Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2024/2025: Zvezdina tri kralja


Dimitrije

Recommended Posts

5 hours ago, Ted said:

Zvezda je u prvom poluvremenu uspela da umrtvi igru u dobroj meri.....

 

Zvezda zapravo nije uradila ama bas nista da umrtvi igru u prvom poluvremenu osim sto je skratila teren u najboljoj tradiciji Javora iz Ivanjice, u nadi da ce Bodo promasiti sve sto sutne na gol jer lopta nece imati gde da prodje. S obzirom da Norvezani nisu bas nesto posebno vesti u realizaciji to nas je drzalo tih 50+ minuta a ne neka minuciozna Milojeviceva taktika. Mi smo imali posed 25% u prvom poluvremenu i kontrolisali smo igru malo vise od mene koji sam gledao utakmicu iz fotelje. Uostalom, Spajic je sam rekao posle utakmice da se "stvar otrgla kontroli".

  • +1 3
Link to comment
7 minutes ago, kralj said:

 

Verovatno ne postoji trener na svetu koji bi juče sa timom koji Zvezda ima igrao na veći posed. Sad tih 25% im sigurno Milojević nije naredio. Da ne ulazim u to da bilo koji odnos u posedu nije ni luksuz, ni izraz superiornosti. Neke od najznamenitijih fudbalskih dominacija realizovane su sa 30ak%. 

Posjed samo oslikava dio nemoći koju smo sinoć vidjeli. Doduše treba reći da je Bodo jako nezgodna ekipa, cijeli ambijent je specifičan i u suštini dobrom protivniku i ne treba veći posjed već ciljan presing ka poslednjoj liniji koji bi doveo do pometnje u njihovoj igri. Nadam se da ćemo u revnašu odigrati drugačije, ali mi se čini da ćemo opet uraditi isto i nadati se greškama protivnika.

Link to comment
Just now, Jesper23 said:

Posjed samo oslikava dio nemoći koju smo sinoć vidjeli. Doduše treba reći da je Bodo jako nezgodna ekipa, cijeli ambijent je specifičan i u suštini dobrom protivniku i ne treba veći posjed već ciljan presing ka poslednjoj liniji koji bi doveo do pometnje u njihovoj igri. Nadam se da ćemo u revnašu odigrati drugačije, ali mi se čini da ćemo opet uraditi isto i nadati se greškama protivnika.

 

Ono sto je trebalo uraditi je napasti ih na samom pocetku, agresivno, cvrsto, sa mnogo "izuvanja" u duelima i zazujati im nekoliko lopti kroz zadnju liniju kako bismo ih naterali da opreznije postavljaju napade i igraju sa manje samopouzdanja a onda se lagano povlaciti. Umesto toga mi smo odmah stali u zonu pozadi, nismo predstavljali nikakvu pretnju i nabildovali smo im samopouzdanje a opteretili sami sebe. Nadam se da necemo napraviti istu gresku na Marakani i poceti utakmicu oprezno, mada znajuci ko nam je na klupi nadam se uzalud, moramo da ih naplasimo odmah na startu i nateramo ih da posumnjaju u to da su bolja ekipa i da ce morati da pate na Marakani da bi zadrzali prednost. Psihologija je velika stvar u sportu.

  • +1 7
Link to comment

Nadao sam se da je Miloje samo V.D nakon Bahara, ali izgleda moša. Nadam se da neko može da popriča sa njim i objasni mu par stvari ili neka se kupi ako ispadne od ovih.

Link to comment

Mi uvek idemo na "ludilo Marakane" u prvih 15ak minuta utakmice, tako ce biti i u revansu. E sad, sto to ludilo nije vise kao nekad i sto ne pali bas uvek, to je druga prica. Najgore bi bilo da krenemo ofanzivno pa da oni odrade neuspesno par kontri i onda se mi povucemo malo. Njima ce odgovarati cekalica, nama treba bar 1 gol prednosti, znaci moramo napasti.

Link to comment
26 minutes ago, kralj said:

 

Verovatno ne postoji trener na svetu koji bi juče sa timom koji Zvezda ima igrao na veći posed. Sad tih 25% im sigurno Milojević nije naredio. Da ne ulazim u to da bilo koji odnos u posedu nije ni luksuz, ni izraz superiornosti. Neke od najznamenitijih fudbalskih dominacija realizovane su sa 30ak%. 

 

Posed od 25% za poluvreme je blamaza za svakog trenera koji ne igra protiv Mancester Sitija. Prevedeno na minute mi smo ukupno drzali loptu nesto manje od 12 minuta, u sta ulazi i vreme dok je Ilic ispucavao loptu, dok smo izvodili prekide i slicno. Samo na izvodjenje auta smo pojeli verovatno oko dva minuta ukupno. To nije igra na manji posed vec nuzda i potpuno odsustvo kontrole nad utakmicom. Ne znam na koje znamenite dominacije s posedom od 30% mislis ali to nije dominacija. Mozes da napravis rezultat s tolikim posedom ali da dominiras na terenu, to tesko.

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Cash said:

Veruj mi da ne bi hteo Keka na klupi, on je Miloje 2 Stanoje 2. Video si uostalom na Euru kako igraju njegovi timovi. 

 

 

Bolje nego Piksijev sa losijim kadrom

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment

Vidim da par ljudi ovde potcenjuju tim iz Norveske. Ja sam radi kladjenja poceo da gledam mnoge lige i mogu reci da je njihovo prvenstvo neuporedivo kompetitivnije od naseg. Da li je Zvezda po igracima bolja od njih, po meni sigurno jeste, no oni u domacim okvirima imaju dosta ravnopravnijih duela, nego sto je to kod nas slucaj. Bonus je sto tamo ne igra svako bunkericu, vec kako bi rekli, pokusava da igra fudbal (shodno mogucnostima). Da su nas nadigrali neki Farani, razumeo bih frustraciju, ovako to je sve u sklopu neke normale. Rezultat je korektan, oni nisu ni priblizno dobri u gostima i sada je sve na nama.

Nasu taktiku ne bih kometarisao, posto bi meni svako igrao 4-3-3 ili nesto slicno.

  • +1 3
Link to comment
18 minutes ago, tsva said:

 

 

Bolje nego Piksijev sa losijim kadrom

 

Kek je dobar trener ali ne bi kod nas izdrzao duze od sest meseci jer bi ga terao ceo stadion. Nama ne treba trener njegovog profila, ne treba nam ni trener profila ovog lika koji je napravio cudo sa Bodom, treba nam trener koji ce imati ideju u glavi kakvu je imao Prosinecki kad je dosao. Bolji od Robija, naravno, ali s takvim majndsetom. Nije to da ja sad nesto precenjujem Zvezdu ili mislim da je ovo neka specificna sredina za rad pa nam treba neko poseban, jednostavno smo u takvoj situaciji kad je domaca liga u pitanju i nema drugog nacina nego da sa ovakvim izborom igraca postavimo napadacku igru i igramo na posed i gol vise. Takva igra ce neminovno donositi poraze, povremeno i teske poraze protiv superiornih ekipa, ali ne mislim da bi bilo ko zamerio treneru zbog toga ako se na terenu "pobijemo" i izginemo muski. Mi smo sa skrndavim timom drzali jebenu Barselonu sa sve pravim Ronaldom u pasivnom polozaju dok smo imali snage a sada nas ekipe igracki slabije od nas drze na kratkom lancu celu utakmicu.

 

Inace, hteo je Keka Terzic i poslao mu ponudu za pregovore jos pre nego sto je dosao Bahar ali nas je odbio u startu, tako da moze odmah da se prestane s tim fantaziranjem.

Edited by harper lee
  • +1 2
Link to comment
48 minutes ago, harper lee said:

 

Posed od 25% za poluvreme je blamaza za svakog trenera koji ne igra protiv Mancester Sitija. Prevedeno na minute mi smo ukupno drzali loptu nesto manje od 12 minuta, u sta ulazi i vreme dok je Ilic ispucavao loptu, dok smo izvodili prekide i slicno. Samo na izvodjenje auta smo pojeli verovatno oko dva minuta ukupno. To nije igra na manji posed vec nuzda i potpuno odsustvo kontrole nad utakmicom. Ne znam na koje znamenite dominacije s posedom od 30% mislis ali to nije dominacija. Mozes da napravis rezultat s tolikim posedom ali da dominiras na terenu, to tesko.

 

Dominiranje na terenu ne bi trebalo da bude relativna stvar. Barem tebi. Jel dominiranje pobeda Murinjovog Intera protiv Barse u Milanu (to je bilo ako se ne varam 26% poseda), porazi Gvardiole od 4:0 sa Barsom protiv Bajerna kući ili sa Bajernom protiv Reala, Argentina-Nemačka 2010 0:4.... Real do danas nije imao timski manji posed od sezone 2012. kada je dao najviše golova u istoriji La Lige. Tad su pobedili i Barsu u gostima sa nekih 25-26% poseda i imali duplo više šuteva na gol. Brazil je imao veći posed od Nemaca kad je bilo 1:7 (to se sećam samo kao trivije, verovatno nije bila mnogo velika razlika u posedu). Posed sam po sebi ništa ne znači, naročito kada je jasno da je strategija jedne ekipe da ima posed, a druge da ga nema.

 

Meni je Milojevićeva taktika juče gotovo podrazumevajuća. Igra se u specifičnom kontekstu, protiv tima koji forsira tranziciju, u piku je forme i igra na terenu prilagođenom tom specifičnom stilu igre (nije to bog zna kakav unikatan fudbal, ali svejedno). Takvim ekipama je strano kad ih se ne napadne, a kad ih se napadne i krene da upada, umeju da raznesu i mnogo jače od Zvezde. Što se mene tiče, svaka im čast, zdrava, promišljena i vizionarska sportska priča, al i naš pristup je juče bio logičan. Slušao sam i ja izjave i meni je delovalo da se desilo to što je Spajić rekao - nismo navikli tako da igramo i otrglo se kontroli, inače ne mislim da je utakmica loše postavljena.

 

Oko tima, Ilić je jasno improvizacija, ali Puma je povređen, a Milson u očajnoj formi. Ostalo nemam zamerki, osim što mi se od početka čini da je Elšnik blago precenjen iako je bio genijalan protiv nas na EP.

Link to comment
2 minutes ago, Miljenko said:

Vidim da par ljudi ovde potcenjuju tim iz Norveske. Ja sam radi kladjenja poceo da gledam mnoge lige i mogu reci da je njihovo prvenstvo neuporedivo kompetitivnije od naseg. Da li je Zvezda po igracima bolja od njih, po meni sigurno jeste, no oni u domacim okvirima imaju dosta ravnopravnijih duela, nego sto je to kod nas slucaj. Bonus je sto tamo ne igra svako bunkericu, vec kako bi rekli, pokusava da igra fudbal (shodno mogucnostima). Da su nas nadigrali neki Farani, razumeo bih frustraciju, ovako to je sve u sklopu neke normale. Rezultat je korektan, oni nisu ni priblizno dobri u gostima i sada je sve na nama.

Nasu taktiku ne bih kometarisao, posto bi meni svako igrao 4-3-3 ili nesto slicno.

 

Tereni u Norveskoj prave veliku razliku u odnosu na terene na kojima se igra kod nas. Ako se ne varam nekih desetak prvoligasa igraju na slicnim podlogama na kojoj igra Bodo. Igrao sam mali fudbal u Lilehameru na toj podlozi nekoliko puta, bas je nezgodna ako nisi naviknut na nju. Najveca razlika je u tome sto podloga ne "upija" i usporava loptu kao na travi ili hibridu kakav je na Marakani, vec naprotiv lopti daje ubrzanje koje se pretvori u nekontrolisano ako je podloga mokra (a najcesce jeste jer ima puno padavina u Norveskoj a ako ih nema onda zalivaju besomucno). Lopta od terena ide bukvalno kao kad bacis "zabicu" na moru, samo ocese podlogu i lansira se od nje. Igraci koji na to nisu navikli imaju problem da odmere koliko treba da "zalegnu" telom kod svakog prijema, pasa ili suta.

 

Drugo, norveske ekipe u kvalifikacijama maksimalno eksploatisu format svog prvenstva zbog kojeg su u punoj takmicarskoj formi kad vecina ekipa tek izlazi iz priprema. Oni zato prave ozbiljne rezultate u kvalifikacijama ali se obavezno prospu kad ostale ekipe udju u spic forme. Mislim da su se u poslednje vreme samo jednom (i to bas Bodo) probili u eliminacionu fazu i tamo ih je omlatila neka poljska ili ceska ekipa, tako nekako.

 

Precenjeno je to njihovo prvenstvo, mozda je bolje od naseg ako se uzme neki prosek ali Zvezda ne da nije prosek u srpskom prvenstvu vec je godinama bezobrazno dominantna. Zato razlike u kvalitetu nekog prvenstva u odnosu na srpsko nemaju nikakav znacaj kad su evropske utakmice Zvezde u pitanju.

Link to comment
10 minutes ago, kralj said:

 

Dominiranje na terenu ne bi trebalo da bude relativna stvar. Barem tebi. Jel dominiranje pobeda Murinjovog Intera protiv Barse u Milanu (to je bilo ako se ne varam 26% poseda)

 

Ne, to je bilo vacarenje a ne dominacija. Legitimna taktika ali nije dominacija.

  • -1 1
Link to comment
13 minutes ago, harper lee said:

 

 

 

Drugo, norveske ekipe u kvalifikacijama maksimalno eksploatisu format svog prvenstva zbog kojeg su u punoj takmicarskoj formi kad vecina ekipa tek izlazi iz priprema. Oni zato prave ozbiljne rezultate u kvalifikacijama ali se obavezno prospu kad ostale ekipe udju u spic forme. Mislim da su se u poslednje vreme samo jednom (i to bas Bodo) probili u eliminacionu fazu i tamo ih je omlatila neka poljska ili ceska ekipa, tako nekako.

 

 

Pomešalo ti se nešto. Bode je npr u kvalifikacijama za LE kada su bili u punoj takmičarskoj formi lagano oduvani od Legije da bi nakon toga u grupi išamarali Murinjovu Romu 6-1/2-2 

Onda kada su ostale ekipe ušle u špic forme a oni ne, omlatili su potpuno lagano Seltik i u produžetku izbacili AZ. U četvrtfinalu opet tukli Romu, ali ih je na kraju Murinjo ispratio sa 4-0 i to fazon iz svlačionice već.

Edited by *edited by mod
Link to comment

Dešavaju se silne nelogičnosti u sportu, ali nećemo valjda dovoditi u pitanje činjenicu da su kalendarski u ovom trenutku favorizovani. Druga je stvar što mi igramo utakmice sezone dok je pristojan svet na Halkidikiju.

Link to comment
8 minutes ago, *edited by mod said:

Pomešalo ti se nešto. Bode je npr u kvalifikacijama za LE kada su bili u punoj takmičarskoj formi lagano oduvani od Legije da bi nakon toga u grupi išamarali Murinjovu Romu 6-1/2-2 

Onda kada su ostale ekipe ušle u špic forme a oni ne, omlatili su potpuno lagano Seltik i u produžetku izbacili AZ. U četvrtfinalu opet tukli Romu, ali ih je na kraju Murinjo ispratio sa 4-0 i to fazon iz svlačionice već.

 

Znao sam da ih je neko ostetio taj jedan put kad su usli u eliminacionu rundu ali pomesao sam ocigledno Romu i Legiju.

 

Italijani umeju da zabaguju kad im nije bas voda do grla, tako je Fiorentina nas zajebala da pomislimo da smo neka ekipa jer smo ih za pola sata napunili na Marakani dok su oni jos bili na plazi. Poenta je da Norvezani imaju tu prednost pune takmicarske forme kad dodju kvalifikacije i nije previse cudno sto povremeno izbacuju bolje ekipe od sebe. A sto se tice Seltika i holandskih ekipa, od njih je ostalo samo ime i dugmici. Odavno oni vise nisu nikakav reper.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...