Jump to content
IGNORED

Raskid ugovora sa MTSom


Miki_belavista

Recommended Posts

Zbog odlaska na truli zapad hteo bih da raskinem ugovor sa MTSom,internet. Ja u ovom stanu imam dva neta(zbog prirode posla kojim sam se bavio). Kakve su sanse da to ostvarim?

Link to comment

lagano

samo treba unapred da isplatis preostale mesecne obaveze do kraja trajanja ugovorne obaveze, prepises nepokretnu imovinu i ostavis bubreg (po zelji korisnika, ne uslovljavaju dal levi, dal desni)

naravno, sve to moras najaviti mesec dana unapred i biti u tacno vreme koje ti kazu u poslovnici koju izaberu po svom nahodjenju

Link to comment

elem, nikad dosta kvalitetne sale, ali za ozbiljno iz iskustva raskidanja saradnje PO ISTEKU ugovorne obaveze sa svim nasim mobilnim/internet provajderima i iz radnog iskustva kod jednog provajdera jako se tesko odricu korisnika i koriste sve dozvoljene i nedozvoljene radnje da te sprece ili papreno naplate

telekomunikacije su verovatno jedna od profitabilnijnih legalnih biznisa  u srbiji, ali nacin kako se ophode prema korisnicima je blago receno skandalozan

 

procitaj detaljno ugovor, ali sam maltene siguran da ces morati platiti preostale ugovorene mesece, sto je ok ako tako stoji u ugovoru

ali ce verovatno probati da ti naplate i nekakve dodatne troskove

mnogo zavisi i na koga naletis u poslovnici, insistiraj da razgovaras sa sefom, telefonskim putem ces tesko ista resiti

 

Link to comment
57 minutes ago, pbg12345 said:

elem, nikad dosta kvalitetne sale, ali za ozbiljno iz iskustva raskidanja saradnje PO ISTEKU ugovorne obaveze sa svim nasim mobilnim/internet provajderima i iz radnog iskustva kod jednog provajdera jako se tesko odricu korisnika i koriste sve dozvoljene i nedozvoljene radnje da te sprece ili papreno naplate

telekomunikacije su verovatno jedna od profitabilnijnih legalnih biznisa  u srbiji, ali nacin kako se ophode prema korisnicima je blago receno skandalozan

 

procitaj detaljno ugovor, ali sam maltene siguran da ces morati platiti preostale ugovorene mesece, sto je ok ako tako stoji u ugovoru

ali ce verovatno probati da ti naplate i nekakve dodatne troskove

mnogo zavisi i na koga naletis u poslovnici, insistiraj da razgovaras sa sefom, telefonskim putem ces tesko ista resiti

 

ok,fala na odgovoru. ja sam prvi ugovor potpisao 2020,na 2 godine,onda je drugi isao produzenje valjda po defaultu.

Link to comment

Cekaj, nakon sto ti je prvi ugovor istekao nisi potpisivao drugi na dve godine? U tom slucaju je moguce i da nemas problema, poslednji put (prosle ili pretprosle godine) kad sam pricao sa njima reklu su mi da ako nakon isteka ugovora ne potpisem automatski se racuna da sam i dalje njihov korisnik ali ne na neki odredjeni period nego mesec za mesec. Proveri ti to prvo sa njima, kakav ti je status kod njih, da te ne lazem ako vise nije tako :D 

 

  • +1 1
Link to comment

sad sam procitao ugovor,jbg moram da ih isplatim do kraja. Problem je sto ja ima dva neta u stanu MTS i Telemark(oba Telekom) jel mi kao ITovcu j epotreba rezervna opcija. Pokusacu da ih ubedim da mi ukinu bar jedan,pa cu da vidim jel imaju meku dusu.

  • -1 1
Link to comment

Ako si ugovor ppslednji put potpisao 2020 on je trajao dve godine tako da bi sad trebalo da ti ide mesec za mesec pa neces imati problema samo odes u poslovnicu potpises raskid i to je to.

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk

  • +1 3
Link to comment

Da, ako nema nove ugovorne obaveze obično na 2 godine, ti si samo njihov korisnik pod ugovorom ali bez obaveze i nekih pogodnosti mesec po mesec. Odeš, platiš tekući mesec i verovatno sledeći pošto ima ono najava 30 dana ranije raskida, poneseš opremu i to je to. 

Ako si pod ugovornom obavezom mislim da može da se raskine ako se seliš i tamo gde ideš nema uslova da uzmeš njihove usluge kao što nema ovde, samo ne znam šta treba tu priložiti. 

  • +1 1
Link to comment

Ako je istekao ugovor moze se raskinuti za jedan dan jer se istekom roka na koji je ugovor zakljucen smatra da je nastavljen na neodredjeno vreme. Nema otkaznog roka. Poneses kompletnu opremu u poslovnicu i potpises raskid ugovora i platis za tekuci mesec srazmerno broju dana koje si koristio usluge 

  • +1 1
Link to comment

pise ovo:

 

U slučaju da Pretplatnik pre isteka minimalnog perioda važenja Ugovora (kada je minimalni period važenja ugovoren) otkaže Ugovor ili Telekom Srbija
raskine Ugovor iz razloga za koje Pretplatnik snosi odgovornost, Pretplatnik je dužan da, pored obaveze izmirenja svih dugovanja nastalih u vezi sa
korišćenjem izabranog Supernova paketa i obaveze vraćanja u ispravnom stanju Terminalne opreme iznajmljene za njegovo korišćenje, Telekomu Srbija plati
i iznos na ime naknade štete zbog prevremenog prestanka Ugovora, a u zavisnosti od toga šta je za Pretplatnika povoljnije, i to:
- iznos zbira mesečnih naknada za izabrani Supernova paket za mesece koji preostaju do isteka minimalnog perioda važenja, ili
- iznos zbira svih popusta koje je Pretplatnik ostvario u vezi sa korišćenjem izabranog paketa na osnovu Ugovora, do datuma raskida Ugovora.
Tokom minimalnog perioda važenja Ugovora Pretplatnik može menjati Supernova Paket samo na Supernova Paket sa višom ili istom naknadom od inicijalno
ugovorene.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...