Jump to content
IGNORED

NBA 23/24


Amos

Recommended Posts

I previse stalozen i studiozan kad je u pitanju fizicki najmonstruozniji igrac u istoriji kosarke, tu nema mnogo prostora za analize jer je prosto bio prejak. Jedino imati u istom timu Dvajta Hauarda i Bena Valasa pa da probaju na smenu da se guraju s ovom strvinom. 

Edited by Zli Gli
Link to comment

Šek je od onih igrača kome se pitanje epohe ne postavlja. I u eri centara, on je bio revolucija, menjala su se pravila zbog njega. Takvi igrači postavljaju trendove. Ovo što pišete je kao da projektujemo Stefa u devedesete i pitamo se da li bi bio jednako dobar u košarci u kojoj timovi šutiraju 10 trojki po utakmici.

Link to comment

Šek bi trpao 30 lagano. U odbrani bi bio zajeban za svakoga ko nema šut spolja.

 

Ne možemo da zamislimo kakva i kolika je to telesina dok se ne vidi uživo. Igrao sam protiv nekih mnogo manjih od njega pa su delovali kao nesavladive planine, mogu da zamislim kakav je osećaj stati pored njega ili ne daj bože igrati protiv njega.

 

Pitanje titula i timskog uspeha bilo bi pitanje ostatka tima. 

 

 

Link to comment
28 minutes ago, goofs said:

Ne može baš tako paušalno da se priča o Šekovoj igri u današnjoj košarci, previše faktora tu igra neku igru.

 

On bi svakako bio ofanzivna zver, ali tu bi bilo nekih problema...pre svega, nije opasan po koš dalje od 3-4m, šut iz distance nikada ne bi nabacio, kamenjar je sa slobodnjaka, znači morao bi da igra iskljčuvo ispod koša. Da li bi to odgovaralo bekovima poput Hardena koji ceo život koriste pistu u reket, a sve zato što neki Bruk Lopez stoji na 7m u ćošku? Koliko bi se košarka adaptirala na njegovu igru, pošto znamo da se trenutno sve vrti oko šuta za 3p. Uz to sve, on je bio jako pokretan i brz za svoju telesinu, no danas ne bi imao toliku prednost, prosto jer je tempo brži a centri su laganiji i poletniji. Defanzivno, da l bi jurio ove trojkaše? 

 

Možda bi bio MVP, a možda bi i bio zver čija ekipa ne može da se dovuče do plejofa.

 

hardon bi obozavao da ima shaqa u pnru, kao i luka, sga, tatum, booker, durant, lebron a onda klasu ili dve nize, brunson npr;

 

neko drugi bi strechovao, dok bi shaq trpao 17 od 21 iz igre, i to kada mu je los dan.

Edited by uini
Link to comment

Da, Harden bi možda i najviše profitirao (i to ne samo iz pika). Sve one Kapeline livadice iz Hardenovog prajma, sa Šekom bi bili nepregledni hektari. Nije spejsing baš nepostojeći ako imaš centra koji ne šutira. Mnogo je gore sa Janisom npr, otud se i Lilard onoliko muči.

  • +1 1
Link to comment

Shaq bi dominirao i danas bez šuta, isto kao što i Janis dominira bez šuta. Ali ne verujem da bi mogao da igra drugi deo karijere s onakvom kurcoboljom kao što je igrao, morao bi da ostane u formi kao na početku karijere. To je moglo kad je većina lige igrala tempom puža. Bilo je i bržih ekipa (Kingsi, Mavsi), ali nije isto kad igraš povremeno protiv takvih i kad cela liga igra tako.

  • +1 2
Link to comment
Just now, Venom said:

Shaq bi dominirao i danas bez šuta, isto kao što i Janis dominira bez šuta. Ali ne verujem da bi mogao da igra drugi deo karijere s onakvom kurcoboljom kao što je igrao, morao bi da ostane u formi kao na početku karijere. To je moglo kad je većina lige igrala tempom puža. Bilo je i bržih ekipa (Kingsi, Mavsi), ali nije isto kad igraš povremeno protiv takvih i kad cela liga igra tako.

 

Da, samo što je kod njega to bilo pitanje momentuma i kondicije, a ne performansi. Šek je verovatno najbolji tranzicioni centar u istoriji. Te RnG ekipe je redovno masakrirao. 

Link to comment
1 hour ago, Mil@n said:

Šek bi trpao 30 lagano. U odbrani bi bio zajeban za svakoga ko nema šut spolja.

 

Ne možemo da zamislimo kakva i kolika je to telesina dok se ne vidi uživo. Igrao sam protiv nekih mnogo manjih od njega pa su delovali kao nesavladive planine, mogu da zamislim kakav je osećaj stati pored njega ili ne daj bože igrati protiv njega.

 

Pitanje titula i timskog uspeha bilo bi pitanje ostatka tima. 

 

 

Trpalii su u napadu mnogo nizi i gabaritima sitniji centri preko njega:fantom: Ponavljam, kada je bio tezak 200 i nesto kilograma u svom prajmu , nije imao neku jaku konkurenciju na svojoj poziciji, uglavnom su to bili sve isluzeni centri i miki maus krljaci koje sam vec naveo. Nije bilo iole pristojnog centra koji je mogao da mu uzvrarti u napadu. Na zalost kada se kritikuje konkurencija velikim igracima, Sek se tu uopste ne spomnije, one godine kada je osvajao titule.

Edited by Micko8
Link to comment
4 hours ago, Djuro said:

prognoza za NBA karijeru Jokica, Bleacher Report, Jun 2018: 

 

"If Jokic can deliver accurate shooting and make the right plays when the ball is in his hands, he could be a poor-man's Diaw and a long-range threat like Antic. Jokic would probably be the fourth or fifth scoring option when he's in the game, but all that matters is whether he plays efficiently.

Unfortunately, his defense will likely prevent him from ever playing 30-plus minutes or starting. However, there's no shame in being a respectable reserve on a winning team in the future."

 

ja sam ubedjen da je debeli ovo zalepio u svoj ormaric u svlacionici, te baci pogled na taj papir, tu i tamo.

 


Ja sam ubedjen u suprotno, verovatno nije ni procitao, a i da jeste, zaboravio brze nego sta je zavrsio citanje.

Link to comment

Jokić je redefinisao poziciju centra. Nema tu skautinga niti je bilo šta da se skautuje. U tom smislu skauting je još prilično fer. 

  • Hvala 1
Link to comment

Uostalom on je svake godine dizao plafon. Posle prve godine je izgledalo kao da će imati dugu solidnu karijeru ako ga zaobiđu problemi, nešto kao Divac. Posle druge da će možda biti par puta All Star kao Stojaković. Kad je postao All Star izgledao je kao redovan all star u narednoj deceniji. Dve godine kasnije je bio MVP, dve godine posle toga šampion i najbolji igrač lige. Poor man's Diaw je kompliment kakav je bio pre drafta. I Malone je rekao da je prvu letnju ligu delovao da ima talenta ali da niko pošten neće reći da je mogao da pretpostavi dokle će stići. Mike Miller je u drugoj sezoni mislim rekao da je neviđeni talenat i da može daleko da dogura, ja sam mislio da preteruje.

  • +1 1
Link to comment

Da, Miller mu je dao i nadimak. Gledao sam skoro neki potkast sa Nelsonom. Tvrdi da je svima govorio posle par meseci da će da bude allstar čim nauči jezik. Ni ime mu još nije znao.

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...