Jump to content
IGNORED

Driving advice to younger self


Tpojka

Recommended Posts

lepo. iz prakse. bar dva puta sam imala sreće što onaj iza mene ima dobre kočnice. sada vodim računa da ne idem iz trake u traku u kružnom toku.

Link to comment

Nisam siguran za ovo... Iz kružnog uvek gledam da se isključim iz krajnje desne trake, jednostavno mi je logičnije i sigurnije. Da bih to uradio, moram da se prestrojim u samom kružnom toku pre svog izlaza, što je potpuno normalno, koliko znam.

Ponekad ćemo se i ja u srednjoj i onaj u desnoj isključiti na isti izlaz, ali u velikoj većini slučajeva bi me, ako bih pokušao da se isključim iz srednje trake, pokupio onaj što krajnjom desnom kruži do sledećeg izlaza.

  • +1 2
Link to comment

Kada ulaziš/izlaziš iz sela, nastavi da voziš 50-60 km/h još par stotina metara. 

RIP pas. :(

  • Tužno 1
Link to comment
20 hours ago, zorglub said:

Nisam siguran za ovo... Iz kružnog uvek gledam da se isključim iz krajnje desne trake, jednostavno mi je logičnije i sigurnije. Da bih to uradio, moram da se prestrojim u samom kružnom toku pre svog izlaza, što je potpuno normalno, koliko znam.

Ponekad ćemo se i ja u srednjoj i onaj u desnoj isključiti na isti izlaz, ali u velikoj većini slučajeva bi me, ako bih pokušao da se isključim iz srednje trake, pokupio onaj što krajnjom desnom kruži do sledećeg izlaza.

sve zavisi šta je kome jednostavnije. meni je lakše da prikočim i pustim prednjeg desnog, nego da isečem zadnjeg levog koji će da trubi i psuje. tako da sam ustanovila pravilo za ličnu upotrebu.

Link to comment

ja kod nas izbegavam kružne tokove, jedni seku, drugi koče, niko ne zna šta radi

Edited by Sestre Bronte
Link to comment
19 minutes ago, Sestre Bronte said:

ja kod nas izbegavam kružne tokove, jedni seku, drugi koče, niko ne zna šta radi

Nema oklevanja u kružnom toku, a i uopšteno u vožnji. Potreban je dobar pregled situacije.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...