Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2024/2025: Zvezdina tri kralja


Dimitrije

Recommended Posts

Ako je čovjek došao uopšte u CZ sa uslovom da može otići kad hoće, ne vidim poentu u ovom nakukavanju "što ga puštamo, baš smo papci". Bez tog uslova ga očigledno ne bi ni bilo nikad u dresu CZ. Dobro je da smo ga uopšte i tad mogli nahvatati, pa makar i na tu foru, nismo mi Siti ili Bajern pa da baš svi hrle sa igraju u Beogradu i za Terzu Mađiju.

  • +1 6
Link to comment

Došao je isto kao i Marin, da revitalizuje karijeru. Imali smo sreće u oba slučaja da se to dogodilo, nekad i neće, ali to je rizik sa kojim klubovi ranga Zvezde žive.

Ipak, nategnut je ovaj narativ da je on došao u Zvezdu maltene čineći nam uslugu. Ne, u tom trenutku to je bila najbolja opcija po njega, a Olimpijakos nije imao bolju ponudu. 

Link to comment

Onog momenta kad smo stavili cifru sa otkupnom klauzulom u Hvangov ugovor je moglo početi naše strahovanje da će čovek otići. Ovde nema mesta ljutnjih na Terzu i mafiju - klauzule se moraju poštovani, koliko god apsurdno zvučalo poštovanje prava u kontekstu Terze.

 

(nisam čitao ugovor, samo komentarišem na osnovu onoga što se da pročitati u medijima i na forumu, a to je da ima izlaznu klauzulu na 8mil €)

 

Link to comment

Nije nam činio uslugu, ali je došao sa uslovom, stavljaju se i veća ludila u te ugovore, jedan Perišić je imao otkupnu klauzulu u Hajduku od 200 hiljada evra, bukvalno je mogao Napredak da ga dovede, formalno. Čisto da ne bude da mu klub može praviti problem prilikom odlaska, s kim god da se dogovori. (Ok ispalo je sranje na drugom kraju pogodbe, ali to nije bitno za ovu priču).

 

U svakom slučaju, čovjek je odradio svoje pošteno, dogovor će se ispoštovati, kad su stvari ovako postavljene od starta besmisleno je kukati zbog stvari koje nikad nisu ni bile u domenu mogućeg ili onog na šta može da se utiče.

  • +1 3
Link to comment
11 minutes ago, James Marshall said:

Nije nam činio uslugu, ali je došao sa uslovom, stavljaju se i veća ludila u te ugovore, jedan Perišić je imao otkupnu klauzulu u Hajduku od 200 hiljada evra, bukvalno je mogao Napredak da ga dovede, formalno. Čisto da ne bude da mu klub može praviti problem prilikom odlaska, s kim god da se dogovori. (Ok ispalo je sranje na drugom kraju pogodbe, ali to nije bitno za ovu priču).

 

U svakom slučaju, čovjek je odradio svoje pošteno, dogovor će se ispoštovati, kad su stvari ovako postavljene od starta besmisleno je kukati zbog stvari koje nikad nisu ni bile u domenu mogućeg ili onog na šta može da se utiče.

 

Slažem se, samo kada pišeš da nismo Siti ili Bajern, pa da nam takvi igrači dolaze, treba imati na umu da Siti i Bajern ne kupuju igrače kojih Olimpijakos pokušava da se reši. Ne kukam ja, zaslužio je momak, čak mi je drago da posle Koste prodajemo još jednog igrača u respektabilan klub. To je do sada bilo nezamislivo od bermudskog trougla Bliski istok-Rusija-Amerika u kome su nam mahom bivši igrači nestajali sa radara.

Edited by kralj
  • +1 1
Link to comment

mislio sam da Hwang zavisi od ulaska u Ligu šampiona i da će sigurno ostati ako uđemo, verovatno bi i ostao još polusezonu da je imao ponude manjih klubova iz jačih liga. ali u odnosu na Fejenord nemaš šta mu ponudiš, ide tamo da igra ligu šampiona, no-brainer

Link to comment

Spori smo do bola ,treba nam brzi veznjak a ne Krunic .Posle odlaska Bukarija nemamo nijednog bržeg igrača u timu .Elsnik je ok igrač ali dosta spor ,upariti ga sa Radetom bila bi velika glupost .

Link to comment
22 minutes ago, kralj said:

 

Slažem se, samo kada pišeš da nismo Siti ili Bajern, pa da nam takvi igrači dolaze, treba imati na umu da Siti i Bajern ne kupuju igrače kojih Olimpijakos pokušava da se reši. Ne kukam ja, zaslužio je momak, čak mi je drago da posle Koste prodajemo još jednog igrača u respektabilan klub. To je do sada bilo nezamislivo od bermudskog trougla Bliski istok-Rusija-Amerika u kome su nam mahom bivši igrači nestajali sa radara.

Zato kupuje Junajted igrače kojih se hoće riješiti PSG, samo je red veličina drugačiji, ali polako, možda i mi dođemo do Bajernovog ili Sitijevog škarta :D

Link to comment

Nije Olimpijakos hteo da se resi Hvanga, on je hteo da ide iz nekog razloga a i tamo je bio medju najboljima. Ovi nisu hteli da ga puste pa je valjda bio suspendovan, i onda smo mi upali. 

Ok, kako doslo tako i otislo, doneo je neke uspehe, finansijski nece kostati. 

Link to comment
13 minutes ago, kralj said:

Slažem se, samo kada pišeš da nismo Siti ili Bajern, pa da nam takvi igrači dolaze, treba imati na umu da Siti i Bajern ne kupuju igrače kojih Olimpijakos pokušava da se reši.

 

Hvang je imao odlicnu sezonu u Oliju, po izboru navijaca bio im je ubedljivo najbolji igrac. Onda se popickarao sa klubom valjda jer nisu hteli da ga puste u Napoli, pa je odbio da trenira, oni zacepili cifru od 15 miliona za obestecenje i ohladili sve zainteresovane strane, pred istek prelaznog roka uleteo Terza sa kofercetom od 5 milki kao poslednje utociste. Njegov dolazak je bio klasican splet okolnosti, nesto poput Kampaca u KKCZ. Na slican nacin i odlaze - igrac je davao 100% sebe, sad pravi iskorak u svakom smislu i nema te sile koja bi ga ostavila u klubu, iako Coki/Tvorzan po svaku cenu pokusavaju da ga zadrze i nude neku astronomsku platu za srpske uslove. Nema tu prostora za zamerke ni na racun kluba, ni na racun Hvanga.

 

Problem je sto adekvatnu zamenu nece naci sve i da su sad spremni svih 10 miliona (izvor: maxbet) da investiraju u nju, a nisu. Covek se potpuno aklimatizovao i podigao u odnosu na proslu sezonu na jos visi nivo, igra u ludackom intenzitetu, trci za trojicu i sve radi na terenu, bio bi legit starter u 70% LS timova. 

  • +1 2
Link to comment
Just now, FPLS said:

 trci za trojicu i sve radi na terenu, bio bi legit starter u 70% LS timova. 

 

 

Sumnjam. Vecina nije htjela da ga dovede, imaju bolje opcije u sastavu ili na TL

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...