Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2024/2025: Zvezdina tri kralja


Dimitrije

Recommended Posts

Ko bilo, Kanga, Mimovic, Ilic, Katai,... samo neka se pojave u svom najboljem izdanju, a ne u najgorem, jer to nama pravi rezultat a ne etablirani sistem igre celog tima.  Ja ne ocekujem da je Kanga spreman jer je do sada malo igrao i to malo bio uglavnom los osim protiv Lucana.  Mimovic moze da iznenadi i prijatno i neprijatno.  Ilic moze da bude dobar, samo ako igra na poziciji koja mu odgovara, a to znaci da u nekom trenutku menja Ivanica ako ovome i dalje ne ide.  Katai samo u zavrsnici ako jurimo rezultat.  Oslanjamo na individualne kvalitete igraca a ne na timsku igru, pa ako se svi individualni kvaliteti pokazu, odlicno, ali ako se pokazu sve individualne mane, onda nista od dobrog rezultata.  A mi cemo onda da se raspravljamo koji se igrac pokazao kao kiksara a koji nije i to je uglavnom diskusija koja se ovde vodi u tako i nakon svake utakmice.  Nije to ono sto ja zelim da gledam.  Mene zanima kako ceo tim igra, a ako se u toj igri pojedinci isticu i svojim natprosecnim talentom, tim bolju.

  • +1 1
Link to comment
20 minutes ago, Dimitrije said:

Kangu je pomenu jedan portal navodeci da Elsnik nije 100% spreman.

 

Tu su Dalsio i Ilic, nema potrebe da nas "lucidni Gabonac" ponovo izjebe kao protiv Ludogoreca i Makabija.

Link to comment
2 hours ago, harper lee said:

Da se malo odmaknemo od poslovicne kuknjave o tome kako nam klub propada zbog prodaje Stojica i pozabavimo se malo fudbalom, posto se utakmica blizi.

 

Znam da nema od toga nista jer Milojevic nije sklon eksperimentima ni kad je nebitna utakmica a kamoli ovako bitna ali ja bih na njegovom mestu probao s promenom formacije u 3-4-3 koja bi se u odbrani pretvarala u 5-4-1. Formaciju bi cinili Glazer - Djiga, Spajic, Drkusic - Seol, Hvang, Elsnik, Olajinka - Ivanic/Milson, Serif/Duarte, Puma. Ideja ovakve formacije bi bila da se dupliraju bokovi igracima koji mogu da istrce u oba pravca (Seol, Olajinka) jer su Norvezani odatle najopasniji a da se blokovi formiraju tako sto bi se Olajinka i Seol pretvarali u bekove a Puma i Ivanic bi sa Hvangom i Elsnikom cinili centralni blok ispred odbrane.

 

U napadu bi se onda Seol i Olajinka nudili po aut liniji da omoguce Pumi i Ivanicu da ulaskom prema sredini ili zavrcu dijagonalne centarsuteve ili sebi prave prostor za sut spolja. Norvezani su opasni iz tranzicije i napadi moraju da se zavrsavaju loptama u prostor izmedju njihovog peterca i penala, treba sve uraditi da se izbegnu gubljenja lopte na tridesetak metara od njihovog gola zbog netacnih upravnih pasova prema napadacima. I Puma i Ivanic znaju da posalju upotrebljive dijagonalne centarsuteve a videli smo da Bodo dosta lose reaguje u odbrani na takve lopte. Takodje, ovakva formacija bi na terenu Marakane koji je dosta siri od onog u Bodu omogucila laksi ulazak u napad jer bi dupliranjem igraca kod aut linije rasirila Norvezane i omogucila Hvangu i Elsniku da ponesu loptu kroz sredinu bez prevelikog presinga na njima.

 

Kljucna stvar kod cele ove ideje je 1. da su nasi stoperi sposobni da otvore igru tacnim pasovima i tako razbiju prvu fazu presinga a realno jesu, sva trojica nasih stopera itekako znaju da posalju dobru loptu napred pa cak i da s njom u nogama osvoje deo terena i 2. da Seol i Olajinka odigraju disciplinovanu i fokusiranu utakmicu jer bi dosta toga zavislo od njih i u fazi odbrane i u fazi napada.

 

Naravno, najvaznija stvar kod ove formacije je izbegavanje tempiranih bombi u obliku Mimovica i Rodica koji ce nam u standardnoj formaciji biti prve opcije na bekovima.

Ja sam se nadao sličnoj formaciji i igračima i u prvom meču, ali znajući Bata Miloja, igraćemo na sigurno™ i jako u odbrani. Koliko god da bih voleo da još jednom vidim LŠ na Marakani (pošto sumnjam da će od sledeće sezone to da se događa tako često), uzevši u obzir situaciju, nisam preveliki optimista. Ali, kuknjava na stranu, što se bliži početak meča, sve sam veći optimista. 😂

Link to comment
37 minutes ago, Hobbit slayer said:

Ja sam se nadao sličnoj formaciji i igračima i u prvom meču, ali znajući Bata Miloja, igraćemo na sigurno™ i jako u odbrani. Koliko god da bih voleo da još jednom vidim LŠ na Marakani (pošto sumnjam da će od sledeće sezone to da se događa tako često), uzevši u obzir situaciju, nisam preveliki optimista. Ali, kuknjava na stranu, što se bliži početak meča, sve sam veći optimista. 😂

 

Ako Milojevic bude ubedio igrace da oni treba da se brane od nas a ne mi od njih oduvacemo ih kao slamku, kako god da je izgledala ona utakmica na poledici u Norveskoj Bodo me nije ubedio da je mnogo jaka ekipa. Po mom misljenju, onaj moldavski Serif koji nas je izbacio pre par sezona je bio mnogo kompaktnija i cvrsca ekipa. Sumnjam da ce Milojevic u tako nesto uopste pozeleti da ubedi igrace ali se nadam da ce bar oni na terenu odustati od njegovog ziheraskog "filozofiranja" i izaci s nozem u zubima da pregaze Bodo, za sta imaju kvalitet.

  • +1 2
Link to comment

Dobro se držimo, mada ima još vremena do utakmice za fatalističke prognoze. Ko je gledao prvu utakmicu, mogao je da vidi da imamo viši plafon. Na Miloju je da to projektuje na semafor. Mora Liga Šampiona, 20 godina sam gledao kako nas izbacuju zveri poput Milana, PSVa, Leverkuzena, a Bodo Glimt je presimpatična i zdrava priča, da sam Glimtćanin išao bih na svaku utakmicu, al neka njih da se zabavljaju u LE.

  • +1 5
Link to comment
10 hours ago, harper lee said:

 

Ako Milojevic bude ubedio igrace da oni treba da se brane od nas a ne mi od njih oduvacemo ih kao slamku, kako god da je izgledala ona utakmica na poledici u Norveskoj Bodo me nije ubedio da je mnogo jaka ekipa. Po mom misljenju, onaj moldavski Serif koji nas je izbacio pre par sezona je bio mnogo kompaktnija i cvrsca ekipa. Sumnjam da ce Milojevic u tako nesto uopste pozeleti da ubedi igrace ali se nadam da ce bar oni na terenu odustati od njegovog ziheraskog "filozofiranja" i izaci s nozem u zubima da pregaze Bodo, za sta imaju kvalitet.

Taj Šerif je dobio Real u Madridu, uzeo 7 bodova u grupi sa Realo, Interom i Šahtjorom i otišao u LE. To bi za većinu ekipa sa istoka bio ogrooooman uspjeh, a kamo li za Šerif.

 

Ta ekipa je bila fizički dominantna, baš su bili snažni, naročito u sredini i teško im je bilo dati gol. Ova ekipa sa druge strane forsira brz fudbal i koliko god da protivniku naprave problema, toliko naprave i sebi svojim načinom igre. Ja sam zaista mislio da su oni snažniji, naročito u duelu, ali daleko od toga, naročito štoperi ne ulijevaju povjerenje, mislim da bi naši napadači lagano mogli da prime i odlože loptu. Sva njihova snaga je u sistemu i do savršenstva uigranim kretnjama uz što više tranzicije. Ako naši odgovore dobrim posjedom mislim da ćemo ih nakon 20 minuta toliko udaviti i demoralisati da neće znati šta ih je snašlo. Sa druge strane, ako skinu neku opasnu poprečnu loptu i odvale nam kontru biće to kraj. Ako već želimo posjed lopte ja bih igroa sa trojicom u sredini, a ako se odlučimo na duge lopte igrao bih sa dva napadača, Šerif je radilica on i Piter će pokriti svoj dio bez sumnje.

Link to comment

Skoro 30'C večeras u 8 i relativno velika vlažnost vazduha za naše prilike. Nije loše. Možda nije "đentlmenski", ali mi smo Cigani... 😂

Screenshot_20240827-212006.png

Link to comment

Predsednik Toza otkrio taktiku za sutra

 

Treba igrati fudbal, treba mudro napadati, ali isto tako i mudro se i braniti.

  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Po onome sto je receno na KZS, karata jos uvek ima za sever, istok i zapad.  Jug izgleda nece da pustaju.  Bice verovatno oko 25-30 hiljada.  Skromnije nego na derbiju.

Link to comment
34 minutes ago, MiddleClass said:

Slabo ide prodaja karata. Zovu skole fudbala da popune prazna mjesta...

Uvek zovu skole fudbala i stave ih na jug. Bodo ima pravo na 1500-2000 navijaca i ako dodju bice na jugu u kavezu.

 

Cenim da nece biti ispod 35.000 ljudi.

Link to comment
6 minutes ago, Milosh76 said:

Uvek zovu skole fudbala i stave ih na jug. Bodo ima pravo na 1500-2000 navijaca i ako dodju bice na jugu u kavezu.

 

Cenim da nece biti ispod 35.000 ljudi.

 

Malo je 35k brate. Kapacitet 53k valjda 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...