Jump to content
IGNORED

NBA 23/24


Amos

Recommended Posts

@Ivo Petović

 

gledanje shortsa, highlitsa, praćenje twitowa i takve stvari su super i mogu biti ogroman izvor prihoda. ali na nivou ako pričamo o pojedincima. Mr Beast, Ninja, Baka Prase i takvi zarade od toga milione. Ali to su brojevi koji jedva da su hiljaditi delovi zarade za nivo biznisa o kojem se ovde priča.

 

a tabelica koju su postavio, to je pravila neka budala ili neki troll.

34% indijaca prati nfl? i samo 40% amerikanaca? idi begaj :D

Kanada ima populaciju od 35-40 miliona, a tamo Super bowl u proseku gleda oko 10 miliona ljudi. U proseku. Peak viewership bude po 13-14 miliona, onih koji pogledaju deo utakmice (pa odu da spavaju ili prebace na patrolne šapice) ima još nekoliko miliona. Pola Kanade gleda NFL. To nisu neki izmaštani brojevi i misteriozni gledači ilegalnih streamova, već podaci na osnovu kojih se potpisuju ozbiljni tv ugovori.

ali mi sad gledamo tabelu koja kaže da više indijaca i saudijaca gleda nfl nego kanađana.

tabelice sa self reported podacima su i inače beskorisne i misleading, ali ovo nije ni taj nivo nego je neko bukvalno nalupetao random procente dok je popunjavao tabelicu. poput onih tabela gde piše da 800 miliona ljudi prati i gleda tenis.

 

nfl je u usa popularniji od nba barem 10 puta. iz tabele se vidi da je tu samo 1.5 puta

nfl ima veće stadione, ali kompletna nfl sezona se sastoji od 272 utakmice. i 13 postseason utakmica.

3 nba tima imaju na rasporedu više regular season utakmica nego kompletan nfl. Lebron sam je u karijeri odigrao playoff utakmica koliko nfl nije imao u poslednjih 30 godina.

nfl da ima utakmica koliko i nba, bili bi veća kompanija od amazona, walmarta i applea zajedno.

 

NBA je sustigao banatske šore, ali samo zato što popularnost NBA opada sporije nego popularnost MLB.

NBA može samo da sanja koledž fudbal brojeve.

LSU vs Iowa utakmica ženske košarke je imala veću gledanost nego bilo koja utakmica NBA finala u poslednjih 5 godina. Ženska odbojka Nebraske je ove godine imala nekoliko utakmica koje su imale veću gledanost od dosta NBA regular season utakmica.

Ako negde na planeti vole sport i može da se prodaje sport, onda je to Amerika. ali NBA tu failuje u poslednjih 20 godina. Da su zadržali 90s popularnost ta liga bi bila neuporedivo profitabilnija.

Link to comment
3 minutes ago, omiljeni said:

 

Kanada ima populaciju od 35-40 miliona, a tamo Super bowl u proseku gleda oko 10 miliona ljudi. U proseku. Peak viewership bude po 13-14 miliona, onih koji pogledaju deo utakmice (pa odu da spavaju ili prebace na patrolne šapice) ima još nekoliko miliona.

Idi begaj. :D Kako ti meris koliko ljudi odgleda utakmicu sa paznjom, a koliko na preskoke?

 

Iz mog bubble-a, 2% Kanadjana gleda NFL redovno, van SB-a. SB je kulturoloski dogadjaj pa se gleda skupa, u kafani ili kod lika koji jos uvek placa kablovsku iz nekog razloga. I to se gleda tako da jedan ga zapravo gleda (taj jedan sam ja), dok ostali provode vreme tako sto prvo neki lik pokusava da objasni pravila ostalima (skroz pogresno naravno), pa onda odustanu i krenu da razglabaju o necemu desetom.

  • Haha 2
Link to comment

Klasični omunjeni, piša po tabelicama koje paušalno sastavlja tamo neki, ali kad on paušalno baca neke brojke to je onda amen.

  • Haha 4
Link to comment

Omiljeni, stvarno si zabavan - tebi je svaka anketa koju neko izbaci, a koja ti se ne svidja, sranje koje je kreirao neki trol, ali su zato tvoje šacometrijske procene o tome šta je i koliko popularnije skroz legit i valid :laugh:

 

Samo 40% prate NFL - ono, 50%+ ljudi su žene, kapiram da većina njih nije luda za fudbalom™.

 

Pad popularnosti NBA, a revenues porasli za 30% u proteklih 5 godina, seems legit and valid part 2 :D

 

Eno ti zvanični podaci o praćenju prošlogodišnjeg nebitnog FIBA WC - 4x rast u odnosu na 2019.g. ali ne, verujmo omiljenovoj šacometrijskoj proceni, jer...valjda Kinez sklapa ketlere.

 

btw, ne znam što se toliko jediš, neće basket nikada prestići oba fudbala po popularnosti - zaostaje u daleko najvažnijem segmentu  - mogućnosti projektovanja veličine sopstvene patke u odnosu na protivnika i sve što uz to ide.:love5:

Link to comment
Just now, Ivo Petović said:

 

btw, ne znam što se toliko jediš, neće basket nikada prestići oba fudbala po popularnosti - zaostaje u daleko najvažnijem segmentu  - mogućnosti projektovanja veličine sopstvene patke u odnosu na protivnika i sve što uz to ide.:love5:

Treba uvek i agresivno ponavljati - zbog internacionalizacije NBA lige :fantom:

Link to comment
5 hours ago, Zli Gli said:

sto ih nisu popisali posle u produzetku

jes bas bi najbolju clutch ekipu popisali kamenjari koji gle cuda imaju 1-4 ove sezone u produzecima

Link to comment
33 minutes ago, uini said:

ne znam otkud utisak da ih nešto pravdam, prosto sam probao da racionalizujem taj ležerniji pristup.

meni lično svakako to nije neka posebna drama, kapiram da ljude nervira, jer, eto, mrze kašnjenje

 

nema potrebe pokusati recionalizovati nista u ovom slucaju jer je prilicno ocigledno da je glavni razlog novac. silver na sve moguce nacine pokusava ubaciti sto vise reklama na ustrb utakmice. evo od all-star pauze cak i sudije su dobile sponzora:

 

USATSI_22591886.jpg?w=1000&h=600&crop=1

 

da zivim u ameriki, pa da jos i budem ok sto utakmica kasni 15 minuta ali kada ustanem u po noci da gledam utakmicu u dva a ona pocne u pola tri, to je vec dosta frustrirajuce.

  • +1 4
Link to comment

@Fins fleet

10 miliona gledalaca u proseku znači da tokom prenosa u svakom trenutku u proseku ima 10 miliona gledalaca.

tvoj bubble je tu mnogo merodavan. 4-5 miliona Kanađana svake godine gleda Gray Cup što je Super Bowl verzija njihove lige koja ima dosta odstupanja od NFL pravila ali u suštini je to isti sport.

Link to comment
1 hour ago, uini said:

 i po opštim ljudsko-građanskim vrednostima do kojih drži

 

a ? 

Link to comment
12 minutes ago, 189- said:

 

da zivim u ameriki, pa da jos i budem ok sto utakmica kasni 15 minuta ali kada ustanem u po noci da gledam utakmicu u dva a ona pocne u pola tri, to je vec dosta frustrirajuce.

 

kapiram ali resivo je to, samo ustanes 15ak mins kasnije ili cak pola sata.

 

8 minutes ago, spaceploitator said:

 

a ? 

 

 

aha.

Link to comment

To kašnjenje utakmica sigurno ima veze sa tim što će publika biti veća nego 15 minuta pre.

 

Naravno, NBA i platilac reklame to verovatno unapred znaju i dogovore, nama ostaje da ga duvamo. 

Link to comment
1 hour ago, Ivo Petović said:

Utakmice na kablu će i onako uskoro gledati još samo Kentakijske čiče na tradicionalnim roštiljanjima nedeljom, a oni i ovako slabo basket prate iz drugih razloga.

 

 

Ajde kad se već troluje da proširim temu. Kabl se batrga i opire koristeći prljave trikove, ali generalno ljudi sve više otkazuju jer im je dosta da pored svih streaming subscriptionsa plaćaju još i kabl  gde se gleda 1.5 kanal, ako i toliko. 
 

Prljavi trikovi- primera radi u prethodnom stanu sam imao kao nametnuti trošak od $60 mesečno l, na kojem sam bukvalno jedino gledao NBA kad se prenosi na TNT ili ESPN. Jedino pozitivno je bilo što sam mogao da se u Roku-u ulogujem preko kabl provajdera i gledam streaming (olimpijada, nešto na ESPN+ etc.)

 

Sa druge strane sad nemam kabl, ali zato iako imam ESPN+ pretplatu i ipak, ne daju mi da gledam većinu NBA prenosa nego mi traže i login na kabl provajdera. Pas mater lopovsku… Da stvar bude još čudnija nekad mi daju da gledam na jednom uređaju (Roku), a ne daju na drugom (iphone). 
 

Sve u svemu jedna luda kuca, ali čiče koje na tv-u u garaži preko kabla gledaju onaj tzv. futboll su svakako izumiruća vrsta. 

  • +1 3
Link to comment
19 minutes ago, Ivo Petović said:

Omiljeni, stvarno si zabavan - tebi je svaka anketa koju neko izbaci, a koja ti se ne svidja, sranje koje je kreirao neki trol, ali su zato tvoje šacometrijske procene o tome šta je i koliko popularnije skroz legit i valid :laugh:

 

možeš poput Đure da kažeš ma ovaj omunjeni opet nešto bulazni ko pjanac ispred dragstora, evo pravih Nielsenovih podataka za glednost tih utakmica o kojima pričamo.

 

i onda vidiš da omunjeni koristi Nielsen podatke. za svaku proveru ti treba 30 sekundi.

Link to comment
47 minutes ago, spaceploitator said:

jes bas bi najbolju clutch ekipu popisali kamenjari koji gle cuda imaju 1-4 ove sezone u produzecima

 

Samo stranicu ranije smo pisali da Nagetsi nisu pravili faul na +3 i nekih 4 sekunde pre kraja jer navodno se u 1/20 slucajeva to zavrsi produzetkom (iako sam prilicno siguran da je mnogo redje, to je mozda statistika za <10 sekundi pre kraja) a moze i porazom, dakle i za to mini cudo postoji verovatnoca ali ne da ce centarski osakacena Minesota ali sa napaljenim Edvardsom i ekipom imati sansu u petominutnom produzetku protiv dinastije u nastajanju, kraljeva clutcha... Kako da ne. 

 

I da, jesam mislio na ono pravilo za pivot foot, samo po sebi je odvratno ali mnogi jos dodatno vuku tu stajnu nogu pa izgleda mnogo groznije nego sto vec jeste. Da moraju da se dignu na sut sa obe noge bilo bi ok, ovako je pakleno lose i na to sve moraju jos da vuku i pomeraju stajnu nogu, jbg. 

Edited by Zli Gli
Link to comment
1 hour ago, Ivo Petović said:

Omiljeni, stvarno si zabavan - tebi je svaka anketa koju neko izbaci, a koja ti se ne svidja, sranje koje je kreirao neki trol, ali su zato tvoje šacometrijske procene o tome šta je i koliko popularnije skroz legit i valid :laugh:

 

Samo 40% prate NFL - ono, 50%+ ljudi su žene, kapiram da većina njih nije luda za fudbalom™.

 

Pad popularnosti NBA, a revenues porasli za 30% u proteklih 5 godina, seems legit and valid part 2 :D

 

Eno ti zvanični podaci o praćenju prošlogodišnjeg nebitnog FIBA WC - 4x rast u odnosu na 2019.g. ali ne, verujmo omiljenovoj šacometrijskoj proceni, jer...valjda Kinez sklapa ketlere.

 

btw, ne znam što se toliko jediš, neće basket nikada prestići oba fudbala po popularnosti - zaostaje u daleko najvažnijem segmentu  - mogućnosti projektovanja veličine sopstvene patke u odnosu na protivnika i sve što uz to ide.:love5:

 

Ja ga pitao kako to da NBA plate od devedesetih rastu manje više kao plate u super uspešnom NFL-u, kaže to nema veze. To što je salary cap procenat prihoda isto nema veze. Koji lik.

 

Bitno je da bi Tristan imao 20 miliona po sezoni da gledanost nije pala, nema veze što prihodi rastu i plate isto. Plate igrača određuje gledanost, skupe se vlasnici i Silver i onda bajaju nad Nielsen rejtinzima i onda igračima raste plata ako su dobri. Ali nisu dobri, pa jebiga.

Edited by Venom
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...