Jump to content
IGNORED

NBA 23/24


Amos

Recommended Posts

52 minutes ago, б1lme3 said:

sto se jokiceve zastite obruca tice, znamo da je prosecan u tom segmentu

ali razlog sto ponekad deluje da se i ne trudi je taj sto minesota ima tri odlicna visoka, a on nema nikakvu zamenu i ne sme sebi dozvoliti nijedan "bacen" faul

kad napadac probije prednju liniju, centar ako krece na tog igraca velike su sanse za faul

u denverovoj postavci mnogo manje kostaju takvi poeni, nego da se jokic napuni faulovima

Ova logika stoji, samo imam jednu zamerku. On retko podigne nivo agresivnosti u tom segmentu cak i kada u drugo poluvreme udje samo sa jednom ili dve licne. Mislim da u kalkulaciju ubacuje na sve sto si spomenuo i cuvanje energije za napad.

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, 1n54jd3r said:

Ko po vama ima vece sanse za prolaz u ovom trenutku? Nakon prespavane noci, rekao bih 55:45 za Minesotu.

 

Nuggets 100%

 

U finalu bas ne znam ko ce izmedju njih i celtics

Link to comment
6 hours ago, 1n54jd3r said:

Ova logika stoji, samo imam jednu zamerku. On retko podigne nivo agresivnosti u tom segmentu cak i kada u drugo poluvreme udje samo sa jednom ili dve licne. Mislim da u kalkulaciju ubacuje na sve sto si spomenuo i cuvanje energije za napad.

 

Ne dize nivo agresivnosti jer ne moze da skoci, prosto je takav. Nije prosecan u zastiti obruca nego ocajan, svi bukvalno trpaju preko i pored njega.

Link to comment

Mislim da nema potrebe da se loži. To je NBA, presudiće ko će odigrati bolje 48 minuta a ne par momenata koje će završiti na YouTubeu. Uostalom stalno se pričalo da je Embiid mnogo bolji  ako se gledaju ove strane terena, pa je sad bio smešan protiv Knicksa, Jokiću se ne bi desilo da mu skidaju pet skokova zaredom kad se lomi utakmica. Jokićeva igra je da bude u dobroj poziciji i da bude aktivan i da pročita šta će odigrati napad, a kad se cela odbrana raspadne pa on treba da igra 1 na 1 sa Antom to je piši propalo. I tu dolazi taj momenat da nema potrebe da se loži. Koš, izvedi loptu, sledeći napad i ima još da se igra.

 

 

  • +1 3
Link to comment
Posted (edited)

Oklahomu sam gledao samo par puta ove sezone i nisu  mogli ništa da pogode ,pogotovu Gidi koji uvek sam na sutu udara cigle . Bukvalno preslikane utakmice ,kao i ova danas ,bas sam pomislio kako su bili prvi :) 

Edited by elementary
Link to comment

Mavsi bolje deluju na pocetku tekme od OKC. Dosta skokova u napadu kupe, i igraju fizikalnije cini se. Luka otisao ranije na klupu, valjda ce Kajri da preuzme.

Link to comment
Posted (edited)
8 hours ago, б1lme3 said:

mislim da to bukvalno niko ne moze sa sigurnoscu predvideti, jer smo videli ogromne oscilacije

 

deluje mi da se ipak denver malo vise pita i ako njihovi glavni igraci budu na svom vrhuncu da je denver blizi prolasku

 

sto se jokiceve zastite obruca tice, znamo da je prosecan u tom segmentu

ali razlog sto ponekad deluje da se i ne trudi je taj sto minesota ima tri odlicna visoka, a on nema nikakvu zamenu i ne sme sebi dozvoliti nijedan "bacen" faul

kad napadac probije prednju liniju, centar ako krece na tog igraca velike su sanse za faul

u denverovoj postavci mnogo manje kostaju takvi poeni, nego da se jokic napuni faulovima

Znamo da je ispodprosecan u tome zato sto nema nikakvu eksplozivnost:) Ali moze da odigra kvalitetnu odbranu kada je igra cela ekipa.

Edited by Micko8
Link to comment
Posted (edited)

Sjajna utakmica, Dalas igra ozbiljnu odbranu trenutno, teraju SGA na šuteve koje inače ne uzima, a čovek inače uvek zna da dođe do svojih omiljenih mesta na parketu. 

Edit, moj omiljeni igrač se povredio, 'bem ti život. Get well, JDub... 

Edited by ntwadumela
Link to comment

Dosta stihijske igre na obe strane, ali zanimljiva borba. SGA stvarno ima elitnu kontrolu suta, bez obzira da li je naskok, fade away ili step back u pitanju.

Link to comment

Užasna odbrana poslednjeg napada od strane OKC, Čet usrao izgleda, THJ laganu trojku otvorenu uzima i pogađa. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...