Jump to content
IGNORED

Serie A


goofs

Recommended Posts

GPJvi8RWMAAJyeU.jpg:large
 

Za vikend kreće najjače fudbalsko takmičenje na Apeninskom poluostrvu :D 

 

Žabari sad već tradicionalno škrtare i slabo troše, ali već dve sezone imaju odlične rezultate u Evropi, hoće li tako nastaviti? Pet komada igra ovu šahovsku LŠ u kojoj dalje ne ide samo onaj ko ne želi, pa zbog svega toga i zbog činjenice da su tekme u grupnoj fazi sada od manje važnosti cenim da će biti nekih sasvim dobrih sudara i da će verovatno svi, osim Bolonje, proći u taj nokaut sistem.

 

Inter je slabo šta menjao, a i zašto bi nakon odlične sezone. Doveli su Taremija i Zijelinskog za dž, takozvani Marota-specijal, i novog golmana ako Švajcarac krene da štuca. Opet u najužem krugu favorita za skudeto.

 

Milan je bio najaktivniji na tržištu, doveden je Morata koji treba da popuni Žiruovu nosinu, Strahinja Pavlović i Emerson iz Spursa. Priča se još i o Fofani, a novi trener je Paolo Fonseka, videćemo kako će to sve da klikne. Nisam bio optimista kad su njega izabrali, ali bar nećemo gledati Pioliball.

 

Juventus se izgleda vraća na velika vrata, novi trener je Mota nakon fenomenalne sezone u Bolonji, a došli su i Daglas Luiz i mladji Tiram. Deluje da idu bolji dani za crnobele, nisam baš presrećan zbog toga. Inače, priča je da pokušavaju da utope Kijezu, ali da niko neće da isplati 15M koliko traže, oh how tables have turned. Vlah je i dalje tu, cenim da će biti prvi strelac lige.

 

Napoli vrlo neaktivan, doveden je Bonđorno, Spinacola za dž i Marin iz Reala. Konte je novi trener tako da očekujem da ADL iskopa zagubljenih 100M odnekuda poslednjeg dana prelaznog roka, jer ovo ne liči na Konteov MO. Živo me zanima i koju formaciju će furati, Kvaradona je najbolji igrač ekipe i bojim se da će da strada u Konteovih 3-5-2.

 

Roma je trošila dosta, DDR ostaje kao trener što kože biti jako dobra priča. Romelu je otposlat nazad u Čelzi, vraća se Abraham za navalu (mada se i oko njega pregovara).

 

Atalantu je pogodila ACL povreda Skamake, pa su posledično iskeširali Đenovi za Skamaku 2 (tj. Reteguija). U najavi je još jedna dobra sezona, deluje da je ekipa porasla osvajanjem UEFA lige, verovatno će opet štucati pomalo jer nemaju dugu klupu za dva takmičenja, ali igraće se zabavan fudbal.

 

Lacio je čini mi se i zvanično ispao iz velike sedmorke u neki Fiorentinin ešalon. Tim za tik iznad sredine tabele.

 

Bolonja je rasprodala puno toga, inkasirali su skoro stotku od Zirkzea i Karfiolijatm. Mota je otišao, očekujem poluraspad, no zaslužili su svoju šansu i da drmnu nekog Šerifa na Renato dal ari u hladno ligašampionsko veče.

 

Od ostalih zabavni su mi za praćenje Monca i Komo, najviše jer kupuju otpatke i talente za koje u velikim timovima nije bilo mesta. Komo takođe i troši ko persijski car, a s obzirom na lepotu života oko jezera možda bude još neko iznenađujuće ime tu.
 

Bilo bi dojajno da ovo bude trka u 4-5 takmaca i da se titula odlučuje u poslednjim kolima, prethodne dve sezone su bile auto-pilot od februara. No opet cenim da je jaz između velikih i ostalih još dublji i da će biti malo kikseva, a to opet vuče ka monotonoj lizi.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Ne mogu da verujem da cemo prodati Dybalu  :isuse:

I da su Saudijci kupili klub imam utisak da bismo prodavali najbolje igrace :dry:

Link to comment

Gledao sam dobar deo Milanove utakmice. Dugo nisam video veće ništa na terenu od Luke Jovića. Umesto sad da zapne dok se Morata adaptira, on je odigrao celu utakmicu bez 1 sprinta.

Link to comment

Neki dan i Fiorentina potpisala Gudmunsena iz Đenove, odličan transfer za violu.

 

Konte krenuo bez Osimihena, izgleda da je tačna priča da se traži formula za razmenu sa Čelzijem za Lukakua.

Link to comment
10 minutes ago, kralj said:

Gledao sam dobar deo Milanove utakmice. Dugo nisam video veće ništa na terenu od Luke Jovića. Umesto sad da zapne dok se Morata adaptira, on je odigrao celu utakmicu bez 1 sprinta.


Morata, mačka, spakovao golčinu iz ne tako izgeldne situacije - adaptiran je on na Apenine. 
 

Nekako mi promaklo da je Spinacola otišao na free u Napoli - jesu ga povrede iskasapile, ali mislim da je mogao mnogo više uraditi u karijeri. 

  • +1 1
Link to comment

Evo i 3:0 :D

 

1 hour ago, John Coltrane said:


Morata, mačka, spakovao golčinu iz ne tako izgeldne situacije - adaptiran je on na Apenine. 
 

Nekako mi promaklo da je Spinacola otišao na free u Napoli - jesu ga povrede iskasapile, ali mislim da je mogao mnogo više uraditi u karijeri. 

 

Ja nisam bas neki fan bio nikad, dosta neobican igrac, ne uvek na dobar nacin. Imao je kidanje ahilove tetive kada je bio u najboljoj formi. Ne znam dal moze gora povreda.

Link to comment

Najviše me zanima kako će se snaći Le Fe u centru. Danas baš gledam transfere ovog leta, Ren je prodao dosta igrača i uzeo preozbiljne pare za FRA ligu, a malopre prebacim na tekmu sa OL, vode 2:0 posle 12 min (mala digresija). 
 

 

Link to comment

Bole oči od ovoga što Roma igra. Deluje kao neka neobavezna prijateljska u kojoj DDR želi eksperimentisati. Na klupi su i dalje Dibala , Abraham, El Šaravi. 
 

Ako je tačno da Dibala ide kod Arapa onda nije trebalo ni da bude u protokolu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...