Jump to content
IGNORED

NBA 23/24


Amos

Recommended Posts

Filu ne racunam jer niko ne pominje povratak Embida mada mislim da su i sa njim zdravim opet dosta jaci Janis i ekipa. Majami mi je bas bas smesna ekipa i ne mogu dozivotno da idu preko svojih realnih kvaliteta, satrace ih neko lagano. Cak nisam siguran ni za plejin da ce proci, realno je samo Atlanta tu uzasna a svi ostali mogu da ih dobiju na jedan mec opusteno. Videcemo uskoro. 

Link to comment
47 minutes ago, dillinger said:

 

A šta se dokazuje hajlajtsima atraktivnih Džordanovih poteza u sred sezone kad su možda već vodili +15 pri kraju utakmice? Pa nije se ni on razmetao svakako niti je imao prostora za takve poteze protiv Knicksa u plejofu ili Blazersa u finalu, a onih nekoliko koje je napravio ionako se vrte stalno.

 

Mislim sad forum ide u drugu krajnost, naravno da se više tad tuklo. U plejofu kad se bilo šta lomi pod košem nema skoka za loptu da neko ne popije lakat ili završi prilepljen za patos

 

 

To je klasično kontriranje. Što je iskreno ok, ako će neko da od svake sitnice danas da pravi slona i priča kako je sve sranje, što se ne bi isti princip primenio i na devedesete. To za mlaćenje i odbranu je interesantna diskusija. Ne znam baš da li je to što se više tuklo znak da se igrala bolja odbrana. Igrači danas moraju da pokrivaju mnogo veći teren nego onda npr.

 

Jbt devedesete. Već početkom 2000-ih su svi lamentirali kako od osamdesetih nije bilo praaaaave košarke, sad posle 20 godina je to postao vrhunac NBA.

Link to comment
2 minutes ago, Zli Gli said:

 

 

Brisite, hteo edit pa opalio quote

Edited by Zli Gli
Link to comment

jasta more, gsw je u poslednjih 10 godina bio to sto je bio zbog mase, pa su sad u hendikepu :D

oni su jednostavno ostarili i to je to

lejkersima fali prvi igrac ekipe, lebron u ovim godinama moze biti odlican drugi, dejvis ponekad bljesne, ali je takodje uglavnom na nivou odlicnog pomocnika, njima fali da je on ono sto se nekad verovalo da bi mogao biti, ali jbg nije

finiks je kompletan jako zajeban, cak su i dodali solidno dubine, njih je jebalo sto glavni igraci nisu spojili 20ak utakmica zajedno u sezoni

 

naravno da je zapad itekako konkurentan, denver je favorit, ali bukvalno svaka od 10 ekipa unutar plej/ina moze do finala zapada ako joj se poklope protivnici i horoskop naravno

Link to comment
6 minutes ago, Zli Gli said:

Majami mi je bas bas smesna ekipa i ne mogu dozivotno da idu preko svojih realnih kvaliteta, satrace ih neko lagano.  

 

majemi pefkohori je svašta ali jedna od stavki koje nije, nije smešna ekipa. upravo to što u tri od četiri aktuelne sezone idu preko svojih kvaliteta, govori tome u prilog.

nisu oni naravno favoriti praktično nigde, eventualno blagi protiv knicksa i cavsa ali to ih nikada nije sprečavalo da pruže najbolje kada je najvažnije.

 

pa na to se u srbijici ljudi lože kada navijaju za domaće klubove i repku, to je ekipa bez šminke, samo biznis & fokus. 

  • +1 2
Link to comment
6 minutes ago, б1lme3 said:

jasta more, gsw je u poslednjih 10 godina bio to sto je bio zbog mase, pa su sad u hendikepu :D

oni su jednostavno ostarili i to je to

lejkersima fali prvi igrac ekipe, lebron u ovim godinama moze biti odlican drugi, dejvis ponekad bljesne, ali je takodje uglavnom na nivou odlicnog pomocnika, njima fali da je on ono sto se nekad verovalo da bi mogao biti, ali jbg nije

finiks je kompletan jako zajeban, cak su i dodali solidno dubine, njih je jebalo sto glavni igraci nisu spojili 20ak utakmica zajedno u sezoni

 

naravno da je zapad itekako konkurentan, denver je favorit, ali bukvalno svaka od 10 ekipa unutar plej/ina moze do finala zapada ako joj se poklope protivnici i horoskop naravno

 

 

Hteo sam da dodam za GS da nemaju mase a nisu vise mladi ko nekada pa da mogu na ludilo Stefa i Kleja da urnisu druge u pojam. Mada je cinjenica da za npr. Nagetse treba i mesa i visine, Gordon i MPJ atlete na trojci i cetvorci, Jokic koliko god mlitav ima 130 kila... Lejkersi sa Lebronom od stotunu leta i Dejvisom koji ce silovati nekog Dzejlena Durena i nestati protiv prvog jaceg tima, nestabilni ostali starteri, tanko je to... Ajde Finiks da dodamo u one tri i to je to, ostali bas mislim da nemaju vece sanse. 

Link to comment

na istoku, boston veliki favorit, pa onda vec standarno baksi, majami, fila ako se embid nekako vrati

u nikse i klivlend nesto ne verujem

orlando bi mogao skinuti neki skalp u plejofu. smejali se ljudi prosle godine kad sam ih hvalio, a evo njih pri vrhu istoka

pored mladosti, odnosno neiskustva, njima je za razliku od vecine ostalih ekipa trenutno najveci problem sto imaju predubok roster :D i samim tim kako da se raspodeli minutaza i uloge. napokon su svi zdravi i ako tako ostane za ocekivati da je da prodju (makar) prvi krug PO, pa onda da se posibaju sa seltiksima 

 

nego, gledam nesto neki dan fulcovu i ajzakovu (inace njih dvojica su zbirno u karijeri doigrali oko 400 od mogucih 1100 utakmica za ovih 7 godina njihove nba karijere) draft klasu i vidim da je terens ferguson, nekadasnji pik prve runde i kasnije starter oklahome trenutno igrac baskimija iz prizrena 

baskimija koji je u nba kosarkaskim krugovima poznat  po tome sto im je 87me na oprostaju od zelovog dresa, jedini cacanski kosarkas ikad u nba natrpao 67 koseva u tadasnjoj prvoj b ligi sfrj

  • +1 4
  • Haha 1
Link to comment

^knicksi ne mogu ništa ako se mitch lob ne vrati; a i ako se vrati na vreme, nije igrao praktično cele sezone, julije evo već par meseci.

malo je vremena da uđu u štos, taman kada bi za 10ak dana bili u sastavu.

 

cavsi teoretski imaju sve (osim odbrane perimetra igrača koji se ne zove okoro) da igraju egal protiv favorita. dubok roster, balans spolja-unutra, prangijato na sve strane ali su baš izgledali nesnađeno mobley i allen (ovaj drugi mi je klasičan regulare nabijač statsa) protiv mitch loba u prošlom plejofu, koji opet nije neki lud igrač, već samo dobar defanzivni centar.

 

tako da delim skepsu oko knicksa / cavsa, mada knicksi makar mogu da stisnu odbranu i puno bolje da prangijaju nego u prošlom plejofu.

og je ozbiljan dodatak, jer može da čuva praktično bilo kog glavnog igrača protivnika sa pozicija od PG do PF. ali avaj, sledeće sezone eventualno, taman da napravimo pritisak na trejd za jaylen browna ako se celticsi raspadnu  : i

  • +1 2
Link to comment
25 minutes ago, Zli Gli said:

 

 

Hteo sam da dodam za GS da nemaju mase a nisu vise mladi ko nekada pa da mogu na ludilo Stefa i Kleja da urnisu druge u pojam. Mada je cinjenica da za npr. Nagetse treba i mesa i visine, Gordon i MPJ atlete na trojci i cetvorci, Jokic koliko god mlitav ima 130 kila... Lejkersi sa Lebronom od stotunu leta i Dejvisom koji ce silovati nekog Dzejlena Durena i nestati protiv prvog jaceg tima, nestabilni ostali starteri, tanko je to... Ajde Finiks da dodamo u one tri i to je to, ostali bas mislim da nemaju vece sanse. 

da, denver im sigurno nije najsrecniji mecap

mada umeo je grin da cuva jokica, jokic zna da upadne u problem kad ga cuva nizi igrac, a tu su i saric, kaminga, luni nije da su bas bez opcija

slabije ih pratim, ne znam zasto saric igra jako malo u poslednje vreme, dugo im je bio jedan od boljih/stabilnijih igraca

 

a kad vec pominjemo to, milsim da ce zapravo seltiksi u potencijalnom finalu imati mnogo problema sa visokim

tejtum na 4, porzingis i hoford od stotinu ljeta, to bi im bas mogao biti problem protiv nagetsa

Edited by б1lme3
Link to comment

Saintsi bi recimo napravili Denveru kud&kamo veći problem od GSWa. 

 

Denver protiv GSW ima 10:1 u poslednje tri godine. A sad je razlika u kvalitetu na istorijskom maksimumu. 

Link to comment

:D

i mene je zbunio

 

njih bas nikako ne pratim, ajde sto ne gledam utakmice, nego ne znam ni hajlatse neke kad sam pogledao

kakva je njima uopste hijerarhija ekipe i gde je zajon tu? 

ocigledno posle svih povreda nije dominantan kao sto se nekad najavljivao, ali  nekako kotrljaju i ima svoju ulogu, pa ako neko detaljnije prati mogao bi da napise koju rec

Link to comment

Ja mislim da je GSW otišao u krc na psihološkom planu i da od njih nema baš ništa ove godine. Pre svega, gledali su čoveka kako pored njih umire, pa potom i Pol i njegovo neuklapanje pa povreda, pa bogapitaj šta je sa Viginsom, Grin je uvek bio dileja ali sad baš pravi sranja na terenu, Klej ima krizu srednjih godina…

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...