Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2023/24


Ros

Recommended Posts

2 hours ago, Nikodije said:

 

 

Ja bih potpisao da se večiti presele u LŠ sa 3 puta manjim budžetima, tako bi se spasila i Jadranska liga koja bi bila zanimljivija, bilo bi više mlađih igrača i ovo sveopšte ludilo koje generišu bolesne i ničim opravdane ambicije večitih bi se izduvale. Ali, ko mene pita. Država će svakako da plati koliko god treba.

 

 

Super. Umjesto jedne Mege ti bi da gledas 4-5 takvih. Meni je dosadan taj koncept pravljenja igraca za Real, Efes, Oklahomu i Kentaki...

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

Prirodno je da hoćeš da se takmičiš sa najboljima. Sad, drugi je problem što je ceo EL sistem takav kakav je....

Link to comment
14 minutes ago, MiddleClass said:

 

 

Super. Umjesto jedne Mege ti bi da gledas 4-5 takvih. Meni je dosadan taj koncept pravljenja igraca za Real, Efes, Oklahomu i Kentaki...

 

A sada pravimo šta? Ništa, osim što se baca 20 milki na Čovićeve fantazmagorije™. Čisto košarkaški ove godine je lepše bilo gledati Megu nego Zvezdu.

Link to comment

ja zelim da gledam zvezdu protiv najboljih

 

nije kao da ti drugi najbolji imaju budzet zbog opasnog poslovanja, tako da ne kapiram do kraja sta je tu problem sa zvezdinim ili partizaovim budzetima

  • +1 1
Link to comment
Posted (edited)
25 minutes ago, Heaviside said:

Prvo, tih 750k nije osnovni problem. Osnovni problem je to što ti treba jedno 15-20 miliona ukupnog budžeta da ne bi bio totalna kanta, a kao tim sa wild card koji od lige dobija mrvice ti te pare ne možeš da vratiš. Teško da bi i kao shareholder mogao to da uradiš. 
 

Drugo, vlasnika ima 12 (zaboravih da li je to sa ili bez CSKA). To su entiteti u koje se veštački sipaju pare i ti entite vode ligu. Naravno da se ljudima koji su tu najmoćniji ne isplati da se uspostave pravila igre koja će da smanje količinu para koju oni dobijaju na raspolaganje. To bi bilo kao kada Man City i PSG bili zaduženi da uspostave pravila finasijskog fer pleja u fudbalu.
 

Pored tih 12 uvek se nađe još 5-6 klubova koji funkcionišu na isti način i žele da mere patku. Rusi, Srbi, Turci, potencijalno Arapi…Ako im baš zafali ubaciće opet Berlin, Pariz ili tako neki veliki grad da bude poslednji na tabeli. 
 

Treće, oni žele da jačaju i šire ligu jer to znači više para za njih kao vlasnike, ali pod uslovom da si ti sam nađeš nekoga ko je spreman da to finasira kao što oni imaju.

 

Bold 1 - Meni jeste, jer jer neosnovan, i nepostojeci nagradni fond je takodje problematican.

 

Bold 2 - Ne vidim sta jedno ima veze sa drugim, kao da tih 750.000 dele vlasnici klubova, pre ce biti da od tih "nasih" para placaju sudije, koje nas na sve to caste sa najlosijim sudjenjem u EL....

 

Bold 3 - Lepo je sta zele, i to je razumljivo, ali ne ovako, to se radi drugacije. Da bi se sirio moras da imas dobar produkt, i da zainteresovani vide neku svrhu i izplativost, bez toga se nece pomeriti ni milimetar unapred, barem u normalno trzisnom svetu koji vlada bas tamo gde bi oni da se sire...

 

Moje misljenje...

Edited by assignment
Link to comment
15 minutes ago, Nikodije said:

 

A sada pravimo šta? Ništa, osim što se baca 20 milki na Čovićeve fantazmagorije™. Čisto košarkaški ove godine je lepše bilo gledati Megu nego Zvezdu.

 

Polako, rezultat u EL je maraton, nije sprint :fantom:

Link to comment
Just now, MiddleClass said:

 

Polako, rezultat u EL je maraton, nije sprint :fantom:

 

mi smo bolje izgledali u el kad smo tek usli nego sada, posle maratona™. sto duze igramo sve smo gori. dajte covicu 100 miliona budzet, da bude zadnji.

Link to comment
1 hour ago, Dankan Ajdaho said:

 

 

Opet kačiš svoj tvit ovde? lele

  • Haha 1
Link to comment

Kada je tekst isti, najjednostavnije je c/p adresu.

Kome se ne sviđa, nek me stavi na ignore.

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, uini said:

ja zelim da gledam zvezdu protiv najboljih

 

nije kao da ti drugi najbolji imaju budzet zbog opasnog poslovanja, tako da ne kapiram do kraja sta je tu problem sa zvezdinim ili partizaovim budzetima

Ja bih imao problem sa budžetima blizanaca da je Srbija pravna država u kojoj je pljačka svedena na pojedinačne slučajeve. Pošto je pljačka sistemska onda sam za to da se spuca što više para u moj omiljeni sport i klub. Problem imam sa time što ljudi iz košarke ne koriste ovaj period kada plivaju u parama na način koji bi dugoročno doneo befite, ali tako to verovatno mora. Zvezda i Partizan u svom vlasništvu nemaju ništa. Ni halu za utkamice, ni trenažni centar, ni internat za klince, ni klupske prostorije ni sistem proizvodnje igrača sa filijalama, a barataju desetinama miliona evra na godišnjem nivou. Da su 20% budžeta odvajali na te stvari sada bi imali ozbiljnu osnovu za samostalno poslovanje u trenutku kada država™ zavrne slavinu. 

  • +1 6
Link to comment
Posted (edited)

zvezda je sve to ovih godina imala kroz poslovno - tehnicku saradnju sa fmp, pa svejedno nisu napravili dva i po igraca. dzaba ti i zgrade i sve, kada oni koji vode ceo posao nemaju blage veze sa kosarkom.

Edited by Nikodije
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...