Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2024/2025: Zvezdina tri kralja


Dimitrije

Recommended Posts

Meni Barakov Makabi Haifa iskreno izgledao bolje nego ovi Norvežani koji su ok tim i ništa više od toga.

Ono jeste da smo bili ispali najviše zbog sopstvenih gluposti koje ako izbegnemo u sredu trebalo bi da prođemo.

Link to comment
50 minutes ago, samo_opusteno said:

Bodo je po kladionicama favorit za prolaz pa je logicno da ce na nas biti nesto veca kvota nego na njih tamo. 

Inace u ove 4 godine od kada su se vratili u evropu kuci imaju 23-3-4 i nekih +60 gol razliku. Nece biti impresionirani Marakanom, Seltik i Besiktas su lagano resili i u gostima, protiv Ajaxa imali 2-0 na strani do nadoknade... 

Nije mi jasno ni prizivanje sparine, ako ne mozemo da ih dobijemo u normalnim uslovima nego se nadamo da ce pocrkati o kakvoj ligi sampiona treba da pricamo... 

 

Da, valjda samo mi treba da ugradimo klimu na stadionu da se gosti sa severa slucajno ne oznoje. Sreca da su oni nama posteno obezbedili normalne uslove, ugradili grejace i ucinili sve sto su mogli da njihova plasticna podloga ne vidi kap vode na dan utakmice kako bi bila sto sporija. Kakvo tipicno srbijansko mrsomudjenje.

  • +1 2
Link to comment

 e jbg, ako prizivate vremenske (ne)prilike kao pomoć za prolaz, nema od te rabote vajde. 

Link to comment

Pa dobro, oni su polivali teren jer im to odgovara. Koliko se sećam u Engleskoj su povećavali i smanjivali dužinu terena na stadionu (u okviru dozvoljenih dimenzija) kako odgovara domaćinu. Neko od ovih najvećih trenera uključuje i dodavače lopti u strategiju. Zar nije APOEL namenili igrao utakmicu sa nama u kasno poslepodne kada je toplije jer to njima više odgovara? 

Link to comment

meni se dopao ovaj Bodo.....manje više imaju ono o čemo mi ovde drvimo i maštamo. imaju sistem igre koji forsiraju, imaju trenera istog već 6 ili 7 godina, uglavnom imaju domaću bazu odnosno igrače, igraju moderan fudbal, brz i fizički intenzivan, nemaju problem sa finansijama. imaju i domaću ligu koja je interesantnija, gde neki Bodo može da se izdigne iz proseka i postane šampion nekoliko puta. ne znam puno o Norveškoj ligi, ali nagađam da u okruženju kakvo je tamo nema ili ima mnogo manje problema sa regularnošću lige, ne verujem da predsednik Norveške utiče na broj klubova u ligi ili kadrira po savezu i klubovima

 

naravno, sve to imaju na nekom niovu koji nije top, neće sigurno da dostignu nivo Reala ili da osvoje LŠ ili LE, ali su dovoljno dobri da budu pretnja gotovo svakom i da ne budu kusur

Edited by Ted
  • +1 3
Link to comment

nisu titule toliko bitne. i u Španiji tek tu i tamo neko osvoji titulu a da nije Real ili Barsa, čak i Atletiko, koji je svemirski brod i legitiman LŠ tim za samu završnicu tog takmičenja, teško može da iznese sezonu tamo i da izađe kao prvi. u Portugalu se smenjuju tri kluba itd

 

više je fokus na fudbalu, odnosno da se nekako zaigra moderan fudbal, brz i fizički intenzivan, da se izvuče i napravi iz domaće baze više modernih fudbalera, da ekipe nisu glineni golubovi čim naiđu na donji srednji nivo u Evropi. ili jebeni Mornar, Floru

 

to je ono što bi trebalo da se menja.....a titule će veroavtno da osvaja Zvezda, a posle i Partizan kad/ako stane na noge. ali nivo cele lige i struke bi morao da se podigne. pa nek osvaja i samo jedan ili dva kluba, ali u takmičenju koje je jače i modernije od ovog. to što ne možeš da osvojiš titulu ne znači da ne možeš da igraš dobrar fudbal.

 

 

Edited by Ted
Link to comment

Znam, samo hvaliti se sa ocenom 6,6 i nije bas nesto :D Na stranu sto to ne salje bas lepu poruku ostalim saigracima.

Link to comment

Mene Bodo fascinira upravo zbog tog sistema, to je ono najteže za uspostaviti. Bez obzira na to ko igra oni igraju potpuno identično, kod nas je sušta suprotnost. Trener mijenja formacije iz minuta u minut, to je svakako velika prednost kod uigranih ekipa, ali mi smo daleko od toga. Ja sam i dalje siguran da mi nemamo dobro razrađen glavni sistem igre i da iz godine u godinu mijenjamo isti u zavisnosti od toga ko je otišao, a ko je došao.

 

Najbitnije mi je da smo mi fizički jači od njih i da nisu toliko brzi, a prostora u šesnaestercu ima koliko hoćete. Samo treba skupiti muda i pošibati se, ako izađemo sa istom idejom mi smo pokojni.

Link to comment
14 minutes ago, Jesper23 said:

Mene Bodo fascinira upravo zbog tog sistema, to je ono najteže za uspostaviti. Bez obzira na to ko igra oni igraju potpuno identično, kod nas je sušta suprotnost. Trener mijenja formacije iz minuta u minut, to je svakako velika prednost kod uigranih ekipa, ali mi smo daleko od toga. Ja sam i dalje siguran da mi nemamo dobro razrađen glavni sistem igre i da iz godine u godinu mijenjamo isti u zavisnosti od toga ko je otišao, a ko je došao.

 

Najbitnije mi je da smo mi fizički jači od njih i da nisu toliko brzi, a prostora u šesnaestercu ima koliko hoćete. Samo treba skupiti muda i pošibati se, ako izađemo sa istom idejom mi smo pokojni.

 

ovo je generalno veliki problem kod nas jer se i treneri često ponašaju kao da su uleteli na prazan plac i sad mogu da zidaju i grade šta hoće i kako hoće....đa bazen, đa garaža, đa veranda. ili još gore, imaju tendanciju da sruše sve što je na placu i dižu nešto drugo

 

ovo je i do kluba, mora da stavi do znanja da ne možeš sad ti da dođeš i dovedeš 25 igrača za godinu dana, da menjaš bukvalno sve. ako ti ne odgovara, idi nađi drugi klub. ali to podrazumeva da je klub sistem, gde se igrači dovode planski i gde se generalno planira na duži rok, a ne od danas do sutra. trener ne može da doše i da sruši čitavu poslovnu politiku kluba. ako je klub naravno ima. Partizan npr. nema nikakvu politiku i tamo je široko polje za eksperimente svih vrsta

 

a  i Zvezda je, za godinu dana, prošla rolerkoster, od modernog i brzog fudbala do dobre strare bunkerice/čekalice/Milojevke

 

 

Edited by Ted
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...