Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2024/2025: Zvezdina tri kralja


Dimitrije

Recommended Posts

15 minutes ago, tsva said:

 

 

Ja se izvinjavam. Preglup sam ja za te vrste matematike. Nisam pohadjao prave skole.

 

 

Vidim ja da ti nisi u materiji.:D

  • +1 1
Link to comment

Meni Serif nije bio los danas, ne znam sta se ocekivalo od njega, s obzirom da nista pod milim bogom nismo igrali dok je on bio na terenu. Sacuvao neke lopte, iznudio neke faulove, metnuo ono sto je za dlaku ispalo ofsajd. Dobar je i Duarte, ko god da pocne revans nemam problem s tim.

 

Seol defanzivno klimav, izgleda da se u Koreji igra prilicno nezno. Ali fizikalije su  mu okej i voljni momenat je tu, nema razloga da to ne dovede vremenom na pristojan nivo. Ofanzivno je dobar, svaki pas precizan i rezonski.

  • +1 1
Link to comment

Sugestije da Ivanicu Miloje ne lezi su bez osnove.  Kako mu je lezao u proslog proleca pa sada najednom se setio da mu ne lezi.  Ivanic igra lose.  Ponekada se macuje sa loptom, sto igracu njegovog kalibra ne bi trebalo da se dogodi.  Lako gubi loptu, lose dodaje.,...  Ukratko nije u formi. 

Link to comment
4 minutes ago, Dimitrije said:

S ti

Slazem se.  Problem je sto smo lose otvorili drugo poluvreme a oni to iskoristili i krenuli furiozno do postignutog drugog gola.  Pogresili su sto su spustili gas, a mi smo to iskoristili da ih napadnemo i to nam se isplatilo.

 

I oni su se prilično potrošili, pokušali su da stanu na loptu, al nama su izmene bile na nivou i rešile da promene karakter utakmice. Čak i Milton, koji je donosio užasne odluke, uspevao je da ih konstantno drži pod tenzijom.

Link to comment

Pa njemu je preživljavanje postao lajtmotiv, ne može da izađe iz te uloge.

 

A ovaj tim Zvezde je duplo skuplji i 20% slabiji od Bodeovog. Ne može stalno da glumi nekog autsajdera koji se nabije u svojih 20 metara. Ovo je mnogo glupo, ne vodi nikuda. Ok, možda i uđemo i u klub se slije 50 miliona da se razdeli kome treba i odigra 0-1-7, ali to nije Zvezda.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, FPLS said:

Meni Serif nije bio los danas, ne znam sta se ocekivalo od njega, s obzirom da nista pod milim bogom nismo igrali dok je on bio na terenu. Sacuvao neke lopte, iznudio neke faulove, metnuo ono sto je za dlaku ispalo ofsajd. Dobar je i Duarte, ko god da pocne revans nemam problem s tim.

 

Seol defanzivno klimav, izgleda da se u Koreji igra prilicno nezno. Ali fizikalije su  mu okej i voljni momenat je tu, nema razloga da to ne dovede vremenom na pristojan nivo. Ofanzivno je dobar, svaki pas precizan i rezonski.

Seolu ovo prva evropska utakmica u zivotu u ekipi bez sistema u kojij se ne zna sta da se radi kad se lopta osvoji. Zato i deluje pogubljen.

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, FPLS said:

Meni Serif nije bio los danas, ne znam sta se ocekivalo od njega, s obzirom da nista pod milim bogom nismo igrali dok je on bio na terenu. Sacuvao neke lopte, iznudio neke faulove, metnuo ono sto je za dlaku ispalo ofsajd. Dobar je i Duarte, ko god da pocne revans nemam problem s tim.

 

Seol defanzivno klimav, izgleda da se u Koreji igra prilicno nezno. Ali fizikalije su  mu okej i voljni momenat je tu, nema razloga da to ne dovede vremenom na pristojan nivo. Ofanzivno je dobar, svaki pas precizan i rezonski.

Serif je bio ok.  Duarte je doneo dinamiku ali, kako rece Kralj, tada smo pomerili linije napred sto vise pogoduje napadacu.  Moze u Beogradu sa obojcom, s tim da se u zadnjoj liniji igra sa trojcom i Seolom i Olajinkom po bokovima.

Link to comment

Neka Serif opet pocne, a Duarte udje. Nije ni meni Setif bio los.

 

Jedino sto je meni sustinski bitno je da se Glazer oporavi kao i da umjesto Ilica na boku pocne neko ko je stvarno krilo - Milson ili Puma manje je bitno iako mi se vise svidja Milson.

Link to comment
20 minutes ago, sasha said:

Meni Ivanić najveće razočaranje, igrao masu evropskih utakmica za razliku od Elšnika, izgleda da mu Milojević nikako ne leži.

 

Ivanić je metiljav igrač, on ne može da igra protiv ekipa koje raznose od početka.

 

On je trebao da uđe u nekom 70. minutu.

Link to comment

Ovoga sam se plasio kad se Milojevic vratio, on je po mentalitetu bio, ostao i uvek ce ostati trener Cukarickog. Mi smo postavili igru i igrali kao da smo izasli na Santjago Bernabeu a ne na neki drljavi teren na severu Norveske protiv tima ciji puni kapacitet smo videli u poslednjih pola sata. Cela nasa priprema utakmice je bila da se pokriju rupe u defanzivi po svaku cenu a napred ako se uradi nesto ni iz cega super, ako ne opet super. Naravno, posto je ova ekipa Zvezde generalno najtanja i najmanje uigrana u zadnjoj liniji, bilo je samo pitanje trenutka kad ce nas izbusiti. Zahvaljujuci toj oportunistickoj taktici skoro svi nasi igraci nisu imali vise od 4-5 kontakta za poluvreme i naravno da su svi, ukljucujuci i Hvanga, povremeno izgledali kao amateri.

 

Generalno, nas problem s domacim trenerima i javnoscu je da se mi sve vreme bavimo time sta Bodo moze a sta ne moze, u cemu su sve dobri i kakvi majstori fudbala su neki Berg i Hauge koji nigde nisu uspeli da se nametnu osim u Bodu i od cega nam sve vreme preti opasnost. Vrlo malo se bavimo time sta nas tim moze, kako da eksploatisemo svoje prednosti i koliko su dobri nasi igraci. Zato ce Bodo i na Marakani igrati isto i napraviti nam velike probleme a Milojevic ce da postavi neku opreznu taktiku da postavi pozadi sve kako treba nadajuci se opet da cemo iz nekog prekida ili neke random akcije dati gol ili dva i proci.

 

Nema se mnogo toga reci o ovoj utakmici jer je ceo tim bukvalno zrtvovan Milojevicevom kukavicluku i oportunizmu. Od prvog minuta smo igrali pogresno i insistirali na tome sve dok nam prolaz nije krenuo da odlazi niz vodu posle cega su igraci sami na terenu pokazali od kakvog su stofa napravljeni. Pomoglo je i to sto smo se resili Rodica i Ilica ciji boravak na terenu je bio savrseno nepotreban. Dupe nam je ovoga puta spasio Djiga koji je odigrao za medalju i prakticno jedini uspeo u ovom galimatijasu od igre i taktike da se nametne. Zahvaljujuci njemu mi jos veceras nismo ispali mada su nam i ovako male sanse ako Milojevic ne odveze tim i ubedi ih da su bolji i da u normalnim uslovima i po, nadam se, tropskoj vrucini u Beogradu za osam dana Bodo nema sta da trazi protiv nas.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Malvo said:

Pa njemu je preživljavanje postao lajtmotiv, ne može da izađe iz te uloge.

 

A ovaj tim Zvezde je duplo skuplji i 20% slabiji od Bodeovog. Ne može stalno da glumi nekog autsajdera koji se nabije u svojih 20 metara. Ovo je mnogo glupo, ne vodi nikuda. Ok, možda i uđemo i u klub se slije 50 miliona da se razdeli kome treba i odigra 0-1-7, ali to nije Zvezda.

Zvezdin tim je neuigran.  Petorica igraca koji igraju na kljucnim pozicijama su se tek prikljucila (M. Ilic, Seol, Elsnik, Milson, Duarte).  S druge strane, Bode je uigran do automatizma i to pravi razliku.  To ne moze da se poredi kolicinom novca koji je Zvezda potrosila u odnosu na Bode jer Zvezda nije dovelaigrace da svojim individualnim kvalitetom da prave razliku.  Dovela je solidne igrace kojima treba i vreme i sistem da se uhodaju i uigraju.  Toga je svestan svako ko prati Zvezdu i ko razume ovaj ili bilo koji drugi timski sport. 

Link to comment
23 minutes ago, kralj said:

Baš nikakve veze nema rokada Duarte Šerif sa bilo čime. Milojeviče pomerio linije tima 15 metara unapred i počeli smo da imamo presing. Fudbal je malo komplikovanije nego što bi se na prvi pogled reklo.

 

Ma, Laki ima neke svoje fiksacije na pojedine igrace kroz koje gleda svaki sport, ne treba se previse udubljivati u to.

Link to comment
15 minutes ago, Dimitrije said:

Sugestije da Ivanicu Miloje ne lezi su bez osnove.  Kako mu je lezao u proslog proleca pa sada najednom se setio da mu ne lezi.  Ivanic igra lose.  Ponekada se macuje sa loptom, sto igracu njegovog kalibra ne bi trebalo da se dogodi.  Lako gubi loptu, lose dodaje.,...  Ukratko nije u formi. 

 

Ivanic svake sezone ulazi sporo u sezonu, to mu je trademark otkad je potpisao za Zvezdu. Jednostavno je takav igrac, treba mu vremena da se "namesti" i povrati osecaj u nogama posle priprema.

Link to comment
2 minutes ago, harper lee said:

 

Ma, Laki ima neke svoje fiksacije na pojedine igrace kroz koje gleda svaki sport, ne treba se previse udubljivati u to.

Problem je samo sto smo mi od 2:0 krenuli da igramo i da vrsimo presing pa je ovima usla voda u usi. E sad sto nismo tako od 0:0 to da pitamo Miloja koji je svojom povucenom igrom napravio da Bodo izgleda kao Real(msm da su imali periode kada su po 2-3 minuta kruzili a da ih mi ne pritisnemo u I poluvremenu)....

Link to comment

Ovde nije problem sto je izgubila Zvezda, cak nije problem ni sto je nadigrana posedom/sansama/ i na kraju jednim golom vise - ovde je najveci problem koji tera na depresiju taj sto su oni igrali sa jebenih 10 Norvezana i 1 Dancem, sa (mrzi me da Googlam ali zakuno bih se) jeftinijim timom na papiru, a delovali su modernije - brze - evropskije - svetskije - kako god - od Zvezde gde je "mesano meso", politika dovodjenja iz svih krajeva, crnci koji bi u teoriji trebalo da daju brzinsku prevagu... A pricamo o fakin' Norveskoj, koja nas jeste nedavno izbacila u barazu za evropsko, ali na poslednje evropsko nisu ni isli, i nikada u svojoj istoriji nisu bili nikakva bitna stavka u evropskom/svetskom pa i klupskom fudbalu. I onda nam dodju sa svim domacima igracima, i desi se ovo. To je ono sto boli. Nismo jos nivo Aliexpress Partizana, ali tonemo ka tome. Od ovih ako se ispadne ja vidim samo radikalne rezove i forsiranje domacih igraca, koje ce da bude u interesu svima, i navijacima, i domacima igracima i Piksiju, odnosno njegovom nasledniku... ovako ne ide.

Edited by JohnnyD
  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...