Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2023/24


Ros

Recommended Posts

Posted (edited)
31 minutes ago, assignment said:

Znaci ne nude nista, traze ogromne pare da bi potrosio jos vise, a zarada od lige skoro nista...

 

Kada bi pitali te celnike: "Izvinite, zasta to tacno treba da ti platim skoro milion evra?" verovatno bi dobio odgovor tipa "Za privilegiju igrati protiv Reala i Barselone"

 

Mislim po kojoj ekonoskoj osnovi taj wild card vredi 750,000€?

Po osnovi ponude i potražnje tj. toga što znaju da će recimo Partizan i Zvezda da plate i 2 miliona ako treba. Klubovi vlasnici lige šišaju budale, šta ih boli kurac. Klubovi koje ne vode budale ne pristaju na to, ali ima ko jedva čeka. 
 

Ne mislim da će EL da propadne ili se reformiše. Prosto postoji dovoljno klubova u koje se upumpavaju pare i ekipa koja vodi te klubove i Evroligu i zastupa igrače previše lepo živi od te zajebancije da bi pokrenuli neke promene. 

Edited by Heaviside
  • +1 6
Link to comment
5 minutes ago, Heaviside said:

Po osnovi ponude i potražnje tj. toga što znaju da će recimo Partizan i Zvezda da plate i 2 miliona ako treba. Klubovi vlasnici lige šišaju budale, šta ih boli kurac. Klubovi koje ne vode budale ne pristaju na to, ali ima ko jedva čeka. 
 

Ne mislim da će EL da propadne ili se reformiše. Prosto postoji dovoljno klubova u koje se upumpavaju pare i ekipa koja vodi te klubove i Evroligu i zastupa igrače previše lepo živi od te zajebancije da bi pokrenuli neke promene. 

 

Pa tu bas nemas neku sta ja znam kakvu osnovu, tih klubova vlasnika je koliko? 10? Premalo je to, ako misle da ta liga treba da se razvija i jaca, trebaju im vise vlasnika a ne ovce...

Link to comment
34 minutes ago, assignment said:

 

Mislim po kojoj ekonoskoj osnovi taj wild card vredi 750,000€?

 

Po istoj osnovi po kojoj večiti imaju budžete 20 milki. Tih 750k je postala cena jednog prosečnog igrača tipa Tobi, pa onda šta ima veze, para za bacanje ima pa što da nam ne uzmu.

Odavno sam pisao da mi se to sve ne dopada, bacamo pare a ne umemo da se bavimo košarkom na tom nivou. Videli smo u prethodnih 12 godina, imamo dovoljan uzorak.

Ja bih potpisao da se večiti presele u LŠ sa 3 puta manjim budžetima, tako bi se spasila i Jadranska liga koja bi bila zanimljivija, bilo bi više mlađih igrača i ovo sveopšte ludilo koje generišu bolesne i ničim opravdane ambicije večitih bi se izduvale. Ali, ko mene pita. Država će svakako da plati koliko god treba.

  • +1 6
  • Hvala 2
Link to comment
3 minutes ago, Nikodije said:

 

Po istoj osnovi po kojoj večiti imaju budžete 20 milki. Tih 750k je postala cena jednog prosečnog igrača tipa Tobi, pa onda šta ima veze, para za bacanje ima pa što da nam ne uzmu.

Odavno sam pisao da mi se to sve ne dopada, bacamo pare a ne umemo da se bavimo košarkom na tom nivou. Videli smo u prethodnih 12 godina, imamo dovoljan uzorak.

Ja bih potpisao da se večiti presele u LŠ sa 3 puta manjim budžetima, tako bi se spasila i Jadranska liga koja bi bila zanimljivija, bilo bi više mlađih igrača i ovo sveopšte ludilo koje generišu bolesne i ničim opravdane ambicije večitih bi se izduvale. Ali, ko mene pita. Država će svakako da plati koliko god treba.

 

Nije to ista osnova - Ali se u vezi resenja slazem

 

Ne moze wild card da kosta 750,000 ako je nagradni fond za pobednika 1,000,000 to ekonomski nema niti smisla niti opravdanja. Sto me cudi, jer je Evropa zapad i ekonomija je u svemu postala glavni faktor, ali ocigledno ne kod ovih budala sto vode tu ligu....

 

Pored svih drugih stvari koje nisu dobre u fudbalu, kvalifikovati se u LS, ide em preko sportskog rezultata, em ti se finansijski izplati....

  • +1 1
Link to comment
Posted (edited)

da zvalja kaze nece dobiti niko vise od 5miliona, robija bi prvi trazio da kkp ne igra el, al jbg robija je drzavni projekat, i dok je zvalja na vlasti, robija ce imati svake godine svojih 20+ miliona..

zato i ne moze biti nista od dogovora da se odjebe evroliga kao takmicenje..

Edited by Shaq
  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, booyaka said:

KKP 20 meleona, KKCZ 15,8 meleona.

 

Ali 0:3 🏆😍

  • +1 1
  • Wub 2
  • Haha 1
Link to comment
48 minutes ago, assignment said:

 

Nije to ista osnova - Ali se u vezi resenja slazem

 

Ne moze wild card da kosta 750,000 ako je nagradni fond za pobednika 1,000,000 to ekonomski nema niti smisla niti opravdanja. Sto me cudi, jer je Evropa zapad i ekonomija je u svemu postala glavni faktor, ali ocigledno ne kod ovih budala sto vode tu ligu....

 

Pored svih drugih stvari koje nisu dobre u fudbalu, kvalifikovati se u LS, ide em preko sportskog rezultata, em ti se finansijski izplati....

Nagradni fond za osvajanje je i dalje 1M? 
Ako je tako, vise od pola igraca prima minimalno toliko godisnje, bukvalno novu ligu mogu da naprave od plata koje imaju.
Nemoguce mi je da se sve "prilagodilo" inflaciji, a da liga i dalje ima isti nagradni fond.

  • +1 1
Link to comment

EL nikad nije ni imala velike nagrade. I to je ok, ni NBA nema velike nagrade za osvajanje. To je nakaradni sistem iz evropskog fudbala, novac treba da se deli po drugim kriterijumima i ravnomernije 

Link to comment
57 minutes ago, red star forever said:

 

Ali 0:3 🏆😍

Pardon mua, 0-6 🔴🏆🏆🔴

  • Wub 1
Link to comment
12 minutes ago, levi said:

EL nikad nije ni imala velike nagrade. I to je ok, ni NBA nema velike nagrade za osvajanje. To je nakaradni sistem iz evropskog fudbala, novac treba da se deli po drugim kriterijumima i ravnomernije 

Tako je, nagradni fond je najmanji problem. Podeli se tu mnogo više od tog miliona. Ono što fali, a preduslov je za zdravo poslovanje je usklađivanje prihoda i rashoda. Zvezda i Partizan kakvi su danas se savršeno uklapaju u ovakav koncept. 

Link to comment

Nema trika da Real i PAO sa 42 i 35 meleona, pa ni KKP sa 20 posluju barem na nuli, sa sve osvajanjem trofeja u svim takmičenjima u kojim učestvuju i sa rasprodatim sezonskim i pojedinačnim kartama i sa plaćenim TV pravima.

Link to comment
1 hour ago, Heaviside said:

Po osnovi ponude i potražnje tj. toga što znaju da će recimo Partizan i Zvezda da plate i 2 miliona ako treba. Klubovi vlasnici lige šišaju budale, šta ih boli kurac. Klubovi koje ne vode budale ne pristaju na to, ali ima ko jedva čeka. 
 

Ne mislim da će EL da propadne ili se reformiše. Prosto postoji dovoljno klubova u koje se upumpavaju pare i ekipa koja vodi te klubove i Evroligu i zastupa igrače previše lepo živi od te zajebancije da bi pokrenuli neke promene. 

 

 

  • +1 2
  • Tužno 1
Link to comment

au laki, spojio si i narkomaniju i prostituciju, realno ti fali jos jedna stvar, mada ne znam sta, za trinity ( :

 

da krenemo da pisemo novu shekijevu knjigu, litvanski isprdak duboke drzave paulius motiejunas

 

on a side note, ja mislim da ce valencia da bude precrtana, iako je bolja od npr albe a i zvezde; mnogo je shpancima 4x tima.

  • Haha 4
Link to comment
1 hour ago, assignment said:

 

Pa tu bas nemas neku sta ja znam kakvu osnovu, tih klubova vlasnika je koliko? 10? Premalo je to, ako misle da ta liga treba da se razvija i jaca, trebaju im vise vlasnika a ne ovce...

Prvo, tih 750k nije osnovni problem. Osnovni problem je to što ti treba jedno 15-20 miliona ukupnog budžeta da ne bi bio totalna kanta, a kao tim sa wild card koji od lige dobija mrvice ti te pare ne možeš da vratiš. Teško da bi i kao shareholder mogao to da uradiš. 
 

Drugo, vlasnika ima 12 (zaboravih da li je to sa ili bez CSKA). To su entiteti u koje se veštački sipaju pare i ti entite vode ligu. Naravno da se ljudima koji su tu najmoćniji ne isplati da se uspostave pravila igre koja će da smanje količinu para koju oni dobijaju na raspolaganje. To bi bilo kao kada Man City i PSG bili zaduženi da uspostave pravila finasijskog fer pleja u fudbalu.
 

Pored tih 12 uvek se nađe još 5-6 klubova koji funkcionišu na isti način i žele da mere patku. Rusi, Srbi, Turci, potencijalno Arapi…Ako im baš zafali ubaciće opet Berlin, Pariz ili tako neki veliki grad da bude poslednji na tabeli. 
 

Treće, oni žele da jačaju i šire ligu jer to znači više para za njih kao vlasnike, ali pod uslovom da si ti sam nađeš nekoga ko je spreman da to finasira kao što oni imaju.

  • +1 5
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...