Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2023/24


Ros

Recommended Posts

5 minutes ago, Eleniko said:

pod uslovom da u klubu znaju šta hoće, šta treba i šta kupuju.

 

Dalje nisam čitao, srećom i nema dalje. Sve si rekao

Pre samo dva meseca Svero je kukao da je gledao gomilu igrača ali da niko neće da dođe pa su doveli Fredija jer je hteo. Zašto neće, pitam se.

Edited by Nikodije
Link to comment
1 hour ago, Moća said:

Problem je što Zvezda pogleda možda 10% igrača na osnovu tih kataloga po pravilu najskupljih a ispod radara prolaze mnogo bolji i jeftinij igrači. Evo ti primer Rajta iz Olimpijakosa koji je plaćen 70k klubu i on je dobio 30k do kraja sezone a ne smem da pomislim koliko košta Gilespi u odnosu na njega.

Znači poenta je da ti tražiš igrača a ne da ti nude.

Nije ni Rajt u Olimpijakos došao direktno iz Kine, nego iz Turske.

 

Link to comment
17 minutes ago, Nikodije said:

 

Njega su preplatili, a to što je toliko plaćeni igrač jedva čekao da pobegne biće dodatna loša reklama za klub. 

 

Neće. I ubuduće će dolaziti igrači u skladu sa budžetom, kao i danas.

 

Ovo sa Topićem bi recimo bio dobar korak u pravcu podizanja reputacije, ali on je došao isključivo iz ličnog hira, a nikako kao naznaka prekretnice u vezi sa promocijom top prospekata. Top prospekti zapravo obilaze EL klubove u širokom luku, Zvezda tu nije izuzetak. Igraju radije u G-ligi, Megi, Australiji i mediokritetskim u tu svrhu namenskim (ugl francuskim) klubovima. 

 

Evolucija EL timova je po svemu sve više apsurdna. Insistira se sve više na rezultatima, a zapravo se manipuliše isključivo kukoljem koji odbaci NBA. Neked je još moglo da se da se desi da neki biser prođe ispod radara, sada je EL utočište nedoraslih nadničara koji gledaju samo cifru u ugovoru, ili privremena terapija za rekonvalescente. U takvoj podeli karata, jurcati za 10. mestom i insistirati da rezultat ne sme da trpi je poprilično patetično. 

 

Pozicija EL u svetskoj košarci najbolje se vidi kad neki MVP reši da plati klubu 4-5 miliona da bi otišao u NBA, bez obzira što statistika govori da su velike šanse da će da se ubrzo vrati finansijski urnisan i igrački ponižen.

Link to comment

Radiš sa onim što imaš. To što je EL takva kakva jeste nije izgovor za lenjost, nerad i nesposobnost pojedinačnih klubova unutar nje. Zvezda ima privilegiju da njen razvojni tim igra jako takmičenje, i na šta se to koristi? Na defile no name crnaca. Posle Gudure i Dobrića ništa odatle nije izašlo, eto pođimo od toga. Kad je već tako teško doći do dobrog igrača i kad se raznorazni krš preplaćuje tim pre imaš obavezu da nešto sam napraviš. Ali ne, oni dižu budžet a rezultat sve gori

 

  • +1 1
Link to comment

Ne bih FMP računao kao zvezdin razvojni tim. Jeste isti gazda ali je i taj gazda rekao da razvoj igrača za zvezdu nije više glavni cilj fmp-a. Al svejedno, definitivno imaju gde da pošalju igrača da igra dobru ligu i razvija se. 
 

Što se ciljeva tiče, klub sam izlazi sa visokom ciljevima od kada su dobili veću lovu i meni je to sasvim OK. Kad je država™ iz fazona da sipa pare u Evroligu onda i treba da se napravi tim koji će da bude konkurentan i da igra dobru košarku. Ja sam definitvno za to i da rezultat nekad pati zbog razvoja mladih ali takvi igrači neće u Evroligu. Miško i drugi menadžeri ih sa pravom savetuje da to ne rade. Nama je Topić, koji se očigledno i loži na Zvezdu, uslovio potpis ugovora pozajmicom u Megu. Znači i sam kada napraviš klinca kome je usput ćale bio kapiten kluba, on opet neće da igra kod tebe. Svi odmah hoće protagonizam, minute i loptu ili NBA i realno su većinom u pravu. Evo ga Tristan kao poslednji primer kome je sigurno bolje da za veće pare bude tamo nego da čeka godinama da dođe na nivo da može da igra za Robiju koji se svake sedmice goloruk bori protiv državnog zuluma i evroligaških aždaja i mora da otkida glave igračima za svaki brainfart.

 

Tako da jebi ga, mlade teško da možemo da gledamo u Evroligi, ali možemo sigurno mnogo bolje i zanimljivije sastave da gledamo od ovoga što je sada slučaj. 

Edited by Heaviside
  • +1 4
Link to comment
18 hours ago, Nikodije said:

Smartara počeo da ubada iza linije 6,75. Ako se do kraja sezone ispostavi da nije takav kamenjar kako je delovalo u prvih mesec dana ne bih imao ništa protiv da ostane. Korektan defanzivac, skok, fizikalac...

 

2/8 nije bas ubadanje, a i protiv Makabija je bio na 2/7 valjda, to je za mene mozda bolje nego 0/6 ali da je dobro nije. Ovo ostalo je ok, defanziva, borbenost... Moja poenta je da takve strelce vec imamo, nama treba ipak nesto malo bolje... Ako ce da igra godisnje za 250,000$ OK, da je tu za situacije kao ove...

  • +1 1
Link to comment
31 minutes ago, Heaviside said:

Ne bih FMP računao kao zvezdin razvojni tim. Jeste isti gazda ali je i taj gazda rekao da razvoj igrača za zvezdu nije više glavni cilj fmp-a. Al svejedno, definitivno imaju gde da pošalju igrača da igra dobru ligu i razvija se. 
 

Što se ciljeva tiče, klub sam izlazi sa visokom ciljevima od kada su dobili veću lovu i meni je to sasvim OK. Kad je država™ iz fazona da sipa pare u Evroligu onda i treba da se napravi tim koji će da bude konkurentan i da igra dobru košarku. Ja sam definitvno za to i da rezultat nekad pati zbog razvoja mladih ali takvi igrači neće u Evroligu. Miško i drugi menadžeri ih sa pravom savetuje da to ne rade. Nama je Topić, koji se očigledno i loži na Zvezdu, uslovio potpis ugovora pozajmicom u Megu. Znači i sam kada napraviš klinca kome je usput ćale bio kapiten kluba, on opet neće da igra kod tebe. Svi odmah hoće protagonizam, minute i loptu ili NBA i realno su većinom u pravu. Evo ga Tristan kao poslednji primer kome je sigurno bolje da za veće pare bude tamo nego da čeka godinama da dođe na nivo da može da igra za Robiju koji se svake sedmice goloruk bori protiv državnog zuluma i evroligaških aždaja i mora da otkida glave igračima za svaki brainfart.

 

Tako da jebi ga, mlade teško da možemo da gledamo u Evroligi, ali možemo sigurno mnogo bolje i zanimljivije sastave da gledamo od ovoga što je sada slučaj. 

 

Topić je liga za sebe, verovatno je i logično to što je odmah tražio poseban status, realno ga i zaslužuje. Ali ja više na umu imam neke igrače koji nemaju taj talenat i plafon ali bi bili upotrebljivi u sistemu i dizali bi se kroz godine i činili čuvenu domaću osovinu. To je klub solidno radio u početku, kasnije je to propalo. Moj omiljeni tim u Čović eri je onaj iz sezone 14/15. Tu nisi imao neki ekstra talenat, ali je tim bio zajeban, a samo su MWill i Bobi imali preko 25. Ali tada je postojala neka ideja, struka se pitala, igrači planski dovođeni i vremenom napredovali. Odbrana i skok moćni, što i treba da bude odlika timova tog ranga.

Link to comment
5 minutes ago, Nikodije said:

 

Topić je liga za sebe, verovatno je i logično to što je odmah tražio poseban status, realno ga i zaslužuje. Ali ja više na umu imam neke igrače koji nemaju taj talenat i plafon ali bi bili upotrebljivi u sistemu i dizali bi se kroz godine i činili čuvenu domaću osovinu. To je klub solidno radio u početku, kasnije je to propalo. Moj omiljeni tim u Čović eri je onaj iz sezone 14/15. Tu nisi imao neki ekstra talenat, ali je tim bio zajeban, a samo su MWill i Bobi imali preko 25. Ali tada je postojala neka ideja, struka se pitala, igrači planski dovođeni i vremenom napredovali. Odbrana i skok moćni, što i treba da bude odlika timova tog ranga.

Da, da to defitivno. Bisere ne možemo da zadržimo tj. dovedemo, ali igrače do i uključujući nivo Gudurića bi mogli da pravimo. Jasno je da ne može ni novi Gudurić svake godine, ali mi izbacujemo baš nula igrača. Neki Mitrović novi barem, limitirana fizika ali ga naučili tehniku mnogo dobro ili Dobrić kao suprotni primer i takvi neki igrači. Ne znam iskreno da li je samo do selekcije u prvom timu, verovatno da nije samo to nego i loše selektiraju i vode klince. Mislim da bi Ćoki i ubacio ponekog od njih u prvi tim, ako ni zbog čega drugog onda jer zna da se masa loži na to, ali nema odakle.

Edited by Heaviside
Link to comment
4 minutes ago, Heaviside said:

Da, da to defitivno. Bisere ne možemo da zadržimo tj. dovedemo, ali igrače do i uključujući nivo Gudurića bi mogli da pravimo. Jasno je da ne može ni novi Gudurić svake godine, ali mi izbacujemo baš nula igrača. Neki Mitrović novi barem, limitirana fizika ali ga naučili tehniku mnogo dobro ili Dobrić kao suprotni primer i takvi neki igrači. Ne znam iskreno da li je samo do selekcije u prvom timu, verovatno da nije samo to nego i loše selektiraju i vode klince. Mislim da bi Ćoki i ubacio ponekog od njih u prvi tim, ako ni zbog čega drugog onda jer zna da se masa loži na to, ali nema odakle.

 

Ako se ne varam pisao si da prošao kroz školu fmp-a, a ponešto i ja znam o tome, recimo znam ko je Dragan Dragosavac i znam koliko je Čović nekada držao do toga i koliko je plaćao trenere mlađih kategorija. Baš me zanima ko mu danas radi tamo. Uostalom Basketlend su pregazili bagere. Tako da ništa, kupujemo veterane i nadamo se najboljem.

Link to comment
11 minutes ago, Nikodije said:

 

Ako se ne varam pisao si da prošao kroz školu fmp-a, a ponešto i ja znam o tome, recimo znam ko je Dragan Dragosavac i znam koliko je Čović nekada držao do toga i koliko je plaćao trenere mlađih kategorija. Baš me zanima ko mu danas radi tamo. Uostalom Basketlend su pregazili bagere. Tako da ništa, kupujemo veterane i nadamo se najboljem.

Da, bio mi je i Dragosavac trener. On me doveo, onda je odmah tokom leta zasluženo iznapušavao jednog dečka kretena kome je ćale bio sponzor kluba. I onda je Ćoki tražio da se pomire, faking klinac debil i legendarni trener. Dragosavac ga pitao da se izvini pred svima, ovaj nije hteo i klinac ode iz kluba, a Ćoki posle par meseci otera Dragosavca i postavi nemača pojma za trenera, Bulatović onaj, verovatno ga znaš. U ekipi trojica kasnije A reprezentativaca i još 4-5 dobrih profesionalaca. Raspad sistema na treninzima, znali smo više košarke od njega. 
 

tako da je tu u stvari bilo da je on bio jedini koji je pokušavao da radi ozbiljnije sa klincima i imao je bukvalno sve igrače do uzdizanja Hemofarma i zato je bio uspešan. Struku ni tada nije cenio, ali je bio jedini pa su dolazilo treneri jer im on da 200 nečega, puno termina u dobroj sali i sve talente Srbije, dok su ostali davali 50, sat i po u školskoj sali i jednog-dvojicu klinaca sa nekim šansama za profi karijeru. Deci osim njega niko ništa nije davao, a on ipak nešto jeste pa je mogao bukvalno sve da uzme.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Jujuju, da nije to Teova "povreda":

 

Kako navodi izvor Kurira blizak porodici, Teodosić više nije mogao da toleriše stil života svoje supruge i nekontrolisano trošenje novca, te je rešio da stavi tačku na brak.

Link to comment

Pretpostavljam da misliš na Milovana.

Sa Dragisavcem sam pričao 93, kada me ubeđivao da iz Plejmejkera pređem u Partizan, i da treba da treniram sa starijima. Nije bilo šanse, odabrao sam teži put :happy:

Link to comment

Da, Milovan. Dobar lik ovako, imao je i dobro oko da kod baš male dece vidi da li mogu da igraju ili ne, ali nije mogao da vodi tada verovatno najbolju juniorsku ekipu Evrope, dok je Dragosavac bio tata. Tako je Ćoki radio, broj jedan je bio da ga trener sluša, ostalo je manje bitno, a bilo je i dobrih trenera koji su ga slušali jer nisu imali izbora. Još je to vreme kada su svi hteli da budu košarkaši i to prvo u domaćim klubovima i repki i on pokupi sve najbolje jer su ostali sirotinja teška. A i seniorska košarka je bila takva da si mogao mnogo lakše nego sada da ubacuješ klince i zaradiš na prodaji posle.

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, assignment said:

Jujuju, da nije to Teova "povreda":

 

 Koliko znam, nije...

 

Jelisavetin stil života je old news :fantom:

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...