Jump to content
IGNORED

Fudbal u vrtlogu politike (bez provokacija i vredjanja)


Milosh76

Recommended Posts

jel bila neka krtica insajder neki, neko od igrača, trenera. funkcionaera propevao i priznao tad da je bilo namestanje,, mozda snimljen neki razgovor o dogovoru, uslikani predstavnici klubova in flagranti - nista...sad će sud da presudjuje po tome čemu se cela Jugosdlavija smeje 

Link to comment

EPP

 

Spoiler

Prodajem polovnog Vučića u vrtlogu centripetalnih sila, testisalnih izlučevina Lava Pajkića, fudbala, skvoša i ba*mintona. Nije puno prešao, prvi vlasnik, cena u imbox

 

Link to comment

Inače Uefina takmicenja igraju oni klubovi koje prijave nacionalni savezi po utvrdjenim kriterijumima do odredjenog datumskog roka - početkom jula za narednu takmičarsku sezpnu... i nemoj sad da ti kacim sliku dodele pehara FSJ vladi vermezoviću, kapitenu Partizana tada, kapiten Vardara nije dobio pehar...i ako taj sud nije bio nadlažen zasto se svemocni Sajber povinovao toj odluci o ponistenju

Link to comment
Just now, Glass Joe said:

jel bila neka krtica insajder neki, neko od igrača, trenera. funkcionaera propevao i priznao tad da je bilo namestanje,, mozda snimljen neki razgovor o dogovoru, uslikani predstavnici klubova in flagranti - nista...sad će sud da presudjuje po tome čemu se cela Jugosdlavija smeje 

 

Niko nista nije pominjao, niko se nije bunio, svi osim Partizana su igrali ponovljeno kolo, nikom nikakvo sudjenje nije ni padalo na pamet. Uostalom, to sudjenje se razvlacilo godinama posle toga i ama bas niko nije bio zainteresovan za njegov ishod. Zvezdi je iz politickog vrha naredjeno da tu titulu ne spori Partizanu i to je to. Uostalom, razlika izmedju Zvezde i Partizana je tada bila tolika da se niko nije mnogo stresirao zbog jedne izgubljene titule. Da ne pricam da je i Zvezda namestila svoju utakmicu pa bi bio blam da se buni ali je Partizan zajebao jer je organizovao nekakvo fiktivno svecano oprastanje od nekog igraca pa je poceo utakmicu 15 minuta kasnije, iako su sve utakmice morale da pocnu u isto vreme. Kao sto rekoh, Vardar je i dalje sampion SFRJ sledece godine za sve osim za navijace Partizana. Da je bila drugacija politicka klima i da je neko hteo da se obracuna sa fudbalskom mafijom to famozno sudjenje bi izgledalo sasvim drugacije, posto je fudbalska mafija bila jaca od Sajbera on je popio pedalu a "sudjenje" je zavrseno kako je zavrseno.

 

Blamiras se s ovim pseudopravnim mrsomudjenjima o neoborivim dokazima koji bi bili relevantni na nekom normalnom sudjenju. Niti je bilo normalnog sudjenja, niti je iko ozbiljno zastupao Sajbera da bi se uopste bavio dokazivanjem i angazovanjem svedoka. To je sve bilo post festum i niko nije imao interesa da se ta prica ne gurne pod tepih jer su svi redom bili krivi. Namestanje je bilo toliko ocigledno i brutalno da nije ni cudo sto je bio toliki public outcry, iako se i tada znalo godinama da se utakmice namestaju.

 

Iskreno, zabole me za tu titulu jer je Zvezda nije zasluzila samim tim sto je i ona namestila utakmicu u Sarajevu, uopste ne gledam to iz ugla Zvezde i Partizana. Sto posto sam siguran da je bilo obrnuto sada bih citao nekog ciganskog Glass Joe-a koji bi me ubedjivao da nisam video ono sto sam gledao. Zao mi je sto Sajber nije pobedio i sto nikakav Sajber nikada ovde nece pobediti, jer da su takvi pobedjivali mozda sada ne bi bilo raznih terzica, vazura, momcilovica, tonceva i slicnih likova. Stoga ti sada uvek kad vidis Vazuru podseti se da je on sada tu jer "Partizan nije namestio utakmicu nego je Sajber pogurao Zvezdu" ili sta vec pricate u tim vasim navijackim krugovima.

Link to comment
11 minutes ago, Glass Joe said:

Inače Uefina takmicenja igraju oni klubovi koje prijave nacionalni savezi po utvrdjenim kriterijumima do odredjenog datumskog roka - početkom jula za narednu takmičarsku sezpnu... i nemoj sad da ti kacim sliku dodele pehara FSJ vladi vermezoviću, kapitenu Partizana tada, kapiten Vardara nije dobio pehar...i ako taj sud nije bio nadlažen zasto se svemocni Sajber povinovao toj odluci o ponistenju

 

Jeste, Vardar nije dobio pehar, samo je igrao KES.:D I to ne te godine, tada je kao "sampion" igrala Zvezda, vec sledece. Taj bal vampira koji je Partizan organizovao naknadno je nebitan, mislim da Sajber tada vec nije bio predsednik FSJ. Druze, posteno ste ukrali titulu i tu se nema sta zameriti, samo nemoj da mi "objasnjavas" da Partizan nije namestio svoju utakmicu sa Zeljom. Neprijatno je citati takve gluposti.

Link to comment

Sad sam ti okacio sliku dodele pehara Partizanu a ne Vardaru od strane FSJ, ja baratam proverenim cinjenicama a ne glasinama, i ako moze ime i prezime tog predsednika suda udruzenog rada, navodno clana Partizanove uprave ?

Link to comment

@Glass Joe

Šta ti misliš o toj famoznoj presudi Suda udruženog rada? Naročito o oduzimanju titule Vardaru. Pazi, presuđeno je da se titula dodeli Partizanu jer bi on bio prvak da se nisu oduzimali bodovi. Ali bodovi se jesu oduzeli i čitavo prvenstvo je tako i odigrano, u takvim okolnostima. Odluka suda je donesena bukvalno šbbkbb. Jel tebi to normalno?

I još jedno pitanje, šta misliš jel Partizan namestio tu utakmicu sa Željom?

Link to comment

Izvini gde sam ja to napisao da Partizan NIJE namestio utakmicu, evo slobodno citiraj neki moj prethodni post sa tom tvrdnjom, jednostavno takve odluke o ponistavanju utakmica i kaznjavanju klubova mogu se doneti ako su potkrepljene dokazima

Link to comment

imace Sajber zglajznuo sa te pozicije, bas cudno, navatala ga austrijska carina na bečkom aerodromu sa kuferom punim love nepoznatog porekla, borac za pravdu i poštenje.... sasvim je irelevanto sta obični anonimus na forumu misli o tim stvarima

Link to comment
2 minutes ago, hooyadahoo said:

Ja sam bio na toj utakmici. Ako pričamo 4:0 za groblje protiv želje, dok se u Sarajevu igrala Sarajevo - zvezda, 0:4. Jel o tome pričate?

Da.

Link to comment
2 minutes ago, Glass Joe said:

Sad sam ti okacio sliku dodele pehara Partizanu a ne Vardaru od strane FSJ, ja baratam proverenim cinjenicama a ne glasinama, i ako moze ime i prezime tog predsednika suda udruzenog rada, navodno clana Partizanove uprave ?

 

Nemam pojma kako se zove lik niit me je ikada zanimalo, naci ce ti taj podatak neko od ovih dezurnih zvezdasa. Znao sam ali sam zaboravio, to sigurno moze da se nadje na netu. Ta dodela pehara se dogodila ne znam tacno kada ali sigurno nije u manje od godinu i po dana nakon tog skandala jer su i Zvezda i Vardar sledece godine igrali KES kao sampioni SFRJ. Kao sto rekoh, Vardar nikad nije priznao da je izgubio tu titulu jer u najboljoj tradiciji najveceg sina nasih naroda i narodnosti nije priznao legitimitet tog suda. Kao sto sam napisao, ne pada mi na pamet da se bavim time da li je Partizan zasluzio tu titulu ili nije jer nije samo Partizan namestio utakmicu, samo nemoj da mi pricas bajke o tome kako je sve bilo regularno jer je neki bezvezni sud nakon par godina tako presudio. Namestili ste utakmicu, namestili ste njen kasniji pocetak, "davali" ste golove u minut nakon sto je Zvezda "davala" svoje u Sarajevu. Da nije bilo Sajbera i njegovog ludjenja koje vas je privremeno kostalo titule i vi biste se danas sprdali s tom utakmicom. Kapiram da ste u poslednje vreme skoro svi upali u taj amok da su svi mafijasi docim ste vi postenjacine ali veruj mi, to moze samo da prodje u vasim internim diskusijama. Mi drugi veoma dobro znamo sta je Partizan.

 

No, sve i da nije bilo namesteno, a jeste i to obilato, Partizan je vec samim odlaganjem pocetka utakmice za 15 minuta prekrsio naredbu FSJ da sve utakmice moraju da pocnu u isto vreme. Eto, mogli su zbog toga da vam oduzmu sest bodova i bilo bi isto.:D

Link to comment
12 minutes ago, fandorin said:

@Glass Joe

Šta ti misliš o toj famoznoj presudi Suda udruženog rada? Naročito o oduzimanju titule Vardaru. Pazi, presuđeno je da se titula dodeli Partizanu jer bi on bio prvak da se nisu oduzimali bodovi. Ali bodovi se jesu oduzeli i čitavo prvenstvo je tako i odigrano, u takvim okolnostima. Odluka suda je donesena bukvalno šbbkbb. Jel tebi to normalno?

I još jedno pitanje, šta misliš jel Partizan namestio tu utakmicu sa Željom?

 

To je poseban skandal, ako je vec doneta odredjena sudska odluka o ponistavanju kazni ta sledeca titula nikada nije smela da bude dodeljena nikome. Prvenstvo je jednostavno trebalo da bude ponisteno. Mozda bi Vardar da je znao da ce se to desiti kupio jos bod ili dva za svaki slucaj.:D

Edited by harper
Link to comment
  • aram pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...