Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2024/2025: Zvezdina tri kralja


Dimitrije

Recommended Posts

11 minutes ago, samo_opusteno said:

Da evo sad citam. 

 

On deluje kao dobro dobro pojacanje uz ogradu da ga nisam gledao i da je rezerva i Stutgarta i reprezentacije Konga. 

Postavlja se pitanje za sta ce nam i on i Radonjic, ne pravi se novi tim poslednjeg dana prelaznog roka. 

Neverovatno da covek posle zreba izjavi da je to to, niko ne ide i ne dolazi i onda tradicionalno pretumbamo tim sto do sada nijednom nije dalo rezultata. 

 

Ovakvog igraca nisi gledao u Zvezdi odavno, njega je jedna povreda na raskrsnici karijere dovela u Zvezdu umesto u Premijer ligu. Kako smo mi doveli Silasa nikad mi nece biti jasno, covek je kombinacija Bukarija, Olajinke i Mirka Ivanica u jednom telu i jedina mana mu je povremeno los decision making. Brine me da ne postoji neki zdravstveni razlog zasto ga Stutgart uopste pusta jer smo ga kupili navrat-nanos i sumnjam da smo sve informacije o njemu pazljivo studirali.

Link to comment
Just now, kralj said:

 

Očajan skauting Marka Marina, iz punog džaka Tea Hernandeza i Leaa, on se uhvatio za Krunića.

 

Kako se blamiraš. Tačno je, Bjelica je osvojio NBA prsten kao bitan deo rotacije. Krunić je odigrao 28 Serie A utakmica u šampionskoj sezoni Milana. Koji deo ti je nejasan?

 

 

 

 

Polako, nema potrebe za vredjanjem. 

 

Nije mi jasan deo gde odjednom postajemo mnogo jaki dolaskom Krunica koji ulazi u deo karijere gde ga nece u Feneru. Doveo je i Hajduk Rakitica i Perisica pa ispao od Ruzemberoka, odavno sam prerastao lozenje na bivse klubove igraca koje dovodimo, ne funkcioniše to tako. 

 

Link to comment
11 minutes ago, Milosh76 said:

Jedino ako je sve vec dogovoreno i samo da se objavi.

 

Navodno neki Arapi nude 6M za Serifa...

 

Dodace i Laki svojih 100€,  a evo i ja bih rado svojih 50€.

Link to comment
16 minutes ago, samo_opusteno said:

Polako, nema potrebe za vredjanjem. 

 

Nije mi jasan deo gde odjednom postajemo mnogo jaki dolaskom Krunica koji ulazi u deo karijere gde ga nece u Feneru. Doveo je i Hajduk Rakitica i Perisica pa ispao od Ruzemberoka, odavno sam prerastao lozenje na bivse klubove igraca koje dovodimo, ne funkcioniše to tako. 

 

 

Nece ga u Feneru, nece ga u Stutgartu i nece ga u Torinu za nas nije argument jer do juce ti su klubovi za nas iz ugla transfera bili druga galaksija, nismo bili cak ni na istoj mapi. FK Crvena Zvezda nije kosarkaska sekcija koja je u igri za bolje igrace u Evroligi, mi smo do skoro bili treci razred evropskog fudbala. Krunic nije vise igrac koji je bio ali za nas je odlicno resenje, tim pre sto je navijac Zvezde, poceo je u Srbiji i zna gde dolazi, tako da nece biti kao Silas sokiran kad vidi srpske stadione na kojima treba da igra.

 

Ono gde se donekle slazem i sto me sprecava da otvorim flasu Lagavulina u cast ovih transfera je cinjenica da su ovo prilicno kockarski potezi verovatno s idejom da postanemo jos ozbiljnije ime na fudbalskom trzistu i tako podignemo cene igracima. Ljudi i pored slucaja zagrebackog Dinama ne shvataju da reputacija kluba na trzistu moze skoro duplo da podigne cenu igracu, nevezano za njegov kvalitet. Klubu koji kupuje igraca za deset miliona ne kucas na vrata s nekim mizernim ponudama i pokusavas da oboris cenu, to je vec drugaciji tip razgovora i drugacije pocetne ponude s kojima se pojavljujes. Nismo mi zavukli ruku u dzep od supstance, pobedom protiv Boda i prodajom Hvanga uzeli smo 27 miliona bukvalno za dva dana i mozemo da platimo ovo sto placamo, ali pitanje je koliko je pametno davati toliki novac za dva igraca od kojih je jedan na zalasku karijere. Radonjica ne racunam.

 

Sad treba sacekati da se vidi ko ce sve da ode, vidim da je Puma vec zavrsio sa nama. Ovolika promaja u kasi koja je nastala morace nekako da se zapusi.

Edited by harper lee
  • +1 1
Link to comment

Opušteni, ne vređam te, samo sam ti dobronamerno skrenuo pažnju da je takva vrsta nipodaštavanja respektabilnih karijera poprilično sramotna. Iz perspektive Zvezdinog navijača pljuješ po najvećoj karijeri bilo kog Zvezdinog košarkaša u istoriji. Nađi neki manje rđav put da mračiš.

Edited by kralj
Link to comment

Nema promaje u kasi. Ukupno milion smo dali na transfere Krunica, Radonjica i Silasa. Plate su vec nesto drugo

Link to comment
3 minutes ago, MiddleClass said:

Nema promaje u kasi. Ukupno milion smo dali na transfere Krunica, Radonjica i Silasa. Plate su vec nesto drugo

Plate su bar 3.5M za njih trojicu, s tim sto Krunicu pola placaju Turci, navodno.

Link to comment

Vise smo na Hvanga proslog leta potrosili nego na ovu trojicu zajedno...

 

Bice placeno nesto simbolicno za Radonjica i to je to sto se tice obestecenja. Silas dolazi na pozajmicu, jeste 10+ miliona evra otkupna cena, ali otom potom, na dugackom je to stapu...

Link to comment

Silas je pre povrede bio jedan od najboljih igrača u timu. Istina taj Stuttgart je bio daleko od ovoga što je danas u smislu rezultata, ali on je sigurno vredeo duplo više od ove otkupne cene. Pretpostavljam da ćemo ga otkupiti isključivo ako budemo imali izvesnu veću ponudu da ga uvaljamo.

Link to comment

Ovaj Silas je enigma... lik je blistao u 2020-2021 sezoni gde je bio drugi strelac Stutgarta. Poslednje dve sezone epizodista sa po 5 golova u sezoni. Ranije je imao problema sa menjanjem krstenice kad je stigao u Stutgart, navodio je cak i drugo ime, pod izgovorom da zeli da se zastiti od menadzera. Deluje na hajlajtima onako kao random lik sa fudbala iz kraja koji ima nezgrapnu tehniku, nesto poput Tavambe, a poslednji put se pojavio u Stugartu kao zamena protiv Leverkuzena u superkupu pre dve nedelje kad je promasio odlucujuci penal.

Edited by JohnnyD
Link to comment

Ako on bude imao volje da igra kod nas ili ce kao Hvang da ima dzentlmenski dogovor. Sto je OK, ako nam donese isto sto i Hvang.

Pobeda u LS je preko 2M evra... sa 3 pobede mi smo isplatili tih 10M, ako se racuna i prodaja ulaznica i nagrada za prolaz u sledeci krug i bodovi.

 

Na nasu zalost, ova trojica nisu mogli da dodju u julu, nego tek u poslednjim satima prelaznog roka. Sad je pauza zbog reprezentacije, taman da se utreniraju za Benfiku i Partizan :D 

Link to comment
17 minutes ago, MiddleClass said:

Nema promaje u kasi. Ukupno milion smo dali na transfere Krunica, Radonjica i Silasa. Plate su vec nesto drugo

 

Da, samo plate.:D

 

S ovim pojacanjima crta se ona moja formacija 3-4-3 pred Bodo kao opcija za Ligu Sampiona.

 

Glazer

Djiga - Spajic - Drkusic

Olajinka - Elsnik - Krunic - Seol

Silas/Radonjic - Duarte - Ivanic/Milson

 

Za nase prilike ovo je jezivo jaka ekipa, snazna, brza, krupna, mobilna, pametna, tehnicki besprekorna. Ovde doslovno nema jednog jedinog igraca koji ne zna da igra fudbal, nema iskustva, nema motoriku i bio bi slaba tacka. Ovo je takodje ekipa po Milojevicevom ukusu, counterpunch tim sposoban za jak presing, brzu tranziciju i izlazak u poslednju trecinu kroz jedan ili dva pasa. Bilo je pojedinacno boljih igraca u Zvezdi od vecine pobrojanih ali ovako kompaktan tim na svim pozicijama mislim da nismo imali od raspada SFRJ. Steta je sto zbog Terzicevih budalesanja sa dva bonusa ovako nesto nikada necemo videti u domacoj ligi, ovo je ekipa koja bi na Marakani petardom oduvala svaku domacu ekipu i to sa pola snage.

  • +1 3
Link to comment
8 minutes ago, JohnnyD said:

Ovaj Silas je enigma... lik je blistao u 2020-2021 sezoni gde je bio drugi strelac Stutgarta. Poslednje dve sezone epizodista sa po 5 golova u sezoni. Ranije je imao problema sa menjanjem krstenice kad je stigao u Stutgart, navodio je cak i drugo ime, pod izgovorom da zeli da se zastiti od menadzera. Deluje na hajlajtima onako kao random lik sa fudbala iz kraja koji ima nezgrapnu tehniku, nesto poput Tavambe, a poslednji put se pojavio u Stugartu kao zamena protiv Leverkuzena u superkupu pre dve nedelje kad je promasio odlucujuci penal.

 

Pored te pauze zbog menjanja pasosa (dokazano je da mu je menadzer podmetnuo, taj je i s drugim igracima radio isto) imao je zaredom dve povrede od kojih je jedna bila ozbiljna i dugo je pauzirao zbog nje. Kao i svaki drugi igrac ima uspona i padova u karijeri ali njegov plafon je dokazano jako, jako visok i ako proigra kod nas bice pojacanje kakvo nismo videli od Sinise Mihajlovica. Covek je bio proglasen za najboljeg mladog igraca ili rukija Bundeslige. Kakav crni Tavamba, ovaj pali travu za sobom kad trci.

Edited by harper lee
Link to comment
4 minutes ago, harper lee said:

Steta je sto zbog Terzicevih budalesanja sa dva bonusa ovako nesto nikada necemo videti u domacoj ligi,

Mimovic umesto Seola i eto ti ista ekipa sa malom izmenom. Cak moze i to u Evropi da se igra, Olajinka levo, Mimovic desno. Rizicno, ali moze.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...