova je bio Indijanac a ne pleme.

  • Haha 6
Link to comment
14 minutes ago, harper lee said:

 

Ali, odakle vise izvirete.:D Zalosna Sova je bio Indijanac a ne pleme.

image.jpeg.90db97ee51d3b2774a0a640f1508a55f.jpeg

Večiti optimista :D

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, kralj said:

Da, Krunić će nažalost igrati mnogo defanzivnije nego u Italiji, bre svega u Empoliju (u Feneru sam smetnuo sa uma i da je igrao, nisam gledao ništa). Šteta jer je njegova najveća referenca i glavni forte bio osećaj za ulazak u završnicu. Nešto kao SMS, samo naravno na nižem stepeniku. Kod nas će morati da igra zadnjeg veznog, osim ako se Harperove slutnje ne obistine i zaigramo sa tri igrača u poslednjoj liniji. Generalno ne volim ni 352 ni 343, ali bih voleo sa ovim igračima to da vidim. Plus bi Radonjić u tom slučaju sigurno ulazio sa klupe za početak.

 

Sta znaci defanzivnije? U nasoj ligi nama stoperi igraju na 40 metara od gola protivnika, vezni igraci su toliko daleko da prakticno mogu da sutnu na gol kad god dotaknu loptu. U Ligi Sampiona ce biti upravo suprotno. Mi nismo igrali ni dok je Hvang bio tu sa klasicnim defanzivnim veznim, necemo ni sada. Krunic i Elsnik imaju ozbiljan radijus kretanja, navikli su da igraju u tempu i pokrivaju sve pozicije u veznom redu, zavisice od protivnika i rasporeda na terenu koliko daleko ce igrati od protivnickog gola.

 

Sto se tice formacije, Milojevic otkad ga znam igra 4-2-3-1 i sumnjam da ce od toga odustati ali postoji mogucnost da modifikuje formaciju u asimetricnu na nacin na koji je Dejan Stankovic radio u svoje vreme, tim pre sto mi trenutno imamo jednog i po beka. To bi znacilo da u postavljanju igramo sa tri stopera i Seolom kao ving-bekom koji bi se po gubitku poseda vracao na levog beka dok bi jedan od stopera (Djiga ili Drkusic) silazio desno i kao desni bek formirao zadnju defanzivnu liniju. Drugi ving-bek bi bio krilni igrac, Olajinka ili Silas. Silas je to vec igrao ali s obzirom na to da ume da zaspe u defanzivi pre ce Olajinka na tu poziciju a Silas ili ispred njega ili ispred Seola. Elsnik i Krunic su po mom misljenju sigurni u manevru. Najvece rotacije bi onda bile kod ta dva prednja igraca iza spica gde konkurisu Ivanic, Silas, Milson i Radonjic, prva dvojica pretpostavljam kao starteri. Napred Duarte kao prvi spic, Ndiaje kao zamena.

 

Ovo bi trebalo da gledamo u LS, u domacoj ligi necemo jer ta ekipa ima samo jednog bonus igraca, tako da ce teret drugog bonus igraca u domacoj ligi uglavnom padati na ledja Mimovicu a ponekad ce se na "laksim" utakmicama pojavljivati u ekipi Jovanovic, Sljivic i Lekovic (Knezevic ne znam da li je jos uvek bonus).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...