Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2023/24


Ros

Recommended Posts

2 minutes ago, Ratamahatta said:

Nije teo, bila je noga u prirodnom polozaju :fantom:

 

njegove noge imaju neki poremecaj. kako su nadju blizu nogu protivnika krecu na dejt

  • +1 5
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Mil@n said:

 

@ZSNj Pogodio si suštinu prvom rečenicom "ako se ne priključi neko drugi" što znači šta, da se od njih očekuje da sami igraju? Pa ko to može, koji igrač u EL? Jel Yago problematičan što treba da mu se priključi neko drugi, pa čovek je projektovani treći plej koji je sticajem okolnosti dobio ovoliku šansu, čovek koji prvi put u karijeri igra EL. Po onim prosecima poena se vidi da nijedan igrač u EL ne može sam da pobeđuje. Nijedan. 

Upravo je to problem, što ljudi ne stavljaju stvari u objektivni kontekst već paušalno kenjaju po igračima od utakmice do utakmice, ignorišući okolnosti kojih je gomila u igri svakog od njih. 

 

  Reveal hidden contents

Jago ce odigrati ekstra utakmicu sa prodorima, poenima, ubaciti suteve i onda bez problema popiti dve banane u tri napada. Jer.. eto, tako. Da li je to nedostatak kvaliteta, kosarkaskog iq ili nesto trece ne znam, ali ce se lako desiti. Isto i sa nedarom, pokidace celu tekmu,

 

Znači ako čovek odigra ekstra utakmicu sa prodorima poenima i ubaci šuteve, a ima 165, ne sme da popije dve banane? Šta je zapravo problem sa dve banane? Pa ko ne greši? Ko ne spoji neku smešnu sekvencu za shaqtin a foll, zašto svi mogu da greše a ne mogu oni koji kako kažeš pokidaju celu tekmu, pa valjda on ima pravo da greši više nego onaj što ništa ne doprinosi. Ali to je upravo taj navijački mentalite o kome sam govorio iznad. Možeš da igraš celu utakmicu ko car, usereš 1, 2 napada, jbg, ne valjaš. Ako neko tu ne vidi problem, ne znam šta bih dalje rekao. 

 

1. Ocekuje se da ne sjebe kad je najvaznije. Msm ako igra celu utakmicu dobro, i onda usere dva najvaznija poseda na utakmici, naravno da cemo da kenjamo i da zaboravimo sve dobro sto je uradio. Necu sigurno da kritikujem branka lazica kad covek igra to sto igra i ne ocekujes od njega ni manje ni vise ili gilespija koji sedi na klupi.

A sta znaci prva recenica"da se neko prikljuci", tj. sta sam mislio. Pa mislio sam da ta dva poseda uzme teodosic i zune trojku ili iznudi bacanja i sl. Tako dobijemo utakmicu. Ako ostane na nedari da resava onda bude kao ona sezona u Pao, poslednji u evroligi.

 

Paradoks oko nedovica je zapravo sto ga ja vise cenim nego ti, zato ga i kritikujem, jer ocekujem vise od igraca sa tim karakteristikama. 😌

 

2. Pa naravno da ne sme da popije dve banane na kraju utakmice ako pricamo o nekom ozbiljnom igracu, sa doprinosom. A ja ga komentarisem u tom kontekstu. Kao nekog igraca od koga ocekujes da doprinese, kad je vec na terenu. Ako cemo sad i dalje, posle cele sezone da ga gledamo kao treceg pleja" i da budemo zahvalni sto zna da prevede loptu, onda ok. Jago je vrh. Nije problem da poduva bananu, ali ne sme da dozvoli da mu se to hronicno desava. Zna i sam koliko je visok tj nizak, ako ne mozes da polozis baci flouter, dodaj, uzmi poludistancu. Nemoj polagati. Kad je Facu dobio rampu, kad je vec visina kljucan faktor?

Link to comment

Posteno, ja od celog tima nisam i ne ocekujem skoro nista, iz svih poznatih razloga, od samog pocetka sezone.

 

1. Prvi pley Sabaz se izpostavio kao Supak

2. Jago neplanirano postao prvi pley

3. Sve ukupno lose sklopljen tim, rupa na 4

4. Rana promena trenera

5. Doselekcija sa 2 igraca koji kvalitetom nisu podigli nista sem da eto popune neki minut na parketu uz pomoz boze....

6. Poverda Topica

7. Po kadru, mnogo kvalitetniji igraci kod komsija

 

Ali ako veceras dobijemo braco i sestre, pocecu da verujem da mozemo da uzmemo ABA, i spasemo sezonu. U tom slucaju Sferu da dignemo spomenik (ne mora nesto veliko, moze malo nesto, spomen tabla npr) a ja se necu trezniti 7 dana :D

  • Wub 1
Link to comment
27 minutes ago, ZSNj said:

 Kad je Facu dobio rampu, kad je vec visina kljucan faktor?

 

 

Nije mi do dokazivanja, razumem te, ali evo kada je npr. Kampaco blokiran, i nije bas jedini primer....

Link to comment
4 hours ago, ZSNj said:

@Mil@n Lepo si pored nedare uzeo za primer i jaga. Tu si pogodio. Imaju tu slicnu osobinu da i kada igraju dobro jednostavno dok ih gledas znas da ako se ne prikljuci neko drugi (sa vecim kvalitetom, iskustvom, samopouzdanjem, mudima sta god) od te utakmice nema nista. Jago ce odigrati ekstra utakmicu sa prodorima, poenima, ubaciti suteve i onda bez problema popiti dve banane u tri napada. Jer.. eto, tako. Da li je to nedostatak kvaliteta, kosarkaskog iq ili nesto trece ne znam, ali ce se lako desiti. Isto i sa nedarom, pokidace celu tekmu, ali u 90% situacija znas da ce je izgubiti u driblinu u 4/4 ili napraviti neku slicnu glupost. Znas onaj osecaj kad je lopta kod nekog igraca pred kraj utakmice i ti si miran? E kad je kod ovog skroz suprotan osecaj :)

 

Pa šta ako popije dve banane u tri napada? Daće 20-ak poena i podeliće 5 do 7 asistencija, i biće najbolji na terenu kao što je bio u prvoj utakmici.

Nedović je igrač kome treba lopta u rukama i on će u barem jednoj utakmici zasuti protivnika sa 30-ak poena i biće nezaustavljiv.

Svaki igrač ima svoju ulogu i nijedan nije savršen, ni kod nas, ni kod njih, samo što mi delujemo kao tim za razliku od njih.

Link to comment
2 hours ago, ZSNj said:

 

1. Ocekuje se da ne sjebe kad je najvaznije. Msm ako igra celu utakmicu dobro, i onda usere dva najvaznija poseda na utakmici, naravno da cemo da kenjamo i da zaboravimo sve dobro sto je uradio.

 

Pa naravno da ćete da kenjate, ali to govori više o vama. :) Timovi plaćaju igrače milione pa opet ne mogu da računaju na siguran clutch. Evo npr Panter koji - čini mi se - igra dosta slabije nego prošle godine, a koliko je plaćen? Opet se vraćamo na očekivanja, znači igra celu utakmicu dobro, ali ukenja dva napada u završnici (ako ukenja, naravno) kad je pritisak najveći što može da se desi i dešava se milion puta boljim igrčiama od njega, ali iz nekog razloga 1 Nedović nema pravo na grešku inače će neko da mu kenja. To, po meni, nije pravičan i korektan navijački tretman. 

 

 

2 hours ago, ZSNj said:

2. Pa naravno da ne sme da popije dve banane na kraju utakmice ako pricamo o nekom ozbiljnom igracu, sa doprinosom. A ja ga komentarisem u tom kontekstu. Kao nekog igraca od koga ocekujes da doprinese, kad je vec na terenu. Ako cemo sad i dalje, posle cele sezone da ga gledamo kao treceg pleja" i da budemo zahvalni sto zna da prevede loptu, onda ok. Jago je vrh. Nije problem da poduva bananu, ali ne sme da dozvoli da mu se to hronicno desava. Zna i sam koliko je visok tj nizak, ako ne mozes da polozis baci flouter, dodaj, uzmi poludistancu. Nemoj polagati. Kad je Facu dobio rampu, kad je vec visina kljucan faktor?

 

Pa stvarno nemam utisak da dobija sto banana. Ali koliko puta probije i da koš? Nije košarka egzaktna stvar, nekad će proći, nekad neće, nekad će dati, nekad će ga slepiti. Naravno da je podložniji bananama kad ima metar i šumsku jagodu. Ukoliko želimo maksimum od igrača, treba im dati podršku, razumeti okolnosti u kojima igraju. Ako je Jago prinuđen da igra 30 minuta a planiran je za 10, kao neko ko prvi put igra EL, da li je i koliko korektno nametati mu ne znam kakva očekivanja? A istina je da on igra iznad očekivanja, a ne ispod. Ako i greši, a naravno da greši, kao što greši bilo koji igrač na svetu, ima prava na to. 

 

Ne može se očekivati uvek istovetni ishod bilo koje situacije inače to ne bi imalo neizvesnost koja je najveća draž sporta kao što je košarka. Imao je Nedović utakmica gde je odlučivao, ne samo protiv groblja, već u kojima je imao više clutch šuteva od jednog u poslednjim minutima, u utakmicama koje smo pobeđivali. Isto važi i za Jagutina ali takve šuteve je teže napraviti nego promašiti. A očekivanja su kao da je obrnuto. Koliko je Teo pravio sranja na početku sezone? Sve je to normalno, ali ako već očekujemo maksimum od svakoga, treba više razumeti igrače a ne pljuvati ih posle najmanjih, sasvim normalnih grešaka.  

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Večeras je red da pustimo Gilespija sa lanca da ih pokida malo ,bas me zanima da li će Smart biti u sastavu umesto Topića ,drugog nemamo,jedino juniora nekog na bekovskoj poziciji .

Link to comment

Gledam sad reprizu i kako su igrači Zvezde napravili kordon kada su igrači Partizana izlazili.

Jednom gospoda, uvek gospoda!

  • +1 4
Link to comment
5 hours ago, ZSNj said:

@Mil@n Lepo si pored nedare uzeo za primer i jaga. Tu si pogodio. Imaju tu slicnu osobinu da i kada igraju dobro jednostavno dok ih gledas znas da ako se ne prikljuci neko drugi (sa vecim kvalitetom, iskustvom, samopouzdanjem, mudima sta god) od te utakmice nema nista. Jago ce odigrati ekstra utakmicu sa prodorima, poenima, ubaciti suteve i onda bez problema popiti dve banane u tri napada. Jer.. eto, tako. Da li je to nedostatak kvaliteta, kosarkaskog iq ili nesto trece ne znam, ali ce se lako desiti. Isto i sa nedarom, pokidace celu tekmu, ali u 90% situacija znas da ce je izgubiti u driblinu u 4/4 ili napraviti neku slicnu glupost. Znas onaj osecaj kad je lopta kod nekog igraca pred kraj utakmice i ti si miran? E kad je kod ovog skroz suprotan osecaj :)

 

 

Jago će ponekad popiti bananu, ali NE UVEK. 

 

Od Nedare možeš da staviš kuću da će zasrati kad god je bitno, kada se lomi i kada se odlučuje o nečemu.

  • +1 1
Link to comment

Panter drogiran u oba smera, treba iskoristiti dok ga eventualno ne krene 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...