Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2024/2025: Zvezdina tri kralja


Dimitrije

Recommended Posts

16 minutes ago, harper lee said:

 

Katai je i pored postignutog gola bio veoma los, ovo vise nije nivo fudbala za njega. Sto pre Milojevic shvati da je uloga koju Magiko treba da ima da ulazi oko 60. minuta i sludjuje umorne odbrane to bolje i za Kataija i za nas.

Na osnovu prošle sezone, izgleda da je i on toga svestan i da nema problem sa takvom ulogom. 

  • +1 1
Link to comment

Sviđa mi se postavka igre u 2. poluvremenu, otvaranje pozicija, tranzicija, iznošenje lopte sa svoje polovine i naravno oba gola su mala majstorija,  posebno mi se svidio ovaj trzaj glavom Lekovića za smještanje lopte pod prečku, sve u svemu čeka nas još jedna zanimljiva sezona nadam se bez velikih turbulencija...

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, roux senyurt said:

mnogo bolje drugo poluvreme. ja zadovoljan, ali posle proslogodisnje predsezonske euforije i u jogurt duvam. mimovic je mnogo bolje izgledao u drugom, nisam nesto puno obracao paznju na njega do sada, a u prvom mi je delovao preplaseni ziheras. lane jr je drzak na oca, sto je kad se dozira pravilno i uz praksu, dobra karakteristika (mladog) igraca. sve u svemu izgledamo dobro. 

 

Lane jr je razlog zasto je Mimovic izgledao toliko lose, rano je sve ovo jos za njega. Talenat mu je nesporan, karakter takodje, ali moderan fudbal je u velikoj meri taktika a on to nije savladao ni u naznakama. Cim je okruzen ozbiljnim igracima koji znaju da se krecu i postavljaju Mimovic je automatski poceo bolje da igra. Mnogo mi se svidja to sto je posle onakvog prvog poluvremena stisnuo petlju i podigao se na terenu protiv istog protivnika, to je znak jakog karaktera.

  • +1 3
Link to comment

Čudi me, meni baš deluje da se u mlađim kategorijama previše radi na taktici i da su mahom svi izdanci bili taktički pismeni. Gledao sam jednom prilikom pripreme omladinaca koje je vodio Bratislav Živković, i potpuno mi je jasno i poreklo takvog utiska.

Link to comment

Svake godine se nadam da će otići Rodić negde, na Kipar, u Rusiju ili bilo gde ali ne vredi, ostaće do penzije, prosto se umorim kad ga gledam.

Link to comment
4 minutes ago, sasha said:

Svake godine se nadam da će otići Rodić negde, na Kipar, u Rusiju ili bilo gde ali ne vredi, ostaće do penzije, prosto se umorim kad ga gledam.

 

Rodic je veceras odigrao partiju kakvu nije odigrao godinama, podsetio je na svoje najbolje dane. Vec dve-tri godine pricam da je njegovo proslo i da bih mu rado video ledja ali treba posteno reci ono sto jeste, veceras je bio medju najboljim igracima na terenu.

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, harper lee said:

 

Rodic je veceras odigrao partiju kakvu nije odigrao godinama, podsetio je na svoje najbolje dane. Vec dve-tri godine pricam da je njegovo proslo i da bih mu rado video ledja ali treba posteno reci ono sto jeste, veceras je bio medju najboljim igracima na terenu.

 

Samo da te pozovem na djokovic - rune mec, sestu set loptu je profulao, treba nam pojacanje :fantom:

Link to comment
2 minutes ago, Tsai said:

 

Samo da te pozovem na djokovic - rune mec, sestu set loptu je profulao, treba nam pojacanje :fantom:

 

Ne gledam ja Novaka uzivo godinama, nemam zivaca.

  • Vojvodo,serdare 2
Link to comment

Zamisljam da smo ovog Đukanovića doveli pre godinu dana iz Buducnosti za 1m kao Hamarbi, koliko bi goreo forum o Terzinim CG kombinacijama 😁

 

Izgleda stvarno jure krilo. Ispustili su onog iz Poljske koji je izgleda bio prvi pik, a tesko i od Djukanovica da ce biti nesto. Samo mi nije jasno sto se ne spominje Radonjic ako je istina da je slobodan za 1,5m , mozda on nece da se vrati

Link to comment

Ali, ako Naser Djiga ne bude starter sledece sezone otici cu licno u klub da samaram Milojevica, taman smo se izgleda resili njegovih decackih bubica i polako ali sigurno njegova cvrstina, brzina, snaga, pas i anticipacija dolaze do izrazaja. Odigrao je perfektno veceras.

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, sasha said:

Neverovatno je kako svi naši klubovi i reprezrntacija uvek izgledaju duplo sporije od protivnika. Pa ako ne znaju da igraju nek nauče bar da trče

 

Trebalo je da gledas juce CSKA - Partizan, tek bi se onda hvatao za glavu kad je u pitanju razlika u brzini.

 

To je pokusavao da resi Terzic dovodjenjem Bahara ali nije nam se posrecilo jer u nasoj ligi brzina i igraca i igre na skoro svim utakmicama ne igra nikakvu ulogu. Da bi lopta isla ne brzo nego uopste ona mora negde da ide, na nasim utakmicama mi kampujemo 75 od 90 minuta na 35-40 metara od protivnickog gola protiv citavog tima koji u tom prostoru igra iza lopte. U tim situacijama ono sto se trazi su stvari sa malog fudbala, tehnika, "dva na dva" ili "tri na tri" akcije, prekidi i slicno. Mi smo upali u paradoks kad su nase utakmice u pitanju, u Ligi Sampiona nemamo dovoljan kvalitet da uspostavimo posed i odatle razvijamo akcije a u domacoj ligi imamo kvalitet i ogroman posed ali nam to nista ne znaci jer do poslednje trecine dolazimo peske. Ovaj tim Zvezde ima i brzinu i dovoljno tehnicki "potkovanih" igraca da se suprostavi nekoj srednjoj klasi Lige Evrope ili visoj klasi Lige Konferencija ali to ne igramo vec neko vreme pa nema gde ni da se vidi potencijal koji tim ima.

 

Terzic je isao dotle da je pokusao i verovatno jos uvek pokusava da napravi dva tima, jedan za LS/LE a drugi sa igracima poput Kange i Kataija da igra domacu ligu, ocekujem da i ove godine gledamo dva razlicita tima u ta dva razlicita takmicenja. Ali to nije dobro resenje iz mnogo razloga i nece nam mnogo toga doneti. Mi vise od pola sezone igramo viktorije i branimo se iskljucivo od ispucanih lopti od 60 metara, igraci steknu naviku da igraju protiv toga i onda im je tesko da se prebace na... ovo sto smo pokusali da igramo protiv Zenita. Mi smo imali Bukarija koji moze da pretrci koga hoces, ne znam da li je par golova u nasoj ligi dao a da nije morao da prodje "kroz" igraca i napravi sebi prostor.

 

Videcemo sad kad budu instalirali ove hibridne terene da li ce se nesto promeniti. Ti tereni su neuporedivo brzi i ravniji od ovih domacih oranica na kojima se uglavnom igra pa ce biti i teze ekipama da se odbrane sedenjem golmanu u krilu.

  • +1 1
Link to comment
56 minutes ago, Tsai said:

 

Samo da te pozovem na djokovic - rune mec, sestu set loptu je profulao, treba nam pojacanje :fantom:

 

Kao sto vidis, pomoc nije bila potrebna. Sad i ja mogu da pogledam odlozeno.:D

Link to comment
59 minutes ago, harper lee said:

 

 

 

To je pokusavao da resi Terzic dovodjenjem Bahara ali nije nam se posrecilo jer u nasoj ligi brzina i igraca i igre na skoro svim utakmicama ne igra nikakvu ulogu. Da bi lopta isla ne brzo nego uopste ona mora negde da ide, na nasim utakmicama mi kampujemo 75 od 90 minuta na 35-40 metara od protivnickog gola protiv citavog tima koji u tom prostoru igra iza lopte. U tim situacijama ono sto se trazi su stvari sa malog fudbala, tehnika, "dva na dva" ili "tri na tri" akcije, prekidi i slicno. Mi smo upali u paradoks kad su nase utakmice u pitanju, u Ligi Sampiona nemamo dovoljan kvalitet da uspostavimo posed i odatle razvijamo akcije a u domacoj ligi imamo kvalitet i ogroman posed ali nam to nista ne znaci jer do poslednje trecine dolazimo peske. Ovaj tim Zvezde ima i brzinu i dovoljno tehnicki "potkovanih" igraca da se suprostavi nekoj srednjoj klasi Lige Evrope ili visoj klasi Lige Konferencija ali to ne igramo vec neko vreme pa nema gde ni da se vidi potencijal koji tim ima.

 

Terzic je isao dotle da je pokusao i verovatno jos uvek pokusava da napravi dva tima, jedan za LS/LE a drugi sa igracima poput Kange i Kataija da igra domacu ligu, ocekujem da i ove godine gledamo dva razlicita tima u ta dva razlicita takmicenja. Ali to nije dobro resenje iz mnogo razloga i nece nam mnogo toga doneti. Mi vise od pola sezone igramo viktorije i branimo se iskljucivo od ispucanih lopti od 60 metara, igraci steknu naviku da igraju protiv toga i onda im je tesko da se prebace na... ovo sto smo pokusali da igramo protiv Zenita. Mi smo imali Bukarija koji moze da pretrci koga hoces, ne znam da li je par golova u nasoj ligi dao a da nije morao da prodje "kroz" igraca i napravi sebi prostor.

 

Videcemo sad kad budu instalirali ove hibridne terene da li ce se nesto promeniti. Ti tereni su neuporedivo brzi i ravniji od ovih domacih oranica na kojima se uglavnom igra pa ce biti i teze ekipama da se odbrane sedenjem golmanu u krilu.

to oko bahara je i moj dojam. pravio je tim za evropske standarde, a na kraju je dobio tim koji je nedovoljan za evropu, a nefunkcionalan za nasu ligu.  

Link to comment

Kao što sam i ranije pisao Ilić zaslužuje mjesto startera, čim je ušao odmah smo prodisali. Stabilizovali smo desnu stranu, lakše iznosili loptu i na sve to bili jako konkretni i brzi u tranziciji. Dalsio me iznenađuje, znao sam da na Kipru ima dosta dobrih igrača i vjerovao sam Milojeviću poveden iskustvima sa Benom. Treba nam jedan finišer, zato i jure Đukanovića koji je u suštini finišer, što i ima logike obzirom da Šerif dosta radi za ekipu. Iskreno se nadam da će nam vezni red činiti Hvang-Dalsio-Ilić moderni igrači, ali sumnjam i vjerujem da će se Mijailović ugurati tu umjesto Ilića iako dečku vodu ne može nositi, ali dobro.

Link to comment
12 minutes ago, Jesper23 said:

Kao što sam i ranije pisao Ilić zaslužuje mjesto startera, čim je ušao odmah smo prodisali. Stabilizovali smo desnu stranu, lakše iznosili loptu i na sve to bili jako konkretni i brzi u tranziciji. Dalsio me iznenađuje, znao sam da na Kipru ima dosta dobrih igrača i vjerovao sam Milojeviću poveden iskustvima sa Benom. Treba nam jedan finišer, zato i jure Đukanovića koji je u suštini finišer, što i ima logike obzirom da Šerif dosta radi za ekipu. Iskreno se nadam da će nam vezni red činiti Hvang-Dalsio-Ilić moderni igrači, ali sumnjam i vjerujem da će se Mijailović ugurati tu umjesto Ilića iako dečku vodu ne može nositi, ali dobro.

 

Nema sanse da se Micko preseli u vezni red ako je sudeci po onome sto Milojevic uigrava u ovim utakmicama. Ocigledna je tendencija da se lopta iznosi iz zadnje linije kroz sredinu (primili smo gol protiv Zenita jer je Mimovic tvrdoglavo pokusavao da savlada presing na taj nacin iako nije bilo uslova za to) a da bekovi preko kojih je do sada uglavnom isla pocetna organizacija napada sluze samo kao osiguraci i da razvlace protivnicki presing ili zonu. Kad izlazimo iz nase trecine transformisemo se u neku vrstu 3-2-3-2 formacije sa jednim od veznjaka u zadnjoj liniji i uputstvom stoperima (juce Stojicu i Djigi) da koriste izlazak bekova kao laznjak a da umesto dijagonala gadjaju vertikalnim pasovima u trouglove koje pravimo na sredini terena. Neko je u nasem strucnom stabu ocigledno gledao Spaniju na ovom prvenstvu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...