Jump to content
IGNORED

NBA 23/24


Amos

Recommended Posts

Lepo vam ja govorim celu sezonu da je Denver krs od ekipe. Namestice im se Finiks u prvoj rundi i tu ce biti cao,zdravo, dovidjenja:) One gluposti u igri sto sam gledao u trecoj cetvrtini, nisam skoro video ni na utakmicama nase pionirske lige. Ona budala od GM-a umesto da je dovela Oubrea za minimalac, on je potrosio lepe pare na beskorisnog Dzeksona:fantom:

Edited by Micko8
Link to comment

Svaki put kad se desi da neka ekipa ima +3 na malo sekundi do kraja i ne napravi faul nego dozvoli sut (u ovom slucaju maestro KCP koji se sam sapleo i ostavio Edvardsa samog kao duha), zapitam se jel oni to namerno daju ovim drugima sansu da ne bi kvarili show za publiku laganim zavrsetkom bez mnogo realne tenzije ili Ameri imaju neku bolesnu statistiku gde su skontali da se cesto desava da ekipa koja gubi i namerno promasi drugo bacanje cesto hvata ofanzivni skok i na to sve jos daje dvojku ili trojku. Nesto vise verujem u ovo prvo, nazalost.

 

I jebao ih onaj produzeni korak tj. dizanje stajne noge posle pivotiranja, kako je to ruzno i protiv svake logike a skoro svi koriste, sinoc Jokic i Edvards maksimalno, plus standardno Gordon sa svojim usitnjavanjem. Uzas za gledanje, kao Bodiroga samo 3x gore, nadam se da ce sudije na OI biti striktne po tom pitanju i da ce ih iseci svaki put. 

Edited by Zli Gli
Link to comment

Gledao sam tu statistiku nekada i verovatnoća da se ode u produžetak je nekoliko puta manja ako se pravi faul, ali se blago povećava verovatnoća da tim koji vodi izgubi u regularnom delu, koja je praktično 0 ako se ne pravi faul.

Link to comment

Kad su toliko plasljivi onda treba da odigraju bez bilo kakve odbrane da ne bi ne daj Boze bilo 3+1, dakle nije bas prakticno nula. Ovako ih lepo puste na otvoren sut pa ako umeju eto im produzetak. 

 

A kad se izracuna verovatnoca za ofanzivni skok protivnika pa onda i da pogode sut i to realnije dvojku, najcesce neki putback ili tezak sut sa par metara ( konkretno sinoc je bilo 4 sekunde, nije bilo sanse da za to vreme bude fauliran i kasnije promasi drugo i lopta ode njima na sut za 3), pa na to dodamo da i pored psiholoske prednosti taj tim koji je usao cudom u produzetak ipak izgubi na kraju, to onda dodje kolika verovatnoca preokreta? Jednom u 100, 200 meceva? Ipak mislim da zele dramu do kraja, s obzirom da se dosta pogadjaju te trojke za produzetak i opet rade isto, pogotovo u regularnoj sezoni gde poraz nije toliko skandalozan kao u sedmom mecu plejof serije npr. 

Edited by Zli Gli
  • +1 1
Link to comment

nemam pojma zašto toliko često ne prave faul, statistika je na strani faula tako da definitvno nije optimalno da češće ne praviš faul nego što praviš. pričam o situacijama sa plus 3 i 10 iii manje sekundi do kraja. 
 

Btw ne treba im baš 200 pokušaja nego čini mi se oko 20 da promaše penal, uhvate loptu i daju koš, ali to jesu uglavnom dvojke. 

Edited by Heaviside
Link to comment
40 minutes ago, Heaviside said:

nemam pojma zašto toliko često ne prave faul, statistika je na strani faula tako da definitvno nije optimalno da češće ne praviš faul nego što praviš. pričam o situacijama sa plus 3 i 10 iii manje sekundi do kraja. 

 

to se sve više dešava i u evropi, pošto su sudije (po ugledu na nba) sada daleko sklonije da i nagoveštaj pokušaja šuta iz neke nerealne situacije, sviraju kao bacanja. 

takođe je problem i karakterisanje faula kao nesportskog.

 

prosto, košarka ide ka tome da ima što manje taktičkih prekida a da se tekme češće rešavaju umećem.

 

ja u principu to pozdravljam, jebo penal-završnice od tri minuta ili poslednji minut u kojem se izvodi 200 slobodnih bacanja, pa ko promaši.

  • +1 3
Link to comment
Just now, uini said:

 

to se sve više dešava i u evropi, pošto su sudije (po ugledu na nba) sada daleko sklonije da i nagoveštaj pokušaja šuta iz neke nerealne situacije, sviraju kao bacanja. 

takođe je problem i karakterisanje faula kao nesportskog.

 

prosto, košarka ide ka tome da ima što manje taktičkih prekida a da se tekme češće rešavaju umećem.

 

ja u principu to pozdravljam, jebo penal-završnice od tri minuta ili poslednji minut u kojem se izvodi 200 slobodnih bacanja, pa ko promaši.

Mrzi me sada da tražim taj članak ali uračunata je bila i verovatnoća da se svira faul na šutu iako je odbrana htela da ga pravi na zemlji na osnovu podataka sa NBA utakmica poslednjih godina. Sve to ulazi u tih oko 5% šanse za produžetak ako praviš faul, dok je oko 20% da ti da daju trojku ako ne praviš faul. Btw, verovatnoća da će igrač koji šutira bacanja 75% da ubaci sva tri je oko 40%.

 

Ali to su proseci, sigurno da ima konkretnih situacija kada je bolje braniti. 
 

nemam ja ništa protiv da niko nikad ne pravi taj faul, naprotiv. pitao gli za statistiku i ja iznosim šta sam pročitao, nisam iznosio vrednosni sud. sve i da timovi imaju neku instrukciju da ne prave taj faul, meni je to skroz ok.

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, uini said:

 

to se sve više dešava i u evropi, pošto su sudije (po ugledu na nba) sada daleko sklonije da i nagoveštaj pokušaja šuta iz neke nerealne situacije, sviraju kao bacanja. 

takođe je problem i karakterisanje faula kao nesportskog.

 

prosto, košarka ide ka tome da ima što manje taktičkih prekida a da se tekme češće rešavaju umećem.

 

ja u principu to pozdravljam, jebo penal-završnice od tri minuta ili poslednji minut u kojem se izvodi 200 slobodnih bacanja, pa ko promaši.

Ima nas koji isključivo igramo over poene ekipe/igrača. Nemoj da mi diraš penal završnicu, na to sam jako osjetljiv.

 

edit: Ima tu i drug astrana medalje, da li onda ekipa koja je u zaostatku može da pravi faulove kako bi skraćivali napad protivnika? Da li je to legit?

Edited by Jesper23
Link to comment

@Jesper23, ma sve je legit; legit je i ulaziti u penal-završnicu, samo razmišljam naglas zašto timovi sve češće brane poslednji napad

ranije je to bilo rezervisano za nba, danas sve češće to viđam i u evropi, pa pretpostavljam da je zbog kriterijuma, koji favorizuje da se tekma završi igrom, umesto slobodnjacima

Link to comment

Mnogo toga smara u NBA pa se radi, npr. to nenormalno tolerisanje koraka i nosenih i sviranje nepostojecih faulova, najcesce za 2+1 i 3+1. Meni je suludo da pustis onakav sut kao sinoc, jeste KCP iskljucivi krivac ali nije trebalo ni da dodju u tu poziciju, bas je bilo premalo vremena. Steta sto Edvards nije zabo trojku i sto ih nisu popisali posle u produzetku. 

Link to comment
44 minutes ago, Zli Gli said:

Mnogo toga smara u NBA pa se radi, npr. to nenormalno tolerisanje koraka i nosenih i sviranje nepostojecih faulova, najcesce za 2+1 i 3+1. Meni je suludo da pustis onakav sut kao sinoc, jeste KCP iskljucivi krivac ali nije trebalo ni da dodju u tu poziciju, bas je bilo premalo vremena. Steta sto Edvards nije zabo trojku i sto ih nisu popisali posle u produzetku. 

Bila je situacija gdje Garza dva puta "sjekirom" odvaljuje Jokića u istom napadu i nikom ništa. Naravno i na drugoj strani sličnih primjera, puštaju dosta toga. Suđenje u NBA je teška kršina, mislim da su čak i Uleb sudije bolje od ovih nesretnika.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...