Jump to content
IGNORED

NBA 23/24


Amos

Recommended Posts

1 hour ago, Sundance Kid said:

u ostalim vestima, nurkić je odigrao odlično protiv warriorsa, deluje da će se lepo uklopiti u sunse.

 

a imam osećaj da će book biti ozbiljan kandidat za mvp-ja ove sezone.

 

Onaj prvi stint Nurk je odigrao doktorski. Kad je izašao stigli su ih odmah sa Jubenksom. Još je to poprilično neuigrano, trže blokove po 5 sekundi, ali deluje baš obećavajuće. Mislim i da će Bil pokidati prvi put u konkurentnom timu.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Nurk izgledao kao drugi čovek u odnosu na predsezonski meč protiv LAL kad ga je Obrva odučio od košarke.

Mislim da je imao 1/11 iz igre i da je popio 4-5 banana.

Link to comment

Nema šanse da Book bude MVP kandidat sa Bilom i Durentom u ekipi, prosto neće imati dovoljno visoku potrošnju lopte. Ako se jedan povredi, e onda možda...

 

Nurk stvarno odlična partija, ali ono, protiv Kevina Lunija i bez Drejmonda na terenu, to G-League basket. Videćemo kad dođu teškaši.

 

Znam da je tek prva utakmica, ali ne sviđa mi se Cp3 u Voriorsima, nekako mi deluje da igraju na smenu on i Stef sa loptom, ne nadograđuju jedan drugog. To što on odigra mogao je i Pejtonov klinac da pokrije. 

  • +1 2
Link to comment

GSW može samo da čeka na rebuild. Nema tu mesta ni za kakav iskorak u odnosu na prošlu sezonu. Voleo bih da Miloje ode negde gde ima s kim da radi, pa makar to ne bio plejof tim. Verujem da bi sa Šengunom recimo čudo napravio. Portland, Detroit, Šarlot... 

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, Have_Fun said:

Nurk izgledao kao drugi čovek u odnosu na predsezonski meč protiv LAL kad ga je Obrva odučio od košarke.

Mislim da je imao 1/11 iz igre i da je popio 4-5 banana.

 

2 hours ago, goofs said:

Nema šanse da Book bude MVP kandidat sa Bilom i Durentom u ekipi, prosto neće imati dovoljno visoku potrošnju lopte. Ako se jedan povredi, e onda možda...

 

Nurk stvarno odlična partija, ali ono, protiv Kevina Lunija i bez Drejmonda na terenu, to G-League basket. Videćemo kad dođu teškaši.

 

Znam da je tek prva utakmica, ali ne sviđa mi se Cp3 u Voriorsima, nekako mi deluje da igraju na smenu on i Stef sa loptom, ne nadograđuju jedan drugog. To što on odigra mogao je i Pejtonov klinac da pokrije. 

 

Odgledao samo  prvo poluvreme, stvarno je dobro izgledao, ali slažem se sa goofsom, nisu neki reper Voriorsi bez Grina (a iovako su među najnižim postavama).

 

MPJ je imao dve ukradene lopte pri kraju kada je Denver udavio Lejkerse, mislim da 3-4 uzastopna napada nisu ni putnuli na koš.

Link to comment

Pa ne treba, naravno, ali pričamo o ovome kakvi su sada. Cp3 nije toliko loš asset jer nema garantovanu sledeću godinu, što znači da ako neko hoće da isprazni 30 milki iz salary capa moše da se trejda sa Voriorsima. 

 

Sad lupam, ali trejd Ayton-Cp3 bi lansirao ove u top kontendere.

Edited by goofs
Link to comment


Nurkic je sinoc pokazao kompletan repertoar, sve kvalitete i sve mane. Dobro je telo pod kosem, odlican na defanzivnom skoku. Jedan od boljih screenera, ima dobar osecaj za igru, sposobnost dodavanja s visokog posta, dodavanja iz pokreta i short rolla. Definitivno ce biti vrlo dobar ofanzivni fit, komotno ce moci delove utakmice da igraju preko njega.
S druge strane, posle odlicnog prvog poluvremena, stigao ga je umor u trecoj i posledica su bili promaseni sutevi na obrucu i  slabije odluke, pre svega u odbrani. I noge su sve sporije, problem je kad je na vecem prostoru. 

Dok je zdrav, pristojno fizicki spreman i motivisan, bice vrlo dobar igrac za ovaj tim u regularnoj sezoni. Problem je sto ce biti targetiran u plejof serijama i to ce Vogel morati da resava nekako, a nije da ne ume. Treba ce im i neko alternativno resenje, niska petorka ili bolja bekap petica. Ne bih se na njihovom mestu oslanjao na Jubenksa u plejofu.

Finiks izgleda skroz solidno. Book je top 10 igrac, Beal ce fino tu cucnuti, imaju i solidnu dubinu na bekovima. Jedino sto je Durant posle dobrog pocetka ponovo imao problema sa igrom u kontaktu. Bas se napatio. Valjala bi im i jedna dugacka i atleticna cetvorka s klupe.

  • +1 5
Link to comment
3 hours ago, goofs said:

Pa ne treba, naravno, ali pričamo o ovome kakvi su sada. Cp3 nije toliko loš asset jer nema garantovanu sledeću godinu, što znači da ako neko hoće da isprazni 30 milki iz salary capa moše da se trejda sa Voriorsima. 

 

Sad lupam, ali trejd Ayton-Cp3 bi lansirao ove u top kontendere.


generalno, cp3 mi je takav igrac da on retko gde moze da ne bude fit, ako izuzmes kintu, ali ovde je stvarno diskutabilno da li im treba.
 

videcemo na sta ce i green da lici ponovo

 

sto se trejdova tice, sta znam, gobert…

Edited by Guuundogan
Link to comment

Najjaci su mi komentari na tnjiteru kako mora biti da je Jokic proveo leto trenirajuci. A verovatno taknuo loptu nije, dodje na otvaranje sezone i usere se AD-u u zivot :D

Link to comment

Jbg, zato je NBA to što jeste.

 

Pojave se floperi - adresiraju problem.

Pojave se zvezde da tankuju - adresiraju problem.

All Star postane sprdnja - adresiraju problem (mada, po zalaganju će verovatno biti sprdnja i dalje).

 

Link to comment

Istok - Zapad bar ima neku tradiciju, pa i medjusobni omer, svakako ne može biti lošije rešenje od biranja timova iza zgrade izmedju Lebrona i Karija/Janisa. Uostalom po konferencijskom principu su i birani igrači za AS.

Link to comment

Da, samo što problem AllStara nije bila raspodela igrača nego sveopšte poselo na terenu, Globetrotersi i fešta zakucavanja. I rezultati 200:200.

 

Ja bi dao prednost domaćeg terena u velikom finalu konferenciji koja uzme AllStar. Pa da vidiš kako će da grebu.

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, goofs said:

Da, samo što problem AllStara nije bila raspodela igrača nego sveopšte poselo na terenu, Globetrotersi i fešta zakucavanja. I rezultati 200:200.

 

Ja bi dao prednost domaćeg terena u velikom finalu konferenciji koja uzme AllStar. Pa da vidiš kako će da grebu.

 

Jbg, bitno je da nešto menjaju, pokušavaju.

 

Ovo drugo i nije baš najbolja ideja, zamisli da si najbolja ekipa u konferenciji, i onda poduvaš domaći teren zbog all stara.. Onda bi se postavilo pitanje, čemu zalaganje ekipa tokom cele sezone, a ne tokom all stara...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...