Jump to content
IGNORED

NBA 23/24


Amos

Recommended Posts

1 hour ago, uini said:

@Micko8, pricas o decku koji je ruki i isporucuje partije kao juce

 

ovo je njegov mezanin, plafon ne umem ni da pojmim.

Meni je on smehoteka kada uzme loptu i pokusa da odigra nesto ledjima. Sa koliko je hajpa dosao u ligu , ja sam ocekivao da ce se Spursi boriti barem za plej in ove sezone.

Edited by Micko8
  • Tužno 1
Link to comment

Izisla Bontampsova anketa, debeli ostavio iza sebe sve u trci za MVP nagradu. Mogu samo reci, sramota:fantom:

Edited by Micko8
  • Haha 1
Link to comment

sta radi jokic :ziga:

uzivam kao kad sam gledao kicu i praju, pa drazena, medzika, ajzeju divca i djordjevica, kukoca dzordana..

jebena poezija

ide na nba tv snimak 

Link to comment
1 hour ago, bradilko said:

@Zli Gli

pogledaj trojku denvera za 25-i poen sinoc protiv sparsa pa reci da li su to mogli misicavi admiral, sek ili hakim

 

Nisu ni pokusavali, manje se kampovalo na trojci tad. Oni su radili ovo, ne znam jel Jokic moze :unsure:

 

 

 

 

Obrati samo paznju kod Robinsona na ovih par situacija 2+1 kako je lepo popio batine za taj kos faul pa uporedi sa ovim sto se danas svira kao dodatno bacanje, e to je danas flagrant lagano. Mada verujem da se ne bi snasli protiv ovih danasnjih sila Gobera, Obrve, Porzingisa, Holmgrena, Alena, Vembanjame... a i taj Gordon cuva cesto petice, jak ko konj, taj bi ih bas sacuvao muski. 

Link to comment

Hakim:

 

https://www.si.com/nba/2023/01/18/nba-lost-art-of-post-play-daily-cover

 

The biggest reason someone like Olajuwon loves Jokić is that Jokić does it all, not with overwhelming athleticism and strength, like Giannis, but with craft and timing. With counters for his counters. “He’s playing the game, and you think he’s not serious, but he’s so effective,” marvels Olajuwon. “He doesn’t look strong, but I see he gets such deep post position. I think maybe it’s the mismatch, but then he does the same thing against bigger guys. His shot, his fakes, they are very difficult to time. You don’t know when he’s faking and when it’s real. He has tricks!”

Olajuwon nods. “He’s the one.”

 

 

 

 

  • +1 1
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment
16 minutes ago, kralj said:

 

 

Pa onda da guli do Rebrače.

Prime Rebraca je bio bolji igrac od oba pomenuta centra:fantom:

  • Haha 1
Link to comment
20 minutes ago, Zli Gli said:

 

Nisu ni pokusavali, manje se kampovalo na trojci tad. Oni su radili ovo, ne znam jel Jokic moze :unsure:

 

 

 

 

Obrati samo paznju kod Robinsona na ovih par situacija 2+1 kako je lepo popio batine za taj kos faul pa uporedi sa ovim sto se danas svira kao dodatno bacanje, e to je danas flagrant lagano. Mada verujem da se ne bi snasli protiv ovih danasnjih sila Gobera, Obrve, Porzingisa, Holmgrena, Alena, Vembanjame... a i taj Gordon cuva cesto petice, jak ko konj, taj bi ih bas sacuvao muski. 

Koliko potcenjujes gradju Allena, decko ima raspon ruku od 226 cm i uopste nije tako zgoljav. Nista gradjom i visinom manji od Hakima.

Edited by Micko8
  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
25 minutes ago, kralj said:

 

 

Pa onda da guli do Rebrače.

gde moze da se gleda cela emisija?

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Micko8 said:

Koliko potcenjujes gradju Allena, decko ima raspon ruku od 226 cm i uopste nije tako zgoljav. Nista gradjom i visinom manji od Hakima.

 

Vode ga na 206cm/110kg a recimo onaj Grant Vilijams iz Sarlota koji je prilicno debeo se vodi kao 198/107, ne znam kojim trikovima kad je lik kao teskas u odnosu na ovog laganog. Ali na stranu kilaza i to sto je slabasan, covek od igre ledjima ima ono da se okrene ledjima i ne zna sta ce s loptom ako je dalje od 3m, i nema veze jel ga cuva Jokic, Gordon ili Kristijan Braun, on zna da ne zna sta da radi i samo trazi kome da preda loptu, ne gleda kos. Par puta je probao levom rukom neki poluhorog i otprilike 2 pogodio a jedno 4 promasio, od cega mislim 2 airballa. To su te nove generacije tankih centara sa vanserijskim skillsetom, kao on i ovi iz Dalasa, Gaford i Lajvli i jos mnogi drugi. Dobri za putback kucanja i alej upove, poneku bananu, postavljanje blokova i poneki kos posle ofanzivnog skoka.

 

Solidni igraci, nista vise od toga. 

Link to comment
1 hour ago, Zli Gli said:

 

Vode ga na 206cm/110kg a recimo onaj Grant Vilijams iz Sarlota koji je prilicno debeo se vodi kao 198/107, ne znam kojim trikovima kad je lik kao teskas u odnosu na ovog laganog. Ali na stranu kilaza i to sto je slabasan, covek od igre ledjima ima ono da se okrene ledjima i ne zna sta ce s loptom ako je dalje od 3m, i nema veze jel ga cuva Jokic, Gordon ili Kristijan Braun, on zna da ne zna sta da radi i samo trazi kome da preda loptu, ne gleda kos. Par puta je probao levom rukom neki poluhorog i otprilike 2 pogodio a jedno 4 promasio, od cega mislim 2 airballa. To su te nove generacije tankih centara sa vanserijskim skillsetom, kao on i ovi iz Dalasa, Gaford i Lajvli i jos mnogi drugi. Dobri za putback kucanja i alej upove, poneku bananu, postavljanje blokova i poneki kos posle ofanzivnog skoka.

 

Solidni igraci, nista vise od toga. 

Vodili su Allena i 7"0 i 6"11 i sada 6"9. I Hakima su vodili da je 7"0 tj 213cm kroz citavu karijeru  a u stvarnosti je bio tu negde oko 208cm.  Ne znam cemu  tolika opsednutost dimenzijama centara??? U danasnjoj NBA ligi ih ima svakakvih, od gabaritnijih Jokica,Embiid-a,Towns-a,Nurkica,Mitchella, Zubca itd  do poluteskih centara pomenutog Allena ,Adebayo Gobert ,Davis i na kraju ove tanke novajlije koje igrom i nisu centri ali ih timovi koriste na tim pozicijama. Ni 90 ih godina centri nisu razbijali snagom osim Sekila koji je bio cudo prirode i onog anabolicnog roider-a sto je igrao za Sarlot i Majamiji. Ovi ostali centri su vise koristili finesu ili su bili rudari. Eto spomenuo si i Robinsona, hoces da kazes da je on fiicki bio impozantniji igrac od Gobert-??? Jeste Robinson bio misicav ali je imao tanku gradju, Gobert je na primer fizicki  mnogo masivniji od njega. I ne moze se poredeti ova era sa tom erom iz devdesetih, gde se uglavnom   krljalo u reketu. 

Edited by Micko8
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...