Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2023/24


Ros

Recommended Posts

22 minutes ago, assignment said:

Jujuju, da nije to Teova "povreda":

 

Kako navodi izvor Kurira blizak porodici, Teodosić više nije mogao da toleriše stil života svoje supruge i nekontrolisano trošenje novca, te je rešio da stavi tačku na brak.

 

Ko poslednji izađe nek ugasi svetlo.

  • Haha 2
Link to comment
24 minutes ago, assignment said:

Jujuju, da nije to Teova "povreda":

 

Kako navodi izvor Kurira blizak porodici, Teodosić više nije mogao da toleriše stil života svoje supruge i nekontrolisano trošenje novca, te je rešio da stavi tačku na brak.

Ma nije, trenira on uredno, a i ne deluje mi kao tip kome će bračni problemi da ubiju volju za životom.

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

Ko poslednji izađe nek ugasi svetlo.

 

pa verovatno ce teokratija da izadje posle jelisavete

  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, assignment said:

Jujuju, da nije to Teova "povreda":

 

Kako navodi izvor Kurira blizak porodici, Teodosić više nije mogao da toleriše stil života svoje supruge i nekontrolisano trošenje novca, te je rešio da stavi tačku na brak.

Posle Vildoze i Tea, ima da vam dolaze samo single igrači. Ovi ostali neće hteti da rizikuju.

  • Haha 3
Link to comment
1 hour ago, Heaviside said:

Da, bio mi je i Dragosavac trener. On me doveo, onda je odmah tokom leta zasluženo iznapušavao jednog dečka kretena kome je ćale bio sponzor kluba. I onda je Ćoki tražio da se pomire, faking klinac debil i legendarni trener. Dragosavac ga pitao da se izvini pred svima, ovaj nije hteo i klinac ode iz kluba, a Ćoki posle par meseci otera Dragosavca i postavi nemača pojma za trenera, Bulatović onaj, verovatno ga znaš. U ekipi trojica kasnije A reprezentativaca i još 4-5 dobrih profesionalaca. Raspad sistema na treninzima, znali smo više košarke od njega. 
 

tako da je tu u stvari bilo da je on bio jedini koji je pokušavao da radi ozbiljnije sa klincima i imao je bukvalno sve igrače do uzdizanja Hemofarma i zato je bio uspešan. Struku ni tada nije cenio, ali je bio jedini pa su dolazilo treneri jer im on da 200 nečega, puno termina u dobroj sali i sve talente Srbije, dok su ostali davali 50, sat i po u školskoj sali i jednog-dvojicu klinaca sa nekim šansama za profi karijeru. Deci osim njega niko ništa nije davao, a on ipak nešto jeste pa je mogao bukvalno sve da uzme.

Znači nije do "genija" Raše Radovanovića, nego do monopola?

Link to comment

..uostalom i genije duleta vujosevica je cvrsto pozicioniran u monopolu te decenije&kusur, samo u odrasloj kosarci.

Edited by uini
Link to comment
38 minutes ago, sigurnost said:

Znači nije do "genija" Raše Radovanovića, nego do monopola?

Jeste bio monopol, ali treba biti fer i reci da Covic jeste ulozio ozbiljne pare u hale, hotel, restoran, skolovanje, opremu, medicinski centar, ozbiljne doktore specijaste, trenere cak i kondicione za klince, prevoz, pripreme na planini, puteve u inostranstvo, stipendije i sve to je kostalo mnogo ne samo inicijalno nego i tekuce odrzavanje. Pricamo o jedno 100 klinaca kojima on obezbedjuje apsolunto sve i jos im da kesa malo. To pre njega niko nije uradio, Partizan ni do danas, a ni Zvezda jer ce to sve opet da se vrati njemu, iako imaju mnogo vece pare. I te pare sto je u to ulozio znam da nisu ciste, ali su bile 100% pod njegovom kontrolom i mogao je da ih gurne negde drugde, a on je hteo u kosarku. I stvarno jeste bio prvi, znaci imao je neku origanlnu viziju za Srbiju devedesetih i izgurao je to, to je svemirski brod bio tada i to mu niko nije poklonio. Tako je dosao do svih iole talentovanih klinaca, mi smo svi hteli tamo. Posle ko dodje do sanse za ozbiljniju lovu je imao raznih iskustava sa njim, ali to je druga prica. 

 

To je bio kljuc. A Rasa po mom utisku nije imao neku ozbiljniju autonomiju, vise je to bila savetnicka uloga pa kako Covic odluci. Covic je postavaljao sve trenere, od pionira pa nagore i sve te odluke je on donosio. Ma bukvalno se za sve pitao. Meni su ukrali telefon i isao sam kod njega na razgovor da mu ispricam sta je bilo, pa ti vidi. I to par meseci pre petog oktobra dok je on bio do guse u vrlo ozbiljnim pricama. Sigurno da je pozitivno uticalo to sto je imao Rasu koji se razume u kosarku vise od njega, ali strucni rad je bio bolji u nekim manjim klubovima. 

Edited by Heaviside
  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

secam se jedne tekme protiv Beovuka, Covic pokazuje Bulatovicu da vrati jednog decka u igru, a ovaj dobio udarac u stomak i ne moze. Buli u panici vristi "trazi predsednik da udjes, alo, stisni zube", decko ustaje, pa seda, pa pokazuju Covicu da ne moze, Coki onaj tik njegov kada digne obe ruke, kao nervira se... to ga i jebe najvise, totalni control freak. 

  • +1 2
Link to comment

Ako USA koledži nastave da ulažu u regrutaciju i plaćaju decu kako plaćaju sada, sumnjam da će i od Mege ostati kamen na kamenu. A verovatno će da plaćaju samo više.

 

Sve što pišete nekada je i moglo da funkcioniše (nategnuto i uz prateće ilegalne i poluilegalne delatnosti), a danas su se okolnosti još više urotile protiv proizvođača igrača. Ako još na to dodamo činjenicu da se od prvog tima očekuje konstantno rezultat, slabo tu ima zdrave grane za koju čovek može da se uhvati. Baza igrača za EL je vrlo tanka, delom i zbog finansijske reforme G-league. To što Nikodije piše da igrači neće u Zvezdu, nije neistina, ali isto tako neće u druge evropske klubove. Ostaje situacija da postoji određena baza (rekao bih ne više od 100ak igrača) koje evroligaši razmatraju kao pojačanja. Deo iz Evrokupa, deo iz EL - istekli ugovori, nekolicina iz NBA i šta se da probrati iz lokalnih liga. Na sve to imamo nekoliko menadžerskih kuća koje imaju monopol i kojima se više isplati limitiran kontigent igrača koje će da nude dok ne uvale, nego previše igrača koje nisu u stanju da udome, ili bar moraju mnogo više truda da ulože u to).

 

Tako da mi se čini da ni omladinska škola, ni skauting  (u smislu skauting službe - ljudi koji će da putuju i mesecima gledaju određene talente) nemaju mnogo smisla za današnje EL prilike. Zato se i dešava da je maltene svako pojačanje Zvezde bilo "na radaru" Partizana, i obrnuto. Ovi klubovi će ovako funkcionisati samo dok vlast ima političke koristi od njih. 

 

  • +1 3
Link to comment

sve to stoji, kao sto stoji i to da je covicev najbolji proizvod u prethodnih 6-7 godina stefan lazarevic.

jos nesto, kada sam pomenuo tim iz sezone 14/15 tada su iz radnickog dovedeni kalinic i jovic i odmah bili legit evroligaski igraci. ti danas nemas odakle da dovedes domaceg igraca. u borcu su najbolji igraci tri crnca dovedeni sa islanda, druge lige grcke i nekog loseg koledza. mnogo nam se srozala kosarka.

Edited by Nikodije
Link to comment

U suštini se slažemo od prvog vagona. FMP danas životari, egzistencija mu zavisi isključivo od činjenice da je Čović eto već u košarci, pa mu dobro dođe kao odstupnica za sve čime se tu bavi i mulja. Nije očekivati da proizvodi bolje igrače od Lazarevića. Koje je to EL igrače izbacio Borac? Partizan je igrao EC godinama, pa nije bio u stanju boljeg od tog Lazarevića da izbaci. Ditto za Zvezdu.

 

Nervira i mene Čović, sigurno bi neko stručniji sastavio tim sa više smisla za podelu uloga, timski karakter i kompoziciju, ali ne bi to bilo ništa epohalno bolje od ovog sad. 

 

Inače, to što je Hevi pisao da navijači vole mlade domaće igrače, je samo donekle tačno. Mnogo više vole da se popnu sa 12. na 9. mesta na EL tabeli. Pa ja kada sam letos pisao da bi bili ozbiljni frajeri da daju Teu i Topu da nose PG poziciju, uz nekog Jaga ili Jovića na trećem pleju, većina je bila u fazonu da Topić treba da se čeliči u FMPu ili Megi. Tek kad je počeo da ređa mvp brojke u Megi, promenilo se raspoloženje.

Link to comment

Srđan Radojević i Miloš Vujaković u svom podkastu dosta dobro govore na te teme.

Edited by Milošica
Link to comment
3 hours ago, kralj said:

Ako USA koledži nastave da ulažu u regrutaciju i plaćaju decu kako plaćaju sada, sumnjam da će i od Mege ostati kamen na kamenu. A verovatno će da plaćaju samo više.

 

Sve što pišete nekada je i moglo da funkcioniše (nategnuto i uz prateće ilegalne i poluilegalne delatnosti), a danas su se okolnosti još više urotile protiv proizvođača igrača. Ako još na to dodamo činjenicu da se od prvog tima očekuje konstantno rezultat, slabo tu ima zdrave grane za koju čovek može da se uhvati. Baza igrača za EL je vrlo tanka, delom i zbog finansijske reforme G-league. To što Nikodije piše da igrači neće u Zvezdu, nije neistina, ali isto tako neće u druge evropske klubove. Ostaje situacija da postoji određena baza (rekao bih ne više od 100ak igrača) koje evroligaši razmatraju kao pojačanja. Deo iz Evrokupa, deo iz EL - istekli ugovori, nekolicina iz NBA i šta se da probrati iz lokalnih liga. Na sve to imamo nekoliko menadžerskih kuća koje imaju monopol i kojima se više isplati limitiran kontigent igrača koje će da nude dok ne uvale, nego previše igrača koje nisu u stanju da udome, ili bar moraju mnogo više truda da ulože u to).

 

Tako da mi se čini da ni omladinska škola, ni skauting  (u smislu skauting službe - ljudi koji će da putuju i mesecima gledaju određene talente) nemaju mnogo smisla za današnje EL prilike. Zato se i dešava da je maltene svako pojačanje Zvezde bilo "na radaru" Partizana, i obrnuto. Ovi klubovi će ovako funkcionisati samo dok vlast ima političke koristi od njih. 

 

Talentovan mladi igrac kojem se predvidja NBA nikada nece izabrati koledz pre Mege. Mega salje igrace u NBA vise nego vecina koledza u Americi:rolleyes:  

Edited by Micko8
  • Haha 2
Link to comment

Baš nikad, a? :lol:

Nije to ni blizu očigledan izbor sada kada plaćaju, a plaćaće samo više. Naročito za decu i roditelje koje zanima i obrazovanje, iskustvo života na ozbiljnom američkom univerzitetu, učenje netarzanskog engleskog i ostale stvari.

  • +1 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...