Jump to content
IGNORED

NBA 23/24


Amos

Recommended Posts

10 hours ago, Ivo Petović said:

Koliko sam čuo nije bilo šanse, zato i odlaganje, Warriorsi nisu mogli da igraju. A nije bilo nekih prethodnih indicija za srce, makar ne u skorije vreme.

Pretpostavljam da bi se do sada na nekom pregledu videlo uvećano, tzv sportsko srce, pa sumnjam da je to uzrok, pogotovu jer je čovek verovatno bio svakodnevno fizički aktivan. Makar bazično, na treninzima sa ekipom.

 

Prsla sam sigurno ali od korone bukvalno u nju sumnjam za šta god se nekome desi. Ne bi bio prvi da je nakon preležane bolesti fasovao ugrušak koji posle tako, eto, luta po telu dok ne stigne gde ne treba.

 

 

Ovi klipovi ubijaju, koliko se vidi da je bio voljen od ljudi sa kojima je radio ili samo sarađivao. Ne, ovo više nema smisla, koji poredu car od čoveka ode tek tako.

Edited by Valkyrie
  • +1 3
Link to comment
7 minutes ago, Valkyrie said:

Pretpostavljam da bi se do sada na nekom pregledu videlo uvećano, tzv sportsko srce, pa sumnjam da je to uzrok, pogotovu jer je čovek verovatno bio svakodnevno fizički aktivan. Makar bazično, na treninzima sa ekipom.

 

Prsla sam sigurno ali od korone bukvalno u nju sumnjam za šta god se nekome desi. Ne bi bio prvi da je nakon preležane bolesti fasovao ugrušak koji posle tako, eto, luta po telu dok ne stigne gde ne treba.

 

 

Ovi klipovi ubijaju, koliko se vidi da je bio voljen od ljudi sa kojima je radio ili samo sarađivao. Ne, ovo više nema smisla, koji poredu car od čoveka ode tek tako.

Tako je jedan drugar u SM, momčina, bivši sportista, ni 30 godina... samo pao i kraj. Nikad ni jedan problem sa srcem... i ja sam odmah pomislio na post covid efekat. Drugi drugar, moje godište... posle rutinske hirurške intervencije i nekoliko dana u bolnici lekari shvate da ima ugrušak, srećom pa su počeli da baš paze na te stvari posle korone. Kaže da nisu skontali da bi samo pao u kući ili na putu do kuće bukvalno.

 

Tuga za Miloja do neba :(

  • Tužno 1
Link to comment

već su krenuli retardi na tviteru da pišu da je to zato što je primio vakcinu. lešinari odvratni.

  • +1 6
Link to comment
13 minutes ago, garmonbozia said:

već su krenuli retardi na tviteru da pišu da je to zato što je primio vakcinu. lešinari odvratni.

 

Da si živ i zdrav, krenuli su, nije prošlo 10 minuta od vesti da je u bolnici i stabilno.

 

Celo jutro, sedim za kompom, pakujem projekat, bliži mi se predaja i samo se uhvatim da sam zagledan u nešto kao tele. Ni o čemu ni ne razmišljam, ne znam ni koliko potraje, samo eto.

 

I onda se kao presabereš i opet fokusiraš kao budala na to svoje, besan što nemaš vremena da buljiš u tačku kao tele.

 

Zavidim ljudima koji preko smrti ljudi koje ne poznaju prelaze kao preko vesti o poskupljenju benzina.

 

 

 

  • +1 3
Link to comment
7 minutes ago, kralj said:

samo se uhvatim da sam zagledan u nešto kao tele

isto, ne pamtim da me je ikada ovako nešto pogodilo. Možda kad mi je umrla baka pre par godina i kad mi je jedan drugar umro pre 15 godina, al' kao neko najbliži i najrođeniji. 

 

to pokazuje kakav je Deki čovek bio, svet je mnogo tužnije mesto od juče

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Valkyrie said:

Pretpostavljam da bi se do sada na nekom pregledu videlo uvećano, tzv sportsko srce, pa sumnjam da je to uzrok

Ovo kaze Covic, mada nisam bas sto posto ga razumeo, da li se odnosilo na Dekija, da li je to jos ranije imao i Covic je znao...

 

Bio je to masivan infarkt. I ranije se na pregledima pričalo o proširenom srcu, ali je to normalno kod sportista, rekao je Čović.

Link to comment
1 hour ago, garmonbozia said:

već su krenuli retardi na tviteru da pišu da je to zato što je primio vakcinu. lešinari odvratni.

Mene budala sa retardirane srbije iznapusava sinoc sto sam te lesinare nazvao umobolnicima. 
Generalno mi je nezahvalno i bespotrebno to laicko povezivanje i sumnja na koronu ili nesto trece. Da postoji naucna potvrda povezanosti znali bi je na nekom nivou koji bi davao svima instrukcije za preventivu.

Srcani udar nekad ne bira godiste. Poznanik/prijatelj, lekar inace, je pre desetak godina umro od srcanog udara nesto pre 40te. Cigareta bez, uredan zivot.

  • +1 3
Link to comment
4 hours ago, MeanM@ said:

Mene budala sa retardirane srbije iznapusava sinoc sto sam te lesinare nazvao umobolnicima. 
Generalno mi je nezahvalno i bespotrebno to laicko povezivanje i sumnja na koronu ili nesto trece. Da postoji naucna potvrda povezanosti znali bi je na nekom nivou koji bi davao svima instrukcije za preventivu.

Srcani udar nekad ne bira godiste. Poznanik/prijatelj, lekar inace, je pre desetak godina umro od srcanog udara nesto pre 40te. Cigareta bez, uredan zivot.

Veliki (krupni) ljudi, pogotovo sportisti, imaju mnogo veću sklonost ka srčanom udaru nakon završetka karijere i u kasnijim godinama, nego mi prosečni

  • +1 4
  • Haha 1
Link to comment

 

Poole: "Kevon Looney was particularly crushed by this. To see that this happened at a team dinner, all the players were there, the coaching staff were there. There were 30-45 people in the room. The restaurant had closed down for the Warriors to have their dinner there.

I've been told they initially thought he was choking or something, but far more serious it turns out. On top of that, they had issues trying to find a way to revive him on site

so they had to call an ambulance because the restaurant wasn't equipped with something to help him out. They got him to the hospital, he spent the night there. Wednesday morning he passed away. I do believe his family got to get to Salt Lake before to say goodbye so to speak. There was no question the game was going to be canceled. Friday's game vs Dallas is also in peril & very likely to be canceled or postponed at the very least.

It's one of those things where you never anticipate it, but when it happens so suddenly to someone who had such zeal, it hits really hard. It's like a blindside shot. This is the obviously the ultimate worst outcome of any situation all year."

 

Burke: "When I traveled with the team, they would go to Valter's. It was this great Italian restaurant. With these private team dinners, because SLC is one of the sleepier cities to travel, players actually go to this dinner. Sometimes in like New York, Miami, or LA, players would branch off and do their own thing. But this was a location, where everybody went to the dinner. If most the players were there, the staff was there, and had to see Deki in distress. That's awful."

 

Poole: "That's why this is so hard. Coach Kerr addressed the team right after they got the news and of course, everybody's distraught. Your hoping he makes through this. That's based on the communication I had with people Wednesday morning, it was pretty clear it was a grave situation. The words 'prayer' & 'miracle' were coming up. I mean man, the team is reeling and you understand why. He was someone who was a part of the fabric. To have this happen, when everyone is in the room. It's particularly close cause you're literally witnessing a man lose his life. I don't know how the team will respond to this. Over time, yeah they will be fine over time. But initially, for how long will it take for this to be something they can get beyond. Which is one of the reasons why I think Friday's game is in peril. I don't think this team is ready to play on Friday and the league might recognize that."

  • Hvala 2
  • Tužno 2
Link to comment
29 minutes ago, NevenMan said:

On top of that, they had issues trying to find a way to revive him on site

so they had to call an ambulance because the restaurant wasn't equipped with something to help him out.


Nisu imali defibrilator onaj sto obicno stoji po firmama i hotelima. Pitanje da li bi pomoglo, ali ipak.

  • +1 1
Link to comment

Tata kad mi je umro bio je malo stariji od Milojevica. Isto srcani, doktor je otprilike isto rekao, srce eksplodiralo. Kad sam ga pitao sta to znaci, kaze i hipoteticki da je došao ranije u bolnicu ne bi bilo spasa. 

  • Tužno 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...