Jump to content
IGNORED

crveni talas i partizanski romantizam


Biramo Borbu
Krošek
Message added by Krošek,

vidi post kojim je počinjala tema pre merge-ovanja sa starijim postovima

Recommended Posts

Posted (edited)
44 minutes ago, SNARC said:

 

Dvoboj za juznu prugu.

 

Ne umem da objasnim zasto..ali nekako mi je taj film simpatican od prvog gledanja.

 


meni su vrhovi zelengore od istog reditelja zdravka velimirovića jedan od najboljih filmova tog žanra, volim i sutjesku, a od onih revizionističkih sablazan

 

e

dodajem i poteru i hajku

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 1
Link to comment
Posted (edited)

Da se upisem sa Kapelskim kresovima I Partizanskom eskadrilom😂

 

E. da dodam jos i Boska Buhu 👍

Edited by Sara
Link to comment

tri mi je najtezi i najupecatljiviji al nije film koji se lako gleda. kao ni kozara zbog jebene ruke. to mi je trauma do danas.

 

al zato sam sashu gledao kad god je bio u dozvolite da se obratimo a bio je pocesto. to se vec moglo gledati vise puta. valter isto.

 

povratak otpisanih i balkan ekspres su filmovi koji mozda ne spadaju ovde al volim ih i mogu da ih gledam kad god.

 

meni su se ti ratni filmovi dosta izmesali u glavi i vise pamtim likove nego radnje. rade cetnik, milenica tifusarka, ljuba tadic kad gine, prlicko pekar, dvornik i ljubisa...

 

i jasno mi je zasto su dovlacili strane glumce (diplomatija, gradjenje imidza drzave itd) al su mi ti stranci u nasim ratnim filmovima delovali nesnadjeno, strcali i zaostajali iza nasih glumaca. izuzetak mi je jedino orson vels kao cetnik, tu nemam sta zameriti.

Link to comment
Posted (edited)
13 minutes ago, adam said:

 

meni su se ti ratni filmovi dosta izmesali u glavi i vise pamtim likove nego radnje. rade cetnik, milenica tifusarka, ljuba tadic kad gine, prlicko pekar, dvornik i ljubisa...

Šerbedžija kao četnik i Prličko kao pekar su likovi iz Užičke republike, Milena Dravić je tifusarka, a Ljuba Tadić u ulozi Save Kovačevića su iz Sutjeske, dok su Dvornik i Samardžić iz Neretve.

 

 

Edited by Ras
  • Hvala 1
Link to comment
Posted (edited)
4 minutes ago, Ras said:

Šerbedžija kao četnik i Prličko kao pekar su likovi iz Užičke republike, Milena Dravić je tifusarka, a Ljuba Tadić u ulozi Save Kovačevića su iz Sutjeske, dok su Dvornik i Samardžić iz Neretve.

 

 

fala. secam se i bozidarke frajt s nakrivljenom kapom i petokrakom, javlja mi se da je i to uzicka republika al moguce da gresim.

 

e, da, i slepi rade markovic. al to sam mozda izmastao.

Edited by adam
Link to comment
14 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

mora tu i minijatura misirca u izvedbi kuruzovića da se nađe

Da, da  zaboravih na Misirca

Ipak mi je Kalabic broj 1, jos kad se zna da je bio tek treci izbor posle Bate i Gidre to dodatno daje na tezini.

Link to comment
2 hours ago, Kampokei said:

Od epopeja Igmanski mars, od partizanskih vesterna Valter i Most, a od alternativno partizanskih Tri. Scena sa streljanjem neduznog Cice Perovica je strasna, u sustini jedna od najantiratnijih scena koje sam video u nekom filmu.

Sva tri fantastična.

 

Te epopeje mi nikako nisu legle.

Link to comment
Posted (edited)

Baš ne umem objektivno da sortiram. 

 

I totalni treševi su mi neobično dragi.

 

Obožavam saradnju Vrdoljaka i Dvornika. 

Omiljeni pozitivac: Ljuba Tadić kao Dr. Mladen.

Omiljeni negativac: Miša Janketić + Karlo iz Nepokorenog grada.

Plakati: Signali nad gradom, Kad čuješ zvona, Tri.

 

Tri mi je u top 3 domaćih generalno.

Edited by kralj
Link to comment

Dobar uvodni post, btw.

 

Poseban šarm žanru daju filmovi koji nisu bili pravo partizanski (uniforma, brkovi, šmajser, luger), nego više diverzantski.

 

I Kuda idu divlje svinje verovatno ne ulazi u kategorizaciju, al meni to partizanština 1/1

 

  • +1 1
Link to comment

Meni je otkrovenje bilo koliko je Sinisa Pavic pisao tih filmova i serija iz ww2. 

Link to comment
1 hour ago, adam said:

fala. secam se i bozidarke frajt s nakrivljenom kapom i petokrakom, javlja mi se da je i to uzicka republika al moguce da gresim.

 

e, da, i slepi rade markovic. al to sam mozda izmastao.

Jeste UR. Lik koji tumači Božidarka u ljubavnoj je vezi sa likom kojeg tumači Boris Buzančić.

 

Nije izmaštano- Sutjeska.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Ima lik, komentariše SFRJ filmove, fokusiran na opskurne, zaboravljene i bunkerisane:

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...