Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2023/24


Ros

Recommended Posts

19 minutes ago, Filozof manijak said:

akulaMemeGenerator-Imgflip.png.256a2349f1dca67dd85290d144703205.png

 

Krv ti jebem, za tebe je Slavujka iz BB šoua, Louis CK lično.

  • +1 2
Link to comment
27 minutes ago, assignment said:

Nije licemerno, jer se za Lazica odavno zna sta radi (odbranu, i poneki sut za tri iz coska) i to radi konstantno dobro

 

Nije lako dati 25 poena u EL, samo je 7-9 puta na 30 meceva premalo (za njegov renome, standing i platu), uz to si premtio retko je njegova dobra partija donela pobedu, nego 

 

Tacno, mogao bi i ti u vezi njega da pokazes objektivnost, ali si ocigledno fanboy

 

Volis ti Nedu, kao brata svog, sto je Ok.... :D

 

 

Tačno je u ovome problem, tj takvim nerealnim očekivanjima. Čovek igra 22 minuta. Da bi davao 20, 25 svaku utakmicu morao bi da igra 30, 35, da igra toliko, izneli bi ga sa terena u trećoj utakmici sezone. Niti može, a niti treba da igra više jer tu je ABA gde treba osvojiti domaći teren inače nema EL dogodine.

 

Mike James, kralj EL igra 32 minuta i daje 18. 

Prvi strelac EL ima 19.5 poena, deseti 14.5, a jel znaš ko je 11. strelac EL? Jebeni Nemanja Nedović. sa 14.3 Sa sjajnih 55% za dva, prva trojica imaju ispod 50%.

 

I šta ti pričaš, da treba da daje 25 poena svaku ili svaku drugu utakmicu? U ligi za koju važi da je teže davati koševe nego u NBA dok je on veteran sa znamo kakvom istorijom povreda? Da li sada kapiraš koliko je to nerealno i nekorektno prema njemu. Ovo što je uradio ove sezone je sasvim sasvim odgovarajuće minutaži i plati. 

 

Tako da, neobjektivnost leži na drugoj strani, jasno je na kojoj. :rolleyes:

 

 

  • +1 2
Link to comment

Majk Dzejms je svakako u svakom segmentu igre za klasu bolji od Nedovića, ali ne mogu da kažem da poređenje totalno promašuje fudbal. Bar u tom smislu što kralj EL ima tačno 0 titula i tek po neki F4.

  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, kralj said:

Majk Dzejms je svakako u svakom segmentu igre za klasu bolji od Nedovića

 

Naravno da je tako, ali to samo ide u prilog Nedari i njegovoj statistici. 

 

 

Link to comment
Posted (edited)
25 minutes ago, Mil@n said:

 

 

Tačno je u ovome problem, tj takvim nerealnim očekivanjima. Čovek igra 22 minuta. Da bi davao 20, 25 svaku utakmicu morao bi da igra 30, 35, da igra toliko, izneli bi ga sa terena u trećoj utakmici sezone. Niti može, a niti treba da igra više jer tu je ABA gde treba osvojiti domaći teren inače nema EL dogodine.

 

Mike James, kralj EL igra 32 minuta i daje 18. 

Prvi strelac EL ima 19.5 poena, deseti 14.5, a jel znaš ko je 11. strelac EL? Jebeni Nemanja Nedović. sa 14.3 Sa sjajnih 55% za dva, prva trojica imaju ispod 50%.

 

I šta ti pričaš, da treba da daje 25 poena svaku ili svaku drugu utakmicu? U ligi za koju važi da je teže davati koševe nego u NBA dok je on veteran sa znamo kakvom istorijom povreda? Da li sada kapiraš koliko je to nerealno i nekorektno prema njemu. Ovo što je uradio ove sezone je sasvim sasvim odgovarajuće minutaži i plati. 

 

Tako da, neobjektivnost leži na drugoj strani, jasno je na kojoj. :rolleyes:

 

 

 

Zasto impliciras? Nije to lepo od tebe.

 

Nisam rekao koliko poena treba da daje, ako je tebi dobar, super, vodi ga kuci

 

Za mene je on  slabiji igrac od npr. Berona koga smo imali, i nije sve u brojkama i statistici, znas to valjda.

 

Ona zadnja 4 poena Davidovca juce su veci od Nedovicevih 30 protiv Mornara...

 

Jednom protiv Partizana je odlucio mec, poslednjim sutem, tokom regularne sezone..... Kada je stani pani, nema ga nigde.... Nije igrac odluke, a cini mi se i mentalno ne bas jak....

 

Izvinjavam se tebi i Nedi sto nisam njegov fan :fantom:

Edited by assignment
  • Hvala 1
Link to comment
16 minutes ago, kralj said:

Majk Dzejms je svakako u svakom segmentu igre za klasu bolji od Nedovića, ali ne mogu da kažem da poređenje totalno promašuje fudbal. Bar u tom smislu što kralj EL ima tačno 0 titula i tek po neki F4.

 

I zbog toga Dzejmsa  takodje manje cenim od drugih....

Link to comment

@Mil@n Lepo si pored nedare uzeo za primer i jaga. Tu si pogodio. Imaju tu slicnu osobinu da i kada igraju dobro jednostavno dok ih gledas znas da ako se ne prikljuci neko drugi (sa vecim kvalitetom, iskustvom, samopouzdanjem, mudima sta god) od te utakmice nema nista. Jago ce odigrati ekstra utakmicu sa prodorima, poenima, ubaciti suteve i onda bez problema popiti dve banane u tri napada. Jer.. eto, tako. Da li je to nedostatak kvaliteta, kosarkaskog iq ili nesto trece ne znam, ali ce se lako desiti. Isto i sa nedarom, pokidace celu tekmu, ali u 90% situacija znas da ce je izgubiti u driblinu u 4/4 ili napraviti neku slicnu glupost. Znas onaj osecaj kad je lopta kod nekog igraca pred kraj utakmice i ti si miran? E kad je kod ovog skroz suprotan osecaj :)

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
Posted (edited)

Nedovic je prosle sezone sve tamo do desetak kola pred kraj fenomenalno igrao. On je izmedju ove 2 sezone jako usporio, da li su ga sjebale povrede ili godine, ili oba... ne znam

Prosle godine kad ne znas sta ces, ovaj driblingom izbaci cuvara i ide ili kos/faul ili pas samom coveku u cosak

Ali mi deluje da on vise nema tu eksplozivnost i prvi korak, komotno moze da ga preuzme i Kaboklo i Smajli i Ledej, zapravo svi igraci osim Kaminskog mogu da ga brane na ulazu sad

Ako krene sut da ga sere, to je nesto drugo, nadam se da hoce :D 

Moraju da step-upuju on i Gidra u ostatku serije, svaka trojka koja udje je od zlata 

Je l' igra Dzavonte Skart, ko menja Topica u pijevcu?

Edited by Ratamahatta
  • +1 1
Link to comment

treba nam sabornost oko nedare za veceras :mellow:

 

ja ne mogu da gledam prvih 15mins a onda i nista izmedju 9 & 15do10, tako da, morace zavrsnicu bez moje pomoci da igraju ali slacu pozitivan vajb jogi letaca, u kontinuitetu.

  • +1 3
Link to comment

Najmanji Nedarin problem je staristika. Čovek ume da da koš i isporučivaće konstantno, ali sa skilsetom koji poseduje u kombinaciji sa vanrednim fizičkim predispozicijama za evropske prilike, on bi bio dominantan, elitni igrač (sasvim sigurno bi igrao i NBA). Ali, sa druge strane se krije podjednako otežavajući kombo u preniskom IQ i katastrofalno jezivim očajnim apsurdnim ispadanjem iz fokusa.

 

Kada je na prethodnoj utakmici ušao pred kraj prvog poluvremena umesto Tea, to je bilo surova eliminacija timskog momentuma - ugledni primer. Prvo ispada za Nanelijev zicer, zaleće se u narod gubi loptu, pomaže sa valjda Alekse i dobijamo trojku i onda kompletira ISOom sa Smajlagićem koji završava step-bekom na prvom obruču.

Ubio je tim u pojam, kao da je ostalima saopštio da su kažnjeni sa tri plate.

  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment
20 minutes ago, ZSNj said:

@Mil@n Lepo si pored nedare uzeo za primer i jaga. Tu si pogodio. Imaju tu slicnu osobinu da i kada igraju dobro jednostavno dok ih gledas znas da ako se ne prikljuci neko drugi (sa vecim kvalitetom, iskustvom, samopouzdanjem, mudima sta god) od te utakmice nema nista. Jago ce odigrati ekstra utakmicu sa prodorima, poenima, ubaciti suteve i onda bez problema popiti dve banane u tri napada. Jer.. eto, tako. Da li je to nedostatak kvaliteta, kosarkaskog iq ili nesto trece ne znam, ali ce se lako desiti. Isto i sa nedarom, pokidace celu tekmu, ali u 90% situacija znas da ce je izgubiti u driblinu u 4/4 ili napraviti neku slicnu glupost. Znas onaj osecaj kad je lopta kod nekog igraca pred kraj utakmice i ti si miran? E kad je kod ovog skroz suprotan osecaj :)

 

 

Pa nije eto tako, Jago zbog visine ima neke limite (a nije i da mnogo vislji igraci znaju do popiju blokadu), ali za razliku od Nedare, Jago muda do poda, i bez straha...

  • +1 1
Link to comment
50 minutes ago, assignment said:

 

Zasto impliciras? Nije to lepo od tebe.

 

Nisam rekao koliko poena treba da daje, ako je tebi dobar, super, vodi ga kuci

 

Za mene je on  slabiji igrac od npr. Berona koga smo imali, i nije sve u brojkama i statistici, znas to valjda.

 

Ona zadnja 4 poena Davidovca juce su veci od Nedovicevih 30 protiv Mornara...

 

Jednom protiv Partizana je odlucio mec, poslednjim sutem, tokom regularne sezone..... Kada je stani pani, nema ga nigde.... Nije igrac odluke, a cini mi se i mentalno ne bas jak....

 

Izvinjavam se tebi i Nedi sto nisam njegov fan :fantom:

 

Ne impliciram ja ništa, to se odnosilo na boldovani deo tvog posta gde kažeš da je malo da daje 7-9 puta po 25, što prostom logikom proizlazi da misliš da mora da daje češće, i na to se odnosi deo posta koji si boldovao.

 

Boldovani deo je nonsens koji bi možda imao težinu da ne pričamo o DeDi koji ima sramnu sezonu iza sebe. Al sad je dao 4 poena i car je, bog, ali kad Nedović da 25 i kad pobedimo, to je sreća, šta li, to niko ne spominje, prećutimo, pa čekamo da puknemo da mu saspemo još jednu kofu govana. Pa komedija. To je to licemerje koje me nervira, nebitan je Nedović. Deda ima taj kontra tretman da mu se sve jebeno dobro što uradi preuveličava van svih granica, i to samo zato što niko ništa od njega ne očekuje i uglavnom je na terenu beskorisno drvo.

Ja prosto ne mogu više da nacrtam nego što jesam u onom postu, ali evo još jednom u jednoj rečenici: nisam napisao ni jedan post o Nedoviću gde sam govorio i hvalio njegove kvalitete i performanse, sve što govorim za njega je da doprinosi više nego što se kenja po njemu. To su potpuno dve različite stvari, ko razume ok, ko ne, šta da radimo. 

 

@ZSNj Pogodio si suštinu prvom rečenicom "ako se ne priključi neko drugi" što znači šta, da se od njih očekuje da sami igraju? Pa ko to može, koji igrač u EL? Jel Yago problematičan što treba da mu se priključi neko drugi, pa čovek je projektovani treći plej koji je sticajem okolnosti dobio ovoliku šansu, čovek koji prvi put u karijeri igra EL. Po onim prosecima poena se vidi da nijedan igrač u EL ne može sam da pobeđuje. Nijedan. 

Upravo je to problem, što ljudi ne stavljaju stvari u objektivni kontekst već paušalno kenjaju po igračima od utakmice do utakmice, ignorišući okolnosti kojih je gomila u igri svakog od njih. 

 

Spoiler

Jago ce odigrati ekstra utakmicu sa prodorima, poenima, ubaciti suteve i onda bez problema popiti dve banane u tri napada. Jer.. eto, tako. Da li je to nedostatak kvaliteta, kosarkaskog iq ili nesto trece ne znam, ali ce se lako desiti. Isto i sa nedarom, pokidace celu tekmu,

 

Znači ako čovek odigra ekstra utakmicu sa prodorima poenima i ubaci šuteve, a ima 165, ne sme da popije dve banane? Šta je zapravo problem sa dve banane? Pa ko ne greši? Ko ne spoji neku smešnu sekvencu za shaqtin a foll, zašto svi mogu da greše a ne mogu oni koji kako kažeš pokidaju celu tekmu, pa valjda on ima pravo da greši više nego onaj što ništa ne doprinosi. Ali to je upravo taj navijački mentalite o kome sam govorio iznad. Možeš da igraš celu utakmicu ko car, usereš 1, 2 napada, jbg, ne valjaš. Ako neko tu ne vidi problem, ne znam šta bih dalje rekao. 

Link to comment

jedna kamera mora samo zeka da prati. ja ovo nisam video u prenosu

 

 

  • +1 3
  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...