Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2024/2025: Zvezdina tri kralja


Dimitrije

Recommended Posts

Posted (edited)
12 minutes ago, kralj said:

Kako ne napreduje kad igra sa jačima od sebe?

Pritom, desi se i po neka pobeda, nije baš kao da smo pali sa Marsa. Naprotiv, zaslužili smo upravo rezultatima u CL i LE.

U potpunosti se slazem.  Medjutim, mi moramo da imamo neki cilj u tim takmicenjima tako da mozemo da merimo da li napredujemo ili tapkamo u mestu ili nazadujemo.  Cilj bi bio ulazak u prolecni deo takmicenja (1/16-finala).  Kao sto smo nekada imali cilj da udjemo u grupnu fazu UEFA takmicenja, koji smo uspesno ostvarili, sada bi trebalo da cillj bude redovan ulazak u prolecnu (nokaut fazu).

Edited by Dimitrije
  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, kralj said:

To da, ali jedino rešenje bi bila dodatna afirmacija ligaškog sistema na račun nokauta. Meni se sviđa što je fudbal sačuvao kup sistem kao prepoznatljiv model u evropskim takmičenjima.

1/8 finala po kup sistemu u aprilu, 1/4 finala početkom Maja, u sadašnjim terminima polufinala i finalfour u prvoj nedelji juna :D

Link to comment
14 hours ago, Milosh76 said:

Balerina javlja da je Terzic prodao Krasoa za 1.5M evra. Ocekivano debilan potez Terzica koji vise i ne krije da zeli bas da oslabi ekipu.

 

Bukvalno je prodao sam sebe. Putuj igumane.

  • +1 1
Link to comment
Posted (edited)
36 minutes ago, kralj said:

Kako ne napreduje kad igra sa jačima od sebe?

Pritom, desi se i po neka pobeda, nije baš kao da smo pali sa Marsa. Naprotiv, zaslužili smo upravo rezultatima u CL i LE.

Mi smo bili napredovala do pre neke 2 godine, krenuli smo iz bedne situacije kad je Miloje došao prvi put i polako išli i došli dotle da igramo čak i direktno lš prošle godine i to je ok.

Ali od ispadanja protiv Rendžersa mi smo vezali u zadnje dve sezone 7 poraza u gostima (samo pobeda protiv Pjunika u gostima pre tih poraza) i dve pobede kući(plus Pjunik). Ok, bilo je tu i baš teških protivnika ali meni izgleda da smo u padu.

Za mene bi neki znak da želiš još malo dalje da ideš je da ne prodaš odmah nekog klinca koji tek počinje da liči na nešto i dovedeš dva tri sumnjiva stranca za te pare(da ne ulazimo sada u priču koliko se tu mažnjava lova).

 

 

Edited by sasha
  • +1 1
Link to comment

FRANTZDY PIERROT za kog smo navodno zainteresovani, je li to onaj što nas je dok je bio pod Baharom razgonio ko Marko Kraljević Turke na buljuke?

Link to comment
11 minutes ago, sasha said:

Mi smo bili napredovala do pre neke 2 godine, krenuli smo iz bedne situacije kad je Miloje došao prvi put i polako išli i došli dotle da igramo čak i direktno lš prošle godine i to je ok.

Ali od ispadanja protiv Rendžersa mi smo vezali u zadnje dve sezone 7 poraza u gostima (samo pobeda protiv Pjunika u gostima pre tih poraza) i dve pobede kući(plus Pjunik). Ok, bilo je tu i baš teških protivnika ali meni izgleda da smo u padu.

Za mene bi neki znak da želiš još malo dalje da ideš je da ne prodaš odmah nekog klinca koji tek počinje da liči na nešto i dovedeš dva tri sumnjiva stranca za te pare(da ne ulazimo sada u priču koliko se tu mažnjava lova).

 

 

Mislim da nismo u padu vec da stagniramo u smislu da ne mozemo da izadjemo iz grupne faze a malo nam fali.  Poslednji put smo pobedjivali u LE pod M. Milojevicem.  Utakmice u Beogradu smo dobro odigrali, cak i protiv Monaka gde smo izgubili autogolom Kange.  Na strani nismo bili dobri i to nas je kostalo prolaska u nokaut fazu.  Prosle sezone u LS smo igrali solidno ali ne dovoljno dobro za prolaz.  Medjutim, to je prva sezona u grupnoj fazi LS gde nismo bili totalno inferiorni i primali petarde.  Imali smo svoje momente u tim utakmicama, postizali golove (osim u Svajcarskoj), mogli uz malo vise koncentracije da osvojim jos bod ili dva pa i tri.  To je mali napredak.

  • +1 1
Link to comment
30 minutes ago, sasha said:

Mi smo bili napredovala do pre neke 2 godine, krenuli smo iz bedne situacije kad je Miloje došao prvi put i polako išli i došli dotle da igramo čak i direktno lš prošle godine i to je ok.

Ali od ispadanja protiv Rendžersa mi smo vezali u zadnje dve sezone 7 poraza u gostima (samo pobeda protiv Pjunika u gostima pre tih poraza) i dve pobede kući(plus Pjunik). Ok, bilo je tu i baš teških protivnika ali meni izgleda da smo u padu.

Za mene bi neki znak da želiš još malo dalje da ideš je da ne prodaš odmah nekog klinca koji tek počinje da liči na nešto i dovedeš dva tri sumnjiva stranca za te pare(da ne ulazimo sada u priču koliko se tu mažnjava lova).

 

 

 

Zvezda stagnira u rezultatima jer vise i ne moze da napreduje sve dok se stvari u srpskom fudbalu radikalno ne promene po pitanju kvaliteta lige, infrastrukture i strucnog rada. Pokusali su da iniciraju neke strukturne promene sa stranim trenerom ali svi smo videli kako se ta naivnost zavrsila. Bolje od duple krune u domacoj ligi ne moze a kvalitet Lige Sampiona je misaona imenica i bice misaona imenica cak i ako se presaltamo na taj visi nivo da imamo budzet od 100+ miliona koji je u klubu postavljen kao dugorocni cilj. Jednostavno smo udarili u plafon onoga sto mozemo da postignemo kao klub koji je u ovom stanju.

 

U drugim aspektima ne stagniramo uopste ali transformacija kluba se odvija u serijama mikropromena koje ljudi jedva i da primete ili ih ne primete uopste. Nama su sada izlazni transferi od 5-7 miliona rutinski a ne rekordni, dovodimo (za pare, ne iz klinacke emocije i dedine fiksacije prema Zvezdi) igrace poput Hvanga, glatko odbijamo ponude od po 3-4 miliona (pa i vece) za igrace, evropski klubovi koji su kod nas nekad pazarili jeftino sad nam prodaju igrace i ne mogu ni da pomisle da plate i dovedu nase najvaznije igrace. Nama u ovom trenutku igra nekoliko reprezentativaca (i to startera) reprezentacija koje nisu nista gore ili manje reputacije od srpske. Sve od infrastrukture sto je najavljeno je privedeno kraju osim mediko bloka i jos dva pomocna terena koji se upravo ovih dana zavrsavaju. Sve to nije bilo prisutno pre dve godine kad smo navodno prestali da napredujemo.

 

Za nas bi izvanredan scenario bio da uspemo da se odrzimo na ovom nivou, veciti sampion koji svake godine igra grupnu fazu ili LS ili LE i operise ostvarivim budzetima od 60-70 miliona ali svi znamo ko nam je u upravi pa da ne ocekujemo previse. Mi nemamo gde dalje da napredujemo od toga jer nemamo uslova za to.

  • +1 4
Link to comment

I mnogo ozbiljniji savezi i generalno jace lige ce da izvise ls u budućnosti, prosto sav kvalitet ce se formalno sliti u one timove koji su planirali privatnu ligu, na ovaj ili onai način. Šampioni istočnog bloka, vec i Belgije, Skandinavije, Austrije, Svice, generalno nece imati sta tražiti u ls, ako je cilj nesto vise od par poena u grupi. 

Link to comment

Tako je i bilo dok nisu kontra svih očekivanja uveli staze šampiona, pa time višestruko olakšali plasman klubovima poput Zvezde i tih pobrojanih zemalja.

Link to comment

Ako Kraso ode onda ostajemo samo sa Nedajeom, obzirom da na Sremčevića ozbiljno ne računaju. To vjerovatno znači dovođenje još jedne napadačke opcije ili možda Olanjinku da gurnu skroz napred, nisam pametan.

Link to comment
Just now, Jesper23 said:

Ako Kraso ode onda ostajemo samo sa Nedajeom, obzirom da na Sremčevića ozbiljno ne računaju. To vjerovatno znači dovođenje još jedne napadačke opcije ili možda Olanjinku da gurnu skroz napred, nisam pametan.

 

Traze napadaca aktivno, poslednja vest je da nas je ispalio nekakav Spanac koji igra u Poljskoj jer hoce da se naplati na bliskom i prijateljskom istoku.

Link to comment

Primetih da nisu proveli Pruceva u Rusiju.  Momak je dobro odigrao u Celju ali su nasi odlucili da ga umesto transfera u Celje vrate u Zvezdu.  Sta je sa njim?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...