Jump to content
IGNORED

NBA 23/24


Amos

Recommended Posts

Vigins je tu meni najveca misterija, lik je postepeno dizao nivo igre godinama u Minesoti i kad je trebao da postane superstar presao je kod ovih, ok logicno je bilo da bude treci igrac ali se lepo uklopio i kasnije odjednom naglo propo

Link to comment
1 hour ago, Heaviside said:

Tristan ipak nije na minimalcu nego 4.8 miliona za 2 godine. 

škk

Link to comment
31 minutes ago, garmonbozia said:

škk

Verovatno je dogovor da tim ugovorom prebije obeštećenje. Plus porez, ostane mu malo više nego što je imao kod nas.

 

Ali prvenstveno mu je bio sam NBA prioritet, veća lova će doći ako bude dobar.

 

Uostalom, već druge sezone će imati čist milion osim ako ga ne uhapse.

Edited by Milošica
Link to comment
5 hours ago, б1lme3 said:

da, denver im sigurno nije najsrecniji mecap

mada umeo je grin da cuva jokica, jokic zna da upadne u problem kad ga cuva nizi igrac, a tu su i saric, kaminga, luni nije da su bas bez opcija

slabije ih pratim, ne znam zasto saric igra jako malo u poslednje vreme, dugo im je bio jedan od boljih/stabilnijih igraca

 

a kad vec pominjemo to, milsim da ce zapravo seltiksi u potencijalnom finalu imati mnogo problema sa visokim

tejtum na 4, porzingis i hoford od stotinu ljeta, to bi im bas mogao biti problem protiv nagetsa

Dobio bi ih Denver pre dve godine u plej of-u da Marej nije bio povredjen. Od svih potencijalnih protivnika u prvoj rundi Finiks je najopasniji za Denver.

Link to comment
7 hours ago, dillinger said:

 

A šta se dokazuje hajlajtsima atraktivnih Džordanovih poteza u sred sezone kad su možda već vodili +15 pri kraju utakmice? Pa nije se ni on razmetao svakako niti je imao prostora za takve poteze protiv Knicksa u plejofu ili Blazersa u finalu, a onih nekoliko koje je napravio ionako se vrte stalno.

 

Mislim sad forum ide u drugu krajnost, naravno da se više tad tuklo. U plejofu kad se bilo šta lomi pod košem nema skoka za loptu da neko ne popije lakat ili završi prilepljen za patos

 

Pa na tom videu je ocigledno  da su i 90 ih godina mnogi igraci igrali ikebana odbranu:fantom:

Edited by Micko8
Link to comment

Apropo ovog klipa sa odbranom 90-ih pustite klipove gde cuvaju Dzordana a sad cu vam ispricati zasto.

Stariji se secaju Kris Kara igraca koji je tada igrao za Minesotu i jednom cak ucestvovao u takmicenju u zakucavanju. E na neki volseban nacin on se obreo u ekipi Lavovi 063 tamo pocetkom 2000-ih i pricao im je kako je bilo igrati protiv Dzordana posto ga je on cuvao. Kaze on igramo mi protiv Cikaga i ja cuvam Dzordana, ja mlad napaljen sad cu da mu pokazem kako se igra i krene Dzordan u napad ja pritisnem u odbrani i on izgubi loptu. Sledeci napad on opet ja opet pritisak i opet izgubi loptu i tada stane i kaze: Sta je indijanac jel hoces da igramo ozbiljno?" ja onako napaljen kazem:"Ja igram moju igru ti igraj tvoju igru." I cekam sledeci napad maksimalno fokusiran jer znam da opet ide napad na njega i stize lopta do Majkla i samo bude fijuuuu prodje pored mene kaze nisam ga ni video. I od tad kao igras neku odbranu i pazis da ga ne naljutis.

  • +1 3
Link to comment
7 hours ago, Venom said:

 

To je klasično kontriranje. Što je iskreno ok, ako će neko da od svake sitnice danas da pravi slona i priča kako je sve sranje, što se ne bi isti princip primenio i na devedesete. To za mlaćenje i odbranu je interesantna diskusija. Ne znam baš da li je to što se više tuklo znak da se igrala bolja odbrana. Igrači danas moraju da pokrivaju mnogo veći teren nego onda npr.

 

Jbt devedesete. Već početkom 2000-ih su svi lamentirali kako od osamdesetih nije bilo praaaaave košarke, sad posle 20 godina je to postao vrhunac NBA.

 

Pa da a je l to znaci da su spejsing & sut za tri najvece vrednosti u kosarci ikada?  Cak i da jesu, da li je takva kosarka oku ugodnija od 90ih?!

 

No, osnovno je pitanje ovde a za koje nikad tacan odgovor necemo dobiti jer nemamo vremeplov, da li bi 1 Sam Hauser u basketu 1na1 bez sudije dakle sa nekim ulicnim pravilima dobio, otkud znam, 1 Eduarda Najeru (ili tako nekog 6. -7. igraca iz onog vremena koji je radio od svega pomalo)

Link to comment
15 hours ago, uini said:

^knicksi ne mogu ništa ako se mitch lob ne vrati; a i ako se vrati na vreme, nije igrao praktično cele sezone, julije evo već par meseci.

malo je vremena da uđu u štos, taman kada bi za 10ak dana bili u sastavu.

 

cavsi teoretski imaju sve (osim odbrane perimetra igrača koji se ne zove okoro) da igraju egal protiv favorita. dubok roster, balans spolja-unutra, prangijato na sve strane ali su baš izgledali nesnađeno mobley i allen (ovaj drugi mi je klasičan regulare nabijač statsa) protiv mitch loba u prošlom plejofu, koji opet nije neki lud igrač, već samo dobar defanzivni centar.

 

tako da delim skepsu oko knicksa / cavsa, mada knicksi makar mogu da stisnu odbranu i puno bolje da prangijaju nego u prošlom plejofu.

og je ozbiljan dodatak, jer može da čuva praktično bilo kog glavnog igrača protivnika sa pozicija od PG do PF. ali avaj, sledeće sezone eventualno, taman da napravimo pritisak na trejd za jaylen browna ako se celticsi raspadnu  : i

 

I meni su isto Cavsi veliko razočaranje prošlogodišnjeg plejofa, potpuno mlake igre, glavnih igrača nigde.

 

------

 

Kojot, maskota San Antonia, se na pauzi sprda sa fotošopovanom fotografijom Kejt Midlton. Ne može se pobeći od tog slučaja ni za vreme NBA utakmice.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...