Jump to content
IGNORED

KKPFC u epizodi 23/24 “It’s coming home” part two


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

3 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Grdno se vara ako misli da ce u NBA da se naigra uz pristup "ja igram svoju igru i ne pada mi napamet da grizem jer imam super sut za 3" (uzgred, sutira ispod 30% do sada). To sto sada dobija sansu u takmicarski nebitnim utakmicama u jednoj od najgorih ekipa lige je prakticno preslikan fazon letnje lige. U takvoj kosarci on se snalazi ko riba u vodi. U takmicarskoj, gde treba da isporucis na obe strane terena, i to da isporucujes konstantno, ja ga tu ne vidim. Eto, koliko je vremena trebalo Jovicu da se izbori za minutazu u Heatu, a isto ima super sut za 3. Ali to je samo jedan segment igre..

Koliko vremena? Jedna i po sezona u kojoj je imao gomilu povreda.

 

On tek ima 20 godina i citavu karijeru pred sobom.

 

Krenuo je na vreme i tako i treba.

 

Tristanu i da trebaju dve godine, imace tek 23 i isto citavu karijeru pred sobom. Ali ce bar imati prostor da se razvije. Dok bi ovde...

Edited by Hele
  • +1 1
Link to comment

Kolezama prekoplotašima svaki igrač koji ide iz Partizana preko noći postaje legit NBA. 

Neka ostanu da lupetaju i dalje, meni prija  taj humor ovih dana. :D

Edited by Filozof manijak
  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

Kolezama prekoplotašima svaki igrač koji ide iz Partizana preko noći postaje legit NBA. 

Neka ostanu da lupetaju i dalje, meni prija  taj humor ovih dana. :D

 

Znam brate ali lik je potpuno odlepio od kako je efes pobedio fenera. Bujaku i gazu, nekako preskrolujes, navikao si da su tu, znas zasto su tu. Ne treba ih pojacavati, pogotovo ne ovim vrhunskim saljivdzijama...

  • +1 3
  • Wub 1
  • Haha 2
Link to comment
10 minutes ago, Hele said:

Bezvete ga pljujete, decko voli Partizan i jedva ceka da se vrati, ali je sada uradio sta je najbolje za njegovu karijeru

 

Screenshot-20240410-114306-Chrome.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Oh, wait

 

Screenshot-20240410-114343-Chrome.jpg

Nije isključeno da se jednog dana vrati i u srpsku košarku.

Link to comment
3 hours ago, Heaviside said:

 

 

 čitam komentare na vesti o njemu, ono je bolest šta grobari pišu o njemu samo zato što nije kliknuo sa robijom i usudio se da ode.

 

 

 

 

 

 

@Milošica

 

Jel se i dalje grozis Zli Gli posta? :fantom:

Link to comment
40 minutes ago, MiddleClass said:

Jel se i dalje grozis Zli Gli posta? :fantom:

 

Apsolutno svakog koji napiše :riba:

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, Jimmy Kowalski said:

 

Grdno se vara ako misli da ce u NBA da se naigra uz pristup "ja igram svoju igru i ne pada mi napamet da grizem jer imam super sut za 3" (uzgred, sutira ispod 30% do sada). To sto sada dobija sansu u takmicarski nebitnim utakmicama u jednoj od najgorih ekipa lige je prakticno preslikan fazon letnje lige. U takvoj kosarci on se snalazi ko riba u vodi. U takmicarskoj, gde treba da isporucis na obe strane terena, i to da isporucujes konstantno, ja ga tu ne vidim. Eto, koliko je vremena trebalo Jovicu da se izbori za minutazu u Heatu, a isto ima super sut za 3. Ali to je samo jedan segment igre..

Ako ne bude grizao završiće u Evrokupu. Ako bude onda ko zna, možda i uspe i u NBA. Nema on samo šut za 3 nego je ozbiljan potencijal. Videćemo.

 

Apsolutno se slažem da ovo što sada igra nije pokazatelj da je on zakinut u Partizanu u smislu minuta na osnovu kvaliteta koji sada nudi jer je tačno da je kontekst u Partizanu drastično drugačiji od kraja sezone u Vašingtonu. Ali ovo jeste ono je on želeo, što mu više prija i najvažnije treba u ovom trenutku. To je razlog zašto svi klinci hoće Megu iz koje odlaze kao igrači spremni za vrlo visok nivo košarke, a ne da “brišu cipele i kupuju novine” trenerima na klupama Partizana i Zvezde. Još on to sada dobija u NBA. Ono što je takođe vrlo bitno - njegov worst case tokom ovog ugovora je da igra isto koliko i u Partizanu za veće pare i bolje uslove za individualni rad. Bukvalno je nemoguće da mu bude lošije nego do sada, a vidimo da mu je za sada mnogo bolje.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

To je tacno da je mnogim klincima san to da odu kod Miska u Megu i odatle direktno u NBA, ali ako pogledamo u poslednjih 10 godina, odnosno od odlaska Jokica, nema bas puno primera igraca stasalih u Megi i potom uspesnih NBA karijera. Odnosno sve je individualno. Zubac i onaj Francuz Luwawu su se najbolje snasli preko, ali njima je Mega bila kratka usputna stanica. Ostaju Goga i nadamo se da ce Jovic izrasti u legitimnog NBA igraca sa lepom karijerom.

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

Pa treba uspeti u NBA, to je vrh sveta. Mega je na nivou najboljih koledža po broju NBA igrača, ne postoji na svetu mnogo bolji program od njih u tom smislu. 
 

Ali nisam ni mislio samo na NBA prospekte nego da generalno klinci pre biraju da odu u Megu i slične klubove nego da drže peškir evroligaškom i evrokup NBA škartu i da se to pokazalo kao ispravan put. I Topić je tako izabrao pa se vratio kada je dobio garancije da će da igra. Kod Tristana nije ni to, lik je taj tretman dobio direkt u NBA za sada. Naravno neće ga trpeti zauvek ako ne bude radio, ali to se podrazumeva. 

  • +1 2
Link to comment

Nema razloga Tristan da plače za nama niti mi za njim. Većina navijača + svi koji ga pljuju ga svakako ne bi produžili na kraju sezone, tako da je odlazak u NBA za pare, verovatno najbolji mogući ishod za sve uključene strane, pa čak i Real.

 

Što se tiče intervjua tu mi nije zanimljiva izjava o tome da bi se možda nekad vratio u Real jer je ipak intervju za španski list, niti to da je imao (igrački) dve loše godine, pa čak ni onaj deo koji se preskače jer nije click bait gde priča koliko je naučio od Željka u periodu dok je bio u Partizanu.

 

Najzanimljiviji deo i verovatno deo koji najviše pokazuje je onaj gde otprilike kaže "Mnogo je bolje u NBA, odbrana se igra dosta manje strogo a u napadu se ne igraju akcije nego je sve na talenat."

  • +1 4
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...