Jump to content
IGNORED

Fudbal u vrtlogu politike (bez provokacija i vredjanja)


Milosh76

Recommended Posts

1 minute ago, Glass Joe said:

Izvini ali koliko se igra vremena na terenu to odredjuje sudija a ne ti i tvoje vidjenje normalnog...Jel treba englezima oduzeti titulu iz 66 jer je sudija priznao nepostojeći gol o prečku

 

Kad Nemci nemaju Sud udruzenog rada.:dry:

Link to comment
Just now, harper said:

 

Sreca da je Partizan pobedio u tom "ratu" jer je Zvezda godinama posle toga bila bas propala i nimalo nije bila dominantna.:lolol:

a gde sam ja to napisao?

 

učitavanje kao takvo, sad će da uslede traktati čuvene harperove antiteze

Link to comment
1 minute ago, Plajvi said:


Je l' to isto ono kolo kad je Pristina pustila Celiku 3 komada u zadnjih 5 minuta za opstanak? Bukvalno su se sklanjali 

 

Nije. Pristina je te godine igrala upravo protiv Vardara.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Plajvi said:


Je l' to isto ono kolo kad je Pristina pustila Celiku 3 komada u zadnjih 5 minuta za opstanak? Bukvalno su se sklanjali 

nije, to je bilo kasnije

  • +1 1
Link to comment
Just now, Glass Joe said:

Izvini ali koliko se igra vremena na terenu to odredjuje sudija a ne ti i tvoje vidjenje normalnog...Jel treba englezima oduzeti titulu iz 66 jer je sudija priznao nepostojeći gol o prečku

Ok, priznajem da poređenje nije dobro. Može i ovako, da li sada apelacioni ili neki drugi sud može da donese odluku da su u sezoni 1986/87 golovi Mitra Mrkele važili 100 poena i da titulu oduzmu Partizanu, ne vrate Vardaru i dodele Zvezdi jer bi po tim pravilima ona bila prvak?

Link to comment
Just now, kud u maglu Simoviću said:

a gde sam ja to napisao?

 

učitavanje kao takvo, sad će da uslede traktati čuvene harperove antiteze

 

Zezam se, jebo te. Kako covek da bude ozbiljan kad neko dodje i napise da nema dokaza da je "Sajberovo prvenstvo" bilo namesteno?

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, harper said:

 

Zezam se, jebo te. Kako covek da bude ozbiljan kad neko dodje i napise da nema dokaza da je "Sajberovo prvenstvo" bilo namesteno?

slobodno navedi sve dokaze koje ti imas a da nije npr smeje se tome cela jugoslavija, klubovi do tad ogrezli u namestanju... dakle materijalni, sudski validan dokaz

  • Haha 1
Link to comment
3 minutes ago, Plajvi said:


Je l' to isto ono kolo kad je Pristina pustila Celiku 3 komada u zadnjih 5 minuta za opstanak? Bukvalno su se sklanjali 

 

Ta utakmica sa Celikom je bila smehotresna. Ljudi su bili toliko besni da u onom stampedu koji su napravili posle utakmice moj drugar koji nije znao gde ce da ne izgine 'ladno uskocio u kontejner za djubre. Godinama smo ga zajebavali zbog toga.

 

Ali najveci smehotres je bila utakmica Pristina - Zeljeznicar. Igralo se na nulu jer je odgovaralo i jednima i drugima. Vuce se utakmica kao crevo, nikad da se zavrsi, igraci se dodaju i kao nesto pokusavaju, ceo stadion se smeje i dobacuje im, smeju se oni, jebi ga, svima je sve jasno. U nekom trenutku pred kraj udje neki klinac, mislim da se Ademi prezivao, krene da luduje po terenu i skrlja ga neki lik iz Zelje na 25 metara od gola da ne napravi stetu. Sudija sta ce, mora da svira faul. Tada je slobodnjake u Pristini izvodio Dzevdet Murici koji je bio i kapiten. Sprema se Murici da je zune preko stadiona, taman se zaleteo, eto ga mocni Ademi i daje evro gol Janjusu koji je prespavao celu utakmicu, pa i taj sut. Krene klinac da se raduje i odjednom staje u totalnom zbunu. Svi mu jebu majku, saigraci, trener, publika, igraci Zelje. Da si video tu opstu paniku da Zeljo da gol za tih par minuta a da se Vlasi ne dosete i da ne bude previse ocigledno. Sreca umuvase ga brzo inace bismo sedeli na stadionu dok ga ne daju.

 

Tih godina je jugoslovensko prvenstvo dole pri dnu tabele bilo da covek ne poveruje sta gleda. Koliko god smesno zvucalo ovo danas je mila majka u odnosu na to sta se tada desavalo. Nije se taj Sajber dogodio ravno niotkuda, dugo se kuvalo pre toga.

  • Haha 2
Link to comment

zanimljiv je taj početak "kriminalizacije" jugoslovenskog fudbala, crni fondovi iz kojih su se plaćali igrači, šurovanje sa sudijama, transferi i otmice™ igrača

 

kada se to uopšte zapatilo?

 

otac mi je igrao fudbal u timu koji je tada bio srpskoligaš, tad se dobijala kinta(tipa za četiri utakmice ako odigra dobijao je dve dedine plate), po njegovoj priči bilo je i nameštanja(ponudili su mu neku kintu za auto gol ili penal i on ga je zavukao :lolol: "nenamerno" posle je prijavio upravi, a obećanu lovu naravno nikada nije dobio). ovo je kraj šezdesetih, početak sedamdesetih

Link to comment
7 minutes ago, Glass Joe said:

slobodno navedi sve dokaze koje ti imas a da nije npr smeje se tome cela jugoslavija, klubovi do tad ogrezli u namestanju... dakle materijalni, sudski validan dokaz

 

Evo sad cu, samo da procesljam svoju pravnu arhivu.

Link to comment
3 minutes ago, fandorin said:

I još nesto, koje je materijalne, sudski valjane dokaze dostavila Uefa Fssu u slučaju Kolubara?

uefa ima agenciju koja radi monitoring kladionica, uplata, rezultata...

Link to comment
1 minute ago, kud u maglu Simoviću said:

uefa ima agenciju koja radi monitoring kladionica, uplata, rezultata...

Znam, ali to nisu materijalni, sudski valjani dokazi. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...