Jump to content
IGNORED

KKPFC u epizodi 23/24 “It’s coming home” part two


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

7 minutes ago, uini said:

@Jimmy Kowalski, opet, kada procesljas roster zvezde i partizana u kontekstu nba tih godina, ko parira zubcu i tlc-u? verovatno niko 2.

 

Parira u cemu?

 

Petrusev je imao vrlo dobru sezonu u Zvezdi, hteo da se oproba u NBA, ali za njega pogresne ekipe i vratio se brze bolje u EL.

 

Tristan posle 2 sezone u Partizanu gde je uglavnom grejao klupu odlazi u NBA i odmah dobija vise minuta od Petruseva. Dakle bitan je kontekst kada poredimo rad klubova sa igracima, i od cega zavisi da li ce neki igrac uspeti preko ili ne.

 

 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Jimmy Kowalski said:

 

Parira u cemu?

 

 

parira u uspehu & realnoj snazi xy igraca

zubac je ozbiljan centar, takvog igraca partizan nije poslao u nba jos od bogdanovica, kojeg je poslao fener, hue hue

 

jovic je potencijalno solidan do dobar nba pf, takvog igraca zvezda ili partizan nisu poslali od bjelice, kojeg je poslao fener, hue hue.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, uini said:

nije rekao da je "sve na talenat", vec da igras sa talentovanim, ako sam dobro zapamtio @*edited by mod

Moguće, gledao sam originalni tekst kroz Google translate pa može da bude i ovako i onako.

Link to comment

@Heaviside

Sve si lepo napisao. Samo se ne slažem u delu da se od mladih igrača u kkp/czv očekuje da treneru brišu patike. Niko nije valjda toliko lud da sabotira nekog vunderkinda i Ieči komplekse nad njim.

 

Ako već pričamo o ovom slučaju, on je dodatno čudan ako imamo u vidu koliko je Željko fleksibilan u radu sa igračima. On baš nije iz te škole radiš sve što ti ja kažem, nego je više ja ću vam reći šta su vaše prednosti i šta su vam opcije, a vi sami na terenu pročitajte situaciju i donesite odluke. 

  • +1 1
Link to comment

Potpuno je razumljivo da mi sa ovim ambicijama nismo mogli da trpimo Tristana 20+ minuta u proseku u EL(zašto ambicije nisu ostvarene ove sezone je potpuno druga tema). Zašto pominjem 20+ minuta a ne manje - on je igrač koji zna da mu je plafon mnogo viši od svih ostalih domaćih igrača u ekipi, i prirodno je da se oseća stegnutim kada ima ulogu na kašičicu pa ne može da se razmaše. Dakle, bez obzira na talenat, apsolutno je logično što su neki igrači ograničene uloge kao Trifa i Balša imali veću minutažu. Nevezano za poziciju, isto bi bilo i da je Tristan bek. Prosto, bio je loš spoj od početka.

 

Smatram da njegova izjava jeste bezobrazna(i to nema veze sa time što je logično da je srećniji u trenutnoj situaciji), ali nije neki big deal, rade ljudi i izjavljuju mnogo gore stvari. Mlad je, željan igre, pa neka se pokaže. Dobro je počeo. 

 

Već sam pominjao, mislim da je kod Vase bio sličan problem. Katastrofalno je izgledao kad je imao ograničenu ulogu, to je taj tip igrača a možda i karaktera.

 

@Heaviside ili neko drugi

 

Apropo ove priče, znaš li nešto oko situacije sa Topićem za sl. sezonu?

 

 

 

Edited by Milošica
Link to comment
2 minutes ago, uini said:

 

parira u uspehu & realnoj snazi xy igraca

zubac je ozbiljan centar, takvog igraca partizan nije poslao u nba jos od bogdanovica, kojeg je poslao fener, hue hue

 

jovic je potencijalno solidan do dobar nba pf, takvog igraca zvezda ili partizan nisu poslali od bjelice, kojeg je poslao fener, hue hue.

 

Zubac ne bi postao to sto jeste da je otisao u NBA iz Cibone gde je i stasao? Ili da je presao u Zvezdu da odradi pola sezone do drafta? A eto zamisli, njegov menadzer ga odveo u klub ciji je ujedno predsednik navijaca..

 

Kako bi izgledala karijera Micica da se odmah iz Mege otisnuo preko? Jel bi se razvio u igraca kakav je postao ili mu je bas bilo potrebno da sazri igrajuci za EL ekipe i dogura do MVP nivoa..

Link to comment
34 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

 

Kako bi izgledala karijera Micica da se odmah iz Mege otisnuo preko?


Otisnuo se u Bajern, pa kad su nam ga uvalili na pozajmicu i ozivljavanje nije bio svestan na proslavi cije titule se nalazi 
 

  • Haha 3
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...