Jump to content
IGNORED

Inflacija


Eleniko

Recommended Posts

Ja od kada sam se vrnuo nisam bio u supermarketu. Pijaca za voce, povrce i meso, buvljak za hemiju, koka kola u lokalnoj radnji. Nek crknu govnari, sve je duplo jeftinije van njih.

  • +1 1
Link to comment
15 hours ago, zorglub said:

 

Hoćeš da kažeš da je u DE i BE hemija još jeftinija nego u AT?

 

Uh itekako, Dosta ljudi iz Beca ode u mesecnu nabavku u Passau. Ako kupis ne znam sad  potrebe za par meseci pokrijes put i jos ti ostane.

 

14 hours ago, Venom said:

 

Mislim da nisu na taj način uvezani da doslovno sarađuju, ali fakat je da su lanci podelili tržište između sebe u smislu da su pokrili različite kupovne segmente i konkurencije tu ima vrlo malo. Nema konkurencije, nema ni tržišta. Zato mogu pod maskom inflacije da dignu cene kako hoće i niko im ništa ne može. Isti problem je i u Srbiji samo je tu konkurencije još manje, pa je problem utoliko veći.

 

Pratili su ljudi cene godinama i tacno vidis da se dogovaraju i koriguju. Nema tu dileme ni milimetar.

 

13 hours ago, Shan Jan said:

Ja od kada sam se vrnuo nisam bio u supermarketu. Pijaca za voce, povrce i meso, buvljak za hemiju, koka kola u lokalnoj radnji. Nek crknu govnari, sve je duplo jeftinije van njih.

 

Pijaca je ovde nedostupna cenama. Skontali su ljudi ove bio fazone i napumpali cene. Mesnice isto ne mogu biti konkurentne sa cenama supermarketima. Mogu ponuditi stvari koje ne mozes naci ali cene su bas bezobrazno velike. Male prodavnice osim turskih su izumrle. Kupci skupljaju markice, nagradne igre, svi imaju appove od lanaca. Nema sanse da ce prosecan stanovnik Beca otici kupiti dve,tri stvari. To doslovno rade samo turisti. Ja znam nekoliko porodica gde se sasvim lepo zaradjuje, neka visa srednja klasa a imaju 2+ dece i kupovina vikendom je 6+ sati. Obidje se svaki market tacno ciljano kupi par stvari sa akcije i kombinuje sa ovim aplikacijama i markicama. Meni se cinilo da je zaludno ali velika je razlika finansijski.

  • Tužno 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...