Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2024/2025: Zvezdina tri kralja


Dimitrije

Recommended Posts

Nismo igrali nikakav moderan i brz fudbal ako se na Bahara misli, nego govno od fudbala gde smo 15 utakmica u nizu u prvenstvu ili kiksnuli ili dobili gol razlike. 

 

U evropi je Terzic uspeo da proda ljudima pricu kako smo napredovali a ustvari uzeli 1 bod sto je manje od 3 i 4 koliko smo uzimali sa Milojevicem, a ni igra nije bila nikakva, 2-17 u sutevima na poluvremenu protiv Lajpciga ovde je nesto najlosije sto sam gledao (dok sam mogao) od kad navijam za Zvezdu. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
10 minutes ago, samo_opusteno said:

Nismo igrali nikakav moderan i brz fudbal ako se na Bahara misli, nego govno od fudbala gde smo 15 utakmica u nizu u prvenstvu ili kiksnuli ili dobili gol razlike. 

 

U evropi je Terzic uspeo da proda ljudima pricu kako smo napredovali a ustvari uzeli 1 bod sto je manje od 3 i 4 koliko smo uzimali sa Milojevicem, a ni igra nije bila nikakva, 2-17 u sutevima na poluvremenu protiv Lajpciga ovde je nesto najlosije sto sam gledao (dok sam mogao) od kad navijam za Zvezdu. 

Kako može da bude lošije od Bajerna u Bgdu ili Totenhema? Da ne pominjem Pariz u gostima. Protiv Bajerna nismo pretrpeli istorijski masakr samo jer je njima bilo svejedno da li će dati 6 ili 15. 

 Prošle godine smo na terenu delovali konkurentnije nego ikad, ako uzmemo u obzir snagu protivnika. 

 Dva su problema, očigledan jajarski mentalitet jer se Milojević protiv svakog protivnika, osim ako nisu baš krš ekipe kao Suduva ili Spartkas Jurmala, automatski postavi u ulogu totalnog autsajdera. Ako za Salcburg to ima utemeljenja u realnosti, pa nategnuto i za Kopenhagen onda za Jang Bojs, Spartak Trnavu i Bode to nikako ne možemo da prihvatimo. Pri tom ne mislim da je on glavonja, neznalica, cedulja i šta ti ja znam, prosto takav mu je trenerski mindset, to je uostalom već napisalo nekoliko kolega pre mene. 

 Drugi je što smo nakon prethodnih 7 godina morali da imamo bolji tim od ovoga danas. Tu opravdanja nema. Dovedeš igrača koji pokaže da može da igra na nivou LŠ (Bukari), prodaš ga i dovedeš zamenu koja to ne može. Nemam ništa protiv da prodaš malog Kostariku jer za njega možeš da uzmeš lovu koju ne možeš za Kataija, mislim tu na 8 miliona ali onda dovedi nekog bar za 7. Za te pare može da se nađe vrlo ozbiljan igrač i to sa prosečnim skautingom kao što je, nadam se, naš. Ako ode Hvang mi više nećemo imati nijednog igrača koji je kompetetivan u LŠ (Ivanić u najboljem izdanju, ali nisam siguran da može ponovo da ga dostigne i Điga ako ostane). 

  • +1 8
Link to comment

Tako isto mozemo reci da protiv Sitija nismo pretrpeli masakr jer se njima nije igralo... Koja je razlika, bunker Bahara vs bunker Milojevica, pitanje je samo koliko ce uci na dato vece. 

Protiv YB u Beogradu razocarenje, Lajpcig u Beogradu vec opisan, Siti u Beogradu sa drugim timom rutinski... 

 

  • +1 1
Link to comment

To I jeste najveći problem - kratkovida transfer politika koja ne dobacuje dalje od 6 meseci. Našoj upravi CL ne pretstavlja prioritetno sportski izazov, nego priliku da zabodu bonuse za plasman i ostale posledične prihode. Ipak, ovaj tim bi trebalo da bude relativno uigran, core tima je isti, većina nosilaca je tu, trener se nije menjao, pa smo na uigranosti za sada podbacili. Verujem da će biti rasprodaje (Hvang, Điga...) ako se ne plasiramo, a sigurno i par dolazaka ako se plasiramo.

 

Mamić ne bi Đigu pustio dok ne doguraju udvarači do 15M.

 

Po meni smo svakako blagi favoriti, ove sam gledao 3-4 puta i u pravu ste da deluje da su verni svom stilu. To istovremeno znači da se slabo prilagođavaju, a takvi timovi/treneri niti se cene, niti treba od njih zazirati osim ako nisi debeli autsajder.

Presudno je da ga Šerif tutne čim pre. Što više vremena bude prolazilo dok im rezultat ide na ruku, biće opasniji u tranzišnu.

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, Filozof manijak said:

 e jbg, ako prizivate vremenske (ne)prilike kao pomoć za prolaz, nema od te rabote vajde. 

 

Ma, niko ne priziva nista ali svi klubovi na svetu uredno koriste prednosti svoje lokalne klime, okruzenja, navijacke kulture, stadiona, terena i niko od toga ne pravi neka pseudomoralna stanovista o fer-pleju. Svaka prednost koja nije stecena na nefer i nezakonit nacin vec je sticaj okolnosti je dobrodosla.

Link to comment
22 minutes ago, samo_opusteno said:

Tako isto mozemo reci da protiv Sitija nismo pretrpeli masakr jer se njima nije igralo... Koja je razlika, bunker Bahara vs bunker Milojevica, pitanje je samo koliko ce uci na dato vece. 

Protiv YB u Beogradu razocarenje, Lajpcig u Beogradu vec opisan, Siti u Beogradu sa drugim timom rutinski... 

 

 

Razlika je u tome sto smo mi i Sitiju i Lajpcigu davali golove na obe utakmice, protiv Totenhema i Bajerna su igraci jedan drugom dodavali durbin da se uvere da protivnicki tim ima golmana na golu i da covek nije otisao na godisnji odmor. Poredjenje bilo koje nase utakmice, i to utakmica protiv tako jakih timova, sa onom sramotom koju smo gledali u Bodu 70 minuta je jednostavno besmisleno.

  • +1 7
Link to comment
Just now, harper lee said:

 

Razlika je u tome sto smo mi i Sitiju i Lajpcigu davali golove na obe utakmice, protiv Totenhema i Bajerna su igraci jedan drugom dodavali durbin da se uvere da protivnicki tim ima golmana na golu i da covek nije otisao na godisnji odmor. Poredjenje bilo koje nase utakmice, i to utakmica protiv tako jakih timova, sa onom sramotom koju smo gledali u Bodu 70 minuta je jednostavno besmisleno.

Davali smo golove i Liverpulu i Psz-u a i Napoliju. Olimpijakos smo i dobili u h2h-u. 

Hajde da sačekamo revans pa da vidimo šta će biti, ako ima neko bolji neka preuzme, prethodni pokusaj je propao jer nije ništa doneo. 

Link to comment
On 21. 8. 2024. at 1:57, Nikodije said:

Neverovatno, oni kao da su se najeli bunika ili su totalno pošandrcali. 

 

Stvarno neverovatno da se to dešava u klubu koji vodi ovaj čova na slici sa čovom levo.

 

EzliUXJX0AEcCMo?format=jpg&name=900x900

  • Haha 1
Link to comment
3 hours ago, pantelia said:

1724313821-43-576x1024.jpg

 

Pape Cherifu treba pod hitno zabraniti da koristi drustvene mreze

 

Kakav je ovo tupanSeason 9 Lol GIF by The Office

Link to comment
2 hours ago, Ted said:

 

ovo je generalno veliki problem kod nas jer se i treneri često ponašaju kao da su uleteli na prazan plac i sad mogu da zidaju i grade šta hoće i kako hoće....đa bazen, đa garaža, đa veranda. ili još gore, imaju tendanciju da sruše sve što je na placu i dižu nešto drugo

 

ovo je i do kluba, mora da stavi do znanja da ne možeš sad ti da dođeš i dovedeš 25 igrača za godinu dana, da menjaš bukvalno sve. ako ti ne odgovara, idi nađi drugi klub. ali to podrazumeva da je klub sistem, gde se igrači dovode planski i gde se generalno planira na duži rok, a ne od danas do sutra. trener ne može da doše i da sruši čitavu poslovnu politiku kluba. ako je klub naravno ima. Partizan npr. nema nikakvu politiku i tamo je široko polje za eksperimente svih vrsta

 

a  i Zvezda je, za godinu dana, prošla rolerkoster, od modernog i brzog fudbala do dobre strare bunkerice/čekalice/Milojevke

 

 

Jedino smo pod Baharom imali ideju šta igramo i šta želimo da igramo. Od ideje do realizacije je dug put, sada mi djeluje da uopšte nemamo ideju, Dajem bogatsto onome ko mi objasni šta smo mi pokušali igrati u Norveškoj, defanzivno mi je jasno, ali u ofanzivi apsolutno mi nije jasno kakva je ideja bila, Luka Ilić u ulozi drugog beka, te Piter i Šerif koji prioritetno ispomažu odbrani. Većina igrača je tu godinu ili duže, ali djeluje da se prvi put u životu vide, sve je to trejdmark trenera.

 

Mislim da bi Hvanga mogli gurnuti čak i bliže golu ako već krećemo sa trojicom u sredini, onakav Ivanić ne zaslužuje mjesto startera, možda čak početi sa dva špica te Pumom i Piterom na krilima (nadam se). Ona dva štopera fizički ne mogu da ispariraju Duarteu i Šerifu, svaka duga lopta će biti problem za njih.

  • +1 1
Link to comment

Bahar je omašio hemisferu kad je došao da radi u Srbiju. Nije mogao ničemu da se nada sa tim hladnim nastupom i gledanjem pomoćnika kako vodaju trening. Uz neizostavnu sumanutu želju da se neko zajebe i kefalo da se taj poriv realizuje, ovo i jeste nacija timskih sportova baš zbog specifične harmonije i međuljudskih odnosa. Gledam Karija kako mlatara i đipa van ikakvog osećaja za to što mu se peva, muziku, ritam... Moraš sine, deo si tima, ta činjenica suspenduje i telo i razum.

 

A ovaj bi poslao pomoćnike da se mesto njega napiju.

Edited by kralj
  • +1 1
Link to comment
20 minutes ago, kralj said:

Bahar je omašio hemisferu kad je došao da radi u Srbiju. Nije mogao ničemu da se nada sa tim hladnim nastupom i gledanjem pomoćnika kako vodaju trening. Uz neizostavnu sumanutu želju da se neko zajebe i kefalo da se taj poriv realizuje, ovo i jeste nacija timskih sportova baš zbog specifične harmonije i međuljudskih odnosa. Gledam Karija kako mlatara i đipa van ikakvog osećaja za to što mu se peva, muziku, ritam... Moraš sine, deo si tima, ta činjenica suspenduje i telo i razum.

 

A ovaj bi poslao pomoćnike da se mesto njega napiju.

 

Bahar je bio greska ali i ta greska je bolja od sigurice sa Milojevicem za koju unapred znamo kako ce se zavrsiti. Bolje je pokusavati i gresiti nego nista ne pokusavati i nadati se bez uplacenog tiketa da ce te usrati sedmica na lotou. Sad kad znamo sta je bila greska sa Baharom nema smetnje da se iz toga nesto nauci i da se potrazi strani trener koji nece praviti iste greske. Nismo platili preveliki ceh, nesto smo i dobili, ali kljucna stvar koju smo stekli je znanje gde, kako i zasto smo pogresili. Najgora stvar bi sada bila da se odustane i da se veruje kako ce Milojevic ili neki drugi domaci mediokritet doziveti neki kopernikanski zaokret u nacinu na koji shvata fudbal.

 

Nama treba trener sa istom idejom koju je imao Prosinecki ali bolji trener i veci znalac. Robi je smatrao da Zvezda treba da igra napadacki fudbal do noge, da dominaciju ostvaruje kroz posed i presing i trazio je da se takav nacin igre spusti do najmladjih kategorija kako bi se klinci od malena ucili Zvezdinom sistemu. To su sve vazne ideje ali Robi jednostavno nije bio taj kvalitet a i klub je u tom periodu bio pogresan za takvu vrstu eksperimenta.

  • +1 2
Link to comment
Posted (edited)

Baharu je trebalo nekoliko sezona da Zvezdu oblikuje u respektabilan evropski tim srednjeg dometa.  On spada u trenere vizionare i kreativce i takvim ljudima, u bilo kojoj profesiji, treba vise vremena da otelotvore svoju viziju.  Oni na pocetku eksperimentisu, precrtavaju, ruse, bacaju u kos ono sto su zapoceli i pocinju iz pocetka dok ne dodju do prave formule.  U Zvezdi su se usrali da Bahar nece da osvoji titulu, sto njemu samom nije bio imperativ, i zato su raskinuli saradnju sa njim.  I da nije osvojio titulu, Bahar bi se sa Partizanove pozicije mozda kvalifikovao za razigravanje za LS i danas bi Zvezda bila tu gde je sada, ili bar za LE, gde ce Zvezda verovatno biti nakon druge utakmice protiv Bodea.  Umesto kreativca, Zvezda je izabrala proverenog mediokriteta kome je cilj rezultat a ne igra (sto je Harper vec lepo objasnio).  Da se razumemo, ja postujem Vladana Milojevica i njegove sportske uspehe u Zvezdi kao i njegove ljudske kvalitete, i ne volim kada ga forumski prostaci caste epitetima koji vise prilice njima nego Milojevicu, ali on nije trener koji ce da transformise Zvezdu od dominantnog tima u Srbiji u respektabilan evropski tim. 

 

Milojevic je postavio igru u Norveskoj onako kako je Piksi to cinio na EP.  U prvom poluvremenu se retko prelazi na protivnicku polovinu, totalna defanziva, niski blok, pokusaj da se ubije ritam igre, a u drugom poluvremenu poslednjih 20-ak minuta krenuti u napad i iznenaditi protivnika koji se opustio.  To nije upalilo ni Milojevicu ni Piksiju, s tim sto im se Svevisnji smilovao za Mimovicev i Jovicev gol da bruka ne bude dibidus.  Ko je gledao kako je igrao TSC pod Lazeticem, to je preslikana taktika.  Sve u svemu, to bi bilo ono sto bi se moglo nazvati Srpska fudbalska skola/filozofija; dekadentna, spora i anti-moderna igra u kojoj nema kreacije vec se ceka iz zasede ne bi li protivnik slucajno kiksirao ili bi mu popustila paznja.  A posle toga, mediji i nacija ce to da proizvedu u istorijske pobede nad onima koji nas potcenjuju i ne vole.  I tako ad infinitum.

Edited by Dimitrije
  • +1 3
Link to comment

Miloje i Stanoje.....kao braća rođena, u istoj kući porasli, u istoj školi učili

 

samo je jedan brat malo smireniji i bogatiji, ima veći imetak i bolje kontakte "gore", a drugi je malo neurotičan, imetak mu se osipa, pa često ne zna dal je pošo ili došo, vazda u ratu sa samim sobom i sa pola sela pride 

Edited by Ted
  • +1 3
  • Haha 6
Link to comment
8 minutes ago, Ted said:

Miloje i Stanoje.....kao braća rođena, u istoj kući porasli, u istoj školi učili

 

samo je jedan brat malo smireniji i bogatiji, ima veći imetak i bolje kontakte "gore", a drugi je malo neurotičan, imetak mu se osipa, pa često ne zna dal je pošo ili došo, vazda u ratu sa samim sobom i sa pola sela pride 

 

Brate, ti mene uvek dobro zabavis sarkazmom. Ko bi rekao da jedan pravnik ima tu sposobnost, oni su obicno dosadni k'o proliv.:D

 

Miloje i Stanoje, Bolek i Lolek srpskog fudbala, su obojica dobri treneri ali malo drugih slicnosti ima izmedju njih.

 

Nas problem sa Milojevicem je iskljucivo pitanje filozofije fudbala koju pokusava da primeni na tim koji nije formiran po uzusima te filozofije. Covek se obradovao kao da ga je sunce ogrejalo kad se Olajinka vratio u tim i sa njegove pozicije odmah sklonio igraca kojeg smo platili 4.5 miliona. Taj kojeg smo platili tolike pare je dosao da igra u timu za koji mu je receno da je dominantan i da igra napadacki fudbal, ne bi me zacudilo da dozivi sudinu Stojica koji je takodje doveden da igra a sad gledamo da ga se otarasimo transferom u Rusiju. Posle ce po medijima da se pise kako su ti igraci promasene investicije i los skauting, niko nece da pise da su izjebani na suvo i podvaljeni treneru koji nije znao sta ce sa njima.

 

Pisao sam vec o tome, te fantazije kod Milojevica se nece promeniti jer on tako dozivljava fudbal. Nama je krilni igrac kojeg smo platili 4.5 miliona da pravi razliku u Evropi presedeo na klupi sat vremena dok se na njegovoj krilnoj poziciji mucio, spoticao i blamirao vezni igrac koji je bio na terenu na pogresnoj poziciji na kojoj inace nikad ne igra samo iz jednog razloga, da juri jednog protivnickog igraca. To kod Milojevica ne moze da se promeni, on tako vidi fudbalsku taktiku. Da smo Mesija imali u Norveskoj na njegovoj poziciji bi igrao Luka Ilic jer Milojevic ne bi verovao da Mesi moze da sacuva Haugea. Nama je u Salcburgu 37 minuta igrao Simic Veljko, zalutali gradjanin koji je toliko zasmejavao publiku svojim "kvalitetom" da mu se i Milojevic smilovao i zamenio ga jos pre kraja poluvremena. Na kraju, kad smo prosli neuporedivo bolji tim na cisto vacarenje svi su bili isuvise srecni da bi ga neko pitao sta je on koji kurac hteo na terenu sa Simicem i kakva grandiozna primisao ga je naterala da tu suklatu stavi u tim. Zato ni Zvezda pod Milojevicem ni reprezentacija pod Piksijem ne igra u najjacem sastavu dve utakmice zaredom, prvi put kad nas neko provali ili rezultatski lose prodjemo takvi treneri odmah pocnu da fantaziraju o tome da bi mozda neki drugi igrac, istina slabijeg kvaliteta ali drugacijih performansi, mogao da igra na toj i toj poziciji. I to se obicno ocekivano zavrsi krahom.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...