Jump to content
IGNORED

LŠ 23/24


renne

Recommended Posts

6 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Ti si Liverpulovac, pa dobro znaš da je prošle sezone u FA kupu bio neki čudan gol gde nijedna kamera nije uhvatila nekog jako bitnog igrača za ofsajd, i morala je da se poštuje odluka pomoćnika. E sad, fudbalska (VAR) pravila se verovatno pišu globalno, ne gleda se da li se sudi na Bernabeu, ili Mitiću. :)

 

Još jedan razlog mi pada napamet zašto je dobro da pomoćnik donese odluku, oni su pre VAR bilo sigurno 90%+ tačni kod ofsajda. Zašto ne iskoristiti tu tačnost i odmah pripremiti publiku šta da očekuje.

 

Na ukidanje var-a? Unapred se radujem.

 

A za pisanje VAR-a, vidis i sam da su kriterijumi samog sudjenja u ligama i UEFA takmicenjima skroz drugacija. Da se vratimo osnovama i da imamo ponovo krljanje i samo sudije. Unapred se radujem. (Procenat je preko 95%). Nebitno je. Pomocni zabagovao, nema objasnjenja zasto dize zastavicu. Nije on kriv. Da je sviran gol smbkbb real bi svakako prosao dalje. Da nas postedi mucenja.

Link to comment
12 minutes ago, omiljeni said:

meni on bolji od Modrića

bolji je igrac, al nije trener

  • +1 1
Link to comment
Posted (edited)
7 hours ago, copkillah said:

 

I niko ne bi bio iznenađen. 

 

Kao što ni ovde nismo mnogo iznenađeni pošto je Real u pitanju. 

 

Niko iznenađen a 80% fudbalskih topika, rasprava oko suđenja.

Imam osećaj da sam se u srednju školu vratio

Edited by Mercuzzio
Link to comment
6 hours ago, JohnnyD said:

bolji je igrac, al nije trener

odveo na 2 takmicenja, osvojio ln

Link to comment

Onakvu pogubljenost i nemoć pred kraj utakmice kod rezultata 1-1 sam zadnji put video na SR Jugoslavija-Nizozemska SP 1998

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Mercuzzio said:

 

Niko iznenađen a 80% fudbalskih topika, rasprava oko suđenja.

Imam osećaj da sam se u srednju školu vratio

 

Pa šta, treba da normalizujemo to što svake nedelje u PL imamo bar jednu manje ili više skandaloznu grešku? 

Link to comment
10 minutes ago, copkillah said:

 

Pa šta, treba da normalizujemo to što svake nedelje u PL imamo bar jednu manje ili više skandaloznu grešku? 

 

Ne. Ali treba smanjiti doživljaj sa "inbredima" i ostalim sličnim izlivima frustracije kao i teorijama zavera...

 

Let's keep it civil :nobles:

  • +1 3
Link to comment
9 hours ago, kralj said:

 

Ne znam baš te detalje oko VARa, ali ovo baš nikakvog smisla nema. Šta ima da diže posle gola ako nije siguran, a Var će svakako da proverava.

Nisam video nikad da sudija pusti, pa digne posle gola, a glavni bez gledanja snimka prihvati i ponisti gol.

 

 

Mora da digne ako misli da je ofsajd i zbog sebe. Ako ne digne, a var ponisti gol pise mu se minus. Dva takva minusa gdje var dosudi suprotno su losa ocjena za pomocnika.

Link to comment

Jedino mi je to palo na pamet kao suvislo objašnjenje - individualno rangiranje.

 

Mada sva je prilika da su linijske sudije ugrožena vrsta i da je pitanje dana kad im sledi istrebljenje.

 

U pravu je Merkuzio, evo čak i posle ovakve utakmice suđenje je dominantna tema na forumu udaljenom hiljadama kilometara od navijačke ostrašćenosti. Čini mi se da fudbalskoj oligarhiji takav rijaliti ne da ne smeta, nego ga stimuliše.

 

Nije ni čudo što gotovo svi koje znam a da vole fudbal, jedva i da prate, ostali uglavnom patkometri koji se hrane nepravdama i koji bi pre satima snepšotovali ofsajd lasere, nego gledali fudbal.

Link to comment
1 hour ago, Mercuzzio said:

 

Ne. Ali treba smanjiti doživljaj sa "inbredima" i ostalim sličnim izlivima frustracije kao i teorijama zavera...

 

Let's keep it civil :nobles:

 

Da li stvarno čitaš šta se ovde piše? Poenta je u kompletnoj nekompetentnosti PGMOL-a, što dokazuju bukvalno svake nedelje. Nema tu nikakve teorije zavere, sve je beskrajno jednostavno, radi se o gomili bolida nesposobnih da posao obavljaju na nivou koji je neophodan. Izgubili su tu privilegiju da to posmatramo kao "okej, greške se dešavaju". It's not a bug, it's a feature nažalost.

Link to comment
3 hours ago, copkillah said:

 

Da li stvarno čitaš šta se ovde piše? Poenta je u kompletnoj nekompetentnosti PGMOL-a, što dokazuju bukvalno svake nedelje. Nema tu nikakve teorije zavere, sve je beskrajno jednostavno, radi se o gomili bolida nesposobnih da posao obavljaju na nivou koji je neophodan. Izgubili su tu privilegiju da to posmatramo kao "okej, greške se dešavaju". It's not a bug, it's a feature nažalost.

 

Slažem se ali to je proces. Pogledaj NFL pa vidi kakve se greške tamo dešavaju na svakoj utakmici a oni imaju to pregledavanje snimaka ihahaj. Isto i u košarci... Minimum 5-10 grešaka na svakoj utakmici.

Jednostavno sistem nije nepogrešiv

  • +1 1
Link to comment
57 minutes ago, Mercuzzio said:

 

Slažem se ali to je proces. Pogledaj NFL pa vidi kakve se greške tamo dešavaju na svakoj utakmici a oni imaju to pregledavanje snimaka ihahaj. Isto i u košarci... Minimum 5-10 grešaka na svakoj utakmici.

Jednostavno sistem nije nepogrešiv

 

Mogu da se složim da sistem nije nepogrešiv, ali imaju alate da ispravljaju greške, a oni ih samo produbljuju.

 

Link to comment

Samo polako i čuvaj živce za bitnije stvari u životu od fudbalskih sudija :smoke2:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...