Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2024/2025: Zvezdina tri kralja


Dimitrije

Recommended Posts

Posted (edited)

Veca je fora 2M za Sremcevica koji nije ni za Surdulicu, nego 20.000 evra za Jovanovica koji je potencijalno veliki talenat.

 

U prvog su se ugradili bas svi, u drugog, bas niko. A kad bude odlazio, mozda pokupe dodatno kajmak Lane/menadzer i Terzic/Zvezda.

 

Da se isto ove desavalo pre 5-6 godina, Jovanovic bi otisao po istom principu u Partizan za tih 20.000 evra.

Edited by Milosh76
  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
8 minutes ago, Milosh76 said:

Veca je fora 2M za Sremcevica koji nije ni za Surdulicu, nego 20.000 evra za Jovanovica koji je potencijalno veliki talenat.

 

U prvog su se ugradili bas svi, u drugog, bas niko. A kad bude odlazio, mozda pokupe dodatno kajmak Lane/menadzer i Terzic/Zvezda.

 

Da se isto ove desavalo pre 5-6 godina, Jovanovic bi otisao po istom principu u Partizan za tih 20.000 evra.

 

Previse ste ogrezli u te teorije zavere. Sremcevica ne mozes da gledas kao igraca koji u ovom trenutku ima ili nema kvalitet za Surdulicu ili ne znam koga, ako hoces da razumes zasto kosta koliko kosta moras da ga gledas kao sto ga gledaju skauti. Klinac je iz male sredine dosao u Beograd, u klub koji je do sada imao veoma malo strpljenja za mlade igrace, ovih sest meseci koliko je u klubu niko nije ni ocekivao da ce odmah da pocne da reseta. Dimitrije je generalno bio u pravu kad je pisao o tome koliko su navijaci Zvezde nerealni i brzi da igraca oznace kao promasaj. To se ne radi zato sto ti veliki znalci i mudri kriticari poznaju fudbal vec zato sto hoce da ispadnu autoriteti na drustvenim mrezama, iako mnogi od njih ne znaju gde su suplji a jos manje znaju da sutnu loptu. I onda kad procene igraca kao promasaj odmah nalaze teorije zavere oko toga zasto smo nekoga potpisali i zasto smo toliko para dali za njega. Pre nekih sat vremena sam napisao post o Ndiajeu i o tome kolika je razlika izmedju onoga sto pruza na terenu i reputacije koju ima kod Zvezdinih navijaca. Covek je kod dva razlicita trenera imao ogroman kredit i obojica ga izuzetno cene a o njemu se pise kao da je najobicnije drvo. 

 

Sremcevic je ozbiljan, ozbiljan prospekt. Agresivan je, brz, zna s loptom, ima odlican osecaj za prostor i snalazenje u boksu i zato lako ulazi u sanse. Da li ce uspeti ili nece to je stvar prevelikog broja faktora, imamo pred sobom gomilu primera da mlad igrac zaluta i propadne iako ima talenta, ali centarfor koji jos kao junior pravi razliku u odnosu na stopere koji ga cuvaju u njegovom rangu takmicenja je vec signal da tu ima dobrog materijala. Sremcevic je toliko dobar da nije dosao kod nas za 2 miliona otisao bi u inostranstvo, sigurno ne bi ostao u Lucanima. Samo treba imati strpljenja za njega, kao sto mora da ga ima i za druge mlade igrace.

 

Ono sto je dobra stvar i sto je Marin doneo u Zvezdu je da se sada sa tom grupom igraca koji su procenjeni kao izuzetni talenti i perspektiva kluba (igracka ili finansijska) radi po posebnom programu u okruzenju koje je posveceno iskljucivo njihovom licnom razvoju. Tih desetak igraca (mislim da ih trenutno ima 12) u toj grupi imaju svakodnevni dril koji je u rasponu od casova engleskog i opste kulture, preko nutricionistickih programa i individualnih treninga u teretani koji se za svakog od njih prave posebno, pa sve do predavanja o fudbalskoj taktici i individualnog rada na tehnickim elementima za koje se smatra da nisu dovoljno dobri. Mi smo u poslednjih godinu dana videli bar tri igraca (Mijatovic, Nedeljkovic, Mimovic) koji su doziveli neverovatan napredak za veoma kratko vreme, nije to nimalo slucajno. Naravno, nece ni iz te grupe svako postati vrhunski igrac ali je poenta u tome da ako su pravi imaju svaku sansu da to postanu. Ne trazi Terzic dva bonusa jer ga mnogo interesuje napredak srpskog fudbala, on trazi vise mesta za klince iz te grupe da igraju i pokazu se.

  • +1 3
Link to comment

Kaze kladionica da je poslana ponuda za nekog Viktora Djukanovica (20) Hamarbiju, u iznosu od 3 miliona ojra.  Krilni napadac je u pitanju.

Link to comment

To više niko živ ne može da pohvata. Cenim da u Evropi ima par hiljada igrača koji vrede u rangu Zvezdine zone interesa, a niko od nas neće čuti ni za jedno potencijalno pojačanje. Osim u nekoj filmskoj priči nalik: sestrić mi studira u Švedskoj, za džeparac radi u stadionskom bifeu gde dolazi neki mali fudbbal trenira i ima istetoviranog Mirka Vučinića.

Link to comment
9 minutes ago, kralj said:

To više niko živ ne može da pohvata. Cenim da u Evropi ima par hiljada igrača koji vrede u rangu Zvezdine zone interesa, a niko od nas neće čuti ni za jedno potencijalno pojačanje. Osim u nekoj filmskoj priči nalik: sestrić mi studira u Švedskoj, za džeparac radi u stadionskom bifeu gde dolazi neki mali fudbbal trenira i ima istetoviranog Mirka Vučinića.

 

Nema ih par hiljada koje pratimo ali par stotina ima. Zvezdin skauting tim organizovano i stalno prati nekoliko evropskih liga (za prvu i drugu portugalsku, drugu francusku, svajcarsku, dansku znam sigurno, mozda su prosirili u medjuvremenu) za koje je procenjeno da okupljaju najveci broj igraca iz kategorije koja je nama zanimljiva. Igraci iz tih liga kojima cena nije otisla van naseg platnog razreda a otisli su u druge lige se prate i dalje individualno. Ostale lige se prate od slucaja do slucaja.

Link to comment

Đukanović je zverina.

 

Koliko se danas u fudbalu plaćaju igrači, komotno se može dati za njega 5 miliona i ne žaliti.

  • Haha 1
Link to comment
42 minutes ago, Milošica said:

Đukanović je zverina.

 

Koliko se danas u fudbalu plaćaju igrači, komotno se može dati za njega 5 miliona i ne žaliti.

 

Da, tesko cemo ga dovesti u Srbiju za 3 miliona ali zasto da se ne proba. Lik je duza, jaca i brza verzija Kataija, nema bas taj nivo tehnike ali igra sa obe noge podjednako dobro, sto ga cini nocnom morom za odbrane. I njemu je vreme da ide iz Hamarbija, prerastao je tu sredinu.

Link to comment

Piše se da su nas Švedi odbili i da traže veće novce što je i bilo za očekivati.

Link to comment
55 minutes ago, harper lee said:

 

Da, tesko cemo ga dovesti u Srbiju za 3 miliona ali zasto da se ne proba. Lik je duza, jaca i brza verzija Kataija, nema bas taj nivo tehnike ali igra sa obe noge podjednako dobro, sto ga cini nocnom morom za odbrane. I njemu je vreme da ide iz Hamarbija, prerastao je tu sredinu.

Treba objasniti i dragančetu. Dal je svatio moj post kao patkometriju ili šta već...

  • +1 1
Link to comment
49 minutes ago, Milošica said:

Treba objasniti i dragančetu. Dal je svatio moj post kao patkometriju ili šta već...

 

Dragance je u poslednje vreme bio zauzet cupanjem kablova pa je propustio tog igraca, misli da je neka crnogorska kombina. Lik ima dve ponude iz Italije koje su mnogo vece od tih 3 miliona koje mu navodno nudimo.

  • +1 1
Link to comment

Jebem li ga, ja sam se maltene oprostio od mogućnosti da sam čuo za neko od ovih potencijalnih pojačanja, alal vera kad imate uvid u srednji red švedskih ligaša i možete da procenite koliko vrede.

 

Izuzetak je naravno stara dobra opsesija igračima koji su umeli da nam šuknu negde kroz istoriju, njih se još i sećam. Za Hvanga sam npr čuo, al kao što sam čuo za aktuatore za asinhroni pogon. Ništa preko toga.

 

U svakom slučaju, mnogo mi se više svidja strategija investiranja u mlade igrače. Uvek su mi takvi timovi bili draži. Nadam se da će Miloje imati hrabrost prethodnika da tim klincima regularno daje šansu.

Link to comment
15 minutes ago, kralj said:

Jebem li ga, ja sam se maltene oprostio od mogućnosti da sam čuo za neko od ovih potencijalnih pojačanja, alal vera kad imate uvid u srednji red švedskih ligaša i možete da procenite koliko vrede.

 

Izuzetak je naravno stara dobra opsesija igračima koji su umeli da nam šuknu negde kroz istoriju, njih se još i sećam. Za Hvanga sam npr čuo, al kao što sam čuo za aktuatore za asinhroni pogon. Ništa preko toga.

 

U svakom slučaju, mnogo mi se više svidja strategija investiranja u mlade igrače. Uvek su mi takvi timovi bili draži. Nadam se da će Miloje imati hrabrost prethodnika da tim klincima regularno daje šansu.

 

Pa, nije tesko doci do informacije da je Hamarbi vec imao ponudu za Djukanovica od Briza, mnogo vecu od Zvezdine, da je odbio i da su se u trku za njim ukljucila dva kluba iz Serije A (mislim Napoli i jos jedan klub). Proci ce s tim kamionima i avionima isto kao i onaj iz Socija koji sada trazi 7 miliona za Drkusica a ima jos godinu ugovora s njim - ispalice se. Niko nece dati za te igrace 7 miliona i vise, to je vec rang cene koju placaju samo klubovi iz najjacih liga i ovih par bogatih klubova iz slabijih liga poput Turske ili Grcke. Mi smo za standardnog reprezentativca Koreje dali 5 miliona.

 

Sto se mladih igraca tice, oni se jednostavno uzgajaju za prodaju, ocekivanja da ce neko od njih ostati u klubu par godina ako ima top kvalitet ili makar top talenat su preterano optimisticna. Terzic zna isto koliko i svi drugi menadzeri da klinci imaju ubedljivo najvecu cenu (ako izuzmemo ove nebulozne transfere izmedju bogatih klubova) i klinci ce nam uvek sluziti da pokriju lavovski deo budzeta. Razlika u odnosu na ranije je da nam najbolji klinci nece ici u bescenje, ko ih bude hteo morace dobro da plati.

Link to comment

18.30 arena premijum 1 protiv Gasprom braće

ZENIT (4-2-3-1): Latišonok - Volkov, Rodrigao, Eraković, Santos - Vendel, Berios - Klaudinjo, Mostovoj, Glušenkov - Kasijera.

CRVENA ZVEZDA: Guteša - Mimović, Stojić, Điga, Rodić - Dalsio, Hvan - Jovanović, Katai, Ivanić - Endijaje.

Link to comment

Mostovoj je nekad bio dobar igrac, igrao za Spartak, ne znam je li mu ovaj sta u srodstvu?

Ne mozemo se povezati na pocetku nikako.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...