Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2024/2025: Zvezdina tri kralja


Dimitrije

Recommended Posts

18 minutes ago, Jesper23 said:

Kao što sam i ranije pisao Ilić zaslužuje mjesto startera, čim je ušao odmah smo prodisali. Stabilizovali smo desnu stranu, lakše iznosili loptu i na sve to bili jako konkretni i brzi u tranziciji. Dalsio me iznenađuje, znao sam da na Kipru ima dosta dobrih igrača i vjerovao sam Milojeviću poveden iskustvima sa Benom. Treba nam jedan finišer, zato i jure Đukanovića koji je u suštini finišer, što i ima logike obzirom da Šerif dosta radi za ekipu. Iskreno se nadam da će nam vezni red činiti Hvang-Dalsio-Ilić moderni igrači, ali sumnjam i vjerujem da će se Mijailović ugurati tu umjesto Ilića iako dečku vodu ne može nositi, ali dobro.

Nisam ja bas siguran da Mijailovic ima zagarantovano mesto u timu.  Nije Milojevic trener koji daje prednost radnicima-krljacima na racun kvalitetnih igraca.  Mijailovic ce pre da zameni Mimovica u evropskim utakmicama, ali sve zavisi i od toga kako se pokaze Seol.  Voleo bih da vidim ko ce da bude stoperski par: Spajic i Djiga ili Spajic i neko treci.

Link to comment
5 minutes ago, Dimitrije said:

Nisam ja bas siguran da Mijailovic ima zagarantovano mesto u timu.  Nije Milojevic trener koji daje prednost radnicima-krljacima na racun kvalitetnih igraca.  Mijailovic ce pre da zameni Mimovica u evropskim utakmicama, ali sve zavisi i od toga kako se pokaze Seol.  Voleo bih da vidim ko ce da bude stoperski par: Spajic i Djiga ili Spajic i neko treci.

 

Mi pre svega treba da vidimo na kojem beku ce igrati Seol, od toga ce dosta zavisiti. Malo sam splasnuo kad sam video da decko cak ni engleski ne govori, to ce biti bas ozbiljan problem neko vreme dok ne nauci bar osnovne fudbalske fraze. U odbrani mnogo toga zavisi od dobre komunikacije. Uprava stvarno treba da padne na kolena pred Hvangom i nekako iskuka da Korejac Br. 1 ostane jos jednu sezonu kako bi pomogao Seolovoj adaptaciji na saigrace, klub i grad, mozda ga uhvate na patriotski sentiment da se pomogne bratu Korejcu u tudjini. Hvang, Ivanic, Dalsio i Ilic su vrhunski izbor za te tri pozicije u veznom redu za nase uslove, pa cak i preko nivoa nasih uslova, to kad se uigra mogu mnoge lepe stvari da se ocekuju.

Link to comment

A šta je bilo sa planom da se dovede zadnji vezni? Koliko znam Dalsio je vise doveden kao ofanzivniji vezni igrač. Čudno mi je da Miloje ne želi nekog klasičnog zadnjeg veznog.

Link to comment
5 minutes ago, harper lee said:

 

Mi pre svega treba da vidimo na kojem beku ce igrati Seol, od toga ce dosta zavisiti. Malo sam splasnuo kad sam video da decko cak ni engleski ne govori, to ce biti bas ozbiljan problem neko vreme dok ne nauci bar osnovne fudbalske fraze. U odbrani mnogo toga zavisi od dobre komunikacije. Uprava stvarno treba da padne na kolena pred Hvangom i nekako iskuka da Korejac Br. 1 ostane jos jednu sezonu kako bi pomogao Seolovoj adaptaciji na saigrace, klub i grad, mozda ga uhvate na patriotski sentiment da se pomogne bratu Korejcu u tudjini. Hvang, Ivanic, Dalsio i Ilic su vrhunski izbor za te tri pozicije u veznom redu za nase uslove, pa cak i preko nivoa nasih uslova, to kad se uigra mogu mnoge lepe stvari da se ocekuju.

 

Samo da Mićka ne gura na krilo, a ovog drugog Mićka na desnog beka. Videćemo, Ivanić je kod Miloja delovao potpuno pogubljeno. Retke su renesanse u karijerama od one koju mu je utrao D. Stanković. Krila su Olajinka i Puma? Ok, tu očekujemo bar jedno pojačanje u rangu Radonjića/Crnogorca. Verujem da neće oklevati i beka da dovedu ukoliko ga skauti porode u minut do 12.

 

A ako se plasiramo u CL, ima da bude špalir u Fudbalskom savezu Beograda.

Link to comment
Just now, DrZhivago said:

A šta je bilo sa planom da se dovede zadnji vezni? Koliko znam Dalsio je vise doveden kao ofanzivniji vezni igrač. Čudno mi je da Miloje ne želi nekog klasičnog zadnjeg veznog.

 

Nije ovo Milojevic kojeg pamtimo iz prvog mandata, on je i prosle sezone na vaznim utakmicama kao sto je derbi u manevru uparivao Hvanga i Stamenica od kojih nijedan nije klasican zadnji vezni. Vreme tih zadnjih veznih cija je jedina uloga da "kvare igru" protivnika je proslo jer markacija vise u fudbalu ne igra toliko bitnu ulogu kao nekad. Sada su svi u obavezi da ili ucestvuju u presingu ili da se disciplinovano "prebrojavaju" u zoni.

 

Juce je bila pokazna vezba koliko je u modernom fudbalu vazno da svi igraci postuju "nacrtane" kretnje, bila je dovoljna izmena jednog igraca (Jovanovica) koji jos uvek igra na osecaj jer je klinac da nam se igra skoro potpuno stabilizuje. Ozbiljne ekipe vise uopste i ne razmisljaju o tome da li ce neki igrac ispasti iz formacije ili nece jer se to ne desava i ne dozvoljava, dovoljno je da imas jednog igraca koji se jos uvek igra fudbala pa da ne mozes ni iz svoje trecine da izadjes s loptom. Kako je Ilic usao odmah su svi igraci poceli da se osecaju sigurno jer su uvek imali dovoljno opcija i prostora za odigravanje. Nije to jos uvek zategnuto kako treba ali svidja mi se pravac u kojem idemo s igrom, videlo se i u tom kriticnom prvom poluvremenu juce da se ova ekipa sprema da igra pravi fudbal.

  • +1 1
Link to comment
19 minutes ago, harper lee said:

 

Nema sanse da se Micko preseli u vezni red ako je sudeci po onome sto Milojevic uigrava u ovim utakmicama. Ocigledna je tendencija da se lopta iznosi iz zadnje linije kroz sredinu (primili smo gol protiv Zenita jer je Mimovic tvrdoglavo pokusavao da savlada presing na taj nacin iako nije bilo uslova za to) a da bekovi preko kojih je do sada uglavnom isla pocetna organizacija napada sluze samo kao osiguraci i da razvlace protivnicki presing ili zonu. Kad izlazimo iz nase trecine transformisemo se u neku vrstu 3-2-3-2 formacije sa jednim od veznjaka u zadnjoj liniji i uputstvom stoperima (juce Stojicu i Djigi) da koriste izlazak bekova kao laznjak a da umesto dijagonala gadjaju vertikalnim pasovima u trouglove koje pravimo na sredini terena. Neko je u nasem strucnom stabu ocigledno gledao Spaniju na ovom prvenstvu.

I pored sve želje da vizualizujem napisano, ne uspijevam :D

 

Španci imaju Rodrija koji je majstor na lopti, fantastičan za razbijanje presinga, odlično čita protivničku igru, pokriva veliki dio terena i radi fantastičan presing. Ne znam samo ko bi trebao kod nas da glumi Rodrija, za sve ostalo ima neke logike, ako će Mijailović glumiti Kukurelju pa ulaziti u sredinu na taj način da se odvlače igrači sa boka kako bi se napravio prostor krilima. Na sve to Ilić bi mogao biti fantastična osmica za taj sistem igre, ne libi se pomjeriti skroz do aut linije, odličan je u brzim pasovima koji otvaraju dubinu.

Link to comment
6 minutes ago, kralj said:

 

Samo da Mićka ne gura na krilo, a ovog drugog Mićka na desnog beka. Videćemo, Ivanić je kod Miloja delovao potpuno pogubljeno. Retke su renesanse u karijerama od one koju mu je utrao D. Stanković. Krila su Olajinka i Puma? Ok, tu očekujemo bar jedno pojačanje u rangu Radonjića/Crnogorca. Verujem da neće oklevati i beka da dovedu ukoliko ga skauti porode u minut do 12.

 

A ako se plasiramo u CL, ima da bude špalir u Fudbalskom savezu Beograda.

 

Ivanic u principu igra na krilu samo kad je Katai u timu jer Katai ima slobodu da se krece iza centarfora kako hoce pa mu se Ivanic prilagodjava. To je godinama funkcionisalo jer je Ivanic beskonacno inteligentan fudbaler koji na obe pozicije (centralnog veznog i levog krila) po pravilu nalazi dobra resenja. Juce je bio los za svoje standarde, on je tip igraca koji tesko izlazi iz priprema ali zato dugo odrzava dobru formu. U jednom trenutku protiv Zenita je potrcao za loptom koja je isla u aut, delovalo je kao da cupa noge iz dubokog blata. No, ako postoji igrac za kojeg ne brinem u ovom timu to je on, Ivanic uvek na kraju dodje na svoje.

 

Uzgred, imali smo dosta dobre ponude za njega ali u klubu uopste ne razmisljaju da ga puste da ode i ne razgovaraju sa zainteresovanim klubovima na tu temu. Opste je misljenje da je Mirko Ivanic licna karta onoga kako Zvezdin igrac treba da se ponasa i na terenu i van njega, njegovo prisustvo u svlacionici i uticaj na ponasanje mladjih igraca su neprocenjivi.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Jesper23 said:

I pored sve želje da vizualizujem napisano, ne uspijevam :D

 

Španci imaju Rodrija koji je majstor na lopti, fantastičan za razbijanje presinga, odlično čita protivničku igru, pokriva veliki dio terena i radi fantastičan presing. Ne znam samo ko bi trebao kod nas da glumi Rodrija, za sve ostalo ima neke logike, ako će Mijailović glumiti Kukurelju pa ulaziti u sredinu na taj način da se odvlače igrači sa boka kako bi se napravio prostor krilima. Na sve to Ilić bi mogao biti fantastična osmica za taj sistem igre, ne libi se pomjeriti skroz do aut linije, odličan je u brzim pasovima koji otvaraju dubinu.

 

Jebi ga, samo dve ekipe na svetu imaju Rodrija, Mancester Siti i spanska reprezentacija, to ne znaci da druge ekipe ne mogu da pokusavaju da igraju isto sa igracima koji nemaju jedinstveni kvalitet trenutno verovatno najboljeg veznog igraca na svetu. Ako pogledas fizionomiju tima Spanije i nasu fizionomiju na poslednje dve utakmice i zanemaris razliku u kvalitetu videces da pokusavamo da igramo slicno onome sto oni igraju, sa bekovima koji dijagonalno ulaze u sredinu i otvaraju dva veznjaka da igraju iza ledja krila koji obojica igraju na kontra strani, da se iz tih switch-eva ne traze nuzno prostori oko korner zastavice vec se sire odbrane pa se trazi prostor neposredno ispred odbrane u sirini sesnaesterca odakle uglavnom dolaze zavrsni pasovi.

 

Naravno, kad gledas Spaniju vidis odavno vec razradjen sistem koji igraju vrhunski igraci, mi smo tek na dve pripremne utakmice a igraci nam nisu ni blizu njihovog kvaliteta. Ali pattern se vidi, koliko god bio traljav i neuigran.

  • +1 1
Link to comment

Bejah neopravdano odsutan jer mi je @Valkyrie izčupala kablove, ali da prozborim koju o onom crnogorcu. Da, strah me je da nije neka CG muljavina/kombina, jer vidim da je odigrao samo 11 mečeva i dao 2 gola. 

Link to comment
1 minute ago, dragance said:

Bejah neopravdano odsutan jer mi je @Valkyrie izčupala kablove, ali da prozborim koju o onom crnogorcu. Da, strah me je da nije neka CG muljavina/kombina, jer vidim da je odigrao samo 11 mečeva i dao 2 gola. 

Prošle godine 11 golova na 25 utakmica.

 

 

Link to comment

Neka, hvala. Ako im je Bolonja nudila više od nas, zašto ga nisu prodali ili samo tvrde pazar sa nama. Ko mu je menadzer?

Link to comment
18 hours ago, kralj said:

Čudi me, meni baš deluje da se u mlađim kategorijama previše radi na taktici i da su mahom svi izdanci bili taktički pismeni. Gledao sam jednom prilikom pripreme omladinaca koje je vodio Bratislav Živković, i potpuno mi je jasno i poreklo takvog utiska.

 

Jovanovic je tek dosao iz Vojvodine i trebace mu vremena da se prilagodi, jos je dete koje je do juce igralo na "izadji i uradi nesto". Plus on ovakve pripreme nije ni video u zivotu, kamoli prolazio. Sve Milojeve ekipe polazu dosta na kondicionu spremu igraca a i generalno su kod nas uslovi za rad iznad svega drugog sto se nasih klubova tice, radi se bas crnacki i sve se zivo prati i meri. Malom Lanetu nece biti problem da iznese to jer je mlad, svez i izgleda dosta zilav i cvrst na caleta. Uostalom, sama cinjenica da je dobio mesto u timu jako brzo dovoljno govori o njegovom talentu i to koliko radi.

 

Taktika ce vec ici malo sporije, nauci se to brzo ali na terenu se to sto se nauci vidi tek kad postane automatska radnja jer mlad igrac hoce da se izgubi na terenu i nema strpljenja. Malog su juce izvozali i izuli ovi Zenitovi Brazilci tri-cetiri puta i vec oko desetog minuta je izgubio zivce. Na to ce morati da se navikava.

  • +1 2
Link to comment
Posted (edited)
1 hour ago, harper lee said:

 

......

 

Taktika ce vec ici malo sporije, nauci se to brzo ali na terenu se to sto se nauci vidi tek kad postane automatska radnja jer mlad igrac hoce da se izgubi na terenu i nema strpljenja. Malog su juce izvozali i izuli ovi Zenitovi Brazilci tri-cetiri puta i vec oko desetog minuta je izgubio zivce. Na to ce morati da se navikava.

Tacno tako.  Kada su mu juce ona dvojca brazilskih mahera napravila sacekusu blizu korner zastavice (gde je on gizdavo uleteo da ih dribla 1-na-1), pa od njega napravili cica-glisu, proturili mu loptu kroz noge, opasno se iznervirao i poceo da ih vuce za dresove i bije po nogama.  To je lepo sto nije hteo da se preda bez bitke, za razliku onomad od Gacinovica, ali i da shvati da te decije fore driblanja 1-na-1 nece uvek moci.  Zanima me kako je Miloje reagovao na taj momenat.  Da je na klupi sedeo cica-Miljan, bilo bi javno razalovanje Jovanovica.  Secam se jedne utakmice protiv Sarajeva u Beogradu u vreme kada je Sarajevo bilo u vrhu domaceg fudbala.  Zvezda ih je razvalila, a Pera Krivokuca poceo da ponizava igrace Sarajeva i da stopuje loptu dupetom.  Publika na Marakani u transu, trazi jos, a Pera ih cascava.  U jednom trenutku Miljan je skocio sa klupe, i zagrmeo da se culo na celom stadionu, i prstom pripretio Krivokuci.  Ovaj se usrao i odmah prestao sa kerefekama.

Edited by Dimitrije
  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Dimitrije said:

Tacno tako.  Kada su mu juce ona dvojca brazilskih mahera napravila sacekusu blizu korner zastavice (gde je on gizdavo uleteo da ih dribla 1-na-1), pa od njega napravili cica-glisu, proturili mu loptu kroz noge, opasno se iznervirao i poceo da ih vuce za dresove i bije po nogama.  To je lepo sto nije hteo da se preda bez bitke, za razliku onomad od Gacinovica, ali i da shvati da te decije fore driblanja 1-na-1 nece uvek moci.  Zanima me kako je Miloje reagovao na taj momenat.  Da je na klupi sedeo cica-Miljan, bilo bi javno razalovanje Jovanovica.  Secam se jedne utakmice protiv Sarajeva u Beogradu u vreme kada je Sarajevo bilo u vrhu domaceg fudbala.  Zvezda ih je razvalila, a Pera Krivokuca poceo da ponizava igrace Sarajeva i da stopuje loptu dupetom.  Publika na Marakani u transu, trazi jos, a Pera ih cascava.  U jednom trenutku Miljan je skocio sa klupe, i zagrmeo da se culo na celom stadionu, i prstom pripretio Krivokuci.  Ovaj se usrao i odmah prestao sa kerefekama.

 

Miloje je veoma zadovoljan Jovanovicem, jasno je i njemu da su to klinacke bubice. Za malog je najvaznija lekcija juce bila kako smo izgledali na terenu u drugom poluvremenu bez njega, takve stvari treba da mu skrenu paznju na to koliko je jos uvek u zaostatku za ozbiljnim fudbalom. On je drcan i svestan svog talenta, zeljan je da se nametne i preteruje, to su neke stvari koje jednostavno moraju da se preleze i za koje valja imati strpljenja. Mislim da su mu ta dva Brazilca ucinili veliku uslugu jer on se jos nije suocavao sa nivoom fudbala gde nije glavni u selu vec samo klinac koji za sada nista ne radi bolje od vecine drugih i mora da zapne da bi dokazao da pripada tom nivou. Nista se nije desilo sto nije trebalo, popio je par lekcija iz seniorskog fudbala i to je to.

 

Gledao sam par snimaka sa priprema i ono sto mi je skrenulo paznju i prilicno me iznenadilo je da su Katai i Rodic prvi u ovim za igrace smarackim delovima treninga bez lopte, futingu, trcanju oko stadiona, istrcavanju deonica, svemu onom sto igraci bas ne vole kad su pripreme u pitanju. To bas nisam ocekivao.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...