Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2023/24


Ros

Recommended Posts

Sledeći put nek FIBA organizuje SP u nekoj još većoj pripizdini. Čitam da je Sean Elliot imao bolesne bubrege tokom većeg dela karijere, izmedju sezona 99/00 dobio nov bubred od brata (kapiram sa tim jednim sada funkcioniše) i posle 7 meseci od transplantacije se vratio profesionalnoj karijeri. Laički - kapiram da je činjenica da Boriša i dalje ima jedan zdrav bubreg povoljniji ishod od ovog Elliotovog i da može nastaviti sa karijerom i normalnim životom, uz neka prilagodjavanja tipa ishrane i oporavka. Bitno je i da naravno drugi bubreg maksimalno zaštiti na utakmicama, možda da nosi nešto što bi amortizovalo neki ne daj bože ponovo udarac.

 

https://www.cnn.com/2023/05/24/sport/sean-elliott-kidney-transplant-spt-intl/index.html

 

Sve najbolje mu želim, valjda će mu se pakao tamo uskoro završiti da može da se vrati i okrene oporavku i savetovanju pošto je sigurno u teškom i psihološkom stanju. 

Edited by ducca
  • +1 2
Link to comment

Uzas. Sta se tu desi i kako? Koja je verovatnoca tako opasnog udarca?
Cek, oni nesrecnici u boksu, mma itd se tuku bez prepreka po bubrezima, pa koliko god da su fizicki spremniji, to su ciljani udarci, a opet, retko se cuje o ovakvom uzasnom scenariju. 
Bas strasno

  • +1 1
Link to comment
36 minutes ago, garmonbozia said:

Mislim da je ovo baš sticaj neverovatnih okolnosti, način udarca, ugao, jačina, preciznost. Freak accident. Jezivo

 

Lik je sklonio ruku sa lopte da bi ga opalio laktom. Kapiram da nije hteo da ga povredi, pogotovo ne ovako, ali je hteo da ga udari i ispalo je to sto je ispalo. Na jebenih 30 razlike pred kraj utakmice kad svi igraju opusteno jer je ionako gotovo. Cuvena popularizacija kosarke.

Link to comment
45 minutes ago, garmonbozia said:

Mislim da je ovo baš sticaj neverovatnih okolnosti, način udarca, ugao, jačina, preciznost. Freak accident. Jezivo

Da li je mogao imati neke predispozicije za koje se nije moglo znati?

Link to comment

Nije li Alonzo Morning igrao sa presadjenim bubregom nekoliko sezona (prilicno uspesno)? S druge strane imamo Klasnica i kakve sve komplikacije mogu da se dese, tako da jbg, jedino da se nadamo najboljem. Steta u picku materinu.

Link to comment
36 minutes ago, harper said:

 

Lik je sklonio ruku sa lopte da bi ga opalio laktom. Kapiram da nije hteo da ga povredi, pogotovo ne ovako, ali je hteo da ga udari i ispalo je to sto je ispalo. Na jebenih 30 razlike pred kraj utakmice kad svi igraju opusteno jer je ionako gotovo. Cuvena popularizacija kosarke.

 

A suci™ NAKON pregledanog snimka nisu dosudili nameran faul, na kurac ih nabijem.

Link to comment

Katastrofa :cry: Mogu misliti koliko je momcima i stucnom stabu bilo do kosarke kada su saznali, verovatno na dan kada su igrali sa Italijanima a i sada:sad: Zao mi je Borise, dobar decko bez ikakvih incidenata na tereni i van njega, bas sam i danas misllio o njemu , nista se nije pisalo o njegovom stanju do sada.
 

Edited by Micko8
  • +1 2
Link to comment
On 2. 9. 2023. at 11:19, pbg12345 said:

Sutra sa dinamikom je prijateljska, zatvorena za javnost

Prekosutra igraju zvezda borac, jel zna neko jel moze to da se gleda i gde se igra?

jel ima neko info?

danas se igra

Link to comment
8 hours ago, harper said:

 

Lik je sklonio ruku sa lopte da bi ga opalio laktom. Kapiram da nije hteo da ga povredi, pogotovo ne ovako, ali je hteo da ga udari i ispalo je to sto je ispalo. Na jebenih 30 razlike pred kraj utakmice kad svi igraju opusteno jer je ionako gotovo. Cuvena popularizacija kosarke.

Meni baš nije delovalo da je namerno, više kao da je hteo da ga skloni, iskreno. Svakako jako nespretno, ali zamisli jebote koliko ovakvih udarca ima u toku utakmice i baš ovaj je direktno uništio bubreg?!

Edited by garmonbozia
  • +1 1
Link to comment

Bukvalno mi nije bilo dobro kad sam čuo ovu vest. Nadam se da će država i kss pružiti Boriši maksimalnu zaštitu u svakom smislu.

Edited by Nikodije
  • +1 4
Link to comment

Sve ste već napisali, žao mi mnogo čoveka, mlad je da bi prekidao karijeru, a opet, kako se psihički oporaviti od ovoga, ne znam. Može da se igra sa jednim bubregom, takodje zvuči loše ali silver lining je da je stradao bubreg, a ne nešto drugo, pošto ih imamo po dva.

 

Fibu treba najesti govnima, jebale ih organizacije u zemljama trećeg sveta i treba vrištati o tome na sav glas. Možda se urazume.

 

I nadam se da će biti pameti medju ovim našim ološima da se momku dodeli nacionalna penzija, bitno da se slikaju sa konjušarem i jebu ove momke u zdrav mozak, nula takta imaju.

Link to comment

Alonzo Mourning se vratio posle transplantacije bubrega, ali to je pretpostavljam sve individualno. Nije to sad najvažnije. Katastrofa u svakom slučaju, pogotovo ako je sve ovo istina da je moglo i da se izbegne.

 

Jeste bio faul u napadu, ali nije bio baš toliko prljav potez. Nema profesionalnog igrača koji povremeno ne koristi lakat u takvoj situaciji, Jokić to radi redovno. Neko ko igra NBA to radi suptilnije od igrača Južnog Sudana, ali to ne menja stvar.

Link to comment

Kakav jebeni crnjak za Borisu, predebilno sve. Zelim mu karijeru Zoa i da aw sro prije vrati na teren.

 

Inace sinox peoriv Dinamika 84-50, Giedraitis 20, Mitrovic 11, Lazic 10. Igrao je i Napier.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...