Jump to content
IGNORED

Fudbal u vrtlogu politike


Milosh76

Recommended Posts

Just draganče things: ispadne draganče i onda samog sebe dodatno pokopa u pokušaju da se izvadi :D

 

Ništa, dodaćemo još neke reči na spisak svih onih čije značenje ne razumeš, bilo na srpskom ili engleskom, nebitno :lol:

 

 

 

Link to comment

Kakav si ti narcisoidni smarač. Čovek je lepo rekao “igrali su 0:0 jer su hteli 0:0. [nije da nisu mogli bolje]…jer to je tim koji je u prethodna 4 kola dao 19 golova. Kakva strasna imena su bila tada u tom klubu: Prosinečki, Savićević…”.

 

Ne znam da li da probam da ti nacrtam. Tvoja vera u sopstvenu inteligenciju je preterana.

Link to comment

I ja te pitam gde je tu hvalospev u priči o finalu? Baš kako sam rekao, naravno da je imao šta da hvali u toj ekipi, da je tu bilo nekoliko igrača svetske klase, ali ništa pohvalno nije rekao o samom finalu. Rekao je da su u finalu igrali potpuno drugačije nego do tada, da su u finalu igrali na 0:0, ali osvojili su titulu, koga je briga. Čak i ti, uz malo truda, možeš da shvatiš da to nije pohvala, već konstatacija, da cilj opravdava sredstvo. Opravdane pohvale za tu ekipu su išle posle toga. Izgleda da su ti promakle te nijanse.

 

Ali dobro, jasno mi je da si jezik naučio dovoljno za nesmetanu komunikaciju, nadam se samo da se nisi mučio kao što se mučiš sa maternjim.

 

 

 

 

 

 

Link to comment

:D ako ti je tako lakše, nego da zamrziš Carru. 

 

:lolol: Edit: Ali dobro, jasno mi je da si jezik naučio dovoljno za nesmetanu komunikaciju, nadam se samo da se nisi mučio kao što se mučiš sa maternjim.

 

Usput, napisao sam “hvalospev o Zvezdi”, ne o finalu.

Edited by dragance
Link to comment
3 minutes ago, dragance said:

:D ako ti je tako lakše, nego da zamrziš Carru. 

 

:lolol: Edit: Ali dobro, jasno mi je da si jezik naučio dovoljno za nesmetanu komunikaciju, nadam se samo da se nisi mučio kao što se mučiš sa maternjim.

 

Usput, napisao sam “hvalospev o Zvezdi”, ne o finalu.

 

Što bih zamrzeo Carru, zato što je hvalio CZ??? Tako nešto samo neko ko je kompletni idiot može da pomisli. Nadam se da si se zajebavao, ali najozbiljnije.

 

A ovo boldovano, to samo dokazuje da ne umeš da čitaš srpski jezik sa razumevanjem, jer sam vrlo jasno napisao da nije hvalio finale, a ti si rekao da ne razumem engleski. Posle si se dragančevski spetljao i diskusija je tekla uobičajenim tokom kada se priča sa tobom: ne razumeš šta je neko napisao, ali makar ne razumeš ni šta si ti napisao. Same old, same old :lol:

 

 

 

 

Link to comment
14 minutes ago, Ratamahatta said:

I zabili smo 18 zgoditaka, devetnajsti je usula UEFA mafiosi :happy:

Taj cemo pripisati Vladanu Lukicu :fantom:

 

da, i ja izbrojao 18, a onda se setio da su u drezdenu registrovali 3:0

Link to comment
21 hours ago, dragance said:

Ajde? :D 

Možda zato što tvoj dragi Carra priča o Zvezdi u superlativima? Mislim, samo se ti pretvaraju da ne razumeš i pokušavaj očajno da me podjebavaš, ali - ne ide ti najbolje.

 

20 hours ago, copkillah said:

 

Ne podjebavam te, samo se bavim činjenicama, ne loži se. Znam da ti je čudno, ali nije baš da te svako svaki put podjebava na forumu :D

 

Što bi mi smetalo pobogu, pundit koji zna o fudbalu više nego velika većina njegovih kolega, iznosi fakte i statistike. Ne kontam, nisi valjda toliko ispranog mozga da misliš da ja ne smatram da su Savićević ili Prosinečki bili vrhunski igrači? 

 

BTW, čini mi se da nisi skontao, ali priča o finalu nije bila hvalospev :lol:

 

 

 

6 hours ago, copkillah said:

Nemoj molim te o razumevanju jezika, tebe muči tvoj maternji :D

 

I ok, hajde objasni mi gde je hvalospev kada kaže da ste do finala dali 19 golova, a da ste u finalu namerno išli na 0-0? Ili mi prevedi ako nisam dobro razumeo.

 

 

51 minutes ago, dragance said:

Kakav si ti narcisoidni smarač. Čovek je lepo rekao “igrali su 0:0 jer su hteli 0:0. [nije da nisu mogli bolje]…jer to je tim koji je u prethodna 4 kola dao 19 golova. Kakva strasna imena su bila tada u tom klubu: Prosinečki, Savićević…”.

 

Ne znam da li da probam da ti nacrtam. Tvoja vera u sopstvenu inteligenciju je preterana.


Kakvo pomeranje stativa :D 

Link to comment
22 hours ago, dragance said:

 :lolol:

 

21 hours ago, dragance said:

:D

 

21 hours ago, copkillah said:

 

 :D

 

 :lol:

 

20 hours ago, dragance said:

 :D 

 

6 hours ago, copkillah said:

 :D

 

 

1 hour ago, copkillah said:

 :D

 

 :lol:

 

 

20 minutes ago, dragance said:

:D

 

:lolol:

 

10 minutes ago, copkillah said:

 

  :lol:

 

 

7 minutes ago, dragance said:

:D 

 

 

1 minute ago, dragance said:

:D 

 

 

draganche i cockpillah ne skidaju osmeh sa lica dok se napusavaju, sto je samo jedan dokaz koliko uzivaju u razmeni

  • +1 1
  • Haha 6
Link to comment

 

1 minute ago, Nikodije said:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

draganche i cockpillah ne skidaju osmeh sa lica dok se napusavaju, sto je samo jedan dokaz koliko uzivaju u razmeni


Canak i Seselj naseg vremena

Revans Zvezda - Bajern je lagano mogao otici u vaterpolo rezultat

Onaj sigh of relief kad je neko od svabova raspizdio loptu s 20 metara na jug u zadnjem napadu je nesto najmocnije ikada

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, copkillah said:

 

:blink:

Da ti pomognem, o znalcu jezika:

 

Slomim ili slomijem

Glagol slomiti prema Rečniku srpskog jezika (2011) i Pravopisu (2010) ima oblik prezenta slomim. Dakle, ovaj glagol pripada VI glagolskoj vrsti, menja se isto kao gl. nositi (nositi – nosim). U govoru se može čuti i oblik prezenta slomijem, po IV glagolskoj vrsti, menja se kao glagol čuti (čuti – čujem), ali to je neknjiževni (nestandardni) oblik. 
U analizi jednog obimnog i funkcionalnostilski raznovrsnog korpusa   javljaju se primeri i po šestoj i po četvrtoj vrsti, ali su oblici po šestoj češći. Međutim, kod nekih pisaca se ravnopravno javljaju ovi oblici.

Literatura:

Đurović, Sanja (2015). „Ukrštanje glagolskih vrsta u konjugaciji glagola u savremenom srpskom jeziku”.

Jovana Gajic

  • Haha 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...