Jump to content
IGNORED

3x3


bradilko

Recommended Posts

1 hour ago, Zli Gli said:

 

Osim sto je futsal tehnicki i takticki odavno doveden do savrsenstva a ovaj basket je i dalje na prvi pogled los i amaterski, a otprilike i na drugi i treci i svaki sledeci. I igracima kakvi su Rikardinjo i Falkao i slicni da dodje bilo ko sa velikog fudbala, makar i Mesi licno, mogli bi samo da im se poklone i cestitaju, dok ovde random trojica iz KK Tamis koji imaju 190+ cm mogu da naprave rsum bilo kojoj trojici najboljih svetskih basketasa, bar ovih koji igraju turnire zvanicno. Tuga.

 

Nije samo to, nego fudbal na Olimpijadi ima specifičan položaj i više je ceremonijalnog nego kompetativnog karaktera. Evo čak ni takva fudbalska nacija kao što je Francuska, skupiće stadion da gleda skejtbordiste, a na fudbalu će da bude Linglong poseta. U tom smislu futsal ima mnogo više smisla od 3x3, pesak sportova i bio bi primaran događaj od 2 sporta u kojima treba hitnuti loptu nogom između dva sative i ispod prečke.

 

 

  • +1 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Sutra startuje Evropski Kup u 3x3 (Evropsko prvenstvo). Održava se u Beču.
Srbija je u sastavu: Strahinja Stojačić, Marko Branković, Nemanja Barać i Stefan Kojić.
Dakle umesto Vasića tu je Barać (stalni član Uba), a umesto Majstorovića tu je Kojić (Liman).

Ekipe su raspoređene u 4 grupe, gde prve dve reprezentacije idu u nokaut fazu (A1 sa C2, B1 sa D2 itd), a treća završava takmičenje. U grupi smo sa Nemcima i Špancima. Ukrštamo se sa grupom gde su OI šampion Holandija i domaćin Austrija.  Teško je dati neku predikciju, jer su skoro sve reprezentacije sem domaćina u nekim kombinovanim sastavima. Holandija je u odnosu na OI napravila jednu bitnu izmenu (nema van der Horsta). Mislim da će nam 1/4 finale biti zahtevnije od 1/2 finala.

Naši su prvi dan slobodni. U petak igramo utakmice grupne faze.

Edited by smooth.Op
  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Iz grupe B očekivano dalje prošli Švajcarska i Litvanija. U grupi D došlo do iznenađenja. Velika Britanija dobila Letoniju i prošla dalje. 
Parovi četvrtfinala Francuska - Litvanija i Švajcarska - Velika Britanija.
Danas je naša strana žreba. Sa Španijom igramo u 16:50, a sa Nemcima u 22:20.

  • +1 1
Link to comment
Posted (edited)

sto nije igrala ova ekipa na olimpijafi?

ovaj barac odlican

Edited by bradilko
  • +1 1
Link to comment

Dobro je sve na kraju. Rešili smo švabe uz dosta dobru igru i sutra idemo na Holanđane, što je po meni bolje nego na domaćina. 

Nemanja Barać :ziga:

 

  • Haha 1
Link to comment

Holanđani odrađeni odlično. Sutra polufinale. Idemo na Francusku ili Litvaniju. Svakako lakši protivnik nego što su bili Holanđani. Ako sve bude kako treba očekujem finale sa Austrijom. 

  • Haha 1
Link to comment

Priroda se vraća u normalu, sledi surova dominacija do OI gde idemo korak dalje o ispadamo u grupi već.

 

Nego kolike su otprilike nagrade za svetskog i evropskog prvaka u 3x3? Cenim da je dosta manje od onih 200k što je bilo za zlato na OI

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, *edited by mod said:

Priroda se vraća u normalu, sledi surova dominacija do OI gde idemo korak dalje o ispadamo u grupi već.

 

Nego kolike su otprilike nagrade za svetskog i evropskog prvaka u 3x3? Cenim da je dosta manje od onih 200k što je bilo za zlato na OI

Za osvojenu medalju na evropskom prvenstvu u ekipnim ili pojedinačnim sportovima u olimpijskoj ili paraolimpijskoj sportskoj disciplini, dodeljuje se novčana nagrada za svakog osvajača medalje i glavnog trenera ekipe, tj. trenera sportiste u iznosu od:

 

1) 20.000 evra u dinarskoj protivvrednosti, za zlatnu medalju;

 

2) 15.000 evra u dinarskoj protivvrednosti, za srebrnu medalju;

 

3) 10.000 evra u dinarskoj protivvrednosti, za bronzanu medalju.

 

Za SP je 30, 25, 20 hiljada...

Edited by smooth.Op
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment

Razbija nas ovaj mali tamnoputi Austrijanac ali razbija i njih Kojic

 

E jbg, iscuri dvojka za pobedu

Edited by Lord Stef
  • Haha 1
Link to comment

Imam utisak da nasi kidaju sve kad god nisu medijski ispraceni, samo se pojavi vest Basketasi osvojili svetsko, evropsko... 

 Onda dodje olimpijada gde se o njima prica danima unapred, ili ovo evropsko gde se pisalo od prve utakmice. Da se uvede pravilo da nas novinari samo izveste kad se finale zavrsi.

Edited by JohnnyD
  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Ispratih samo poslednje trenutke finala. Šteta... 

Svakako dobar rezultat naših. Barać u budućnosti mora biti zacementiran u reprezentaciji. 

  • Haha 1
Link to comment
53 minutes ago, JohnnyD said:

Imam utisak da nasi kidaju sve kad god nisu medijski ispraceni, samo se pojavi vest Basketasi osvojili svetsko, evropsko... 

 Onda dodje olimpijada gde se o njima prica danima unapred, ili ovo evropsko gde se pisalo od prve utakmice. Da se uvede pravilo da nas novinari samo izveste kad se finale zavrsi.

 

ja imam utisak da je na sceni smena generacija, koja nije primecena sa odlaskom buluta ali sada sa matorim majstorovicem je to vec treca ekipa.

Link to comment
Posted (edited)
On 24. 8. 2024. at 17:42, smooth.Op said:

Za osvojenu medalju na evropskom prvenstvu u ekipnim ili pojedinačnim sportovima u olimpijskoj ili paraolimpijskoj sportskoj disciplini, dodeljuje se novčana nagrada za svakog osvajača medalje i glavnog trenera ekipe, tj. trenera sportiste u iznosu od:

 

1) 20.000 evra u dinarskoj protivvrednosti, za zlatnu medalju;

 

2) 15.000 evra u dinarskoj protivvrednosti, za srebrnu medalju;

 

3) 10.000 evra u dinarskoj protivvrednosti, za bronzanu medalju.

 

Za SP je 30, 25, 20 hiljada...

hoce li dobiti nacional penziju posto je 3 x 3 olimpijski sport?

moj ortak se druzi sa smiljanicem, on je bio kosarkas fmp, future i vald apo ukrajini/ rusiji.

dobio je nacional penziju jer je uleteo umesto radmanovica u cuvenom indijanapolisu.

i zaboravio sam da li je usao 1 sekund ali je bitno da se skinuo u finalu.

 

Edited by bradilko
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...