Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2024/2025: Zvezdina tri kralja


Dimitrije

Recommended Posts

2 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

Kek je s usranom Rijekom bio prvak u HR.

 

To ti i govorim, jos jedan trener za male klubove.

  • +1 2
Link to comment
14 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

Bio je prvak ispred Dinama.

 

Sa malim klubom, Laki, skoncentrisi se. Covek je od klubova gde se zadrzao vodio Maribor i Rijeku, sad vodi reprezentaciju Slovenije. Kek je odlican trener-takmicar ali nama takav trener ne treba, vec imamo jednog na klupi. Nama treba trener koji ce da promeni i podesi nacin igre Zvezde prema ambicijama kluba, prema statusu koji imamo u domacoj ligi i snazi rostera. Treba nam trener koji ce da nas nauci da dominiramo kroz igru, da na pravi nacin koristimo to sto smo najbogatiji i najjaci klub u Srbiji, da postavi moderan sistem igre po uzusima savremenog fudbala. Treba nam neko kao, ako se secas, nekada Velibor Vasovic. Takvih trenera nema u regionu.

  • +1 7
Link to comment

Kao što rekoh, ne bojim se ekipe Boda već se bojim naših nedostataka. Samoubistvo je sa Rodićem kao starterom igrati ofanzivnije i agresivnije protiv ovakve ekipe, umro bi između 12 i 15 minuta, prije svea mora se pronaći rješenje za taj problem, a to je vjerovatno prebacivanje Seola na drugi bok u revanšu. Spajić opet tužan, prvo mu Hauge provlači loptu kroz noge ali na sreću maši zicer, da bi apr minuta kasnije zaboravio svog igrača i primamo gol, čak i da je Ilić ostao na liniji ono bi bio gol. Spajić ne zna koga čuva 90% vremena, on bi jadan bio agresivan ali ne zna koga da napadne, starno je u nekom raskoraku i sva sreća pa je u prvom poluvremenu lopta pobjegla Haugeu i da je ovaj počeo padati inače bi za ono mlataranje ručicama lagano svirnuli penal da je imao loptu u nogama.

 

Imali smo više sreće nego pameti, ali se sa njima može igrati, trče dosta ali nisu baš toliko brži, a mi smo fizički dominantnija ekipa i sigurno im iz prekoda im možemo napraviti mnogo problema.

 

Mislim da bi Duarte morao biti starter zbog igre glavom i generalno kvaliteta, ako ih stisnemo čovjek će dati ili namjestiti gol u prvih 15 minuta. Sad, da li sa njim upariti Pitera ili Nedajea, to je već pitanje, ali bojim se daće Milojević samo rotirati Mimovića i Rodića i da je to to ili da će izaći sa istom postavom.

Edited by Jesper23
  • +1 1
Link to comment

Bilo bi zanimljivo kada bi našli neki tim koji vode u tandemu Miloje i Stanoje, kako bi to izgledalo lepršavo i napadački.

  • +1 2
Link to comment

Zvezda je u prvom poluvremenu uspela da umrtvi igru u dobroj meri.....što je bilo jako ružno za gledati, ali je nekako prošlo. dobro, bilo je i malo sreće kod one prečke, ali imali su i Norvežani sreće kod ofsajda, da je onaj lik krenuo da se izvlači trećinu sekunde kasnije ne bi bio ofsajd....čista sreća

 

u drugom poluvremenu je, u periodu kada je Bode dao dva gola, izgledalo kao da Zvezda igra protiv Barselone ili Arsenala. za prvi gol kriv je onaj koji je kasnio kod centaršuta (Elšnik valjda) i golman koji je loše cenio, kasno krenuo i bio previše nisko, pa je onaj Bigfut ili kako se već zove zabio glavom bez većih problema

 

spasle su vas izmene i promena stava čitave ekipe, kada su ukapirali da će ovi da ih izgaze ako nastave kao do tada

 

Bode ima slabosti u zadnjoj liniji, naročito na štoperima. nisu sigurni u posedu a vole da igraju, iznose loptu, daju pasove. bilo je dosta rizičnih i na granici. pored toga, taj Bigfut je u jednom trenutku, ničim izazvan, umesto da pusti loptu u golaut odigrao glavom, van svakog rezona, i vratio je u srce šesnaesterca, ali su nekako uspeli da izblokiraju šut koji je usledio. mora da se pravi pritisak vrlo visoko na njih, mora da se trči puno i da se testira njihova odbrana često 

 

 

Edited by Ted
  • +1 5
Link to comment
Just now, sasha said:

Bodo nije bolji tim od nas ali sa ovakvim shvatanjem fudbala našeg trenera si u startu u minusu.

Bodo nije bolji tim od Rome ali su ih dobili oba puta u Norveskoj, prvi put 6-1. Shvatanje fudbala Murinja kostalo Romu. 

 

Nije bolji od Besiktasa ali su ih dobili 3-1, nije bolji od Lugana ali su dobili 5-2. 

 

Za to vreme mi smo najjači, Elsnik je Maradona, imamo superbrza krila i sjajne bekove a u napadu rasnog golgetera. 

  • +1 1
Link to comment

Bodo je, skoro maksimalno, iskoristio prednosti domećeg terena i one koje mu daje sam teren, odnosno podloga

 

tako bi nekako trebala i Zvezda da se postavi u Beogradu i da proba da iskoristi svoj teren, verovatno krcate tribine i da krene agresivno od prve sekunde. ja sumnjam da Norvežani uopšte i umeju da igraju bunker i te neke varijante, oni će da probaju isto što su igrali i sinoć. pa ako im se dopusti da vršljaju sredinom terena i trče, biće jebeno. imaju nekoliko vrlo dobrih tehničara u vezi. u drugom poluvremenu je bilo jedno majstorsko otvaranje kontre petom, bukvalno iz situacije koje je izgledala beznadežno. ne znam koji je igrač bio, ali je potez bio kao da je Mesi na terenu

 

mislim da Zvezda mora da uzme loptu i posed i proba da namatne igru, da ih natera da se brane

Edited by Ted
  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, tsva said:

Kek bi nam legao kao budali samar

Veruj mi da ne bi hteo Keka na klupi, on je Miloje 2 Stanoje 2. Video si uostalom na Euru kako igraju njegovi timovi. 

  • +1 1
Link to comment

Što je najgore, voleo bi. Zvezdini navijači robuju nekim površnim mantrama i imaju neki usađeni fetiš ispaljivanja hot tejkova, koji se već na velikom slovu sukobljavaju sa elementarnim poznavanjem fudbala. Evo, najnovije je da je Šerif Balvan, a Duarte Batistuta. I stavili bi oni Duartea da igra ispred Šerifa, pojma nemaju kako će se to odraziti na igru & rezultat, ali bitno je da izguraju svoje. To je bitniji prolaz od 2:0.

 

Glavna karakteristika fenomena je da se targetira random igrač i na tom zrnu graška se pravi naopaka piramida.

  • +1 1
Link to comment

Videli smo sinoć kako se menjanje Balvana sa Duarteom odražava na igru i rezultat, taktičko pokazna vežba.

Link to comment

Nije usao samo Duarte, promenjeni su bekovi, usao Milson, linije pomerene unapred.

Igrao se malo i presing...

Link to comment

Gde je sada onaj klinac iz prošle sezone, neko krilo, dobar dribling, ali uvek ima jedno zalamanje viška?

Bekovi su očajni, Rodić je polupenzioner, a Seol je baš tanak defanzivac. Najveće probleme smo imali kada su napadali po njegovom boku, kasnije je promenio stranu i kašnjenjem u bloku direktno uticao na drugi. Kada je ušao Mimović bilo mi je čudno što nije igrao od početka, naročito posle gola, ali onda im čovek ostavi petom zicer bez ikakvog razloga, kao da je njihov špic. Možda bi Stojić (reprezentacija) mogao desno, a Seol levo. Bodo je igrao dosta brže, često na prvu, pa i po cenu greške, pretpostavljam da ima veze i sa terenom.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...