Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2024/2025: Zvezdina tri kralja


Dimitrije

Recommended Posts

Jel moguce da Miloje ponavlja Baharove greske te Zvezda opet plese na pripremama?! :fantom:

Link to comment

Gledao sam negde od 20-og minuta.  Uopste nije lose.  Novajlije sasvim korektno igraju.  Ovaj momak Jovanovic ima potencijal, mozda vise nego Sljivic.  Uzgred, Katai trci oduzima lopte,....

Link to comment

Izgleda da smo dobro radili u prelaznom roku. Dalsio je odlicno pojacanje, Ilic veoma dobro, Lekovic je mnogo napredovao u Spaniji i odlicno je sta ga nismo dali za 2.8 miliona koliko je davao Viljareal.

 

Medjutim, na mene je daleko najjaci utisak ostavio Lanetov mali, ne mogu da verujem da ga je Vojvodina tako lako pustila. Brz, mobilan, konkretan, jak u duelu s obzirom da je jos uvek veoma mlad, odlican na lopti, nema nikakav strah i igra sa mnogo samopouzdanja, odlicno prati igru. Ne znam koliko je ovaj tim Socija ozbiljan ali mali je izgledao ovo poluvreme kao da je za klasu iznad vecine drugih igraca na terenu. Od Dejana Stankovica ne pamtim da me je neki igrac toliko odusevio na prvo gledanje.

  • +1 1
Link to comment

Iskreno se nadam da Anan ostaje a Rodic neka pojaca OFK umesto za njega. Idealno za Rodu, moze da prespava pola utakmica, tu je u Beogradu, niko nece smeti da ga ganja da trenira. Banja takorekuc.

  • +1 2
Link to comment

Interesantna utakmica, svidja.mi se tandem na sredini Dalsio - Ilic,poikretljivi, a znaju lopte, odlicna 2 pasa kod golova.. Jovanovic stvarno ugodno iznenadjenje, brz, eksplozivan, ima dribling, a izgleda i njuh za gol.

Dobri nas Guelor opet ponavlja iste greske, 2x danas gubi lopte ispred 16. Steta sto na kraju i malisa Maksimovic ne zabi.

 

Ono sto je bas ruzno je da smece Rodic nosi kapitensku traku.

Link to comment

Odgledah snimak, utisak utakmice mali Jovanović, kakav talenat...

Ne samo što zna lopte, već ima i brzinu, dugačak korak. Nadam se da nećemo da ga prodamo kroz tri meseca.

Link to comment

Svaki igrac je pokazao napredak, napor da odigra dobro, zelju da se istakne.  Jedino Rodic je konstanta - nepromenljiv.  Meni on nije antipatican, mislim da je bio dobar igrac kada je bio mladji, i to sto su mu dali da danas bude kapiten je zasluga.  Tu nema sta da se prigovori.  Problem je da je postao slaba karika u timu.  Milojevic je hteo da isproba Anana i nadam se da mu se dopao i da ce da ga zadrze umeso da ga salju u OFK.  Imamo Mimovica i Seola desno, Anana, Rodica i Radojevica levo.  Tesko da ce Rodica da salju u OFK (mada su mu tamo koreni) pa ce ili Anan ili Radojevic na pozajmicu.  Ja bih voleo da Anan ostane.

 

Taj OFK od nekada simpaticnog, treceg beogradskog kluba koji je igrao dobar fudbal i imao neke od majstora ove igre, postace izuzetno antipatican od kako su ga Terzic i sinovi preuzeli.  Sta je sa njihovom (nekada) odlicnom omladinskom skolom kada su poceli da zajme na angro od Zvezda?

Link to comment
26 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

Odgledah snimak, utisak utakmice mali Jovanović, kakav talenat...

Ne samo što zna lopte, već ima i brzinu, dugačak korak. Nadam se da nećemo da ga prodamo kroz tri meseca.

 

Za tri meseca necemo ali niti smo ga mi doveli niti je on dosao da pravi karijeru u Zvezdi. Prodacemo ga prvom prilikom. Ono sto je dobro u ovakvoj Zvezdi je sto ta prodaja nece sigurno ici ispod 7-8 miliona, pre nekoliko godina se ne bi ni vracao iz Rusije. Posle ovakvog poluvremena Zenit bi odmah poceo da se raspituje za njegovo zdravlje.

Link to comment

Fan fact: potpredsednik OFK Beograda je Konstadin Terzic, ali i Stefan Babovic. Njihov SD je Andrej Mrkela, sin Mitra Mrkele...

 

Inace se slazem da je zalosno u sta pretvaraju OFK Beograd, ali i jedva cekam da se na Karaburmu vrati fudbal.

  • Haha 1
Link to comment

FK Nepotizam.

I još se neće vraćati na Karaburmu već igrati u Zaječaru.

Link to comment

Znam da nece. Zelim da gledam OFKu na njihovom stadionu jer su mi pokojni otac i dva ujaka bili redovni na Staroj Karaburmi, vodili su me kao klinca i na Zvezdine i OFKine utakmice.

 

Drugi omiljeni klub u BG mi je OFKa, a dok su bili u SLS gledao sam svako gostovanje Zvezde i Partizana na njihovom stadionu.

  • +1 1
Link to comment
Posted (edited)
31 minutes ago, Dimitrije said:

Svaki igrac je pokazao napredak, napor da odigra dobro, zelju da se istakne.  Jedino Rodic je konstanta - nepromenljiv.  Meni on nije antipatican, mislim da je bio dobar igrac kada je bio mladji, i to sto su mu dali da danas bude kapiten je zasluga.  Tu nema sta da se prigovori.  Problem je da je postao slaba karika u timu.  Milojevic je hteo da isproba Anana i nadam se da mu se dopao i da ce da ga zadrze umeso da ga salju u OFK.  Imamo Mimovica i Seola desno, Anana, Rodica i Radojevica levo.  Tesko da ce Rodica da salju u OFK (mada su mu tamo koreni) pa ce ili Anan ili Radojevic na pozajmicu.  Ja bih voleo da Anan ostane.

 

Taj OFK od nekada simpaticnog, treceg beogradskog kluba koji je igrao dobar fudbal i imao neke od majstora ove igre, postace izuzetno antipatican od kako su ga Terzic i sinovi preuzeli.  Sta je sa njihovom (nekada) odlicnom omladinskom skolom kada su poceli da zajme na angro od Zvezda?

 

OFK bi bio ugasen da ga nije uzeo Terzicev klinac po caletovoj naredbi, nema od tog nekada velikog kluba nista.

 

Ovo danas u prvom poluvremenu nije nimalo izgledalo lose imajuci u vidu da nam je ovo ipak prva utakmica i da smo jos uvek pod "utiskom" priprema na Zlatiboru pa su igraci teski jer su pretrenirani, mada opet treba imati u vidu da je ovaj Soci ispao iz prve ruske lige i da tesko da je neki reper za to sta ova Zvezdina ekipa moze. Dobro je da su sve akvizicije pokazale da ima razloga zasto su angazovane i da smo dobili igrace koji mogu da igraju kod nas.

 

Najjaci utisak je naravno Jovanovic koji je izgledao odlicno dok je imao snage, kad je izgubio snagu videlo se da je jos uvek junior i da ce biti potrebno malo vremena da nauci da ekonomise sa snagom. Igracki ima sve sto igrac na njegovoj poziciji treba da ima, dug i lak korak, startnu brzinu, dobru kontrolu lopte sa obe noge i kliker, neocekivani bonus je da ima dobar pregled terena, donosi dobre odluke i ne plasi se duela. Ova dvojica u manevru, Dalsio i Ilic, su takodje dosta toga pokazali, konkretni, brzi u razmisljanju, s dobrim pasom i kontrolom poseda. Njihove dve duge lopte su nam donele oba gola, ova koju je poslao Dalsio Ndiajeu je top pas i za najbolje veznjake na svetu ali i pas Ilica Sljivicu iz kojeg je pao drugi gol je takodje bio izvanredan. Ilic je prilicno slabiji u odbrani od Dalsia, slabije se postavlja i ima slabiju anticipaciju ali njima dvojici je ovo prvi put da igraju zajedno u manevru pa verovatno je malo i do toga da su se par puta lose prebrojali na terenu.

 

Lekovic je napredovao u Spaniji pre svega u kontroli lopte i mirnoci kod izlaznih pasova, on i Mimovic su danas par puta bas lepo izigrali presing Socija. Kombinacija Lekovic-Djiga na stoperu je zanimljiva i da ovo nije klub koji na traci prodaje igrace za par godina bi predstavljali vrhunski stoperski par. Obojica su visoki ali dosta brzi za svoju visinu, obojica znaju s loptom i kad steknu jos iskustva u postavljanju mogli bi biti veoma kompatibilni jer su danas obojica igrali na svojoj jacoj strani i to je dosta dobro izgledalo. Anan je dosta kasno usao ali i on je pokazao solidan materijal iako je menjao pozicije zbog gomile izmena. Pravi up-tempo bek koji voli i ume da se ponavlja, jak je i brz a i nije na vi s loptom. Mene ne iznenadjuje njegov kvalitet, na poslednjoj utakmici protiv Pazara Bukari nijednom nije uspeo da ga pretrci a svi znamo koliko je Bukari brz.

 

Od starosedelaca najvise je u odnosu na prethodne partije pokazao Mimovic koji polako izrasta u odlicnog beka. Sljivic nista novo nije pokazao, Knezevic takodje, Katai, Rodic i Kanga ne znam sta su uopste trazili na terenu. Katai je jos i bio dobar jer mu se danas igralo, Kanga i Rodic su bili kriminalni. Ndiaje takodje po starom, petlja i spotice se ali kidise po terenu i daje golove, od njega znamo sta mozemo da ocekujemo i to nije nimalo toliko lose koliko ga ljudi iz nekog razloga ne vole. Hvang je klasa za sebe, to ne treba posebno isticati. Za nas bi ubedljivo najvece pojacanje bilo kad bi on odlucio da ostane jos ovu sezonu i pomogne sunarodniku da se adaptira.

 

Sve u svemu, ostaje da vidimo Pumu Rodrigeza i ovog novog korejskog beka da vidimo sta smo tu uradili. Za sada su pojacanja OK, niko od njih nije neka klasa ali niko nije ni iz kategorije "sto li smo koji andrak ovog dovodili".

Edited by harper lee
  • +1 1
Link to comment

Klasicna Milojeviceva pojacanja, fajteri i timski igraci, a tako se i prolazi protiv jakih ekipa.

Ako uspe da im nametne da igraju presing, da "dave" protivnika dok ne pukne, moze biti dobra sezona.

Prva utakmica je za 15 dana protiv Jedinstva iz Uba, a posle dolazi Mladost i tu ce se videti kako cemo se nositi sa SLS bunkerasima.

Link to comment
4 minutes ago, Milosh76 said:

Klasicna Milojeviceva pojacanja, fajteri i timski igraci, a tako se i prolazi protiv jakih ekipa.

Ako uspe da im nametne da igraju presing, da "dave" protivnika dok ne pukne, moze biti dobra sezona.

Prva utakmica je za 15 dana protiv Jedinstva iz Uba, a posle dolazi Mladost i tu ce se videti kako cemo se nositi sa SLS bunkerasima.

 

Da, samo sto ce slabo ko od ovih igraca koji su danas istrcali u prvom poluvremenu biti starter, verovatno samo Dalsio ili Ilic, na zalost Rodic i naravno Ndiaje. Danas nam nisu startovali Glazer, Stojic, Spajic, Seol, Olajinka, Ivanic, Rodrigez i Hvang a to su igraci na koje se racuna da najvise povuku. Mada, prelazni rok jos traje pa cemo videti hoce li biti jos pojacanja i ko ce sve da ode.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...