Jump to content
IGNORED

3x3


bradilko

Recommended Posts

/mod edit: ova tema je nastala splitom; tema počinje odgovorom na ovaj post sa stare teme/

 

basket 3 na 3 je napravljen za konjine mediokritete. igrao sam sa takvima basket. krenu jako ali sam ih bukvalno prebijao onako mrsav.

rukometasi, vaterpolosti, bilderi.. moje najmilije  zrtve.

i to stvarno ne mogu da gledam. jos igraju onom 6-icom posle koje mi treba da vremena da vratim sut.

i da, stvarno je lepota koliko novih vestina imaju igraci. kako se sve zavrsava od table, na obrucu, velo zajebani sutevi sa 3-4 metra.. 

precenju se kosarka 80-ih,90-ih.

secam se kad je pocela korona i onda su pustali one stare utakmice, finala 80-ih, 90-ih cak 70-ih.

koliko sam se divio tadasnjim zvezdama, medziku, dzordanu, tomasu, dzabaru.. i tada sam primetio da se igralo mnogo sporije nego danas.

npr ajzeja tomas. on je u svoje pero bio najbolji ballhandler. pogledajmo sad kajrija. obe ruke ravnopravne, zavrsava na sto nacina.. 

da se ne zajebavamo, liga je bila sa manje timova , bila je nesto ujednacenijeg kvaliteta ali i tad je bilo smwsnih timova.

promenila su se neka pravila koja mogu da se nivelisu( kao ono sa isturenom nogom pri sutu) 

takodjer poreklo igraca je drugacije u odnosu na ranije doba.

da ne pricamo da smo nekad gledali nba da nam je bilo zao da trepnemo da ne bi nesto propustili dok smo evo vec godinama prosto zatrpani nba utakmicama kao nikad.

Edited by Krošek
napomena o splitovanju
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, Hele said:

Sramotno je sto je basket 3x3 olimpijski sport.

meni to smesan sport. pustili su tucu kao na basketu u kraju, treba ti neko govedo dole i vrlo je to sve neujednaceno jos uvek. bukvalno fizicka sprema sve odlucuje. 

taman neka druga srpska liga. 

ali dobro, ima to publiku. pomalo gledam i ja i znam otprilike ko to igra. 

no neka cveta tisuce cvjetova

  • +1 1
Link to comment

Ma meni je basket 3x3 smesan po pitanju kvaliteta i ne gledam to ali vise lici po pravilima na nekadasnji NBA nego ovo danas, pusta se bas dosta kontakta. To sto igra mnogo mlitavih likova od 185cm je nesto drugo. 

 

Hteo sam da gledam povratak Embidare veceras ali djoka, pise OUT ipak. Jbg. 

Link to comment

Meni je smesno sto se propaliteti pustaju da igraju i jos se tu nesto kurce.

 

A ne mogu da igraju ni nasu drugu ligu.

 

Da, skroz drugaciji sport, ali da im dodju pravi kosarkasi, malo se adaptiraju koji mesec - pocistili bi ih.

 

Ne zaboravljam i ne oprastam onu izjavu Buluta o Dzenkinsu 😁

 

Ajmo sad, sta je sledece, padel? Padel u kategoriji do 60 kg? Onda ce dodje neki klosar koji je 984. na ATP listi i uzme zlato, dok ga Novak npr. nema.

 

Kao sto u kosarci nece tipa Janis ili Doncic ni da se plasiraju na OI, a neki tamo kosarkaski propalitet ce da bude olimpijski sampion u 3x3.

 

Isto tako bih ukinuo kategorije u borilackim sportovima, kakve su to gluposti? To kao da ja trazim kategorije za kosarku jer je nepravedno da ja igram protiv Jokica. Dajte kategoriju do 190 cm i ja cu biti centar i igrati za reprezentaciju. Mozes misliti.

 

Tako da, nek ukinu kategorije u svim sportovima pa nek se mlate i ko je najjaci, nek nosi zlato kuci.

 

Neverovatno kakvi sve propaliteti postanu olimpijski prvaci, a kakvi vrhunski sportisti nemaju medalju.

Edited by Hele
  • Haha 1
Link to comment

Pa dobro I basket 2x2 je puno ozbiljniji sport od zabusantskog 3x3 zato sto moras ozbiljnije da se iscimas, da poznajes pnr itd...a kamoli sport na dva kosa

Link to comment

Ja kad sam pre x godina na temi o 3x3 pisao kako mi to izgleda jadno, ono dok su Bulut, Majstorovic, Savic i onaj cetvrti dominirali, dobio kontra napade u fazonu nemas pojma, ne bi mogli ti profi igraci dvometrasi da se prilagode, skroz drugaciji tip igre, blabla... Samo sam napustio temu, nisam imao snage da se natezem :D Jbt i dan danas kad igraju repke Belgije, Holandije ili kojih vec nekih tih nekih kao jakih, ladno uvek na terenu ima nekih likova sa stomacima, nizih, totalno neverovatne scene. Random tri lika iz Crnokose ili neke drugoligaske ekipe bi ih oduvali s pola snage lagano, po bilo kojim pravilima. 

  • +1 3
Link to comment

basket i kosarka nisu isti univerzumi

 

pojma nemam sta je korenje ove diskusije ali cu se vratiti stranu iza

Edited by uini
Link to comment

Nisu isti univerzumi. 

 

Jedni treniraju 3x3 na godinama, drugi uopste ne treniraju 3x3 i igraju pravu kosarku.

 

Kao da ja treniram godinama tenis gde se umesto loptice koristi jaje pa mi dodje Djokovic i ja ga osurim. Ali ne moze to da bude olimpijski sport. A Djokovic da se zainati i krene da trenira tenis sa jajetom, vratio bi se posle dva meseca i osurio bi me sa nulom.

Edited by Hele
  • +1 1
Link to comment

3x3 na igraju ljudi koji su propali u kosarci.

 

Kada se pojavi lik koji je mogao da igra u NBA-u, ali se odlucio za 3x3 jer mu je to bolji sport, onda ok.

 

Imate gomilu snimaka na jutjubu kako izgledaju NBA kosarkasi protiv tako nekih likova sto misle da znaju da igraju kosarku. Cak i penzionisani igraci ih sure. Sad onaj penzioner iz NBA igra 3x3 za Ameriku i u top 5 je igraca sveta, bice verovatno najbolji dok se jos malo uigra.

Link to comment

Ja bigh voleo da Brian Scalabrini igra sad sa 46 godina 3x3 za USA... :fantom:

 

Kontam da bi šurio sve redom tamo, a voli da se eksponira...

 

Za neupućene, čovek je valjda jedan od najlošijih igača ikad koji su grali u NBA 10+ godna, ima proske od par poena, par skokova i ond je napravio posle karijere neki show gde su mu neki kao likovi koji misle da mogu da igraju sa bivšim NBA igračem izlazili na crtu... Vredi odgledati te klipove, tu je bilo i momaka koji su bili neki srednjoškolski talenti, bilo je i likova koji su igrali za koledže, ali mislim da mu niko nije dao više od 4-5 poena  (igrali su do 11), a većina je isprašena sa 0...

 

3x3 je sport gde bi svaki biviši NBA igrač, verovatno izgledao kao mešavina Jordana, Magica i Le Brona...

Edited by radisa
  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...