Jump to content
IGNORED

KKPFC u epizodi 23/24 “It’s coming home” part two


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

@Milošica

ne znam ništa za Topića i sledeću sezonu osim da se Ćoki već dogovorio sa Miškom oko obeštećenja, mislim 2 i nešto miliona, ako bude na leto išao na NBA i da mu osim te sitnice neće praviti probleme oko odlaska. Kapiram da zavisi sve od drafta. 

  • Hvala 1
Link to comment
Just now, Heaviside said:

@Milošica

ne znam ništa za Topića i sledeću sezonu osim da se Ćoki već dogovorio sa Miškom oko obeštećenja, mislim 2 i nešto miliona, ako bude na leto išao na NBA i da mu osim te sitnice neće praviti probleme oko odlaska. Kapiram da zavisi sve od drafta. 

Baš mnogo para.

 

Očekujem da mi Nebo idući put plati barem biftek umesto ćevapa.

Link to comment

Ako stvarno bude treći pik imaće jedno 8 miliona godišnje od prvog ugovora tako da 2-3 miliona obeštećenja i nije mnogo. Ume to da bude i mnogo surovije, tipa cela godišnja zarada ili više. 

Link to comment
2 minutes ago, Heaviside said:

Ume to da bude i mnogo surovije, tipa cela godišnja zarada ili više. 

Mislim da je sa Tristanom bilo slično.

Link to comment
41 minutes ago, Milošica said:

Baš mnogo para.

 

Očekujem da mi Nebo idući put plati barem biftek umesto ćevapa.

Džoš?

  • Haha 1
Link to comment
49 minutes ago, Heaviside said:

Ako stvarno bude treći pik imaće jedno 8 miliona godišnje od prvog ugovora tako da 2-3 miliona obeštećenja i nije mnogo. Ume to da bude i mnogo surovije, tipa cela godišnja zarada ili više. 

 

Ali ovo jeste skoro cela godišnja zarada, od tih 8 miliona pola ode na poreze. Kad prebaciš u eure izađe oko 3.5, malo jače, a ćoroskop hoće 3. Moraće da sačeka na rate.

 

edit: aha, nije puna 3, nego nešto između 2 i 3

Edited by goofs
  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, goofs said:

 

Ali ovo jeste skoro cela godišnja zarada, od tih 8 miliona pola ode na poreze. Kad prebaciš u eure izađe oko 3.5, malo jače, a ćoroskop hoće 3. Moraće da sačeka na rate.

 

edit: aha, nije puna 3, nego nešto između 2 i 3

+ 800k beše daje NBA klub a ostalo igrač.

Link to comment
5 hours ago, Heaviside said:

Ako ne bude grizao završiće u Evrokupu. Ako bude onda ko zna, možda i uspe i u NBA. Nema on samo šut za 3 nego je ozbiljan potencijal. Videćemo.

 

Apsolutno se slažem da ovo što sada igra nije pokazatelj da je on zakinut u Partizanu u smislu minuta na osnovu kvaliteta koji sada nudi jer je tačno da je kontekst u Partizanu drastično drugačiji od kraja sezone u Vašingtonu. Ali ovo jeste ono je on želeo, što mu više prija i najvažnije treba u ovom trenutku. To je razlog zašto svi klinci hoće Megu iz koje odlaze kao igrači spremni za vrlo visok nivo košarke, a ne da “brišu cipele i kupuju novine” trenerima na klupama Partizana i Zvezde. Još on to sada dobija u NBA. Ono što je takođe vrlo bitno - njegov worst case tokom ovog ugovora je da igra isto koliko i u Partizanu za veće pare i bolje uslove za individualni rad. Bukvalno je nemoguće da mu bude lošije nego do sada, a vidimo da mu je za sada mnogo bolje.

Nije samo ono što mu prija nego ono što može i na treneru je da mu omogući da maksimalno iskoristi prednosti koje ima, da ga pusti da radi ono što radi najbolje a između sezona se radi na nedostacima, ne tokom. Ne trebaš ga bude nešto što nije i ne ubijaš mu samopouzdanje.

  • Haha 1
Link to comment
16 hours ago, Heaviside said:

Napisao sam tačno gde i koji grobari pišu bolesti, mada kad već pitaš mogu i da iznesem svoj utisak da mi ni ovo Treskovo ne deluje baš najzdravije. 
 

Što se Trsitanovih izjava tiče, tu je problem do vas koji “imao sam dve loše godine u partizanu, svašta se izdešavalo, nesrećan sam bio jer sam malo igrao, o obradoviću uvek pričam sve najbolje” razumete kao svaljivanje sve krivice na bivši klub. 
 

Ja mu želim dobru NBA karijeru mada sam iskreno skeptičan. U svakom slučaju može mnogo više od onoga što je igrao Partizanu. Meni se iz aviona vidi da Robija i on nisu dobar spoj, Tristan mi je baš klasični milenijal, dok Robija i dalje očekuje od igrača tog rejtinga odnos kakav je Rađa opisao sa “vidi jel treba novine da mu kupiš, cipele da mu obrišeš”.  To mislim i na suvu košarku gde mladi igrač mora da uđe da rilja 3 minuta bez prava na lošiju odbranu iako mu je napad forte i na međuljudske odnose. 

 

Danas to tako više ne mora i klinci au svesni toga. Nekima je i dalje taj old school pristup OK, ali ih je sve više kao Triatan koji su iz fazona hvala, doviđenja, ima ko će da me pusti da radim ono što su moje prednosti i toleriše mi moje mane dok radimo na njima iako sam neafirmisani klinac. Usput će da me mazi, pazi i tretira kao asset a ne kao da mi čini ne znam kakvu uslugu što radim za njega. Ta promena se nije desila samo u sportu nego i u mnogim drugim oblastima u kojima talentovani klinci očekuju i dobijaju mnogo bolje uslove i tretman od poslodavaca i kolega nego što je to nekada bio slučaj. 
 

 

 

 

 

nigde tristan ne bi dobio vecu sansu od one koje je dobio. pricamo o takmicarskim ekipama a ne o ergelama kao sto je mega.

pogresan je utisak da su svi mladi igraci kao tristan i da razmisljaju na isti nacin.

i danas ima krvavih radnika i onih koji razumeju da moraju da koriguju svoju igru na tom nivou iako su talentovani. 

siguran sam da mu se vec isto desilo u real madridu

prerano se donosi sud o njegovoj nba buducnosti. posle dve utakmice ili jos nekoliko koje su ostale za nba ligase tipa vizardsa.

znamo i da iz mege je isto tako islo dosta igraca u nba ali da se i dosta i vratilo. potpisu nekog, zbog jokica vec imaju i odredjeni renome i vrate se posle sezone dve.

evo nam i primer pokusevskog. u ligi je vec par sezona i desavala mu se cesto g liga ili jovicu takodje.

tristanu sve sto je nedostajalo u partizanu nedostajace mu i bilo gde drugo. nigde nece imati popusta u vezi toga. grdno se vara bilo ko ako ce mu se istolerisari onakva odbrana ili vec sta u napadu u kojem ima mnogo rupa u igri. 

precenjuje se u mnogim segmentima i ne vidi se da se nesto tu popravlja. najlakse je reci bio sam nesrecan u partizanu, nisu me razumeli ili vec sta je rekao. shvatam da je to muzika koja godi zvezdaskom uvetu ali malo realnosti. 

jasno je zasto ga sad precenjujete kao sto je jasno zasto su ga partizanovci precenjivali.

licno sam precenio njegov kapacitet za ucenje, dopao mi se kako je gradjen, dugajlija sa lepom rukom, lepo trci za godine i visinu i sl ali nema tu mnogo napretka. npr mislio sam da ce se jasno poboljsati u svim segmentima na pocetku ove sezone ali nista od toga. 

deo talenta je i da imas sposobnosti za ucenje, napredovanje.

suprotan primer tristanu je topic. niko njemu nije dao nezasluzeno. dobio je nesto minuta i uvek pokrenuo ekipu ili nije padala ekipa zbog njega, pa je nagradjen sa jos minuta i tako se namece kao svi zivi igraci i danas i juce i tako ce biti i sutra.

to sto je tristan  izjavio govori o njemu koliko je nerealan i koliko veruje u sebe. to je vise prazni ego trip,

nisu mi dali LoL. ne bi mu niko dao osim evo cujem velikog trenera bojake ali ne i u zvezdi mozda u podruznici, 

 

  • -1 2
Link to comment

Javite kad završite sa Tristanom da može da se čita tema. Otišao je, nije više sa nama, ćao.

  • +1 8
Link to comment

Tristana verovatno niko nije odgledao ni na jednoj utakmici u Wizardsima. Rano je svakako bilo šta da se zaključuje na tu temu, podjednako su smešni i ovi što njegovim boxscoreom dokazuju kako je Žoc nemač pojma, ovi što kapiraju da je dati minute krunski dokaz da je bio tretiran kako treba, a tek za nijansu besmisleniji komentari idu u pravcu da mu više odgovara NBA od evropske košarke.

Link to comment
5 hours ago, bradilko said:

nigde tristan ne bi dobio vecu sansu od one koje je dobio. pricamo o takmicarskim ekipama a ne o ergelama kao sto je mega.

pogresan je utisak da su svi mladi igraci kao tristan i da razmisljaju na isti nacin.

i danas ima krvavih radnika i onih koji razumeju da moraju da koriguju svoju igru na tom nivou iako su talentovani. 

siguran sam da mu se vec isto desilo u real madridu

prerano se donosi sud o njegovoj nba buducnosti. posle dve utakmice ili jos nekoliko koje su ostale za nba ligase tipa vizardsa.

znamo i da iz mege je isto tako islo dosta igraca u nba ali da se i dosta i vratilo. potpisu nekog, zbog jokica vec imaju i odredjeni renome i vrate se posle sezone dve.

evo nam i primer pokusevskog. u ligi je vec par sezona i desavala mu se cesto g liga ili jovicu takodje.

tristanu sve sto je nedostajalo u partizanu nedostajace mu i bilo gde drugo. nigde nece imati popusta u vezi toga. grdno se vara bilo ko ako ce mu se istolerisari onakva odbrana ili vec sta u napadu u kojem ima mnogo rupa u igri. 

precenjuje se u mnogim segmentima i ne vidi se da se nesto tu popravlja. najlakse je reci bio sam nesrecan u partizanu, nisu me razumeli ili vec sta je rekao. shvatam da je to muzika koja godi zvezdaskom uvetu ali malo realnosti. 

jasno je zasto ga sad precenjujete kao sto je jasno zasto su ga partizanovci precenjivali.

licno sam precenio njegov kapacitet za ucenje, dopao mi se kako je gradjen, dugajlija sa lepom rukom, lepo trci za godine i visinu i sl ali nema tu mnogo napretka. npr mislio sam da ce se jasno poboljsati u svim segmentima na pocetku ove sezone ali nista od toga. 

deo talenta je i da imas sposobnosti za ucenje, napredovanje.

suprotan primer tristanu je topic. niko njemu nije dao nezasluzeno. dobio je nesto minuta i uvek pokrenuo ekipu ili nije padala ekipa zbog njega, pa je nagradjen sa jos minuta i tako se namece kao svi zivi igraci i danas i juce i tako ce biti i sutra.

to sto je tristan  izjavio govori o njemu koliko je nerealan i koliko veruje u sebe. to je vise prazni ego trip,

nisu mi dali LoL. ne bi mu niko dao osim evo cujem velikog trenera bojake ali ne i u zvezdi mozda u podruznici, 

 

Moze li Partizan da ima gori skor u ABA-i nego sto ima?

 

Realno pricajuci, ne moze.

 

Tu ste trebali da date igracima poput Tristana minute.

 

Procitaj o pocecima Novickog u NBA-u. Nije znao gde se nalazi, sutirao 15 posto...

 

Ali minuti, minuti i minuti i napredak, napredak i napredak.

 

To sto mlad igrac, a koji je vise nego ocigledan potencijal, ne odigra dobro cim ga ubacis i ne osuri odmah za tih pet minuta, ne znaci da ga treba zakucati za klupu i drati se na njega nego bas suprotno.

 

Ostaviti ga jos pet minuta na terenu, pa jos pet...

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...