Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2024/2025: Zvezdina tri kralja


Dimitrije

Recommended Posts

4 minutes ago, kralj said:

Nego, ja sam bio ubeđen da sam pročitao da ga je otkupio Fener pre par meseci kad mu je istekla pozajmica.

 

Jeste, ali precrtao ga je Murinjo posle par utakmica, raspolozeni su da ga udome.

 

Just now, Dimitrije said:

Uh, zvuci kao Radonjic.

 

Javlja ovaj Terzicev glasnik sa drugog foruma da Vladan nije dao amin za Radonjica, pre svega jer zeli desno krilo, drugacijih karakteristika. Pokusavaju da zavrse nekog Silasa iz Stutgarta i navodno su blizu. U tom slucaju bi Puma spakovao kofere... 

  • +1 1
Link to comment
26 minutes ago, JohnnyD said:

Svako je mogao da vidi da se Hvangu ide i da ce otici odmah nakon Bodoa u intervjuu, to je bilo ocigledno.

 

Ono sto je realnost jeste da je Zvezda klub koji gradi tim da bi usli u Ligu sampiona, ne da bi tamo napravili i neki rezultat, kolko god Terza ume lepo da laze. Svim silama se gradi tim i dovode igraci da se udje tu i uzme lova, a onda se na konto toga zaradjuje i na igracima jer jer prvobitan i osnovni cilj ostvaren. To je ok, ali nikad se nece preci ta lestvica i da se eventualno napravi neki ozbiljan rezultat (cetvrtfinale, polufinale... LS) sa takvim pristupom. Posto je i nemoguce klubu iz istocne evrope da uzme LS, to negde i ima rezona. I nece nijedan tim iz istocnog bloka uzeti ponovo LS dok ne bude radikalnih promena o maksimalnom dozvoljenom trosenju i ogranicavanju stranaca, ili da se desi neki ogroman i nevidjeni user ranga Grcka 2004.

 

Ovo sto pises bi bilo isto kao da napises da PSG nema ambicija jer su, eto, prodali Mbapea Realu. Prodaja Hvanga nista ne govori o rezultatskim ambicijama kluba, mnogo veci igraci od njega prelaze iz jednog u drugi klub svakodnevno pa nikom nista. Kao sto napisa @los borrachos gore, napravili smo dogovor sa igracem i ispostovali ga do kraja, on je svoj deo takodje ispostovao igrajuci do poslednjeg atoma snage na svakoj utakmici, prodali smo ga za duplo vise para nego sto smo ga kupili i to je to, kamo te lepe srece da nam svaki transfer bude kao njegov.

 

Prvi sledeci korak koji moramo da napravimo ako hocemo da budemo jos bolji je da ucinimo da ovakvi transferi ne budu sticaj okolnosti vec deo normalnog poslovanja kluba. Probili smo granicu obestecenja koje dajemo za igrace sa onih vacaroskih od nekoliko stotina hiljada pa ako nas usere do visemilionskih kojima se kupuju kvalitetni igraci. Svaka velika kupovina i svaka velika prodaja ce nam pojacati reputaciju na trzistu i zato su za nas slucajevi Djige i Hvanga, svaki na svoj nacin, toliko vazni. Svi znaju odavno da kod nas mogu da se kupe talentovani srpski klinci, prodaja Hvanga nas etablira na trzistu i kao klub iz kojeg moze da se kupi kvalitetan gotov igrac.

 

Zao mi je sto je Hvang otisao ali jedino sto se u ovoj situaciji moze je da se covek duboko pokloni Korejancu, zahvali mu se na svemu sto je ucinio za klub i pozeli sve najbolje u daljoj karijeri. Veliki igrac, veliki profesionalac i sjajan saigrac. Na nama je da ucinimo da se vise ne iznenadjujemo kad takav igrac ubuduce dodje u klub jer nam je to postalo svakodnevna rutina.

Edited by harper lee
  • +1 4
Link to comment
13 minutes ago, kralj said:

 

Radeta sam gledao malo u Milanu (mislim da je najstandardniji bio u sezoni kad je osvojena titula). Igrao je sa klasičnim zadnjim veznim (Tonelijem) i bio baš pouzdan. U prthodonoj sezoni je imao par početničkih kikseva, u drugoj je bio sasvim dobar. Čudi me da vidim da je trkački limitiran, jer je pretrčavao najviše u timu i bio po tome u vrhu lige ako je verovati komentatoru.

Ne bih se iznenadio da odigra sjajnu sezonu, nalik onim iz Empolija kad se afirmisao. 

Nego, ja sam bio ubeđen da sam pročitao da ga je otkupio Fener pre par meseci kad mu je istekla pozajmica.

 

Ja sam se lose izrazio, nije trkacki vec brzinski inferioran. Elsnik je takodje veliki trkac.

Link to comment

Rade Krunić je ofanzivniji od Hvanga, ja i dalje verujem u povratak Grujića. 
Sinoć nije ni ulazio protiv Sportinga, a i cele prošle sezone (kod Konseisaa) nije imao minutažu. 

  • +1 1
Link to comment
Quote

 

Južnokorejski fudbaler imao je usmeni dogovor sa čelnicima srpskog šampiona da ga puste ukoliko stigne ponuda koja ispunjava i njegove i klupske zahteve. Dobio je usmeno obećanje da će tako i biti ukoliko stigne poziv iz Liga petice, a u ugovor je stavljena otkupna klauzula od 7.000.000 evra.

 

Kako bi se odužio klubu na poverenju i sjajnoj saradnji, Hvan je tokom pregovora sa Fajenordom insistirao da roterdamski klub crveno-belima uplati milion evra preko potrebne izlazne klauzule, saznaje Mozzart Sport. Dakle, sjajni vezista karijeru nastavlja u Fajenordu, a Crvena zvezda će od tog transfera dobiti 8.000.000 evra.

 

Znali su na Marakani da Hvan razmišlja o odlasku, odmah posle utakmice sa Norvežanima pokušavali su da ga zadrže novim ugovorom, nudili mu povećanje plate sa 1.200.000 na skoro 2.000.000 evra godišnje, povećane bonuse, ali sve je bilo uzaludno. Zacrtao je sebi u glavi Hvan da se neće dugo zadržavati u Beogradu. Poslužila mu je Crvena zvezda kao spas za rastanak sa Olimpijakosom u kojem je imao nesuglasica sa rukovodstvom, a svesni da imaju priliku da dobiju vanserijskog igrača, crveno-beli su morali da pristanu na njegove uslove prilikom pregovora. Plaćen je Hvan rekordnim iznosom, ali se rizik višestruko isplatio. Kako na terenu, tako i u kasi.

 

Jasno je da reprezentativac Južne Koreje neće igrati večeras protiv Radničkog iz Kragujevca (19.00), a u Crvenoj zvezdi užurbano rade na dovođenju njegove zamene. Po saznanjima Mozzart Sporta pregovara se o pozajmici Radeta Krunića iz Fenerbahčea, ali želja je i da se dovede još jedan krilni napadač koji se ističe brzinom. Svesni su u Crvenoj zvezdi da će im kontranapadi biti jako bitni u mečevima Lige šampiona, a brzina je u takvim situacijama izuzetno bitna.

 

  • Wub 1
Link to comment

Šteta je što ide, ali logično je da ambiciozni sportista ne želi da igra ovu našu kurtonsku ligu, najneregularniju na svetu. Evropskih mečeva je premalo.

  • -1 2
Link to comment
57 minutes ago, John Coltrane said:

Rade Krunić je ofanzivniji od Hvanga, ja i dalje verujem u povratak Grujića. 
Sinoć nije ni ulazio protiv Sportinga, a i cele prošle sezone (kod Konseisaa) nije imao minutažu. 

 

Ja uopste ne bih bio srecan da vratimo Grujica, osim ako nece da pristane na to da bude druga opcija i da se polako vraca u fudbalski zivot. Gruja je dobar igrac i sjajan momak, jedan od boljih momaka koji je ikada obukao Zvezdin dres, ali mislim da je vreme da Zvezda prestane da razmislja o tome da vraca svoje igrace kojima je propala karijera kao vrhuncu skautinga. Obradovalo me je i to sto se ne razmislja o Radonjicu kao prvoj opciji vec se ganja ovaj momak iz Stutgarta, nadam se da ce taj transfer biti realizovan.

 

Nasa navijacka percepcija Zvezde mora da se menja u skladu sa statusom Zvezde na trzistu igraca. Ne znam koliko dugo ce trajati ova voznja ali u poslednjih sedam godina mnogo toga se promenilo na bolje kad je kvalitet rostera u pitanju. Nekad smo kukali samo da Krsticic ne ode, pa da Radonjic ne ode, pa da Katai ne ode, pa da Marin ne ode, pa da Kanga ne ode, pa da Borjan ne ode, pa da Dragovic ne ode, odose svi oni a nama je svake godine tim sve jaci i sve kvalitetniji igraci popunjavaju mesta u timu. Doslo je dotle da navijaci razmatraju da li bi nam jebeni Rade Krunic, covek koji je koliko prosle godine bio starter u polufinalu Lige Sampiona, bio pojacanje na poziciji na kojoj nam je pre dve godine igrao Slavoljub Srnic.

 

Odlazak Hvanga je za nas veliki gubitak jer jos uvek nismo dobacili do toga da nam takvi igraci budu standard ali, kad covek malo razmisli, on je otisao iz Zvezde nakon godinu dana kao najbolji igrac ali prvi medju jednakima, ne kao anomalija koja je za pet klasa bila bolja od ostatka tima, kao sto je bio Marin kada je dosao. U to vreme Hvang nas ne bi ni razmatrao kao opciju, niti bismo mi uopste razmisljali o njemu jer je ceo nas prvi tim maltene kostao koliko smo dali Olimpijakosu za njega. Doci ce dobar igrac na njegovo mesto, nadam se da ce doci i Silas iz Stutgarta, sama cinjenica da se takvi igraci uopste povezuju sa nama dovoljno govori koliko smo napredovali kao klub.

Link to comment
8 minutes ago, John Coltrane said:

@harper lee vratili smo Spajića, posle povrede, u život - ne vidim zašto Grujiću ne bi prijala ista promena sredine?!

 

Jasno. Ali, ako malo razmislis, vratili smo Spajica i oporavljali ga u senci drugih top igraca, pre svega Dragovica, sto je potrajalo dosta dugo vremena. Zato sam napisao da ne bih imao nista protiv povratka Grujica ali u toj konkretnoj ulozi. Vracanje Grujica kao startera i (pre)veliko ocekivanje od njega da ce nas unaprediti sada i odmah ne bi bilo dobro ni za njega ni za nas, jer bi se o njemu pisalo tacno onako kako se pisalo o Spajicu kad on ne bi mogao da isporuci odmah ono sto se od njega ocekuje. Sa povratnicima je problem sto vracas imena, kako igraca tako i klubova u kojima je igrao, ne vracas igraca ciji se kvalitet realno procenjuje. Gruja vec godinama nema stabilnost i kontinuitet u karijeri, bilo bi potrebno vreme da se adaptira na redovan takmicarski fudbal.

Link to comment

 

Zagrizli smo za ovo cudoviste za kojeg je Sanogo zanemocali hobit. Kakva enigma ce ovo biti za superligaske sudije u Srbiji.:laugh:

  • +1 1
Link to comment

Bez obzira na okolnosti cinjenica je da smo izgubili najboljeg igraca bez realne sanse za adekvatnu zamenu. To nas cini dosta slabijim. Tesko bi smo prosli Bode bez Hvanga.

 

Posto pratim bundesligu videh juce da Silas nije bio ni u kadru za utakmicu sto znaci da hoce da ga porodaju. Pre dve tri godine imao je materijal za ozbiljan nivo fudbala. Onda je dosla jedna povreda pa druga, izgubio je sezonu i poslle nije bio isti. Sad mu je nivo ispod Bukarija. Mozda se vrati u zivot ako ostane zdrav.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...